بايرن رئال- اشکان دژاگه-لو

روزنامه بيلد در گزارش زير عنوان " دژاگه يك شب را در زندان به‌سر برد" نوشت:"سعيد اشكان دژاگه" بازيكن ايراني و ستاره جوان باشگاه فوتبال "هرتابرلين " بعدازظهر دوشنبه به اتهام فرار پس از يك حادثه رانندگي، دستگير شد.

بيلد روز چهارشنبه افزود: دژاگه متهم است كه در سال گذشته ميلادي هنگام رانندگي با يك خودروي "بي.ام.و." با يك خودرو ديگر تصادف كرده و از محل اين حادثه گريخته است.

ماموران پليس دژاگه را به دليل خودداري از حضور در دادگاه رسيدگي به پرونده اين تصادف دستگير كردند.

اين روزنامه نوشت: دژاگه ‪ ۱۹‬دسامبر سال گذشته هم كه اين دادگاه برگزار شد ، بدون مطلع كردن دادگاه، در ديدار هرتا برلين با فا.اف.ال. اوزنابروك شركت كرده بود.

به نوشته بيلد، قاضي دادگاه منطقه شارلوتنبورگ برلين پس از اينكه دژاگه ‪ ۱۲‬ساعت بازداشت بود وي را با اين شرط آزاد كرد كه در دادگاه بعدي رسيدگي به اين پرونده حاضر شود.

دژاگه ‪ ۲۰‬ساله چندي پيش قرارداد جديدي را با باشگاه "فا.اف.ال.

ولفسبورگ" براي بازي در آن باشگاه از فصل آينده تا سال ‪ ۲۰۱۰‬ميلادي امضا كرد.

 

 

يوآخيم لو، سرمربي كنوني تيم ملي آلمان، اعتقاد دارد باشگاه پيشين او در رقابت‌هاي بوندس‌ليگا مي‌تواند به مقام قهرماني برسد.

 لو اعتقاد دارد اشتوتگارت مي‌تواند در پايان فصل از پس رقبا برآيد و عنوان قهرماني را از آن خود كند.

دستيار پيشين كلينزمن در تيم ملي آلمان در اين باره گفت:‌« اشتوتگارت يكي از تيم‌هاي نامزد و داراي بخت قهرماني است. اين تيم يكي از صدرنشين‌هاي بوندس ليگا است؛ من تا كنون سه بار بازي‌هاي اين تيم را از نزديك ديده‌ام و هر سه بار از عملكرد آن‌ها در تمام زمينه‌ها قانع شدم.»

لو كه زماني مربيگري اشتوتگارت را بر عهده داشت، سال 1997 توانست اين تيم را به مقام قهرماني جام حذفي المان برساند.

لو، كه با روزنامه‌ي اشتوتگارت سايتونگ، گفت‌وگو مي‌كرد، اعتراف كرد كه در كنار نمايش ويژه و چشم‌گير ماريو گومس، مهاجم اشتوتگارت از هماهنگي و درك متقابل ديگر بازيكنان اين تيم هم تحت تاثير قرار گرفته است.

در كنار بازيكناني همانند گومس و هيتسل اشپرگر و البته تيمو هيلده براند، سدار تاسكي،‌ بازيكن خط دفاعي و روبرت هيلبرت بازيكن خط مياني اشتوتگارت هم نظر سرمربي تيم ملي آلمان را به خود جلب كرده‌اند.

لو ادامه داد:« آن‌ها از مدت‌ها پيش زير نظر ما قرار داشته اند.»

 

اولین شب دیدارهای رفت در دسته مسابقات "لیگ قهرمانان" اروپا در دور یک هشتم، نخست در بین هشت تیم به نتیجه رسید و دیگر دیدارهاى باقیمانده بین هشت تیم دیگر، همین امشب برگزار می‌شوند.

شرح بازی
در یکی از چهار بازی دیشب این بار تیم باشگاه "بایرن مونیخ" از آلمان در بازی رفت خود در برابر"رئال مادرید" از اسپانیا در خانه این تیم وارد زمین شد. در این دیدارکه در آن بسیاری از بازیکنان ملی آلمان و اسپانیا و ملى پوشان دیگر کشورهای جهان به چشم می‌خورند، تیم میهمان در همان اوان بازی دردقیقه دوم، گل اول "رئال" را درون دروازه خود دید. در دقیقه ۲۴ "لوسیو" ملی پوش برزیلی خط دفاع "مونیخ" موفق شد گل مساوی این تیم را به ثمر رساند، اما "رائول" بار دیگردر دقیقه ۲۸، با گل دوم خود تیم میزبان را بار دیگر به پیش انداخت و سپس در دقیقه ۳۴ "فان نیستل روی" بازیکن ملی هلند نتیجه ۳ بر۱ را در پایان نیمه اول بنفع "رئال" برجای گذاشت.

