۲۱-ديوگو کاپيتان برمن-شعر سرعت پاسخگويی-نبش قبر حر -آب سرداب حضرت عباس

 جمعه شب در آغاز هفته بيست و يكم رقابت‌هاي فوتبال قهرماني دسته‌اول باشگاه‌هاي آلمان (بوندسليگا) مقابل تيم وولفسبورگ متوقف شد.  در ديدار روز گذشته دو تيم به تساوى ۲ بر ۲ بسنده كردند و هانوفر اكنون با كسب ۲۷ امتياز در رتبه هشتم جدول جاى گرفته است.

 در اين ديدار كه در زمين تيم هانوفر برگزار شد دو تيم به نتيجه تساوي دو بر دو دست يافتند.

گل‌هاي اين بازي را كليموز در دقيقه ‪ ۳‬و " كرنوك" ‪ ۲۵‬براي وولفسبورگ و باليتش در دقيقه ‪ ۲۲‬و فارن‌هوست ‪ ۶۲‬براي هانوفر به ثمر رساندند.

هاشميان در اين ديدار ‪ ۹۰‬دقيقه براي تيم هانوفر بازي كرد.

در نخستين ديدار امروز دو تيم باير لوركوزن و آينتراخت فرانكفورت به مصاف هم رفتند. لوركوزن عليرغم شكست هفته گذشته در مقابل ولفسبورگ، اكنون با كسب ۲۸ امتياز در رتبه هفتم جدول جاى دارد. فرانكفورت اما با تساوى هفته گذشته در مقابل ماينز با كسب ۲۲ امتياز اما بخاطر تفاضل گل كمتر بعد از كوتبوس در رتبه سيزدهم جدول جاى گرفت. در اين ديدار دو تيم به تساوى ۲ بر ۲ بسنده كردند.

در ديدار بعدى امروز دو تيم برمن و اشتوتگارت در مقابل هم قرار گرفتند. برمن هفته قبل در دوئل مستقيم با شالكه با نتيجه ۲ بر صفر مغلوب شد و با ۴۲ امتياز صدر نشينى را از دست داد. اشتوتگارت اما با پيروزى يك بر صفر در مقابل بورسيا دورتموند، هرچند تفاوت امتياز خود را با مونيخ به چهار رساند، اما خود نيز هنوز با برمن چهار امتياز فاصله دارد. در اين ديدار برمن با نتيجه ۴ بر يك شكست سختى را متحمل شد.

در سومين بازى امروز دو تيم شالكه و هرتا به مصاف هم رفتند. شالكه با پيروزى هفته قبل در مقابل برمن نشان داد كه با تنها ۳۶ گل زده و نوزده گل خورده در مقابل ۵۲ گل وردر برمن هم ميتوان صدر نشين شد. هرتا اما پس از شكست سنگين در مقابل هانوفر، هفته قبل اما موفق شد هامبورگ را با نتيجه ۲ بر يك مغلوب سازد و اكنون با كسب ۳۳ امتياز در رتبه پنجم جدول جاى گرفته و در تعقيب بايرن مونيخ است. در اين ديدار شالكه با نتيجه ۲ بر صفر به پيروزى دست يافت.

در ديدار بعدى امروز دو تيم هامبورگ و دورتموند در مقابل هم قرار گرفتند. هامبورگى ها با مربى جديد هم به موفقيتى دست نيافتند و هفته گذشته با نتيجه ۲ بر يك در مقابل هرتا مغلوب شدند و اكنون با كسب تنها پانزده امتياز در رتبه هجدهم جدول قرار دارند. دورتموند اما از وضعيت مناسبترى برخوردار است و عليرغم شكست هفته قبل در مقابل اشتوتگارت اكنون با ۲۵ امتياز  در رتبه نهم جدول جاى گرفته است. در اين ديدار هامبورگ با نتيجه ۳ بر صفر به پيروزى دست يافت كه مهدوى كيا گل سوم هامبورگ را به ثمر رساند.

در پنجمين ديدار امروز دو تيم آلمانيا آخن و بورسيا مونشن گلادباخ به دوئل مستقيم با هم پرداختند. آخنى ها هفته قبل با نتيجه ۴ بر يك شكست سنگينى را در مقابل هانوفر متحمل شدند و اكنون با كسب ۱۹ امتياز اما تفاضل گل بيشتر در رتبه پانزدهم جدول جاى دارند. گلادباخ اما با پيروزى ۲ بر يك در مقابل آرمينيا بيليفد با كسب نوزده امتياز در رتبه شانزدهم جدول جاى گرفت. در اين ديدار دو تيم به تساوى بدون گل بسنده كردند.

