دومين شکست بايرن مونيخ

هفته ششم رقابت‌هاي بوندسليگاي آلمان با دومين شكست بايرن مونيخ و پنجمين تساوي هامبورگ همراه بود.

در نخستين ديدار هفته‌ي ششم بوندسليگا, هانوفر در ورزشگاه خانگي دورتموند ميهمان تيم اين شهر بود. در اين ديدار وحيد هاشميان، مهاجم ايراني هانوفر از دقيقه‌ي 59 به جاي آلتين لالا وارد ميدان شد و در دقيقه‌ي 75 زننده‌ي گل نخست تيمش بود.

اين دومين گل وحيد در بازي‌هاي اين فصل بوندسليگا بود. هاشميان روي گل دوم تيمش نيز نقشي موثر داشت و سازنده‌ي گل «هوستي» بود كه سه دقيقه پس از گل اول تيمش به ثمر رسيد. اين ديدار در پايان با تساوي دو بر دو دو تيم پايان يافت.

وحيد, در اين بازي از داور بازي كارت زرد دريافت كرد.

بايرن مونيخ كه در اين هفته از رقابت‌ها در خانه ولفسبورگ ميهمان اين تيم بود و از دقيقه 46 علي كريمي بازيكن ايراني ميانه ميدان خود را در بازي مي‌ديد، درنهايت با تك‌گل دقيقه 36 هانكه بازي را واگذار كرد؛ تا دومين شكست فصل را تجربه كرده باشد.

هامبورگ هم در ديدار برابر آينتراخت فرانكفورت، درحالي‌كه مهدي مهدو‌ي‌كيا را به دليل محروميت در اختيار نداشت، با تساوي دو بر دو به كار خود پايان داد؛ تا پنجمين تساوي فصل را به‌دست آورده باشد.

اين هفته از رقابت‌هاي باشگاهي دسته اول آلمان عصر يكشنبه با ديدار تيم‌هاي هرتا برلين _ اشتوتگارت و بايرلوركوزن _ شالكه به پايان مي‌رساند.

نتايج ساير ديدار‌ها

* آلمانيا آخن 2 شلاودراف (48)، رسلر (49)

بوخوم 1 ميسيموويچ (36)

* آرمينيا بيله‌فلد 3 سوما (48)، ويشنيارك (62)، ماسمانيديس (74)

انرگي كوتبوس 1 مونته آنو (22)

* آينتراخت فرانكفورت 2 ماير (36)، آمانيتيديس (58)

هامبورگ 2 ليوبويا (51)، سانوگو (69)

* نورنبرگ 1 پولاك (24)

مايندس 1 باباتس (85)

* ولفسبورگ 1 هانكه (36)

بايرن مونيخ، صفر

* وردربرمن 3 هونت (33)، شولس (35)، ريباس داكونيا (38)

بوروسيا مونشن گلادباخ، صفر

جدول رده بندي
‪ - ۱‬نورنبرگ ‪ ۱۰‬امتياز
‪ - ۲‬وردربرمن ‪ ۱۰‬امتياز
‪ - ۳‬شالكه ‪ ۱۰‬امتياز
‪ - ۴‬بايرن مونيخ ‪ ۱۰‬امتياز
‪ - ۵‬هرتابرلين ‪ ۹‬امتياز
‪ - ۶‬آرمينيا آخن ‪ ۹‬امتياز

 

 

عبادت و روزها، اين‌ها دو اصل اساسي هستند كه مسلمانان در ماه روزه (رمضان) از آنها پيروي مي‌كنند. براي ورزشكاران حرفه‌يي اين مي‌تواند سخت باشد.

، بخش ورزشي شبكه ARD در اين باره با بازيكنان، مربيان و پزشكان به گفت‌وگو پرداخته است. در اين گزارش آمده است:« مهدي مهدوي‌كيا ايراني است و براي باشگاه هامبورگ بازي مي‌كند. اين مسلمان از يكشنبه, 24 سپتامبر 2006 قواعد ماه رمضان را رعايت مي‌كند. در اين ماه ميان طلوع خورشيد و غروب آن چيزي خورده نخواهد شد؛ از آشاميدن هم خبري نيست. اگرچه اين ايراني در سال گذشته در دوران ماه رمضان عملكرد خوبي از خود نشان داد، با اين حال او تاكيد دارد كه رمضان ماه سختي است.

مهدوي كيا مي‌گويد:« هنگامي كه يك يا دو مرحله تمرين در برنامه‌ي روزانه قرار دارد، روزه شكسته مي‌شود؛ ولي, در ساير مواقع اين امر رعايت مي‌شود.»

