ميشاييل بالاك, بازي‌ساز آلماني چلسي تا چهار هفته نمي‌تواند آبي‌هاي لندني را همراهي كند.

 اين بازيكن سي ساله در بازي دوستانه تيم‌هاي ملي آلمان و سوييس كه چهارشنبه گذشته در شهر دوسلدورف آلمان برگزار شد, دچار پارگي عضله شده است. />

سرگروه تيم ملي آلمان در برخورد با اشتفان گريشتينگ دچار اين حادثه شد و در ادامه بازي مجبور شد از روي نيمكت شاهد پيروزي سه بر يك هم‌تيمي‌هايش باشد. />

تايمز درباره‌ي وضعيت بالاك نوشت:« معاينه‌هاي دقيق نشان داد كه اين بازيكن از ناحيه‌ي عضله پا با آسيبي جديد روبه‌رو است و به اين ترتيب بالاك با وقفه‌اي چهار هفته‌اي روبه‌رو خواهد شد.»

 

بايرن مونيخ در پي خريد «ارنستو سوسا» بازيكن با آتيه‌ي آرژانتيني است.

خوسه ارنستو سوسا, بازيكن بيست و يك ساله‌ي باشگاه استوديانتس آرژانتين مورد علاقه سران بايرن قرار گرفته است. او كه در خط مياني بازي مي‌كند, قرار بود در فصل نقل و انتقالات زمستاني راهي مونيخ شود؛ اما, ادوارد آباديه رييس باشگاه آرژانتيني از اين جابه‌جايي جلوگيري كرد. او گفته بود:« همه بازيكنان بايد بمانند. ما مي‌خواهيم قهرمان ليبرتادورس شويم.» />

اكنون بايرني‌ها در پي خريد اين بازيكن در تابستان آينده هستند. به نوشته‌ي روزنامه‌ي بيلد, اوتمار هيتسفلد بارها و بارها از نبود يك بازيكن خلاق در ميانه‌ي ميدان بايرن انتقاد داشت. هيتسفلد به روزنامه‌ي Suddeutschen Zeitung هم گفته بود:« از نظر خلاقيت ما بدون ترديد يك نقص عمده داريم، من هيچ بازيكن متخصصي همانند «ديگو» بازيكن وردربرمن ندارم. من هنوز هم در آن بخش در حال جست‌وجو و آزمايش هستم.» />

به گفته او, در بين بازيكنان كنوني هنوز علي كريمي، مارك فان بومل و حتي مهمت شول فرصت دارند تا اين پست را حتي براي مدتي كوتاه پر كنند.

 

   «حميت آلتين‌توپ» بازيكن ترك‌تبار شالكه، فصل آينده پيراهن بايرن مونيخ را بر تن خواهد كرد.

 اين بازيكن كه قراردادش با شالكه در پايان فصل جاري رقابت‌هاي بوندسليگا به پايان مي‌رسد، به عنوان بازيكن آزاد راهي مونيخ خواهد شد. اين بازيكن 24 ساله در سمت راست و ميانه‌ي ميدان مي‌تواند بازي كند. />

شالكه صدرنشين تازه‌ي رقابت‌هاي بوندسليگا در سال 2003 اين بازيكن را از تيم واتنشايد به خدمت گرفت. آنها به بازيكن خود پيشنهاد تمديد قرارداد تا سال 2011 را داده بودند؛ اما، با پذيرش اين بازيكن روبه‌رو نشد. />

به گفته‌ي رسانه‌هاي تركيه‌اي اين بازيكن از سوي باشگاه گالاتاسراي هم با پيشنهاد‌هايي روبه‌رو بود. />

آلتين‌توپ، در فصل جاري رقابت‌هاي بوندسليگا تا كنون 19 بار براي شالكه به ميدان رفته است كه 11 بار آن به عنوان بازيكن جانشين بود. />

او در اين فصل دو بار موفق به گلزني شده است و سه گل نيز براي همبازيان ساخته است. />

 

 

در ادامه دیدارهای هفته بیست و یکم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های آلمان امشب بایرن مونیخ در ورزشگاه خانگی خود آلیانز آره نا پذیرای آرمنیا بیله فلد خواهد بود.

