تسبيحات - جام يو ف برمن- دايسلر - بکن بائر-امير المومنينی شعر

-اگر ليگ برتر با سه نماينده در مرحله‌ي نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا يكه تازي مي‌كند، لاليگاي اسپانيا هم با همين تعداد نماينده در جام يوفا از وضعيت مشابهي برخوردار است. سه تيم اسپانيايي به همراه وردربرمن آلمان پنجشنبه شب (فردا) برگزار كننده‌ي دور رفت مرحله‌ي نيمه نهايي جام يوفا خواهند بود.

در دور رفت مرحله نيمه نهايي اسپانيول از وردربرمن آلمان پذيرايي مي‌كند و اوساسونا هم در ديداري تمام اسپانيايي برابر سويا قرار خواهد گرفت. از نگاه رويترز جواد نكونام در تركيب اوساسونا قرار ندارد.

اظهارنظرها:

تورستن فرينگز، هافبك 30 ساله‌ي برمني‌ها درباره‌ي ديدار پنجشنبه شب مي‌گويد:« ما مي‌توانيم، هر باشگاهي اروپايي را شكست دهيم. ما مي‌توانيم قهرمان رقابت‌ها شويم.»

كلاوس آلوفس، مدير ورزشي آلماني‌ها هم گفت:« فكر مي‌كنم، اسپانيول از سلتاويگو حريف مرحله‌ي يك هشتم نهايي‌مان، بسيار قدرتمندتر است.»

آلوفس كه تيمش تنها نماينده آلماني باقيمانده در رقابت‌هاي باشگاهي اين فصل اروپاست ادامه داد:« خوشحال مي‌شدم، اگر بايرن مونيخ يا بايرلوركوزن مي‌توانستند رقابت‌ها را ادامه بدهند. اما اگر قرار بود يكي از سه باشگاه بوندسليگايي را براي بقا در رقابت‌هاي اروپايي انتخاب كنم، بديهي است كه وردربرمن را ترجيح مي‌دادم.»

ديگو بازيكن برزيلي ميانه ميدان برمن هم كه در ابتداي فصل از پورتو به بوندسليگا آمده است، گفت:« از آمدن به برمن بسيار خوشحالم در حال حاضر هم در بهترين روزهاي دوران ورزشي‌ام به سر مي‌برم.»

دانيل خاركه، بازيكن خط مياني اسپانيولي ها هم در باره ي رقابت حساس فردا شب گفت:« براي همه بازي ويژه‌اي است و هواداران مرتب اين موضوع را به ما گوشزد مي‌كنند، همه درباره‌ي اين بازي حرف مي‌زنند ترديدي وجود ندارد كه وردربرمن شانس بيشتري دارد اما، در گذشته هم تيم‌هايي بودند كه شانس بهتري داشتند و اما ما پيروز شديم. آنها تيم نيرومندي دارند و مي‌توانند به ما در خط حمله ضربه بزنند پس بايد در دفاع هوشيار باشيم.»

آمارها:

* سويا قهرمان فصل پيش رقابت‌هاي جام يوفاست كه پنجشنبه شب در دور رفت ميهمان اوساسونا است. تيم كوچك شهر «پامپلونا» براي نخستين بار در تاريخ خود به اين مرحله از بازي‌ها راه مي‌يابد.

* دو تيم در رقابت‌هاي لاليگا 56 بار برابر هم قرار گرفته‌اند كه 22 برد براي سويا و 20 پيروزي به سود اوساسونا رقم خوره است و 14 تساوي هم حاصل كار اين رقابت‌ها بوده است.

* در فصل جاري لاليگا هم دو تيم دو بار برابر هم قرار گرفته‌اند كه در دور رفت سويا در خانه با نتيجه دو بر صفر (كانوته و آدريانو) پيروزي را جشن گرفت، ديدار برگشت هم با تساوي بدون گل دو تيم همراه بود.

