بازيکنان جديد- هفته ۳۳ -مقدس ادربيل-هاشميان افت بايرن

تيم فوتبال بايرن مونيخ برخلاف سال هاي گذشته در اين فصل از رقابت هاي بوندس ليگا هيچگاه نتوانست همان تيمي باشد که فوتبال دوستان انتظار آن را داشتند.

 وحيد هاشميان در سايت شخصي خود در مطلبي دلايل افت تيم بايرن مونيخ را بازگو كرده است. هاشميان در اين مطلب با عنوان "سختگيري بيش از حد ماگات علت افت بايرن" نوشته است: عدم راه يابي به ليگ قهرمانان اروپا، افتضاحي بود که خيلي از هواداران بايرن حتي در کابوس هايشان هم نمي توانستند آن را ببينند. شايد به نوعي بتوان علت ناکامي باواريايي ها در اين فصل را به چند موضوع دسته بندي و خلاصه کرد.

يکي از دلايل افت بايرن در فصل جاري خستگي ناشي از رقابت هاي جام جهاني 2006 آلمان بود. فوتبال زدگي پس از رقابت هاي جام جهاني گريبان بسياري از تيم هاي بزرگ فوتبال جهان را گرفت که بايرن با توجه به داشتن ملي پوشان متعدد خارج از اين قاعده نبود و اسير چنين معضلي شد.

بي انگيزگي به عنوان يکي ديگر از دلايل ضعف سرخپوشان مانع از رسيدن آنها به جام قهرماني بوندس ليگا در فصل 2007-2006 شد. بسياري از مردان اين تيم بيش از 5 يا 6 سال سابقه حضور در بايرن را دارند و در کنار يکديگر موفقيت هاي فراواني را کسب کرده اند. آنها به نوعي اشباع شده و ديگر انگيزه اي براي خودنمايي نداشتند. جذب بازيکنان تشنه و پرانگيزه و ببرهايي که همچنان طالب رسيدن به افتخارات بيشتر هستند مي تواند بايرن را از چنين شرايطي خارج کنند.

سران بايرن مونيخ نيز در عدم موفقيت اين تيم در فصل جاري بوندس ليگا نقش عمده اي را داشته اند. آنها در اين فصل بسيار کم هزينه کردند و همين صرفه جويي بي مورد باعث از دست دادن قهرماني شد.

اما مساله اي که در بين بيش از ساير موارد به چشم خورد، کاهش رابطه هاي عاطفي و دوستانه در اين تيم بود. فليکس ماگات سرمربي سابق اين تيم فردي بسيار خشک و سختگير بود. او طي 2 سال حضورش در مونيخ باعث شد تا رابطه دوستانه بين بازيکنان کمرنگ تر شود. در اين راستا آنها نتوانستند به خوبي با مربي خود ارتباط برقرار کنند.

بايد اين نکته بسيار مهم را قبول کرد که باواريايي ها در 3 جبهه بوندس ليگا، ليگاپوکال (جام حذفي) و ليگ قهرمانان اروپا جنگيدند که البته در هر 3 جام نيز ناکام ماندند. تحمل اين همه فشار در جوي که در آن صميميت رنگ باخته باشد، کار بسيار دشواري است.

حالا ديگر کسي از بايرن مونيخ نمي ترسد و با از بين رفتن ترس، تيم هايي که تنها براي نباختن به مصاف بايرن مي رفتند، اکنون به کمتر از 3 امتياز مقابل اين تيم قناعت نمي کنند. آمار بد و شکست هاي خارج از خانه ديگر دلهره و هراس از بايرن مونيخ را نزد حريفان از بين برده و آنها را مقابل سرخپوشان جسور کرده است.

مورد ديگري که مي توان به آن به ديد فني به آن نگاه کرد، اين است که از دادن ستاره اي مانند ميشائيل بالاک، ضربه جبران ناپذيري را به تيم وارد کرد. او مديري لايق و خلاق در زمين بود و بازي فوق العاده را براي تيمش به نمايش مي گذاشت. قدرت مديريت و رهبري بالاک در بسيار از مواقع براي تيم کارساز و کارگشا بود و عدم جايگزين کردن مهره مناسب باعث ضعف در خط مياني و در کل تيم شد.

همچنين رفتن بازيکناني نظير ژوزه زي روبرتو و روبرت کواچ نيز به تضعيف هرچه بيشتر بايرن مونيخ کمک کرد. بازيکناني که جانشيناني در تيم نداشتند و مسوولان تيم نيز نتوانستند جاي خالي آنها را پر کنند.

