حديث-مهدويکيا-هفته سی سوم-دمکليس-آخر زمان-فدراسيو ن آلمان

امام علی (ع) : لباس سیاه مپوشید که جامه فرعون است و کفش نوک دار پا نکنید که کفش فرعون است و او نخستین کسی بود که کفش نوک دار پوشید. تحف العقول صفحه 99


امام علی (ع) : هرکس شخص دیگری را به جای ما آل محمد (ص) برای خود امام انتخاب نمود هلاک شد و دنیا از کفش رفت و با گناه کبیره از دنیا بیرون رود.

تحف العقول صفحه 110


امام علی (ع) : هرکس با شخص بدعت گذار در دین که کارها و قوانینی تازه و جدید و خلاف قرآن و سنت پیامبر (ص) انجام میدهد راه برود و به او احترام کند محققا در نابودی و ویرانی اسلام تلاش کرده است.

آثار الصادقین جلد 2 صفحه 37


امام علی (ع) : دروغگو با دروغگوئیش سه چیز را بدست آورد : 1.خشم خدای سبحان را 2.خوار و زبون شدن در نظر مردم 3.دشمنی ملائکه را    

غررالحکم صفحه 884


امام علی (ع) : برای شخصیت خود ارزش و احترام قائل شوید و آنرا از اینکه در شوخ طبعی ها و داستانهای خنده آور و جایگاههای بیهوده گوئی وارد سازید بپرهیزید.

غررالحکم صفحه 855


امام علی (ع) : موقعی که جوان نو رسی را به سبب اشتباهاتی که مرتکب شده نکوهش میکنی مراقب باش که قسمتی از لغزشهایش را نادیده بگیری و از تمام جهات مورد اعتراض و سرزنش قرارش ندهی تا جوان هم به خاطر غرور جوانیش مجبور نشود که عکس العمل نشان دهد و از راه لجبازی و عناد در صدد پاسخگوئی بر شما نیاید.

الحدیث جلد 1 صفحه 353


امام علی (ع) : عبادت کننده ای که از علم و آگاهی و شناخت نسبت به احکام و دستورات دین برخوردار نباشدهمچون خر آسیابی است که در یک جا می چرخد و در جا میزند و گامی پیش نمیرود.

الحیاه جلد 1 صفحه 112


امام علی (ع) : آنکس که در جستجوی علوم و معارف دینی و معنوی باشد همچون مجاهدی است که در مقابل دشمنان دین میجنگد.   الحیاه جلد 1 صفحه 39


امام علی (ع) : ای کسی که بهشت میخواهی چه اندازه خوابت طولانی و مرکب ات کند است وای گریزان از دوزخ چه تند به سوی آن مرکب میرانی و خود را چه زود در آن می پرانی به این گورها بنگرید که در انتظار شمایند چرا من تنهای شما را آباد و دل شما را ویران میبینم به خدا سوگند اگر چشمتان ببیند آنچه را که باید ملاقاتش کند و آنچه را که به سوی آن روان است هر آئینه می گوئید آنچه را که خدا در قرآن از قول مجرمین بیان میکند سوره انعام آیه 27 : شخص گناهکار پس از مرگ میگوید ای کاش به دنیا باز میگشتم و آیات پروردگار خود را دروغ نمی شمردم. تحف العقول صفحه 208


امام علی (ع) : هرکس امر ولایت ما را از قرآن فرا نگیرد و به آن معرفت پیدا نکند نمیتواند از فتنه ای که دشمنان و مخالفان ما در دین بنا کرده اند خود را رها کند. آثار الصادقین جلد 17 صفحه 241


امام علی (ع) : در تفسیر آیه 71 سوره مومنون (( و اگر حق تابع هواهای نفسانی ایشان شود هر آئینه آسمانها و زمین و هر آنچه در آنهاست فاسد خواهد شد )) فرمودند به خدا سوگند منظور از حق در آیه ما خاندان و عترت رسول خدا (ص) هستیم و غاصبین حق ولایت ما همان کسانی اند که تابع هواهای نفسانی خود گشتند.      

 آثار الصادقین جلد 4 صفحه 73


امام علی (ع) : بخشش کردن روساء و مسئولان مملکتی از اموال عمومی مردم بزرگترین ظلم و خیانت است.

