هامبورگ -تيم ملی-دال-رومنيگه

" يواخيم لاو " سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان روز پنجشنبه ، اسامي ‪۲۰‬ بازيكن اين تيم را براي انجام ديداري دوستانه با تيم سوييس اعلام كرد.

 اين ديدار روز چهارشنبه هفته آينده در ورزشگاه شهر دوسلدورف برگزار خواهد شد.

اسامي بازيكنان دعوت شده به اردوي تيم ملي فوتبال آلمان به شرح زير است :
دروازه‌بانان : ينس لمن ، تيمو هيدبراند.

مدافعان : آرنه فردريچ ، پر مرتساكر ، كلمنس فريتز ، مانوئل فردريچ ، فيليپ لام ، مارسل يانسن ، كريستوف متزلدر.

بازيكنان مياني : ميشاييل بالاك ، باستيان شواين تايگر ، تورستن فرينگس ، برند اشنايدر ، توماس هيتزلسپرگر ، يان شلاودراف ، تيم بوروفسكي .

مهاجمان : ميروسلاو كلوزه ، مايك هنكه ، ماريو گومز ، كوين كوراني .

 

هامبورگ در آخرين دقايق زمان نقل و انتقالات زمستاني فوتبال اروپا «ماتياس آبل» بازيكن خط دفاعي شالكه را به طور قرضي به خدمت گرفت.

 پس از فرانك رست و ايويكا اوليچ, سومين خريد هامبورگ در تعطيلات نيم فصل بوندسليگا رقم خورد.

«آبل» بيست و پنج ساله تا پايان اين فصل از رقابت‌هاي بوندسليگا پيراهن هامبورگ را بر تن خواهد كرد، ضمن آن كه اين تيم در پايان فصل از حق خريد دائمي اين بازيكن نيز برخوردار خواهد بود.

ديتمار بايرسدورفر مدير ورزشي هامبورگ درباره‌ي بازيكن جديد HSV گفت:« ماتياس در خط دفاعي مي‌تواند در چندين پست گوناگون بازي كند. خوشحاليم كه توانستيم خط دفاعي‌مان را با حضور او قدرتمندتر كنيم.»

«آبل» كه در شهر كايزرسلاترن به دنيا آمده است, پيش از حضورش در شالكه، در ماينس و تيم دوم بوروسيا دورتموند هم بازي كرده است. او در چهل و پنج بازي خود در رقابت‌هاي بوندسليگاي يك، سه گل به ثمر رسانده است.

او در دور رفت رقابت‌ها تنها يك بار و به مدت نه دقيقه براي شالكه بازي كرد.

 

 

 

 

"توماس دال " مربي تيم فوتبال هامبورگ آلمان از سمتش اخراج شد.

دال روز پنجشنبه پس از تساوي ديشب تيم هامبورگ مقابل تيم انرژي كاتبوس در چارچوب مسابقات فوتبال قهرماني دسته اول باشگاه‌هاي آلمان از سمت خود كنار گذاشته شد.

اين ديدار كه چهارشنبه‌شب در زمين تيم هامبورگ برگزار شد ، به تساوي يك بر يك رسيد.

تيم هامبورگ در ‪ ۱۹‬ديداري كه در رقابت‌هاي فوق انجام داده‌است ، ‪۱۵‬ امتياز كسب كرده است.

مسوولان تيم هامبورگ اعلام كرده‌اند مربي جديد اين تيم را تا پيش از ديدار روز شنبه اين تيم مقابل تيم هرتابرلين معرفي خواهند كرد.

" دال " در سال ‪ ۲۰۰۴‬جانشين " كلاوس تاپ مولر " شد
اين مربي سومين مربي است كه در ‪ ۴۸‬ساعت گذشته از كار بركنار شده است " فليكس ماگات " از تيم بايرن مونيخ و " ياپ هنكس " از تيم بروسيا مونشن گلادباخ دو مربي ديگري هستند كه در ‪ ۴۸‬ساعت گذشته از كار بركنار شده‌اند.