در اين بين نيرومندتر شدن تيم هايي نظير شالکه، اشتوتگارت و وردربرمن هم مزيد بر علت شد. وردربرمن خريدهاي بسيار خوبي را انجام داد و تيم فوق العاده خوبي را مهيا کرد. در سوي ديگر ميدان، اشتوتگارت تيمي جوان و باانگيزه را در اختيار داشت. اين تيم با هزينه اي نسبتاً پايين اکنون تبديل به قطبي در فوتبال آلمان شده است.

در خصوص شالکه نيز بايد به سوابق اين تيم مراجعه کرد. شالکه تيم خوب و استخواندار با بازيکناني بزرگ و ارزشمند است که توانسته خود را به عنوان يک مدعي در چند سال اخير مطرح کند.

 

تيم اشتوتگارت شنبه‌شب با پيروزي برابر بوخوم به صدر جدول رده بندي رقابت‌هاي فوتبال قهرماني دسته‌اول باشگاه‌هاي آلمان صعود كرد.

 در اين ديدار كه از هفته سي و سوم اين مسابقه‌ها برگزار شد تيم اشتوتگارت با نتيجه ‪ ۳‬بر‪ ۲‬از سد حريف خود گذشت و به صدر جدول رده‌بندي گام گذاشت.

گل‌هاي اين بازي را "شرودر" در دقيقه ‪ ۴‬و " مالترز" در دقيقه ‪ ۴۲‬براي بوخوم و "هيتزلسپرگر" در دقيقه ‪" ، ۲۵‬گومز" در دقيقه ‪ ۶۱‬و " كاكائو" در دقيقه ‪ ۷۲‬براي تيم اشتوتگارت به ثمر رساندند.

در ديگر ديدارهاي مهم اين هفته، تيم‌هاي مدعي شالكه و وردربرمن مقابل حريفان خود تن به شكست دادند.

در هفته سي سوم مسابقات باشگاهي آلمان همه بازيكنان ايراني حاضر در بوندس ليگا برابر حريفان به ميدان رفتند.
در ديدار تيم هاي بايرن مونيخ و انرژي كوتبوس ، علي كريمي 90 دقيقه در ميدان مسابقه بازي كرد و نقش مهمي در پيروزي 3 بر صفر مردان باواريا داشت.
سانتا كروز، ون بويتن و روي ماكاي گل هاي پيروزي بخش بايرن مونيخ را به ثمر رساندند.
تيم فوتبال هانوفر در حالي كه 90 دقيقه وحيد هاشميان را در اختيار داشت در خانه آرمينيا بيله فلد با نتيجه 3 بر يك شكست خورد.
در ديگر مسابقه تيم هاي فوتبال نورنبرگ و هامبورگ با يكديگر ديدار كردند كه در پايان هامبورگ با گل هاي ياروليم و فان در فارت 2 بر صفر در خانه حريف به پيروزي رسيد.
مهدي مهدوي كيا ، هافبك ملي پوش ايراني از دقيقه 75 با دلمل تعويض شد و به مدت 15 دقيقه براي هامبورگ بازي كرد.


نتايج كامل بازي‌هاي عصر امروز شنبه به شرح زير است :

آرمينيا آخن ‪ ۲‬وولفسبورگ ‪۲‬
آرمينيا بيله‌فلد ‪ ۳‬هانوفر ‪۱‬

بروسيا دورتموند ‪ ۲‬شالكه صفر
انرژي كاتبوس صفر بايرن مونيخ ‪۳‬

هرتابرلين ‪ ۲‬باير لوركوزن ‪۳‬
ماينز ‪ ۳‬بروسيا مونشن گلادباخ صفر
بوخوم ‪ ۲‬اشتوتگارت ‪۳‬
وردبرمن ‪ ۱‬اينتراخت فرانكفورت ‪۲‬
نورمبرگ صفر هامبورگ ‪۲‬


جدول رده بندي
‪ - ۱‬اشتوتگارت ‪ ۶۷‬امتياز
‪ - ۲‬شالكه ‪ ۶۵‬امتياز
‪ - ۳‬وردربرمن ‪ ۶۳‬امتياز
‪ - ۴‬بايرن مونيخ ‪ ۵۳‬امتياز
‪ - ۵‬باير لوركوزن ‪ ۴۸‬امتياز
‪ - ۶‬نورمبرگ ‪ ۴۵‬امتياز

تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان به دنبال جذب "دكو" براي پر كردن جاي خالي "ميشاييل بالاك" و برطرف كردن مشكلات خط مياني اين تيم است.