غررالحکم حدیث 4725


امام علی (ع) : از چهار کتاب آسمانی چهار کلمه انتخاب شده است
1.تورات : هرکه سکوت نماید نجات می یابد
2.انجیل : هرکه در زندگی قناعت کند سیر و بی نیاز گردد
3.زبور : هرکه تمایلات و شهوات نفسانی را رها کند از بیماری ها سالم گردد
4.قرآن : هرکه بر خدا توکل کند خدا برای امور او کافی است.

نصایح صفحه 203


امام علی (ع) : شخصی به امام (ع) عرض کرد من مالی را از راه حلال و حرام جمع آوری کرده ام و در پاک بودن آن رعایت نکرده ام آیا برای من توبه ای است؟ فرمود : خمس آن مال را بده بقیه بر تو حلال است.

تفسیر جامع جلد 3 صفحه 60


امام علی (ع) : آبروی تو همچون یخ جامدی است که درخواست از مردم آن را قطره قطره آب میکند پس بنگر که آنرا نزد چه کسی فرو می ریزی.             

نهج البلاغه حکمت 346


امام علی (ع) : اگر ما فرضا نه به بهشت امیدوار باشیم و نه از آتش جهنم ترسان و ثواب و عذابی را عقیده نداشته باشیم باز شایسته است که دنبال سجایای اخلاقی و معارف دینی برویم زیرا اخلاق پسندیده ما را در زندگی دنیا به سعادت و رستگاری هدایت میکند.

 سفینه البهار جلد 2 صفحه 411


امام علی (ع) : جان خود را با مطالب حکیمانه از قرآن و گفتار پیامبر (ص) و ائمه هدی (ع) خرم و شاداب سازید چه آنکه روح نیز مانند بدن خسته و وامانده میشود و سخنان الهی نیرو و نشاطش میبخشد.

 اصول کافی جلد 1 صفحه 48


امام علی (ع) : کسی که در اندیشه گناه باشد و پیرامون آن بسیار فکر کند سرانجام همان افکار بد و اندیشه های پلید او را به ارتکاب گناه میخواند و آلوده اش میسازد.

 غررالحکم صفحه 510


امام علی (ع) : سه چیز است که باعث گمراهی مردم میشود : 1. محبت و دوستی زنان که آن شمشیر شیطان است 2. خوردن شراب که آن دام و تله شیطان است. 3. دوستی و محبت پول که آن تیر نافذ شیطان است.

عین الحیوه صفحه 348

 

آرمين فه، از گفته‌هاي تازه‌ي تئوسوانسيگر، رييس فدراسيون فوتبال آلمان و حمايت او از قهرماني شالكه در رقابت‌هاي فصل جاري بوندس‌ليگا به شدت انتقاد كرد.

 در حالي كه بوندس‌ليگاي چهل‌وچهارم روزهاي پاياني‌اش را مي‌گذراند و سه تيم بالاي جدول از شانس قهرماني برخوردارند، حرف‌هاي سوانسيگر و دورانديشي او تشنج و بلوايي در فوتبال آلمان به بار آورد.

سران اشتوتگارت بيش از همه از سخنان اين مرد نام‌آشناي ورزش آلمان به خشم آمده‌اند.

آرمين فه، سرمربي اشتوتگارت به شكلي بسيار نادر و بي‌سابقه به سوانسيگر حمله‌ور شد و گفته‌هاي رييس فدرسيون فوتبال آلمان را با انتقاد روبه‌رو كرد.

فه كه تيمش در مكان دوم جدول رقابت‌هاي بوندسليگا قرار دارد، پنجشنبه در اشتوتگارت گفت:« زماني كه گفته‌هاي او را در روزنامه‌ها خواندم، بي‌نهايت عصباني شدم. او گفته بود منصفانه خواهد بود اگر شالكه قهرمان شود. چه انصافي؟ من اين گفته‌ها را از سوي يك رييس فدراسيون فوتبال آلمان را بسيار «سطحي» مي‌دانم. من تا كنون اهميت زيادي براي او قائل بودم؛ اما، اكنون همه چيز تغيير كرده است.»

سوانسيگر يك روز قبل گفته بود:« نمي‌دانم، خداي مهربان چه در سر دارد؟ اما در فوتبال ممكن است، زماني نتيجه‌اي عادلانه رقم بخورد.»

