بالاک-لمن-هاگرويز

سرمربي تيم ملي فوتبال انگلستان گفت كه آسيب ديدگي "هارگريوز" جدي نيست و اين بازيكن ممكن است برابر اسراییل بازي كند.

مك لارن گفت:«هارگريوز براي بازي برابر اسراييل آماده خواهد شد.»

استيو مك لارن هنوز هم نسبت به آمادگي كامل هارگريوز براي بازي حساس مقدماتي جام 2008 با اسرایيل در ويمبلي خوش بين است. با اين حال نتيجه‌ي آزمايش‌ها از آسيب ران اين بازيكن خط مياني نشان مي‌دهد كه آسيب‌ديدگي او جزيي بوده است.

اين مصدوميت باعث شد كه او تنها در تمرينات داخل سالن شركت كند.

تيم انگليس روز گذشته يك روز تعطيل را گذراند و گروه پزشكي به بررسي وضع بهبودي هارگريوز و استيون جرارد پرداخت.

مك لارن گفت:« اوون چهارشنبه، هنگام آغاز تمرين در ناحيه‌ي ران خود احساس گرفتگي كرد و به همين دليل بيشتر ساعت تمرين را بيرون از زمين گذراند. ما هم براي احتياط او را براي عكس برداري به آزمايشگاه فرستاديم.

خوشبختانه نتيجه‌ي تصويربرداري تنها مشكل كوچكي را نشان داد و اميدواريم كه به زودي بهبود يابد. اين مشكل هيچ ربطي به مشكل زانوي او كه مدتي است درگير آن است، ندارد. ما اميدواريم كه تا شنبه آمادگي كامل خود را به دست آورد و بدون ترديد كنار گذاشته نخواهد شد. ما به او فرصت لازم را خواهيم داد.»

خبرها درباره‌ي جرارد اميدوار كننده‌تر بوده است و اين بازيكن مياني اميدوار است كه به بازي برابر اسراییل برسد. او اين هفته توانست در تمرين‌ها شركت كند.

مك لارن افزود:«روز چهارشنبه استيون جرارد توانست بدون بروز هيچ مشكلي در تمرين‌ها شركت كند. ما پيش از هر گونه تصميم‌گيري درباره‌ي بازي كردن وي، او را به دقت ارزيابي كرده‌ايم و با گروه پزشكي تيم در ليورپول هماهنگي‌هاي هميشگي را انجام داده‌ايم.

همانطور كه گفتم بدون در نظر گرفتن اين كه چه كسي آسيب ديده است با روحيه‌ي قوي مشتاقانه در انتظار بازي روز شنبه هستيم. در رختكن به بازيكن‌ها گفتم ما توان كافي را داريم و نتيجه گرفتن در اين بازي تنها به خودمان بستگي دارد. ما به اندازه‌ي كافي توانايي اين كار را داريم.»

 

 

ينس لمان ، سنگربان تيم ملي آلمان اعلام كرد، تا سال 2010 در تيم ملي كشورش بازي خواهد كرد .

لمان كه براي انجام بازي تيم‌هاي ملي آلمان برابر ولز در اردوي ژرمن‌ها به سر مي‌برد، گفت مي‌خواهد تا جام جهاني آفريقاي جنوبي به بازي‌هاي ملي ادامه بدهد.

سنگربان آلماني باشگاه آرسنال در اين باره گفت:« در اين باره به خوبي فكر مي‌كنم. آن هم به اين خاطر كه مطمئنم ما در جام جهاني 2010 حضور خواهيم داشت. هم در يورو 2008، هم در جام جهاني 2010. بهتر از گذشته خواهيم بود. اگر من به واقع بخواهم از آسيب ديدگي در امان بمانم، مي‌توانم تا جام جهاني 2010 بازي كنم.»

اين فكر كه او تا جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي مي‌تواند به فعاليت در تيم ملي آلمان ادامه دهد، پس از پيروزي 2 بر 1 ژرمن‌ها برابر انگلستان در ورزشگاه ويمبلي به ذهن لمان خطور كرد.

لمان ادامه داد:«در آن زمان روي اين موضوع به خوبي فكر كردم. بازي با تيم بر سر قهرماني در جام جهاني و شايد هم علاقه‌مندي به حضور در اين بازي‌ها. شايد هم به عنوان سنگربان سوم به جام جهاني بروم و تنها ديگران را به كار و تلاش وادار كنم. اين هم برايم مي‌تواند گزينه‌اي باشد.»

 

 

 

باشگاه فوتبال چلسي انگليس گزارش‌هاي منتشره در مورد اين كه "ميشاييل بالاك" كاپيتان آلمان به دليل ترك اين تيم، از تركيب بازيكنان آن خط خورده است را تكذيب كرد.

بالاك از زمان ترك بايرن مونيخ و پيوستن به چلسي در سال گذشته، نتوانسته است موفقيت چنداني در اين تيم داشته باشد و از آوريل تاكنون نيز به دليل آسيب ديدگي قوزك پا بازي نكرده است.

باشگاه چلسي در بيانيه‌اي اعلام كرد:«اين باشگاه دوباره تاكيد مي‌كند كه حذف بالاك از مسابقات مرحله گروهي ليگ باشگاه‌هاي اروپا فقط به‌دليل مصدوميت وي بوده است.»

در اين بيانيه آمده است:«دليل ديگري براي اين تصميم وجود ندارد و گزارش‌هاي منتشره هم براي ميشاييل كه براي بهبودي هرچه زودتر تلاش مي‌كند و كادر پزشكي چلسي كه با اطمينان نظر داده‌اند، منصفانه نيست.»

حذف بالاك از تركيب بازيكنان چلسي، به شايعات در مورد اين كه اين بازيكن ‪ ۳۰‬ساله مي‌خواهد از استمفوردبريج برود، دامن زد.

"يوآخيم لاو" سرمربي تيم ملي آلمان نيز گفته بود، از تصميم چلسي شگفت زده شده است درحالي كه "فرانس بكن باوئر" بيان كرد، "بالاك هرگز نبايد به چلسي مي‌رفت."

بكن باوئر رييس هيئت نظارت باشگاه بايرن مونيخ دراين‌باره به روزنامه بيلد گفته بود:«به نظر من رفتن او به چلسي يك اشتباه بود. موقعيت او در منچستريونايتد آزاد بود و مي‌توانست به خوبي آماده شود. در رئال مادريد هم همينطور. جايگاه او در چلسي قبلا توسط "فرانك لمپارد" كه يك بازيكن مطرح و قهرمان ملي انگليس است، پر شده بود.»

بنابراين گزارش، اگر بالاك در چهار ماه آينده به بهبودي كامل برسد، در صورت صعود چلسي مي‌تواند در مسابقات مرحله بعد شركت كند.

چلسي در گروه دوم ليگ باشگاه‌هاي اروپا با تيم‌هاي والنسيا، شالكه ‪۰۴‬ و روزبورگ ترونهيم نروژ همگروه است.

www.bondesliga.ir www.bondesliga.ir

/ 0 نظر / 45 بازدید