پایگاه خبری باشگاه بایرن مونیخ پیش بینی کرد این تیم با ترکیب کان، صالی حمیدزیچ،لوسیو، فن بویتن، لام، فن بومل، دمیکلیس، کریمی، اوتل، ماکای و پودولسکی به مصاف آرمنیا بیله فلد خواهد رفت.

نشریه کیکر آلمان بر خلاف گمانه زنی پایگاه خبری باشگاه بایرن مونیخ ترکیبی متفاوت را برای شاگردان هیتزفلد در نظر گرفته است. بر اساس گزارش کیکر بایرن مونیخ با ترکیب کان، سانیول، لوسیو، فن بویتن، لام، فن بومل، هارگریوز، صالی حمیدزیچ، پیزارو، ماکای و پودولسکی از آرمینا بیله فلد پذیرایی می کند.

قضاوت بازی امشب بایرن مونیخ - آرمنیا بیله فلد که از ساعت 20 (به وقت تهران) در ورزشگاه آلیانز آره نا برگزار خواهد شد ، برعهده بابک رفعتی داور ایرانی الاصل بوندس لیگاست.

 

 

رومنيگه به عنوان نايب رئيس باشگاه بايرن اظهار داشت آمادگي حضور در اتحاديه فوتبال آلمان به عنوان مدير جديد را ندارد.
وي پس از اينكه فرانتس بكن باوئر، رئيس بايرن توصيه كرد رومنيگه بعد از مرگ ورنر هاكمن، مديريت اين سازمان را انتخاب كند، در پي حضور در جلسه اضطراري اين اتحاديه اظهار داشت:«به لحاظ سياسي و گرفتاري‌هاي ديگر نمي‌توانم مسئوليت اتحاديه را قبول كنم.»
وي افزود:«بكن باوئر نسبت به من لطف دارد كه براي رياست پيشنهاد داده؛ اما نمي‌توانم مسئوليتي قبول كنم.»
با منتفي شدن حضور رومنيگه در اتحاديه فوتبال آلمان، اعضاي هيئت رئيسه در پايان اجلاس ويژه، ولفگانگ هولس هويزر را به عنوان مسئول امور موقت انتخاب كردند.
پس از مرگ ورنر هاكمن، رئيس اين سازمان در ژانويه گذشته، قرار است در ماه اوت انتخابات رياست اين سازمان برگزار شود و نامزدي كه بيشترين آرا را به خود اختصاص دهد، عهده دار مسئوليت شود.
راينر كالموند، مديرعامل سابق بايرلوركوزن يكي از نامزدهاي احراز اين پست محسوب مي‌شود.

 

 

** اي پـــنــاه دل، حــسـيـن(ع)   ... اي پادشاه دل، حــسيـن(ع) **

              ** اي عـــزيــز فــاطــمـــه(س)  ...اي سوز آه دل، حــسيـن(ع)
**

** اي بـهـشـت بـي تــو دوزخ ... اي بــهــشــتــم روي تـــو **

              ** در قــنـوتـم مـي گــشــايــم ... دسـت حـاجــت ســوي تـو **

** در ســجــودم مـــيـگــذارم ... ســر بــه خــاک کـوي تـو **

              ** بــي نــهـايــت يـک طــرف ... لطف و عطايت يک طرف **

** هــر دو عـالـم يـک طـرف ... کـرب و بـلايـت يک طرف **

 

 

حدیث (۷) امام علی علیه السلام فرمودند:

رُبِّ عالِمٍ قَدْ قَتَلَهُ جَهْلُهُ ، وَ عِلْمُهُ مَعَهُ لا ینْفَعُهُ.
چه بسیارند دانشمندانی كه جهلشان آنها را كشته در حالی كه علمشان با آنهاست، اما به حالشان سودی نمی دهد.