او به فصل 2001 - 2000 اشاره داشت، زماني كه شالكه تا دقايق پاياني فصل قهرمان بوندسليگا بود؛ اما، در نهايت «شال قهرماني» بار ديگر دور گردن بايرن مونيخ انداخته شد.

سوانسيگر در يك مراسم در گلزن كرشن گفته بود:« خوشحال خواهم شد اگر عصر شنبه بار ديگر بتوانم اين جا حاضر باشم. اگر احساس مردم اين منطقه را كه با باشگاهشان ارتباط بسيار نزديكي دارند، در نظر گرفته شود، بايد هم آرزوي قهرماني آنها را داشت. زمان قهرماني شالكه در بوندسليگا فرا رسيده است.»

رييس فدراسيون فوتبال پنج شنبه گذشته حرف‌هاي خود را عوض كرد و گفت:« من به هيچ عنوان جانب‌دار تيمي نبوده‌ام.»

او بارها و بارها تاكيد كرد كه هواداران شالكه سزاوار آن هستند كه روياي قهرماني باشگاهشان محقق شود. در اين صورت در جشن قهرماني آنها شركت خواهم كرد. اين حرف‌ها هرگز به آن معنا نيست كه اشتوتگارت، وردربرمن و يا هواداران آنها سزاوار قهرماني بوندسليگا نيستند.

 

 

مارتين دميكليس،‌ بازيكن آرژانتيني تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان مورد توجه باشگاه فيورنتينا‌‌ ‌قرار گرفته است.

باشگاه فيورنتينا علاقمند است تا اين هافبك آرژانتيني را براي فصل آتي به خدمت گيرد.
دميكليس كه در عين داشتن مليت آرژانتيني داراي گذرنامه ايتاليايي نيز هست، خود نيز علاقمند است تا در صورت امكان دست به اين انتقال زند.
اين علاقمندي در حاليست كه باشگاه بايرن نيز به لوكا توني مهاجم ملي پوش فيورنتينا تمايل دارد و مي كوشد اين بازيكن را به استخدام خود درآورد.
دميكليس كه در فصل جاري در اكثر اوقات بازيكن ذخيره تيمش بوده،‌ تا سال 2010 با بايرن قرارداد دارد.
اين بازيكن از سال 2002 عضو اين باشگاه است.

 

 

قبل از پایان گرفتن دنیا، علائم و نشانه هایی به وقوع می پیوندد که حکایت از انقراض عالم و تمام شدن عمر دنیا دارد; بدین معنا که بعد از تحقق این علایم، قیامت و عالم آخرت بسیار نزدیک است. البته قرآن مجید در همان عصر نزول، قیامت را نزدیک و قریب ذکر کرده است. به عنوان مثال می توانید به آیه 1 از سوره انبیاء، آیه های 6 و 7 از سوره معارج و آیه 18 از سوره محمد مراجعه کنید. نشانه های دیگری که حکایت از نزدیک بودن قیامت می کند، اموری است که در روایات ذکر شده است. یکی از این روایات مربوط به زمانی است که پیامبر اکرم (ص) در روزهای پایانی عمر خود به حج رفته بودند(حجة الوداع). روایت ذکر شده به این صورت است:

عبدالله بن عباس گوید: با رسول خدا (ص) در حجة الوداع بودیم و حج به جا آوردیم. آن حضرت حلقه در کعبه را گرفت و سپس رو به ما کرد و فرمود: می خواهید شما را به نشانه های قیامت خبر دهم؟ سلمان فارسی که نزدیک ترین مردم به رسول خدا (ص) بود، گفت: آری، ای رسول خدا. آن حضرت فرمود: از نشانه های قیلامت، ضایع کردن نماز، پیروی از شهوات، عمل کردن به خواسته های نفس، بزرگ شمردن مال و فروختن دین به دنیا است. در آن هنگام قلب مؤمن از این مسائل آب می شود، همانند آب شدن نمک در آب ، زیرا منکرات را می بیند، اما قدرت ندارد آنها را تغییر دهد. ای سلمان، در آن هنگام، امرای ظالم، وزیران فاسق و عرفای(1) ستمگر حاکم می شوند و کسانی که مورد وثوق و امین مردم هستند، خیانت می کنند. در آن هنگام منکر معروف و معروف منکر می شود; خائن را مورد وثوق و امین را خائن دانند، دروغ گو را تصدیق می کنند و راست گو را تکذیب می نمایند.

