کلوزه - خشنتريم ليگ قهرمانان

اگر قرار باشد خشن ترين بازيکن مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا معرفي شود ، او کسي نخواهد بود جز براندائو بازيکن تيم شاختار دونتسک اوکراين.
او در جدول پرخطاترين بازيکنان ليگ قهرمانان با 24 خطا در صدر قرار دارد و پس از او، ستاره فوتبال آلمان ، ميشائيل بالاک با 20 خطا در جاي دوم است. در اين جدول ، نام 4 بازيکن 19 خطايي هم پس از بالاک آمده است: فارفان (آيندهوون) ، لدسون (اسپورتينگ) ، فلورنت مالودا (ليون) و مارک فان بومل (بايرن مونيخ).
در جدول بازيکناني که بيشترين کارت زرد را از داوران گرفته اند ، باز هم نام براندائو در بالاي آن ديده مي شود ، اين مهاجم برزيلي طي 438 دقيقه حضورش در زمين 3بار کارت زرد گرفت تا کنار 18 بازيکن ديگر ، بيشترين کارت زرد را از داوران گرفته باشد.
در فهرست 3اخطاره هاي ليگ قهرمانان اروپا ، نامهاي بزرگي چون روبرتو ايالا (والنسيا) تيري آنري (آرسنال) ، فرانک لمپارد و جان تري (چلسي) و ديويد پيزارو (رم) به چشم مي خورد.
طي 96 بازي مرحله گروهي ليگ قهرمانان ، 368 بار داوران دست به جيب شدند که 351 بار کارت زرد از جيب آنها بيرون آمد و 17 بار هم کارت قرمز به بازيکنان داده شد.
به طور متوسط داوران از هر 17 خطاي انجام شده ، 2 بار دست به جيب شده اند ، چراکه در مجموع در مرحله گروهي بازيها ، 3139 بار بازيکنان مرتکب خطا شده اند.
57 کارت زرد و 2 کارت قرمز در جريان بازيهاي گروه چهار هم از سوي داوران داده شد تا گروهي که والنسيا ، رم ، شاختار و المپاکيوس در آن بازي مي کردند ، خشن ترين گروه باشد.
در بحث خطاها ، يک آمار ديگر هم وجود دارد و آن بازيکناني هستند که بيشترين خطا روي آنها انجام شده است. آرتم ميلفسکي (ديناموکيف) ، ديه گو (وردربرمن) ، دانيل کارواليو (زسکامسکو) و دکو و رونالدينيو (بارسلونا) 5 بازيکني هستند که بيشتر از ديگران با خطا متوقف شده اند ، در اين ميان ، روي ميلفسکي 24 بار خطا انجام شده است.
ديه گو 22 بار متوقف شده و کارواليو ، دکو و رونالدينيو هم هر کدام 19 بار طعم خطاي بازيکنان حريف را چشيده اند.

 

 

ميروسلاو كلوزه مهاجم ارزنده تيم فوتبال وردربرمن بايد در اواسط ماه ژانويه تكليف مقامات اين تيم را روشن كند و تصميم قطعي مبني بر ماندن يا رفتن از وردربرمن را به اطلاع آنها برساند.
در حالي كه قرارداد آقاي گل جام هجدهم با وردربرمن رو به اتمام است، او پيشنهادات زيادي از تيم‌هاي بنام اروپا از جمله يوونتوس ايتاليا دارد، اما ترجيح مي‌دهد فعلاً به همراه همسر و فرزندانش تعطيلات ژانويه را با آرامش در سيلرتال بگذراند و بنابه قرارش با مسوولان وردربرمن اواسط ژانويه با آنها وارد مذاكره شود.
وكيل كلوزه در مصاحبه با سايت خبري اشپورت بيلد تاكيد كرد:"ما و مسوولان وردربرمن هنوز به طور واضح و دقيق در مورد شرايط ماندن ميرو صبحت نكرده ايم، اما در جلسات آتي حتماً در خصوص شرايط مالي و مطالب ديگر بحث خواهيم كرد."
اولين جلسه كلاوس آلوفس و وكيل كلوزه مربوط به سيزدهم دسامبر بود كه اين طور كه معلوم شد مقامات باشگاه به كلوزه كه سال 2008 قراردادش پايان مي يابد پيشنهاد عقد قراردادي سه ساله تا سال 2011 دادند و دستمزد او را در هر سال حدود 7/2 ميليون يورو تعيين نمودند.
در اين ميان بايرني‌ها هم خواهان خريد كلوزه‌اند. اولي هوينتس مدير ورزشي بايرن مونيخ براي اولين بار اواخر هفته گذشته اين موضوع را رسماً اعلام كرد.
در خارج از آلمان تيم‌هايي مثل بارسلوناي اسپانيا، ميلان و يوونتوس ايتاليا، منچستريونايتد و چلسي انگلستان نيز به اين مهاجم 28 ساله ژرمن ابراز علاقه كرده و خواهان به خدمت‌گيري وي هستند.
اين در حالي است كه برمني‌ها مي‌دانند شايد با فروش وي سود زيادي نصيب آنها شود، اما احتمال اينكه بازهم صاحب مهاجمي با اين شم گلزني بالا شوند بسيار بسيار كم است، ولي چون اين احتمال را هم مي‌دهند كه كلوزه در برمن نماند از حالا به دنبال يافتن جانشيني مناسب براي او هستند. در اين ميان كلاس يان هونته‌لار مهاجم 23 ساله و ملي پوش آژاكس آمستردام توجه مقامات برمن را جلب كرده است. او در فصل گذشته 33 گل در ليگ هلند به ثمر رسانده و بازيکن ارزشمندي به نظر مي رسد.
آلوفس مدير ورزشي وردربرمن نظر بسيار مساعدي نسبت به اين هلندي دارد و بارها تاكيد كرده كه او را براي سال آينده به تيمش خواهد آورد.
اوليور بيرهوف مدير تيم‌هاي ملي آلمان در خصوص مقصد آينده كلوزه نظر جالبي دارد.
او معتقد است با توجه به سبك بازي ميروسلاو و تفاوت اين سبك با روش بازي بايرني‌ها او نمي‌تواند در بايرن مونيخ موفق باشد و حداقل بايد باواريايي‌ها را از ليست مورد نظرش خط بزند.
وي همچنين تاكيد مي‌كند رفتن ميرو به باشگاه‌هايي هم كه بسيار قدر هستند به صلاحش نيست. چون مثلاً براي بازي در تيم قهرمان اروپا به اندازه كافي قوي و توانا نيست.
بيرهوف در اين خصوص مي‌گويد:"اگر ميرو به باشگاهي برود كه بداند به او بازي خواهد رسيد و در عوض امكان تمرين با بازيكنان برتر جهان را هم به دست خواهد آورد آن وقت او روز به روز پيشرفت مي‌كند."
اما بايد سه، چهار هفته منتظر ماند و ديد كلوزه به كداميك از نصيحت‌هاي اطرافيانش عمل مي‌كند و مقصدش را كدام تيم اعلام مي‌دارد.

/ 0 نظر / 15 بازدید