* اين دهمين باري است كه تيم‌هاي يك كشور در مرحله‌ي نيمه نهايي برابر هم قرار مي‌گيرند. شش بار اين قرعه به نام تيم‌هاي آلماني بوده است.

* در فصل 80 - 1979 هر چهار تيم مرحله‌ي نيمه نهايي را تيم‌هاي آلماني تشكيل مي‌دادند.

* در مرحله نيمه نهايي جام‌هاي اروپا تاكنون چهار بار تيم‌هاي اسپانيايي به هم خورده‌اند.

در سال 59 - 1958 رئال مادريد توانست همشهري‌اش اتلتيكو را از پيش رو بردارد. در سال بعد هم كهكشاني‌ها برابر بارسلونا، ‌ديگر تيم اسپانيايي حاضر شدند و از پس آنها برآمدند. در فصل 2000 - 1999 هم والنسيا از پس بارسا برآمد و سرانجام آخرين بار در سال 2002 - 2001 كاتالاني‌ها برابر رئال مادريد شكست را پذيرا شدند.

* سويا در سال جاري مي‌خواهد دومين تيمي باشد كه از قهرماني‌اش در جام يوفا دفاع مي‌كند. رئال مادريد تنها تيمي است كه دو بار پياپي در فصل‌هاي 1985 و 1986 به اين مهم دست يافته است.

* اوساسونا در مرحله‌ي گروهي جام يوفا در گروه چهارم (D) تيم دوم گروهش شد تا بتواند به جمع 32 تيم مرحله پاياني راه يابد. تلاش 209 دقيقه‌اي آنها برابر بود و هيچ گلي در بر نداشت تا آن كه جواد نكونام در آخرين دقيقه وقت‌هاي اضافي بازي گل سرنوشت ساز را براي تيمش به ثمر برساند و سربازان خوزه آنخل سيگاندا را به دور بعد رساند. گلاسكو رنجرز و بايرلوركوزن ديگر حريفاني بودند كه اين تيم براي رسيدن به مرحله نيمه نهايي از پيش رو برداشته بود.

سويا هم كه در مرحله گروهي در گروه C قرار داشت، براي رسيدن به اين مرحله استوابخارست، شناختار دونتسك و تاتنهام را كنار زد.

* كانوته در بازي برگشت مرحله يك چهارم نهايي جام يوفا يكصدمين گل سويا را در رقابت‌هاي اروپايي به ثمر رساند.

* اسپانيول در اين فصل گلزن‌ترين تيم حاضر در جام يوفاي اين فصل است.

* اسپانيول و وردربرمن هيچ گاه در رقابت‌هاي اروپايي برابر هم قرار نگرفته‌اند.

* اسپانيول در كنار تاتنهام تنها تيم‌هايي هستند كه چهار ديدار گروهي خود را با پيروزي پشت سر گذاشته‌اند.

* توماس شاف سرمربي كنوني برمن از جمله بازيكناني بود كه در فصل 1992 و در مهم‌ترين و البته تنها موفقيت اروپايي برمن در جام يوفا بازي كرده است.

ديدارهاي برگشت دو بازي سوم ماه مه (هفته آينده) برگزار خواهد شد.

داورها:

تام هنينگ اوفربو از نروژ به همراه گاير آگه هولن و اريك رائشتاد دو هموطن خود ديدار اسپانيول - وردربرمن را سوت خواهند زد.

اريك برام هار از هلند به ياري آدريان اينيا، آريه برينك هم قضاوت ديدار اوساسونا - سويا را بر عهده خواهند داشت.

 

 

سران بايرن‌مونيخ نگران وضعيت سباستين دايسلر، بازيكن پيشين خود هستند.

 پس از خداحافظي غافلگير كننده دايسلر در ميانه‌هاي ژانويه گذشته اين بازيكن اكنون ناپديده شده است!

اولي هوينس، مدير بايرن مونيخ در گفت‌وگو با يك شبكه راديويي از اين موضوع خبر داد.