آن حضرت فرمود: ای سلمان، در آن وقت زنان امر کنند و کنیزان مورد مشورت قرار گیرند و کودکان بر منابر می نشینند; دروغ را امری جدید و بامزه و زکات را غرامت به شمار آرند; غنائم را گروهی به خود اختصاص دهند; مرد به والدین خود جفا کند و به دوست خود نیکی نماید و ستاره دنباله دار طالع شود. در آن هنگام، زن با مرد در تجارت شریک شود; باران نبارد و بزرگان غیظ کنند و کسی که تهی دست است، حقیر شود. در آن هنگام، بازارها نزدیک یکدیگر می شود و عده ای از فروشنده ها گویند: من چیزی نفروختم و عده ای دیگر گویند: من سود نبردم و خدا را مذمت می کنند. ای سلمان در آن وقت گروهی قدرت را در دست گیرند که اگر مردم به آنها اعتراض کنند، آنها را بکشند و اگر سکوت کنند حق آنها را مباح شمرده و آن را بگیرند، حرمت آنها را هتک کرده و خون آنها را بریزند; دلهای آنها پر از بیم و ترس شود و آنها را در حال ترس و رعب می بینی. سلمان با تعجب گفت: يا رسول خدا این امور واقع می شود؟! آن حضرت فرمود: به آن کس که جانم به دست اوست، آری چنین می شود.

سپس پیامبر فرمود: ای سلمان، در آن وقت مرادان به مردان اکتفا کنند و زنان به زنان; بر غلمان هجوم کنند همانند تهاجم بر دختران. در خانه آنها، مردان شبیه زنان و زنان همانند مردان شوند و زنان بر سرجها سوار شوند. پس لعنت خدا از امتم بر آنها باد. ای سلمان مساجد را همانند معابد یهود و نصارا زینت کنند، قرآنها را زینت نموده و مناره ها بلند شود; صفها زیاد اما دلها با یکدیگر دشمن و زبانها مختلف خواهد بود. مردان امت به طلا زینت کنند و از حریر، ابریشم و پوست درندگان برای لباس یا فرش استفاده می کنند. ربا ظاهر شود و مردم با غیبت(2) و رشوه با یکدیگر معامله کنند، دین پست شود، اما دنیا باارزش گردد. در آن وقت طلاق زیاد شود و حدّ الهی اجرا نگردد. ای سلمان در آن هنگام خواننده ها و نوازنده ها ظاهر شوند و اشرار امت من والی مردم گردند. اغنیاء برای خوشگذرانی حج کنند و افراد متوسط برای تجارت حج بگذارند و فقرا هم برای ریا و شهرت حج به جای آورند. در آن هنگام؛ گروهی قرآن را برای غیر خدا بیاموزند و آن را با ساز و نی همراه کنند. گروهی دین را برای غیر خدا یاد گیرند، اولاد نامشروع زیاد گردد، قرآن را با غنا بخوانند و به سبب دنیا یکدیگر را ساقط کنند. آن زمان محرمات هتک شود و تحصیل زشتیها و بدیها کنند; بدان بر نیکان مسلط گردند و دروغ شایع شود; لجاجت آشکار و نیاز ظاهر گردد;(3) مردم در پوشاک و لباس بر یکدیگر فخر و مباهات کنند; باران در غیر فصل ببارد و نوازندگی و طبل را نیکو شمارند; و امر به معروف و نهی از منکر را نادرست به حساب آرند تا اینکه مؤمن در آن زمان خوارتر از کنیز گردد; قرّا و عبّاد یکدیگر را ملامت کنند و ثروتمند به فقیر چیزی ندهد; به طوری که سائل بین دو جمعه سؤال کند و کسی چیزی به او ندهد. ای سلمان در آن وقت «رُوَيبِضة» تكلم كند. سلمان گفت: ای رسو ل الله، فدایت شوم، رویبضة چیست؟ پیامبر فرمود: کسی است که در امور مردم سخن می گوید، در حالیکه در گذشته سخن نمی گفته است. دیری نگذرد تا اینکه در زمین صدایی یا خسفی(4) واقع شود که هر قوم و گروهی تصور کنند که این امر در ناحیه آنها بوده است. سپس مدتی (که خدا بخواهد) بگذرد و سپس زمین ذخایری که از طلا و نقره در درون دارد، بیرون ریزد. آنگاه پیامبر با دست خود اشاره به ستون ها کرده و فرمود: همانند این و در آن هنگام طلا و نقره دیگر سودی ندارد و این معنی قول خدای تعالی است که «فَقَدْْ جاءَ اَشْراطُها; نشانه های قیامت آمده است.»(5)