توماس دال, سرمربي مهدوي‌كيا در هامبورگ دراين باره مي‌گويد:« مهدي اكنون هفت سال است كه در هامبورگ بازي مي‌كند. او خود مي‌داند كه چه چيزي براي او خوب است، كي بايد بخورد و چه زماني وقفه در غذا خوردن مناسب‌تر است.»

با اين حال برادران مسلمان و ترك تبار آلتي

ن توپ در شالكه هم در روزهاي مرخصي و آزاد از اين دستور اسلامي تبعيت مي‌كنند.

عبدالعزيز آهانفوف، مهاجم مسلمان و مراكشي آرمينيا بيله‌فلد در اين باره مي‌گويد:« مي‌خواهم بعد از مرگم به بهشت بروم؛ براي همين هم هيچ استثنايي در اين مورد قائل نمي‌شوم.»

واكنش مربيان به اين دستور اسلامي چيست؟ رودي بومر از مربيان بوندسليگا بارها با بازيكنان مسلمان كار كرده است. او فصل پيش در سار بروكن چهار بازيكن مسلمان داشت كه روزه مي‌گرفتند. او با وجود همه‌ي دشواري‌ها مي‌گويد كه بايد به مذهب احترام گذاشت.»

بايرن مونيخ در ششمين هفته از رقابت‌هاي بوندسليگا دومين شكست فصلش را تجربه كرد.

تيم بايرن مونيخ با قبول شكست از تيم وولفسبورگ به رده چهارم رقابت‌هاي فوتبال قهرماني دسته‌اول باشگاه‌هاي آلمان (بوندسليگا) سقوط كرد.

در اين ديدار كه از هفته ششم اين مسابقه‌ها و در زمين وولفسبورگ برگزار شد، اين تيم با تنها گل دقيقه ‪" ۳۶‬ميشل هنكه" مقابل مدافع عنوان قهرماني به برتري رسيد.

سخنان

سرمربي بايرن در پايان بازي گفت:« از همان شروع بازي روي دروازه‌ي آنها فشار آورديم و همواره در زمين ولفسبورگي‌ها بوديم، با اين حال از فرصت‌هايمان بهره نگرفتيم. پس از دريافت گل نفهميديم كه چطور بايد با پشتيباني قدرتمند آنها كنار بياييم. مي‌دانستيم كه دشوار خواهد بود. اما، پايان اين چنيني را پيش بيني نمي‌كرديم. در نيمه دوم خيلي زود در ميانه ميدان محدود شديم.»

اوليور كان، دروازه‌بان و كاپيتان بايرن هم گفت:« در نيمه دوم بازي يك گله شده بود، ولفسبورگ تنها يك يا دو فرصت ضد حمله داشت، در مجموع ما طراوات لازم را نداشتيم. مي‌خواهيم تيم بزرگي بشويم. اما، بايد در اين گونه بازي‌ها پيروز بشويم. اين سخت‌ترين كار است. بايد بدانيم كه بايرن در هر حال بايد 120 درصد آماده باشد.»

كلاوس اوگن تالر، سرمربي ولفسبورگ هم پس از پيروزي مردانش گفت:« ما در اين اواخر اعتبارمان را در بين هواداران از دست داده بوديم. بازيكنان خودشان را قرباني كردند. بايد همه ما مردانه بايستيم و جگيدن را بپذيريم و از فرصت‌هايمان استفاده كنيم. در ضد حمله‌ها هنوز هم هوشمندانه عمل نمي‌كنيم.»

اما علی کريمی

كريمي در بازي منجر به باخت يك بر صفر از ولفسبورگ ابتدا به خواسته فليكس ماگات، روي نيمكت نشست. اما بعد از اين كه بايرن در نيمه نخست اسير گل مايك هانكه، مهاجم ولفسبورگ شد، از ابتداي نيمه دوم به جاي آندرئاس اوتل به ميدان آمد تا قدرت تهاجمي تيمش را براي جبران عقب ماندگي افزايش دهد.
با اين حال بايرن حتي با وجود او نيز نتوانست ناكامي خود را جبران كند.
تركيب بايرن در بازي با ولفسبورگ:
كان
سانيول
لوسيو
ون بويتن
لام
اوتل (از دقيقه 46 كريمي)
ون بومل
سالي حميدزيچ (از دقيقه 46 سانتاكروز)
شواين اشتايگر
پيزارو
ماكاي (از دقيقه 76 پودولوسكي)

/ 0 نظر / 16 بازدید