در آخرين ديدار امروز دو تيم ماينز و كوتبوس به مصاف هم رفتند. ماينز هفته قبل در مقابل فرانكفورت به تساوى بدون گل بسنده كرد و اكنون با تنها هجده امتياز در رتبه هفدهم جدول قرار دارد. كوتبوس هم در مقابل بوخوم به تساوى بدون گل بسنده كرد، اما با كسب ۲۲ امتياز اكنون در رتبه دوازدهم جدول جاى دارد. در اين ديدارماينز با نتيجه ۳ بر يك به پيروزى دست يافت.

هانوفر ۲ - ولسفبورگ ۲

لورکوزن۲ - فرانکفورت۲

وردربرمن ۱ - اشتوتگارت ۴

شالکه ۲ - هرتابرلین ۰

هامبورگ ۳ - دورتموند ۰

آلمانیا ۰ - مونشن گلادباخ ۰

ماینز ۳ - کوتبوس ۱ 

 

 

 

 

پدر «ديگو» بازيكن برزيلي باشگاه وردربرمن به اتهام ارتكاب به قتل دستگير شد.

پليس برزيل اكنون پدر ديگو را در بازداشت نگه داشته است. او با اين اتهام روبه‌رو است كه به هنگام رانندگي يك موتورسوار را زير گرفته است. اين خبر براي اين بازيكن طراح و بازي‌ساز يك ضربه بزرگ روحي به شمار مي‌آيد. او اكنون در لندن به سر مي‌برد. ديگو براي بازي دوستانه تيم ملي كشورش برابر پرتغال به آنجا سفر كرده است. او هنگامي كه از خبرنگاران خبر دستگيري پدرش را شنيد، بسيار مبهوت و نگران نشد؛ اما، اندكي بعد در اين باره گفت:« اكنون بايد ذهنم را متمركز بازي كنم. پس از آن در اين باره حرف خواهم زد.»

شاهدان عيني، گزارش دادند كه «ديار كونا» پدر «ديگو» يك موتور سوار را به هنگام رانندگي كشته است. مقام‌هاي پليس اكنون سرگرم بازجويي از او هستند. پليس بر اين باور است كه كشمكش‌هاي قبلي ميان پدر ديگو و فرد مقتول انگيزه اين قتل بوده است.

/>

 

فرانك بومان كاپيتان تيم وردربرمن به علت عمل جراحي حدود ده الي 12 هفته را از ميادين فوتبال به دور خواهد بود.

بومان در اين رابطه گفت:«در طول دو هفته من قادر به دويدن به صورت آهسته خواهم بود. من در طول ده هفته به تمرينات تيم اصلي برخواهم گشت.»

بومان 31 ساله كه در ماه هاي اخير از مصدوميت خود رنج مي برد در فصل جاري فقط در 11 بازي تيمش حضور داشته است.

تيم توماس شاف كه در حال حاضر در بوندسليگا در رده دوم جاي دارد قرار است كه بدون اين بازيكن باتجربه در بازيهاي جام يوفا به مصاف آ‍ژاكس برود. اولين بازي در 14 فوريه در ويزراستاديون برگزار خواهد شد و بازي برگشت نيز هشت روز بعد برگزار خواهد شد

 

 

بدر فلک شرف خليفه 

 

چون زير تربت حسين است 

در صبح ازل ز مهر فطري 

 

نازان به محبت حسين است 

فاني شده در زمان فوتش 

 

ايام شهادت حسين است 

وين حسن موافقت که گفتم 

 

بی‌شک ز عنيت حسين است 

اين از همه خوب‌تر که او را 

 

تاريخ شفاعت حسين است 

 

 

 

ابن عباس گويد:
 
روزي خليفه دوم رو به علي (ع)کرد  و به عنوان اعتراض به وي گفت : اي ابا الحسن، وقتي از تو سوالي مي کنند چرا اينقدر در نظر دادن شتاب مي کني؟(و چرا در مسائل درنگ وتامل نمي کني)
 
حضرت در پاسخ او انگشتان دست خود را باز کرده فرمود : اين چند تا است؟
 
خليفه گفت : پنج تا ، علي(ع) فرمود : چرا در پاسخ دادن عجله کردي؟
 
گفت : اين مسئله (جزئي و بسيار ساده)بر من پوشيده نيست .
 
حضرت فرمود : من در اموري که بر من پوشيده نيست پرشتاب ترم( همان امور نزد من همين گونه ساده و پاسخ آن روشن است).
 
 
 
«بحار الانوار، جلد 40،ص147( به نقل از پيشگويي هاي امير المومنين علي بن ابي طالب(ع) ، سيد محمد نجفي يزدي ، ص17 ، انتشارات عصر ظهور).»
 
