شلاردوف یوهانسون

نشريه ورزشي آلماني كيكر در جديدترين شماره خود در گزارشي نوشت كه "علي كريمي" بازيكن ايراني تيم فوتبال باشگاه بايرن مونيخ در سال جديد ميلادي هم حضور موفقي در ليگ فوتبال آلمان نخواهد داشت.

در اين گزارش كه به قلم "برنت سالامون" منتشر شد ،آمده است : علي كريمي كه در حال حاضر حدود ‪ ۱۸‬ماه است در باشگاه بايرن مونيخ آلمان عضويت دارد در مجموع در ‪ ۳۳‬بازي رسمي اين تيم در بوندسليگا، ليگ قهرماني باشگاههاي اروپا و جام حذفي باشگاههاي آلمان بازي كرد اما در هيچ‌يك از مسابقات به صورت كامل براي تيمش در ميدان حضور نداشت.

اين گزارش دليل اين موضوع را "عدم ارايه خلاقيت و تكنيك خوب" از يك سو و "ضعف بدني در بازي‌هاي با سرعت و توان بدني بالا " از طرف ديگر دانست.

نويسنده در بخش ديگري از اين گزارش نيز با اشاره به اظهارات قبلي "فيليكس ماگات" مربي تيم بايرن‌مونيخ درباره توانايي كريمي، به نقل از وي هم نوشت: "اگر كريمي نتواند آلماني صحبت كند و يا به نحو تعيين‌كننده‌اي استعداد فوتبال خود را در تمرينات به نمايش بگذارد هيچ فرصتي براي حضور در تيم بايرن نخواهد داشت".

كيكر در ادامه اين گزارش افزود: از سوي ديگر در نيمه دوم فصل جاري بوندسليگا هم نمي‌توان به كريمي بعنوان دارنده پيراهن شماره هشت بايرن مونيخ به عنوان اميد بزرگي براي اين تيم نگاه كرد و از همين‌رو اگر اتفاق غافلگيركننده‌اي پيش نيايد، بازيكن سال ‪ ۲۰۰۴‬آسيا بعد از اتمام زمان قراردادش در ماه ژوئن سال ميلادي جاري، مي‌تواند به دنبال باشگاه ديگري براي خود باشد.

نويسنده در بخش ديگري از اين گزارش به نقل از شايعات موجود نيز اضافه كرد كه كريمي ‪ ۲۸‬ساله ممكن است در سفر قريب‌الوقوع تيم بايرن مونيخ به دوبي از اين تيم جدا شده و بار ديگر به عضويت يكي از تيم‌هاي باشگاهي امارات درآيد.

كريمي پيش از اين هم از سال ‪ ۲۰۰۱‬تا ‪ ۲۰۰۵‬ميلادي براي تيم الاهلي دوبي بازي مي‌كرد و گفته مي‌شود كه در حال حاضر نيز چندين باشگاه فوتبال اين كشور خواهان به خدمت گرفتن وي هستند.

پيش از اين هم "فرانتس بكن‌باوئر" رييس باشگاه بايرن مونيخ ضمن انتقاد از عملكرد كريمي در اين باشگاه، به طور تلويحي از عدم تجديد قرارداد وي سخن گفته بود.

 

 

 

 

 

 

 

فدراسيون فوتبال آلمان اعلام كرد در انتخابات رياست اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) از نامزدي           "لنارت يوهانسون" رييس كنوني اين اتحاديه به جاي رقيب وي "ميشل پلاتيني" حمايت خواهد كرد.

 پلاتيني، اسطوره فوتبال فرانسه و هافبك سابق باشگاههاي يوونتوس و سن اتي ين، براي احراز كرسي رياست يوفا در انتخابات روز ‪ ۲۶‬ژانويه با يوهانسون ‪ ۷۷‬ساله كه از سال ‪ ۱۹۹۰‬اين پست را در اختيار دارد، رقابت مي‌كند.

"تئو زوانزيگر" رييس فدراسيون فوتبال آلمان امروز به دوهفته نامه فوتبال كيكر گفت: فدراسيون آلمان از يوهانسون به عنوان فردي كه حامي ثبات است، حمايت مي‌كند.