در نیمه دوم برتری "رئال" ادامه داشت و درحالیکه تصور می‌رفت دیدار حساس این دو تیم با همین نتیجه سه بر یک پایان یابد، "بایرن مونیخ" دو دقیقه قبل از پایان بازی دومین گل خودرا توسط "فان بومل" به دست آورد كه رويهمرفته در باخت اين تيم در پايان با نتيجه ۳بر۲ ،  تاثيرى نداشت. نماینده آلما ن با وجود این شکست اما اینک در بازی برگشت که در زمین خود در پیش دارد از شانس پیروزی و برتری بر"رئال" و در نتیجه راه یابی به دور یک چهارم، برخوردار است. 

حرف های بعد از بازی

روبينيو ستاره برزيلي رئال مادريد پس از پيروزي تيمش مقابل بايرن مونيخ گفت: من به خاطر همه چيز از كاپلو متشكرم .
 روبينيو گفت: من از كاپلو واقعا متشكرم او كاري كرد كه من بتوانم باز هم در ليگ قهرمانان اروپا تجربه اندوزي كنم ، از اينكه گل نزدم و در چند نوبت توپ را از دست دادم، از كاپلو ، هم تيمي‌‏هاي خود و همه هواداران خوب و صبور رئال مادريد ، عذرخواهي مي‌‏كنم.
روبينيو گفت: پيروزي خوبي بود اما كار سختي در پيش داريم و كنار زدن بايرن مونيخ كار آساني نيست نبايد گل دوم را دريافت مي‌‏كرديم و در هر حال ما تمام تلاش خود را كرديم .

فرانتس بکن بائر در مقاله‌اي در روزنامه بيلد نوشت: بازيكنان بايرن وقتي مورد خطاب اوليور كان واقع مي‌شوند و به عنوان بازيكني قديمي دست به انتقاد مي‌زند، بايد اشتباهشان را بپذيرند و بيشتر تلاش كنند.
عالي‌ترين مقام بايرن عنوان كرد: در صورتيكه بازيكنان بجنگند و در زمين از جان مايه گذارند، مي توانند به دستاوردي در زمين برسند.

اوتمار هيتسفلد مربي بايرن مونيخ كه سومين شكست خود را پس از عهده دار شدن سمت خود تجربه كرد گفت: صعود ما قطعي شده است، من از اين نتيجه كاملا راضي هستم .
 هيتسفلد افزود: ستارگان من فوق العاده بازي كردند و طراوت لازم را در زمين داشتند ما مي‌‏توانستيم باز هم گل بزنيم ، اما گل دوم كافي بود تا با خيال راحت به سراغ جدال برگشت برويم، كار چندان سختي مقابل رئال مادريد در پيش نداريم و بي شك آنها را شكست خواهيم داد .
هيستفلد ادامه داد: از قبل هم تاكيد كرده بودم كه شانس پيروزي رئال مادريد بيشتر از ماست و اين كاملا طبيعي بود ، اما مساله اصلي اين است كه حالا شانس پيروزي ما بسيار بالاتر از آنها است.

اما يک حاشيه

مارك فان بومل، بازيكن خط مياني بايرن مونيخ از نشان دادن علامت ناشايست به هواداران رئال مادريد در ديدار سه‌شنبه شب ليگ قهرمانان اروپا عذرخواهي كرد. 

 فان بومل گل دوم بايرن را در دقايق پاياني به ثمر رساند و پس از اين گل با رفتار ناشايست هواداران ميزبان را آزار داد. بازيكن هلندي ادعا كرد كه اين علامت به سبب برخورد به بازيكنان رئال مادريد بود.

فان بومل در پايان بازي به خبرنگاران گفت:« مي‌خواهم از هواداران رئال عذرخواهي كنم. با آنها مشكلي نداشتم. تنها چند بازيكن رئال دردسر ساز شدند.»

فصل گذشته، بازيكن بيست‌ونه ساله از بارسلونا به بايرن پيوست. او به همراه بارسا، قهرمان لاليگا و ليگ قهرمانان اروپا شده است. رائول و رودفان نيستلروي مهاجمان رئال گفتند كه فان بومل از آنها عذرخواهي كرده؛ اما، آيكركاسياس دروازه‌بان نماينده اسپانيا باور دارد بازيكن حريف بايد رفتارش را در ميدان كنترل كند:« شما مي‌تواند هر كاري كه مي‌خواهي در رختكن انجام بدهي ؛اما، بايد بداني كه در ميدان چگونه رفتار كني.»

/ 0 نظر / 17 بازدید