         (ارشاد ص144)

 

در آذرماه 1360 توفيق خلوتي نصيبم شده بود و حال و هواي ديگري پيدا كرده بودم.
روزي كه سرگرم مطالعه و بررسي اشعار آييني شعراي شيعي بودم، ناگهان به ذهنم اين مسأله خطور پيدا كرد كه هنوز مجموعه قابل مقبولي از اشعار برگزيده «علوي» در اختيار شيفتگان مولا اميرالمؤمنين علي عليه‌السلام قرار نگرفته و بسيار به جاست از فرصتي كه دست داده استفاده نموده و اين خلأ ملموس را در حد تواني كه دارم پر كنم.

در نهايت تصميم گرفتم اين مجموعه را در پنج بخش تنظيم كنم:
الف- ميلاد مولا علي عليه‌السلام
ب- غدير خم
ج- مناقب مولا علي عليه‌السلام
د – مراثي مولا علي عليه‌السلام
هـ - رباعيات علوي

و بلافاصله ذهنم به اين نكته معطوف شد كه چون انجام اين كار صبغه ولايي و الهي دارد و مرا باطناً به اين كار واداشته‌اند زيرا از پيش اصلاً پيرامون اين مسأله فكر نكرده بودم و كاملاً به صورت ناگهاني و غير عادي به انجام اين مهم سوق داده شده‌ام،
لذا بايد اولاً در انتخاب آثار دقت لازم را داشته باشم، ثانياً طبيعت اين گونه امور «حواله»اي اقتضا مي‌كند كه با حال وضو و توجه به استقبال آن‌ها رفت و به اميد آن كه اين طهارت ظاهري مقدمه‌اي  براي طهارت باطني باشد، بايد از توكل به خدا و توسل به مولا علي عليه‌السلام غافل نبود و اين مأموريت را به گونه‌اي سامان داد و به پايان برد كه خشنودي خدا وامير مؤمنان علي عليه‌السلام را از پي داشته باشد.

در اين اثنا ذهنم به سمت مسأله‌اي رفت كه براي من بسيار مغتنم و راه گشا بود و تصميم گرفتم كه يكصد و ده شعر ناب را از ميان آثار منظوم شصت و شش تن از شعراي گذشته و حال انتخاب كنم!

و با اين كار بود كه مي‌توانستم به آرزوي ديرينه خود جام، عمل بپوشانم! چون عدد «الله» به حساب ابجدي «66»، و عدد ابجدي نام مبارك «علي» برابر با «110» بود و من با تدوين اين مجموعه مي‌توانستم به شيفتگان حضرتش بگويم كه در واقع اين «خدا»ست كه ستايشگر«علي» است!

به خاطر دارم كه اين كار در فاصله زماني كوتاهي به پايان رسيد و روزي كه من سرگرم شماره ‌گذاري صفحات كتاب بودم، زنگ خانه به صدا درآمد!
هنگامي كه در را باز كردم با چهره بشاش و خندان يكي از مداحان با اخلاص آل‌الله عليه‌السلام روبرو شدم.

پس از سلام و احوال پرسي، گفت:
من حامل پيغامي براي شما هستم و بايد بروم!
وقتي كه از جريان امر جويا شدم، گفت:
ساعتي پيش در خدمت حضرت آقاي مجتهدي بود. ايشان به من فرمودند:
آقاجان! مي‌دانيد آقاي مجاهدي چه كار جالبي كرده‌اند؟!
عرض كردم:
چند روزي است كه از ايشان خبر ندارم.
فرمودند:
مجموعه بسيار جالبي از اشعار برگزيده شاعران درباره مولا علي عليه‌السلام فراهم آورده‌اند، و جالب ‌تر اين كه «110» اثر را از «66» شاعر انتخاب كرده‌اند تا به ما بگويند:
اين خداست كه مداح « علي - ع » است!

از ما به ايشان سلام برسانيد و بگوييد:
آقاجان! عرض ادب شما را پذيرفتند!

 

/>

/ 0 نظر / 17 بازدید