زوانزيگر هشدار داد كه نتيجه انتخابات هرچه باشد، يوفا با دودستگي روبروست.

به گفته وي "اين اتفاق پيامدهاي منفي براي فوتبال اروپا و موضع اين اتحاديه در تعامل با اتحاديه اروپايي هنگام بررسي موضوعات مهم، خواهد داشت."
رييس فدراسيون فوتبال آلمان در خاتمه گفت: هنوز بايد براي متقاعد كردن نهادهاي سياسي اروپايي و دولت‌ها تلاش كنيم تا باور كنند ورزش نقش مهمي در متحد كردن مردم ايفا مي‌كند و فقط متكي به سرمايه و پول نيست.

انتخابات رياست يوفا در پايان ماه جاري ميلادي برگزار شده و رييس جديد با راي نمايندگان ‪ ۵۲‬كشور اروپايي انتخاب مي‌شود.

 

 

قرارداد " فريدون زندي " بازيكن ايراني تيم دسته دومي " توس كپلنس " آلمان لغو شد.

نشريه ورزشي كيكر در جديدترين شماره خود در گزارشي به قلم "سون سبك" علت لغو قرارداد زندي را عدم حضور جدي وي در تمرينات تيم به دليل ابتلا به بيماري ويروسي از فصل پاييز اعلام كرد.

اين گزارش همچنين به نقل از "ميشاييل رش" مدير تيم فوتبال توس كپلنس در شمال غربي آلمان هم نوشت زندي انتظارات تيم را برآورده نكرد بنابراين هر دو طرف توافق كردند كه اين قرارداد لغو شود.

فريدون زندي از اوايل ماه سپتامبر ‪ ۲۰۰۶‬ميلادي و بعد از اينكه باشگاه قبلي وي، كايزرسلاترن، اعلام كرد كه قرارداد وي را تمديد نخواهد كرد، به تيم دسته دومي توس كپلنس ملحق شده بود.

تيم توس كپلنس در حال حاضر از ‪ ۱۷‬بازي خود با ‪ ۱۹‬امتياز در رده دوازدهم ليگ فوتبال دسته دوم باشگاههاي آلمان قراردارد و خطر سقوط به ليگ دسته سوم اين تيم را تهديد مي‌كند.

 

 

 پديده‌ جديد فوتبال‌ آلمان‌ در مصاحبه‌ با سايت‌Diewelt : تلاش‌ مى‌کنم‌ بهترين‌ باشم!

 

 

 

 

