سانت کروز اشتئت

تيم فوتبال اشتوتگارت جمعه شب پس از توقف بدون گل در خانه تيم قعر جدولي " ماينتس "، در رقابت خود بر سرعنوان قهرماني بوندسليگا با يك عقب نشيني روبرو شد .

 اشتوتگارت پس از يك شروع ضعيف در نيمه دوم خود را با ايجاد سلسله فرصتهايي تقويت كرد ولي پايان بي‌حاصلي داشت.

" ماريو گومژ " بهترين فرصت اشتوتگارت را در نيمه دوم از دست داد و از فاصله ده متري توپ را به بيرون دروازه زد .

با اين تساوي ، اشتوتگارت يك پله بالا رفت و باكسب ‪ ۲۸‬امتياز از ‪۱۵‬ بازي و يك امتياز كمتر از شالكه صفر چهار صدرنشين بوندسليگا و يك امتياز بيشتر از وردر برمن ، در مكان دوم قرار گرفت .

برمن در صورت پيروزي در خانه خود بر هرتابرلين در ديدار شنبه شب مي‌تواند به طور موقت صدرنشين شود چرا كه شالكه يكشنبه شب ميهمان نورنبرگ خواهد بود .

بايرن مونيخ قهرمان دو فصل گذشته ، با سه امتياز كمتر نسبت به صدرنشين در مكان چهارم قرار دارد . اين تيم شنبه شب ميزبان مونشن گلادباخ خواهد بود .

 

 

روكه سانتاكروز، بازيكن بيست و پنج ساله و پاراگوئه‌ايي بايرن مونيخ، هيچ گاه در اين تيم روزگار آساني را پشت سر نگذاشته است. آسيب ديدگي پي‌در پي سبب دوري او از تركيب بايرن شده است. تا جايي كه او در اين اواخر تنها در نقش يك بازيكن جانشين و ذخيره ظاهر شده است.

 سانتاكروز درگفت‌وگو با كيكر درباره‌ي انتقادهاي تازه‌ي رومينگه، تغيير احتمالي باشگاه و جانشيني بالاك صحبت‌هايي كرده است:

* آقاي سانتاكروز، شما به تازگي با انتقادهاي فليكس ماگات، فرانتس بكن باوئر و كارل هاينس رومينگه روبرو شده‌ايد. واكنش شما به اين انتقادها چه بوده است؟

- از كوره در نمي‌روم. تنها از اين ناراحتم كه رومينگه اين موضوع را به طور مستقيم با من درميان نگذاشت. بر خلاف او سرمربي تيم براي‌ام توضيح داد كه در كجاها ايراد دارم. اين كه من از همه بهتر بازي مي‌كنم اما، در گلزني موفق نيستم. بدون گلزني نمي‌توانم هيچ جايي در تيم داشته باشم.

* ماگات درعين حال گفته بود كه شما بايد بيشتر كار كنيد. آيا شما كم كاري مي‌كنيد؟

- او معتقد است من بايد بيشتر به حمل توپ بپردازم و آماده‌ي گلزني باشم. هم اكنون اين كار را مي‌كنم. پيش از اين هم من براي تيم بازي خوبي انجام مي‌دادم.

* با اين حال از تركيب تيم خارج بوديد!

- اين كار به اين سادگي‌ها هم نيست. من مي‌خواهم بازي كنم. هر چه سريع‌تر. كارايي من بهترين نيست. مربي تيم ثبات و پايداري مي‌خواست. پس از پيروزي سه بر دو برابر بايرلوركوزن او اين ثبات را يافت. او از آن پس شيوه‌ي 2 - 4 - 4 را برگزيد.

* رومينگه مي‌گويد، شما بايد صبر و انتظار هشت ساله‌ي باشگاه را پس دهيد؟.

- من كه خودم را به عمد و آگاهانه مصدوم نكردم و به راحتي روي مبل هم ننشستم تا پول‌هايم را بشمارم. بلكه همواره كار كرده‌ام.

* شما پيش از شروع فصل گفته بوديد، كه از جانشيني در پست بالاك ترسي نخواهيد داشت. پس چرا اين گونه نشد؟

- تركيب اوليه مشكلاتي داشت و هر بازيكني كه در جاي بالاك به بازي گرفته مي‌شد، مورد انتقاد قرار مي‌گرفت. اما، من به اين آساني‌ها از تلاش دست برنداشته‌ام. اگر مربي تيم بخواهد من در ميانه ميدان بازي خواهم كرد.

*رومينگه از شما خواسته است، تا نشان دهيد انتخاب درستي از سوي بايرن بوده‌ايد. آيا اين گونه است؟

- من به طور كامل در اختيار باشگاه هستم. آيا اين كار درستي است؟ در اين مورد اين باشگاه است كه بايد تصميم بگيرد. ما با هم ارتباط جدا ناشدني نداريم. اگر آنها از من رضايت ندارند، نمي‌خواهم سد راه آنها باشم. من مي‌خواهم مورد استفاده باشم. اگر اين گونه نيست، بايد بگويم كه زمان جدايي من فرا رسيده است. با اين حال به اين موضوع فكر نمي‌كنم. اگر احساس مي‌شود كه من به طور كامل براي بايرن تلاش نمي‌كنم، هيچ جنجالي به پا نمي‌كنم و نخواهم گفت تا پايان قراردادم در اين جا خواهم ماند.

* آيا تمديد قرارداد شما كار نادرستي است؟

- نه، من از باشگاه و مدير تيم بسيار ممنونم كه در جريان آسيب ديدگي‌هايم نيز قراردادم را تمديد كرده بودند. با اين حال چندان جالب نخواهد بود كه با عصا بر سر تمديد قراردادم به گفت‌وگو بپردازم.

* شما در مارس 2005 گفته بوديد، تغيير باشگاه مي‌تواند، شروعي تازه باشد.آيا اين گفته هنوز هم پابرجاست؟

- بله، اما اين شروع مي‌تواند در مونيخ هم رخ بدهد. من دوراني داشتم كه احساس مي‌كردم مورد وسوسه قرار گرفته‌ام. در مورد تغيير باشگاه هم بايد در زمان درست به خوبي فكر كنم.

* آن زمان گفته بوديد، نمي‌خواستم تا 30 سالگي صبر كنم كه بتوانم در تركيب ثابت جاي بگيريم. اكنون چطور؟

- هنوز هم اين گونه فكر مي‌كنم.

/ 0 نظر / 17 بازدید