*پاورقی:
1. عرفا، جمع عریف است و عریف کسی را گویند که قیم به امور قومی و گروهی باشد. کتاب العین: 624
2. در نسخه اصل عینه به جای غیبت است و آن اینکه کالایی را نسیه خریده و به قیمت کمتر، نقد بفروشند تا با پول آن دین خود را ادا کنند.
3. و در اصل وتغشوا الفاقة آمده است که شاید مراد این باشد که فقر و مسکنت را مخفی کنند.
4. خسف به معنای فرو رفتن در زمین را گویند.
5. تفسیر قمی: 2/303 مطبعة النجف.

 

هفته سی و سوم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های آلمان فردا در سایه رقابت نزدیک تیم های شالکه، اشتوتگارت و وردربرمن برای تصاحب عنوان قهرمانی آغاز خواهد شد.

شالکه صدرنشین فردا در ورزشگااه وست فالن مهمان دورتموند است. نبرد دو رقیب دیرینه امسال حال و هوای خاصی دارد و تاثیرمستقیم درتعیین قهرمان بوندس لیگا خواهد داشت. کافی است شالکه بلغزد، آنگاه اشتوتگارت و وردبرمن به راحتی جایگاه این تیم را درصدر جدول تسخیر می کنند.

اشتوتگارت هم این هفته دیداری دشوار را پیش رو دارد. این تیم درخانه بوخوم به میدان می رود، حریفی که در نیم فصل دوم فراتر از حد انتظار ظاهر شده و مقابل تیم های برتر نتایج خوبی کسب کرده است. بوخوم می تواند یک خطر جدی برای قرمزپوشان اشتوتگارت باشد.

وردبرمن که اختلاف 2 امتیازی با شالکه صدرنشین دارد، این هفته در وزر اشتادیون از اینتراخت فرانکفورت پذیرایی می کند. شاید کارشاگردان توماس شاف راحت تر از دیگرمدعیان قهرمانی باشد. آنها که غفلت شان می تواند وردربرمن را در فاصله یک هفته مانده به پایان مسابقات بوندی لیگا صدرنشین کند.

حضور بازيکنان ايرانی در ترکيب تيم هايشان 

تركيب احتمالي هرتابرلين:
دروازه بان: فيدلر
خط دفاع: بواتانگ، ‌فريدريش، ‌ون بوريك، ‌فاتحي
خط مياني: چاهد، ‌دژاگه، ‌باشتورك، ‌گيلبرتو
خط حمله: گيمنيز، ‌پانتليچ
سرمربي: كارستن هاينه

تركيب احتمالي هامبورگ:
دروازه بان: روست
خط دفاع: دمل، ‌راينهارد، ‌ماتيسن، ‌آتوبا
خط مياني: مهدوي كيا، ياروليم، ‌لاس، ‌سورين
خط حمله: ون دروارت، ‌اوليچ

تركيب احتمالي هانوفر:
دروازه بان: انكه
خط دفاع: چرندلو، ‌وينيسيوس، ‌فارن هورست، ‌تارنات
خط مياني: باليچ، ‌يانكف، ‌روزنتال، بروگينگ
خط حمله: هوستي، ‌هاشميان

تركيب احتمالي بايرن:
دروازه بان: كان
خط دفاع: لل، دميكليس،‌ ون بويتن، ‌لام
خط مياني: گورليتس، ‌ون بومل، ‌اوتل، كريمي
خط حمله: ماكاي، ‌پيزارو
سرمربي: اوتمار هيتسفلد

برنامه دیدارهای هفته سی و سوم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های آلمان به شرح زیر است:

شنبه - 22/2/86
وردربرمن - اینتراخت فرانکفورت
نورنبرگ - هامبورگ
ماینتز - بورسیا مونشن گلادباخ
بوخوم - اشتوتگارت
آرمینا بیله فلد - هانوفر
آلمانیا آخن - ولفسبورگ
هرتابرلین - بایرلورکوزن
بورسیا دورتموند - شالکه
انرژی کوتبوس - بایرن مونیخ

 

 

پايگاه اينترنتي روزنامه‌ي Morgen Post آلمان در مطلبي با عنوان «وداع اندوهناك مهدي» به جدايي بازيكن ايراني هامبورگ در پايان فصل جاري رقابت‌هاي بوندسليگا پرداخت.

