۴ قدم تا قهرمانی

 بايرن در نخستين روز اين هفته توانست در ورزشگاه خانگي‌اش، آليانس آره نا و برابر ديدگان 69 هزار تماشاگر پيروزي 2 بر صفر مقابل آرمينيا بيله فلد را جشن بگيرد.
در اين بازي، سرخ پوشان از همان ابتدا كنترل بازي را در دست داشتند و صاحب موقعيت‌هاي متعددي شدند كه ضربه سنگين كلوديو پيزارو، مهاجم پرويي بايرن در دقيقه 17 كه به تيرك دروازه بيله فلد اصابت كرد و گل نشد، مهم‌ترين شانس گلزني سرخ پوشان بود.
آنها تا دقيقه 69 در حسرت گل باقي ماندند تا اينكه ميشاييل بالاك، هافبك ملي‌پوش بايرن با هوشياري طلسم دروازه آرمينيا را شكست و بايرن را به گل نخست رساند. پس از آن اين تيم از سوي مهمت شول، هافبك كهنه كار در دقيقه 73 به گل دوم رسيد تا برد خانگي برابر بيله فلد را محرز ساخته باشد.

فليكس ماگات كه ششصدمين حضورش را روي نيمكت مربيگري در بوندس‌ليگا تجربه مي‌كرد, در پايان بازي گفت:« پس از راهيابي به فينال جام حذفي آلمان و پيروزي برابر بيله‌فلد يك عيد پاك رويايي داشتيم. آرمينيا جزء تيم‌هايي است كه به خوبي دفاع مي‌كنند. از همين رو گلزني به اين تيم‌ها به هيچ وجه كار آساني نيست. البته ما بايد در همان نيمه‌ي نخست پيش مي‌افتاديم. صبر و انتظار تيم نشان داد كه آنها به خوبي به خود و كارشان اعتقاد دارند.»

ميشائيل بالاك هم گفت:« ما مي‌خواهيم دوباره قهرمان آلمان بشويم و امروز قدم ديگري در اين راه برداشتيم. طبيعي است كه از اين پيروزي خوشحال باشم. امروز هواداران متحد و يكپارچه، حامي ما بودند و صبر پيشه كردند. چرا كه تا مدت‌ها نتيجه‌ي بازي صفر بر صفر مانده بود و اين موضوع به هيچ عنوان قابل انكار نيست.»

 نتايج روز نخست هفته سي ام بوندس ليگا
بايرن مونيخ 2  آرمينيا بيله فلد ۰
شالكه ۱  اف.ث كلن ۱
دويسبورگ ۰  هامبورگ 2 
هرتابرلين ۰  بروسيادورتموند ۱
ولفسبورگ ۱  وردربرمن ۱
بايرلوركوزن 2  مونشن گلادباخ ۱
اينترانت فرانكفورت ۰  ماينس ۰

/ 0 نظر / 15 بازدید