بسيارى‌ جان‌ اشلادروف‌ را يکى‌ از بهترين‌هاى‌نيم‌فصل‌ اول‌ بوندس‌ليگا مى‌دانند. اين‌ مهاجم‌ 23 ساله‌ با بازيهاى‌ چشمگيرى‌ که‌ از خود در خط‌ حمله‌ آخن‌ به‌ نمايش‌ گذاشت، توانسته‌ توجه‌ بسيارى‌ از باشگاه‌هاى‌ بزرگ‌ آلماني، از جمله‌ بايرن‌ و وردربرمن‌ را به‌ خود جلب‌ کند.
کارشناسان‌ بر اين‌ باورند که‌ اگر اشلادروف‌ بتواند همين‌ سير صعودى‌ را طى‌ کند، مى‌تواند يکى‌ از معدود آلمانى‌هاى‌ موفق‌ در ليگ‌هاى‌ بزرگ‌ و مطرح‌ اروپايى‌ مانند لاليگا يا ليگ‌ برتر باشد. اوج‌ هنرنمايى‌ اين‌ مهاجم‌ جوان‌ در رقابت‌هاى‌ جام‌ حذفى‌ و در بازى‌ مقابل‌ بايرن‌ بود، او در مقابل‌ سرخپوشان‌ باواريايى‌ نشان‌ داد که‌ نه‌تنها يک‌ گل‌ساز قهار است، بلکه‌ مى‌تواند خود نيز در مقابل‌ دروازه‌ حريفان‌ خطرناک‌ و گلزن‌ ظاهر شود.
سايت‌Diewelt مصاحبه‌اى‌ را با اين‌ بازيکن‌ جوان‌ و موفق‌ آخن‌ انجام‌ داده‌ است‌ که‌ در ادامه‌ مى‌توانيد بخشى‌ از اين‌ مصاحبه‌ جالب‌ را بخوانيد:
اين‌ روزها صحبت‌هاى‌ زيادى‌ در مورد شما وجود دارد و شما به‌ عنوان‌ يکى‌ از بهترين‌ بازيکنان‌ نيم‌فصل‌ اول‌ بوندس‌ليگا شناخته‌ شده‌ايد. بسيارى‌ معتقدند که‌ شما از اين‌ بابت‌ احساس‌ غرور مى‌کنيد، روابط‌ شما با هم‌تيمى‌هايتان‌ در آخن‌ چگونه‌ است؟
من‌ هميشه‌ سعى‌ کرده‌ام‌ تا روابط‌ خوبى‌ با هم‌باشگاهى‌هاى‌ خود داشته‌ باشم. اما اگر راجع‌ به‌ من‌ چنين‌ مى‌گويند بايد بيشتر مراقب‌ رفتار خود باشم!
به‌نظر شما اين‌ فصل‌ براى‌ آخن‌ چگونه‌ بود؟
ما در اين‌ فصل‌ نشان‌ داديم‌ که‌ آخن‌ نيز به‌ عنوان‌ يکى‌ از تيم‌هاى‌ حاضر در بوندس‌ليگا، مى‌تواند به‌ رقابت‌ با تيم‌هاى‌ بزرگ‌ و مطرحى‌ همچون‌ بايرن‌ برخيزد. مدتها بود که‌ تيم‌ ما فراموش‌ شده‌ بود، اما در اين‌ فصل‌ با بازيهاى‌ خوب‌ خود نشان‌ داديم‌ که‌ تيمى‌ خوب‌ و آماده‌ هستيم!
براى‌ خود شما اين‌ فصل‌ چگونه‌ بود؟
به‌جرأ‌ت‌ مى‌توانم‌ بگويم‌ که‌ اين‌ فصل‌ اوج‌ درخشش‌ من‌ در طول‌ دوران‌ فوتبالم‌ بوده‌ است‌ و من‌ و همه‌ هم‌تيمى‌هايم‌ سعى‌ داريم‌ تا در سال‌ جديد نيز با انجام‌ تمرينات‌ فشرده، بهتر و آماده‌تر از قبل‌ در ميادين‌ حاضر شويم.
شما با بازيهاى‌ بى‌نظير خود در اين‌ فصل، توجه‌ تيم‌ پرستاره‌ و محبوبى‌ همچون‌ بايرن‌ را به‌ خود جلب‌ کرده‌ايد و اين‌ خود افتخار بزرگى‌ است‌ اما شما در اين‌ تيم‌ راه‌ بسيار سختى‌ را پيش‌رو خواهيد داشت. با وجود بازيکنان‌ سرشناسى‌ چون‌ پيزارو، پودولسکى‌ و...شما بايد تلاش‌ بسيارى‌ براى‌ حضور در ترکيب‌ تيم‌ داشته‌ باشيد؟