برند هوفمان, درباره‌ي مربي بركنار شده‌ي تيمش گفت:« از اين تصميم بسيار متاسفيم. ما همه بر اين باور بوديم كه با توماس دال مي‌توانيم اوضاع را عوض كنيم؛ اما, با توجه به دو بازي دور برگشت و نتايج بد دور رفت بازي‌ها بايد واكنش نشان مي‌داديم. از دال به خاطر سال‌هاي حضورش در بايرن ممنونيم و براي او در آينده آرزوي بهترين‌ها را داريم.»

دال, سيصد و يكمين مربي اخراجي تاريخ رقابت‌هاي بوندسليگا از سال 1963 ميلادي به شمار مي‌آيد.

توماس دال, سرمربي بركنار شده هامبورگ پس از جدايي‌اش از اين تيم گفت:« طبيعي است كه بسيار ناراحتم؛ من در هامبورگ دو سال و نيم بسيار زيبا را پشت سر گذاشتم. اميدوارم كه هامبورگ هر چه زودتر راهش را پيدا كند.»

با بركناري دال «رالف سودميك» و «روني تويبر» دستياران او در هامبورگ هم بايد از اين تيم جدا شوند. ميشائيل شرودر در آينده هم در بخش بدنسازي اين تيم فعال خواهد بود.

سرنوشت بايرسدورفر, مدير ورزشي هامبورگ همچنان نامعلوم است.

در خصوص نامزدهاي مورد نظر هامبورگ هم بايد يادآور شد كه فن هسن هلندي تا خرداد آينده با آرمينيا بيله‌فلد قرارداد دارد. هوب استيونس، ديگر مربي هلندي هم تا سال 2008 با «روداكركرادهلند» قرارداد دارد.

 

کارل هاینس رومینیگه گفت: در شرایط فعلی برای تقویت هر چه بیشتر تیم فوتبال بایرن مونیخ ناچار به برکناری فیلیکس ماگات بودیم.

نایب رییس باشگاه بایرن مونیخ پس از برکناری فیلیکس ماگات از سمت سرمربیگری تیم فوتبال این باشگاه عنوان داشت: ما از تصمیمی که اتخاذ کردیم ناراحتیم. برکناری فیلیکس ماگات اقدامی توافقی در جهت تقویت تیم بایرن مونیخ بود.

وی ادامه داد: ماگات در مدت زمان حضورش در تیم بایرن مونیخ عملکرد خوبی را از خود برجای گذاشت و توانست چهار جام خانگی را همراه این تیم کسب کند ، اما با این حال شرایط فعلی اقتضا می کرد وی جای خود را به مربی دیگری بدهد تا بایرن را از وضعیت بحرانی رهایی یابد.

رومینیگه که با پایگاه خبری باشگاه بایرن مونیخ آلمان گفتگو می کرد، با امیدواری از آینده تیم بایرن مونیخ یاد کرد وافزود: در حال حاضر وظیفه حکم می کرد نسبت به شرایط موجود واکنش نشان دهیم و در همین ارتباط اوتمار هیتزفلد را که سابقه روشنی در تیم بایرن مونیخ دارد جانشین ماگات کردیم.

وی تصریح کرد: نگرانی ما از بابت حضور پر قدرت در مسابقات لیگ قهرمانان اروپاست و سعی می کنیم با حضور هیتزفلد تیمی منسجم را راهی این رقابت ها کنیم.

فیلیکس ماگات در پی توقف تیم فوتبال بایرن مونیخ برابر بوخوم و تداوم ناکامی های این تیم در بوندس لیگا آلمان از سمت خود برکنار شد.

این مربی نامدار آلمانی در حالی که تا پایان ژوئن سال 2008 با تیم بایرن مونیخ قرارداد داشت، روز گذشته پس از جلسه ای با حضور مسئولان این باشگاه از سمت سرمربیگری قرمزپوشان مونیخ برکنار شد.

/ 0 نظر / 20 بازدید