 روزنامه ورزشي بيلد در اين‌باره نوشت،"اولي هونس" مديركل باشگاه بايرن مونيخ دكو را در صدر برنامه خود در فصل نقل و انتقالات تابستان قرار داده است.

بايرن مونيخ همچنين امضاي قراردادي دو ساله را نيز با "زي روبرتو" در برنامه دارد.

اين بازيكن‪۳۲‬ساله كه به نظر مي‌رسد آماده بازگشت به بايرن است،گفت:«اين پيشنهاد باعث خرسندي من است. خوشحالم كه بايرن دوباره مرا مي‌خواهد.»

زي روبرتو، اكنون در سانتوس بازي مي‌كند و در پايان فصل با پايان يافتن قراردادش بازيكن آزاد به شمار مي‌آيد.


اين هافبك سي و دو ساله پيش از اين در فاصله‌ي سال‌هاي 2002 تا 2006 براي بايرن مونيخ بازي مي‌كرد. او سابقه‌ي 110 بازي در بوندسليگاي آلمان را دارد. زي روبرتو پيش از اين گفته بود كه از بازگشت دوستش اوتمار هيتسفلد به بايرن خوشحال است.

بايرن مونيخ پيش از اين در سال ‪ ۲۰۰۴‬نيز براي جذب دكو تلاش كرده بود اما اين بازيكن پرتغالي ترجيح داد كه به بارسلونا برود.

با توجه به اينكه گزارش‌هايي نيز در مورد رفتن دكو به آث ميلان منتشر شده است و دكو مدير برنامه‌هاي خود را از صحبت با باشگاه‌ها منع كرده است، به نظر مي‌رسد او قصد دارد در پايان فصل به تيم جديدي برود.

گفته مي‌شود در جريان شركت هونس در نشست ‪ G14‬در بارسلونا، اين پيشنهاد مطرح شده است.

در حال حاضر بزرگترين مشكل بايرن مونيخ حضور نداشتن در مسابقات فصل آينده جام باشگاه‌هاي اروپاست.

مرحوم مقدس اردبیلی در حجره ای تنها زندگی می کرد.
یکی از طلاب مدرسه مایل شد که با مقدس هم حجره باشد و در این باره با شیخ حرف زد ، شیخ قبول نکرد او زیاد اصرار و التماس نمود.
 شیخ فرمود : قبول می کنم با این شرط که هر چه از حال من اطلاع پیدا کنی به کسی نگوئی و اظهار نکنی.
آن مرد قبول کرد. مدتی با هم بودند تا آنکه زمانی رسید که هر دو مبتلا به تنگی معاش شدند به حدی که قوت لایموت هم نداشتند و به کسی هم اظهار نمیکردند، تا آنکه آثار ضعف و ناتوانی از چهره آن مرد نمودار شد در آن حال کسی از کنار آن مرد عبور کرد .
حال او را دید و علت ضعف و بی حالی او را پرسید، او چیزی نگفت ولی عابر زیاد اصرار ورزید و التماس نمود که علت را بگوید.
آن مرد قضیه را فاش کرد که ما دو نفر طلبه علم دین مدت زیادی است غذا نخورده ایم .
آن شخص تا مطلع شد رفت غذائی تهیه کرده با مقداری وجه به آن طلبه داد و گفت نصف این غذا و پول مال تو و نصف دیگر را به رفیقت بده.

وقتی که مقدس وارد حجره شد و آنها را دید سؤال کرد که از کجا رسیده، آن طلبه حکایت را نقل کرد . مقدس فرمود دیگر هنگام جدائی ما شد.

 پس آن غذا را خوردند اتفاقا" همان شب مقدس محتلم شد پس زود بلند شد رفت حمام که به نماز شب برسد.
در حمام بسته بود حمامی در را قبل از وقت باز نکرد مقدس به اجرت حمام افزود باز قبول نکرد آن قدر افزود که رسید به آن مقداری که از آن وجه سهمش شده بود.
حمامی در را باز کرد ، تمامی آن وجه را داده غسل کرد نماز شب را بجا آورد .

/ 0 نظر / 17 بازدید