بله‌ درست‌ است. در بايرن‌ رقابت‌ تنگاتنگى‌ بين‌ بازيکنان‌ وجود دارد، بيشتر از هر تيم‌ ديگرى‌ ولى‌ به‌ هر حال‌ رقابت‌ در تمام‌ تيم‌ها وجود دارد و من‌ بايد تمام‌ تلاش‌ خود را به‌کار ببندم‌ تا بهترين‌ باشم.
اما بازيکنان‌ بسيارى‌ بودند که‌ نتوانستند در بايرن‌ حضورى‌ موفق‌ داشته‌ باشند و از اين‌ تيم‌ جدا شدند.
البته‌ نبايد از چنين‌ قضيه‌اى‌ صرفنظر کرد، اما بازيکنان‌ بسيارى‌ نيز وجود داشتند که‌ به‌همراه‌ بايرن‌ پيشرفت‌هاى‌ چشمگير داشته‌ و توانستند به‌ بهترين‌ بازيکنان‌ دنيا تبديل‌ شوند. به‌ نظر من‌ همه‌ چيز به‌ خود شخص‌ بستگى‌ دارد. اگر من‌ به‌ خود اعتماد داشته‌ باشم، حتماً‌ همه‌ چيز خوب‌ پيش‌ خواهد رفت‌ و مى‌توانم‌ خيلى‌ زود در ترکيب‌ تيم‌ جاى‌ بگيرم.
بنابراين‌ شما بايرن‌ را به‌ عنوان‌ تيم‌ بعدى‌ خود انتخاب‌ خواهيد کرد؟
هنوز تصميمى‌ قطعى‌ در اين‌باره‌ نگرفته‌ام.
آيا از اينکه‌ از سوى‌ چنين‌ تيمى‌ مورد توجه‌ قرار گرفته‌ايد، خوشحال‌ هستيد؟
بى‌ترديد براى‌ هر بازيکنى‌ در سن‌ و سال‌ من‌ افتخار بزرگى‌ است‌ که‌ از سوى‌ تيم‌هاى‌ مطرحى‌ چون‌ بايرن، وردربرمن‌ و دورتموند مورد توجه‌ قرار گيرد.
اين‌ فصل‌ تا چه‌ حد براى‌ شما دشوار بود؟
ما در اين‌ فصل‌ به‌ همراه‌ همه‌ بازيکنان‌ تيم، تمام‌ تلاش‌ خود را انجام‌ داديم‌ تا به‌ نتايج‌ دلخواه‌ دست‌ يابيم‌ مخصوصاً‌ در 3 بازى‌ آخر مى‌توانم‌ بگويم‌ که‌ تيم‌ ما بى‌نظير کار کرد. در بازى‌ مقابل‌ ولفسبورگ‌ در دقايق‌ پايانى‌ بازى‌ گل‌ پيروزى‌ بخش‌ را به‌ ثمر رسانديم‌ و با حساب‌ 2 بر 1 اين‌ تيم‌ را شکست‌ داديم. دربازى‌ مقابل‌ هامبورگ‌ نيز تمام‌ تلاش‌ خود را به‌ کار بستيم‌ و در نهايت‌ با نتيجه‌ تساوى‌ اين‌ ديدار به‌ پايان‌ رسيد و در آخرين‌ بازى‌ خود مقابل‌ بايرن‌ مدعى‌ عنوان‌ قهرمانى‌ بوندس‌ليگا پيروزى‌ شيرين‌ 4 بر 2 خود مقابل‌ اين‌ تيم‌ را جشن‌ گرفتيم.
با وجود بازيهاى‌ بسيار خوب‌ شما در اين‌ فصل، حالا در زمين‌ تحت‌ فشار بيشترى‌ هستيد، اينطور نيست؟
دقيقاً‌ همين‌طور است. حالا ديگر بازيکنان‌ زيادى‌ از تيم‌ حريف‌ مراقب‌ من‌ هستند و نمى‌توانم‌ همانند گذشته‌ به‌ راحتى‌ در قلب‌ دفاع‌ نفوذ کرده‌ و گل‌ بزنم.
شما در خانواده‌اى‌ هستيد که‌ پدرتان‌ کشيش‌ و مادرتان‌ معلم‌ است. آيا در چنين‌ خانواده‌اى‌ شما براى‌ ورود به‌ دنياى‌ فوتبال‌ مشکلى‌ نداشتيد؟
اوايل‌ که‌ مى‌خواستم‌ کار خود را شروع‌ کنم‌ زياد راضى‌ نبودند اما در نهايت‌ پذيرفتند و تا به‌ امروز از هيچ‌ حمايتى‌ در اين‌ زمينه‌ دريغ‌ نکرده‌اند.
/ 0 نظر / 16 بازدید