هامبورگ -بايرن- شلاردوف-جوانموردانه-کان-هاشميان

تیم فوتبال هامبورگ در تعطیلات زمستانی ژانویه طی دیداری دوستانه به مصاف تیم بایرن مونیخ می رود.

تیم فوتبال هامبورگ برای تقویت هرچه بیشتر خود در نیم فصل دوم رقابت های بوندس لیگا، در تاریخ 20 ژانویه در ورزشگاه خانگی به مصاف رقیب قدیمی خود بایرن مونیخ می رود. هامبورگ در نظر دارد چهار روز پیش از این دیدار نیز با تیم دسته دومی هانزاروشتوک دیدار کند اما هنوز برگزاری این دیدار قطعی نشده است.
هامبورگ نیم فصل نخست رقابت های بوندس لیگا را با رتبه هفدهمی به پایان برد.

 

يان اشلادروف، مهاجم جوان تيم آلمانيا آخن آلمان انتقال به بايرن مونيخ را تكذيب كرد.

اين بازيكن در مقابل گزارش روزنامه "رورناخ ريشتن "‌ كه در آن عنوان شده بود به بايرن خواهد پيوست، اظهار داشت: چنين اخباري صحت ندارد.
وي گفت: واقعا بي‌معني است كه براي من تيمي تازه عنوان مي‌شود.
اشلادروف خاطر نشان ساخت: هر بازيكن جواني دوست دارد زماني در اوج توانمندي سر از تيم بزرگ بايرن درآورد؛ من هم از اين قاعده مستثني نيستم. تا به اين لحظه با بايرني‌ها هيچ مذاكره اي نكرده ام.
وي افزود: در آخن بمانم يا به تيم ديگري بروم، در ماه ژانويه مشخص مي شود.
اين مهاجم 23 ساله بعد از درخشش در بوندس ليگا مورد توجه يواخيم لو، سرمربي تيم ملي آلمان قرار گرفت و حتي به تيم بزرگسالان دعوت شد.

 

بايرن مونيخ در پايان نيم‌فصل نخست بوندسليگا، صدرنشين جدول تيم‌هاي جوانمرد شناخته شد. اين در حالي است كه هامبورگ همچون جدول رقابت‌هاي بوندسليگا، قعرنشين است.

 شاگردان ماگات در نيم فصل نخست در هيچ يك از هفده بازي خود، كارت قرمز داوران را مقابل روي خود نديدند. آنها در اين بازي‌ها در مجموع ‌٢٥ كارت زرد دريافت كردند. بوروسيا مونشن گلادباخ و آرمينيا بيله‌فلد در مكان‌هاي دوم و سوم اين جدول جاي دارند.

هامبورگ با چهار كارت قرمز، يك كارت زرد / قرمز و سي و پنج كارت زرد به تنهايي در انتخاي جدول تيم‌هاي جوانمرد جاي گرفته است.

هانوفر هم با دو كارت قرمز و ‌٢٥ كارت زرد در مكان هشتم حضور دارد.

آمارها نشان دهنده آن است كه در نيم‌فصل نخست ‌٢٠٠٧ - ‌٢٠٠٦ بوندسليگا در مقايسه با نيم فصل نخست ‌٦ - ‌٢٠٠٥ تعداد كارت زردها از ‌٦١٠ به ‌٥٥٢ كاهش يافته است؛ اما, تعداد كارت‌هاي قرمز و زرد / قرمز از پانزده به هجده و هفده افزايش يافته است.

 

مهاجم ایرانی هانوفر پس از اقامت یک هفته ای در تهران پنجشنبه هفته جاری به آلمان باز می گردد.

وحید هاشمیان که پس از تعطیلی رقابتهای فوتبال در آلمان چهارشنبه گذشته به تهران بازگشت، بعد از انجام امور شخصی صبح پنجشنبه هفته جاری به آلمان باز می گردد.

درحالیکه تمرینات تیم هانوفر از سوم ژانویه (سیزدهم دیماه) آغاز می شود اما هاشمیان می خواهد با بازگشت زود هنگام به آلمان، ضمن استراحت بیشتر برنامه های درمانی خاصی را پیگیری کند.

مهاجم ایرانی هانوفر که در هفته های گذشته از مصدومیت کمر رنج می برد، در این ده روز قصد دارد با اجرای تمرینات فیزیوتراپی به وضعیت مطلوب رسیده تا بتواند در شروع مجدد تمرینات تیمش با آمادگی بیشتر برنامه های گروهی را پیگیری کند.

 

"اوليوركان": تيم آلمان با حضور من قهرمان مي‌شد.