هوينس در اين باره گفت:« او از دست ما در رفته است. با اين وجود در خانه‌ي من همواره به روي او باز خواهد بود.»

به نوشته‌ي روزنامه‌ي بيلد، ملي‌پوش پيشين تيم ملي آلمان، از تغيير مكانش به شهر مونيخ سرباز زده است.

اين بازيكن 27 ساله پس از كناره‌گيري‌اش براي سفر راهي نروژ و تايلند شد. او به تازگي در برلين ديده شده است.

تلاش بايرني‌ها براي تماس با بازيكن پيشين خود بي‌نتيجه مانده است.

اوتمار هيتسفلد، سرمربي بايرن مونيخ در اين باره گفت:« من از زمان مربيگري دوباره‌ام در بايرن بارها به او SMS فرستاده‌ام؛ اما، هرگز پاسخي از او دريافت نكرده‌ام.»

 

 

 

«اينگونه نمي‌شود ادامه داد. زمان تحولي بزرگ فرا رسيده است.» اين‌ها بخشي از انتقاد هاي فرانتس بكن باوئر پس از شكست اين هفته بايرن مونيخ برابر اشتوتگارت بود.

قيصر فوتبال آلمان كه از شكست تيم خود بسيار عصباني بود، به خوبي از خجالت بازيكنان بايرن درآمد.

او درعين حال از اولي هوينس و ديگر اعضاي هيات مديره درخواست كرد كه فعاليت‌شان را بيش از پيش افزايش دهند. آنچه از هم اكنون به خوبي روشن است آن است كه بايرن در فصل آينده بايد به جام يوفا چشم بدوزد. «روستا به جاي ابرشهر» تيم‌هاي بسيار گمنام به جاي بارسلونا در اين رقابت‌ها انتظار بايرن مونيخ را مي‌كشند. تيمي كه در ده سال گذشته پاي ثابت تيم‌هاي آلماني در ليگ قهرمانان اروپا بوده است.

براي بكن باوئر به اندازه‌ي كافي انگيزه وجود دارد تا در ستون هميشگي‌اش در روزنامه بيلد به بازيكنان كنوني بايرن بتازد!:« ديگر نمي‌شود ادامه داد. زمان براي برداشتن گام‌هاي بزرگ فرا رسيده است. ما بايد از همان جلو شروع كنيم و تيمي جديد بسازيم. اين فصل ناموفق تنها زماني مفيد خواهد بود كه ما از فرصت شروع تازه‌مان بهره ببريم.»

رييس كميته‌ي برگزاري جام جهاني 2006 ادامه داد:« اين طور نمي‌شود در بوندسليگا به پيروزي رسيد. مي‌توانيم اين فصل را فراموش كنيم.»

بكن باوئر بايرن را در تمام اجزا نيازمند تغيير و تحول دانست. از جمله در خط مياني:« ما در خط مياني فاقد نيروي خلاق هستيم.»

اين مدير 61 ساله بار ديگر خواستار حضور يك بازيساز در ميانه ميدان بايرن شد و از اولي هوينس و كارل هوينس رومينگه خواست در پي يافتن يك كارگردان براي ميانه ميدان باشند.

او درباره‌ي خط حمله‌ي بايرن هم گفت:« از جمع كنوني يك يا چند مهاجم بايد با ما خداحافظي كنند. اما از آنها نام نمي‌برم. عملكرد بعضي‌ها به خودي خود گوياي بسياري از حرف‌هاست.»

به نظر مي‌رسد روكه سانتاكروز و كلوديو پيزارو اين تيم را در پايان فصل ترك خواهند كرد.

با اين حال بكن باوئر شانس پيوستن مهاجمي بزرگ چون ميروسلاو كلوزه به اين تيم را به دليل حضور نيافتن بايرن در رقابت‌هاي فصل آينده ليگ قهرمانان اروپا بسيار ناچيز خواند:«هنگامي كه تيمي همانند بارسلونا خواهان كلوزه است، ما بايد تنها پيشنهادي محترمانه ارايه كنيم اما بدون شانس به خدمت گرفتن او.»