 
 
نبش قبر جناب حر
 
 
آب در سرداب حرم ابوالفضل عليه السلام

آيت الله العظمي حکيم قدس سره از علماي بزرگ و  مراجع بنام تقليد بود که سالها زعامت حوزه کهنسال نجف را به عهده داشت و در راه نگهباني از دين خدا رنجها به جان خريد.

 آيت الله سيد عباس کاشاني حائري  در مورد حضرت ابوالفضل عليه السلام و سرداب  و قبر مطهرش داستاني را در خدمت این مرجع بزرگوار مشاهده کرده که اینگونه نقل کرده است : 
روزي در بيت آيت الله حکيم بودم که کليدار آستان مقدس حضرت ابوالفضل عليه السلام تلفن کرد و گفت:« سرداب مقدس حضرت ابوالفضل عليه السلام را آب گرفته  و بيم آن مي رود که ويران گردد و به حرم مطهر و گنبد و مناره ها نيز آسيب کلي  وارد شود شما کاري بکنيد.»

آيت الله حکيم فرمودند:« من جمعه خواهم آمد و هر آنچه در توان دارم انجام خواهم داد.»

آنگاه گروهي از علماي نجف از جمله اينجانب به همراه ايشان به کربلا و به حرم مطهر حضرت ابوالفضل عليه السلام رفتيم. آن مرجع بزرگ براي بازديد به طرف سرداب مقدس رفت و ما نيز از پي او امديم اما همين که چند پله پايين رفتند ديدم نشست و با صداي بسيار بلند که تا آن روز نديده بودم شروع به گريه کرد.
همه شگفت زده و هراسان شديم که چه شده است؟
من گردن کشيدم و ديدم شگفتا منظره عجيبي است که مرا هم گريان ساخت. منظره اين بود :
که ديدم قبر شريف ابوالفضل عليه السلام در ميان آب بسان جايي که از هر سو به وسيله ديوار بتوني بسيار محکم حفاظت شود در وسط آب قرار دارد اما آب آن را نمي گيرد درست همانند قبر سالارش حسين عليه السلام که متوکل بر آن آب بست اما آب به سوي قبر پيش روي  نکرد و آنجا را حاير حسيني ناميدند. سلام خدا بر او و سالارش حسين عليه السلام.

هنگامي که شاه اسماعيل صفوي به کربلا مشرف شد نخست به زيارت سالار شهيدان رفت و آنگاه حضرت ابوالفضل عليه السلام و ديگر شهداي کربلا عليهم السلام را زيارت نمود. اما به زيارت حر، آن آزاده روزگار که قبرش با قبر سالارش فاصله دارد، نرفت.

پرسيدند:« چرا؟»
استدلال کرد که اگر توبه او پذيرفته شده بود از سالارش حسين عليه السلام دور نمي ماند.
توضيح دادندکه:« شاها ! از آنجايي که او در سپاه يزيد فرمانده لشکر بود و آشناياني داشت پس از شهادت در راه حق و در ياري حسين عليه السلام بستگانش بدن او را با تلاش و با اصرار بسيار از ميدان جنگ خارج ساختند ودر اينجا به خاک سپردند.»

شاه گفت: « من مي روم با اين شرط که دستور دهم قبر او را بشکافند و درون قبر را بنگرم اگر شهيد باشد نپوسيده است و براي او مقبره مي سازم. در غير اين صورت دستور تخريب قبرش را صادر خواهم کرد. »

پس از اين تصميم به همراه گروهي از علما، سران ارتش و ارکان دولت خويش، کنار قبر حر آمدند و دستور نبش قبر را صادر کرد.

هنگامي که قبر گشوده شد شگفت زده شدند چرا که ديدند پيکر به خون آغشته آن آزاده قهرمان پس از گذشت بيش از يک هزار سال صحيح و سالم است. زخمهاي بي شمار گويي تازه وارد آمده و دستمالي نيز که سالارش حسين عليه السلام بر فرق او بسته و مدال بزرگي است بر پيشاني دارد.

شاه اسماعیل گفت:« اين دستمال از امام حسين عليه السلام است و براي ما مايه برکت و پيروزي بر دشمنان و مايه شفاي بيماران. به همين جهت با دست خويش آن را باز کرد و دستمال ديگري بست اما به مجرد باز کردن آن دستمال، خون جاري شد و هرگونه کوشش براي متوقف ساختن آن بي حاصل ماند.»
 به ناچار شاه همان دستمال را بر سر حر بست و گوشه اي از آن را به عنوان تبرک برداشت و خون هم  متوقف شد. به همين جهت دستور داد براي او مقبره ساختند و مردم را به زيارت ایشان  فراخواند.

/ 0 نظر / 20 بازدید