 در حالي كه هامبورگ پس از مدت‌ها كش و قوس سرانجام توانست جايگاهش در بوندسليگاي يك را حفظ كند، با اين حال بازيكناني همچون مهدوي كيا كه در نگه داشتن اين تيم سهم زيادي داشته‌اند، در برنامه‌هاي فصل آينده اين باشگاه جايي ندارند و بايد در پي يافتن باشگاهي جديد باشند.

Morgen Post نشريه شهر هامبورگ در مطلبي به خداحافظي «مهدوي‌كيا» اشاره كرد. دراين گزارش آمده است:« مهدي مهدمي‌كيا تقريبا هشت سالي است كه كفش‌هاي فوتبالش را براي هامبورگ بسته است. او با اين باشگاه فراز و فرودهايي را تجربه كرده است. در ليگ قهرمانان بازي كرده است. در جام يوفا حاضر بوده است و براي بقا در بوندسليگاي يك جنگيده است. قرارداد اين بازيكن ايراني در پايان فصل جاري رقابت‌ها به پايان مي‌رسد. تنها دو بازي ديگر باقي مانده است و سپس دوران مهدوي‌كيا در هامبورگ به پايان مي‌رسد. از تمديد قرارداد كنوني خبري نيست. وداع اندوهناك مهدوي‌كيا».

اين پارسي 29 ساله در آغاز فوريه گذشته گفته بود:« روشن است كه مي‌خواهم بمانم. هامبورگ در نزد من بهترين است. هميشه اين طور بوده است. با اين حال بايد زماني هم از باشگاه پيامي (در اين باره) برسد. از آن زمان سه ماهي مي‌گذرد. او بيهوده انتظار رسيدن اين پيام مهم و سرنوشت‌ساز را مي‌كشد. براي اين بازيكن پا به توپ با سابقه همه چيز آرام گرفته است و حتي خود او هم در اين ميان ديگر ميلي به حرف زدن ندارد. او تنها مي‌گويد:« فصل بسيار نااميد كننده‌اي بود. نمي‌توانم بگويم چگونه ادامه خواهد يافت.»

وداع او موضوعي پايان يافته تلقي مي‌شود و جستجو درباره‌ي نظر رسمي درباره‌ي آينده ورزشي او در هامبورگ بيهوده است.

با اين همه مهدوي‌كيا كه هنوز هم يكي از پرطرفدارترين بازيكنان هامبورگ به شمار مي‌آيد شايسته‌ي يك اظهار نظر قطعي و صريح بوده است. او در 209 بازي خود براي هامبورگ 26 گل به ثمر رساند و 43 پاس گل هم مهيا كرد.

خدمات او براي باشگاه جاي حرف ندارد. تساوي چهار بر چهار برابر يوونتوس تورين در ليگ قهرمانان اروپاي سال 2000 يكي از درخشان‌ترين روزهاي حضور او در هامبورگ به شمار مي‌آيد. مهدي با يك گل زده و دو پاس گل در آن بازي ماندگار شد و نام خود را در كتابهاي تاريخ ثبت كرد.

البته تمام اين‌ها مربوط به گذشته است. اكنون اوضاع غم انگيزي حكمفرماست. ديتمار بايرسدورفر مدير ورزشي HSV درست پنج هفته پيش درباره‌ي او گفته بود:« ما از او انتظار بيشتري داريم.»

اين جمله تا اين لحظه آخرين حرفي است كه درباره‌ي آينده مهدوي‌كيا گفته شده است. هنوز دو بازي ديگر باقيمانده است. شايد او در اين دو بازي سران باشگاه را به ماندن متقاعد كند.

و اين مي‌تواند پاياني تلخ براي اين با سابقه‌ترين بازيكن هامبورگ باشد.

مهدي با چهار كارت زردش از بازي‌هاي گذشته شنبه برابر نورنبرگ قرار مي‌گيرد. اگر او باز هم كارت زرد داور را در مقابل ديدگان خود ببيند، از بازي پاياني برابر آلمانيا آخن محروم خواهد شد و «بازي پاياني او» بدون او برگزار خواهد شد.

/ 0 نظر / 18 بازدید