 

 

 

الله اكبر، اولين ذكر تسبيحات حضرت زهرا عليهاالسلام:

در تسبيح فاطمى عليهاالسلام، انسان با گفتن «الله اكبر» به نهايت عجز خود اعتراف مى‏كند و به ناتوانيش به درگاه الهى بارها اقرار مى‏كند.

جميع بن عمير گويد: در محضر امام صادق عليه السلام بودم، حضرت از من پرسيد: جمله «الله اكبر» يعنى چه؟ گفتم: يعنى خدا از همه چيز بزرگتر است، حضرت فرمود: مطابق اين معنى، خدا را چيزى تصور كرده و سپس مقايسه با ساير اشياء كرده‏اى و او را بزرگتر از آن چيزها تصور نموده‏اى.  عرض كردم: پس معنى الله اكبر چيست؟ حضرت پاسخ داد: معنايش اين است كه؛ «الله اكبر من ان يوصف؛ خداوند بزرگتر از آن است كه توصيف گردد.» 

-

الحمدلله، دومين ذكر تسبيحات حضرت زهرا عليهاالسلام:

پس از آن كه انسان به عجز و ناتوانى خويش در شناخت ‏خالق اعتراف كرد، با گفتن الحمدلله كه از افضل اذكار تسبيح است، وارد مرحله بعدى مى‏شود.

سبحان الله‏؛ سومين ذكر تسبيحات حضرت زهرا عليهاالسلام:

شخصى از حضرت على عليه السلام پرسيد: معنى سبحان الله چيست؟ جضرت فرمود: «سبحان الله‏» تعظيم مقام بلند و با عظمت‏ خدا و منزه دانستن او از آنچه كه مشركان مى‏پندارند، است و زمانى كه بنده اين كلمه را مى‏گويد، همه فرشتگان بر او درود مى‏فرستند.»

 

 

علی(ع) مولای ما و شاه دین است
شفیع امت و حبل المتین است
به او ایمانم از روی یقین است
نگاه من به دنیا اینچنین است

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

به دنبال علی(ع) افتاده ام من
چه راهی بهتر از اینگونه رفتن
زبانم از بیان اوست الکن
همی گویم پس از یک عمر گفتن:

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

من از دلدادگان کوی اویم
که جز حب علی(ع) راهی نپویم
و جز ذکر علی(ع) چیزی نگویم
و این است آنچه باشد در گلویم

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

بگویم با علی(ع) هر مشکلم را
که معنی داده عمر باطلم را
ز او بگرفته اند آب و گلم را
بگویم گر هم حرف دلم را:

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

بدون اذن مولا(ع) من نبودم
که من قائم به او باشد وجودم
به هر شعری به نام او سرودم
همین یک نکته را هی می گشودم:

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

از اول خاکم از خاک علی(ع) بود
خدا آب محبت را بیفزود
که نوح و موسی و عیسی و داوود
وحتی خضر را دیدم که فرمود

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

چو در این آسمان قدری پریدم
نگه کردم به هر چیزی رسیدم
تعجب کردم از آنی که دیدم
که از هر ذره ای این را شنیدم

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

 

 

مَا مِن عِبَادَة أفضَلَ عِندَ اللهِ مِن عِفَّةِ بَطن وَ فَرج.
هیچ عبادتی در نزد خدا برتر از ترک شهوات شکم و فرج نیست.

امام باقر (ع) فرمودند:

(جهاد با نفس ، ح205)

مَا مِن عِبَادَة أفضَلَ عِندَ اللهِ مِن عِفَّةِ بَطن وَ فَرج.
هیچ عبادتی در نزد خدا برتر از ترک شهوات شکم و فرج نیست.

امام باقر (ع) فرمودند:

(جهاد با نفس ، ح205)

/ 0 نظر / 16 بازدید