"اوليور كان" دروازه بان سابق تيم ملي فوتبال آلمان كه در تمام ديدارهاي جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬نيمكت‌نشين بود، روز جمعه اظهارداشت: تيم ملي كشورش با حضور او در دروازه مي‌توانست به قهرماني در اين پيكارها دست يابد.

 ميزبان رقابت‌هاي جام جهاني با حضور "ينس لمان" در نيمه نهايي مغلوب ايتاليا شد و به رتبه سومي در اين مسابقات دست يافت.

كان ‪ ۳۷‬ساله معتقد است، منطقا او مي‌بايست دروازه بان اصلي تيم آلمان مي‌بود.

وي گفت: قصد انتقاد از عملكرد ينس لمان را ندارم اما تيم آلمان با حضور من مي‌توانست قهرمان جهان شود.

دروازه‌بان كنوني باشگاه بايرن مونيخ در ادامه گفت و گو با مجله هفتگي اشترن افزود: از اين موضوع مطمئنم چون روند عملكرد من در چنين مسيري هدايت شده بود.

وي بعد از پيروزي ‪ ۳‬بر ‪ ۱‬مقابل پرتغال و كسب مدال برنز جام جهاني، از تيم ملي ژرمن‌ها خداحافظي كرد.

كان گفت: در سال ‪ ۱۹۹۴‬همراه با باشگاه كارلسروهه در نيمه نهايي جام يوفا(جام‌اتحاديه باشگاه‌هاي اروپا) بازي كردم و دو سال بعد با بايرن مونيخ اين جام را بردم.

وي ادامه داد: در سال ‪ ، ۱۹۹۹‬فينال جام قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا را در شرايطي غم‌انگيز (باخت ‪ ۱- ۲‬به منچستريونايتد در وقت تلف شده) از دست دادم و دو سال بعد اين قهرماني را بدست آوردم. سرانجام در سال ‪ ۲۰۰۲‬در فينال جام جهاني به برزيل باختيم. من واقعا به قانون توالي اعتقاد دارم و معتقدم مي‌بايست در سال ‪ ۲۰۰۶‬اتفاق مي‌افتاد.

كان كه تا سال ‪ ۲۰۰۸‬با بايرن مونيخ قرارداد دارد افزود: پيش از شروع مسابقات جام جهاني سعي كرده اين موضوع را براي "يورگن كلينزمن" سرمربي وقت آلمان، توضيح دهد اما او "نفهميد يا نخواست كه بفهمد".

وي گفت: به كلينزمن گفتم، "نمي فهمم چرا نمي‌خواهيد تصديق كنيد كه حق با من است".

آلمان در سال‌هاي ‪ ۱۹۷۴‬و ‪ ۱۹۹۰‬به قهرماني در جام جهاني دست يافت.

 

يوآخيم لو گفت:« تيم ملي آلمان بايد هوادارانش را در سال آينده شگفت زده كند. ما در سال 2008 يك عنوان قهرماني خواهيم داشت.»

 سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان كه با پايگاه اينترنتي فدراسيون اين كشور گفت‌وگو مي‌كرد، وعده داد كه خود او هم در سال آينده دوازده ماه پر هيجان فوتبالي را از تيمش انتظار دارد.

او گفت:« ما به هوادارانمان هميشه بدهكار هستيم. بدهي ما به آنها انجام بازي‌هاي خوب است. هدف ما اين است كه در سال 2008 قهرمان جام ملت‌ها شويم.»

لو در اين مصاحبه عنوان كرد كه باور ندارد رقابت‌هاي انتخابي يورو 2008 به راحتي تمام و با موفقيت به پايان برسد. هر چند كه آلمان اكنون در صدر جدول گروه D اين رقابت‌ها قرار دارد و در دوران هدايت او آلمان در 6 بازي شكست نخورده است.

لو براي سال آينده هم در نظر دارد بازيكنان جديدي را براي تيم ملي آلمان در نظر بگيرد و آنها را براي آينده آماده كند. او گفت:« مي‌خواهيم فلسفه بازي هجومي‌مان را در تيم جوانان هم به كار بگيريم.»

جمع‌آوري اطلاعات و تشكيل يك بانك اطلاعاتي حاوي داده‌هاي مهم از فوتبال بين‌الملل از سوي "اورس زيگن تالر" از ديگر برنامه‌هاي ياد شده‌ي لو در اين گفت‌وگو بود.

هر چند كه بازيكنان جوان آلمان در جام جهاني هنوز هم توانمند و قابل قبول هستند. لو گفت چهار - چهار - دو در آينده همچنان سيستم بازي ژرمن‌ها خواهد بود. چرا كه براي شيوه بازي هجومي بسيار مناسب است.

/ 0 نظر / 16 بازدید