يا علی

هفته ی هفتم بوندسليگا با نتايجی تقربا قابل پيش بينی همراه بود.

در نخستين ديدار امروز دو تيم اشتوتگارت و باير لوركوزن به مصاف هم رفتند. اشتوتگارت هفته قبل در مقابل تيم برلينى هرتا به تساوى ۲ بر ۲ بسنده كرد و در ميان پنج تيم هشت امتيازى قرار گرفت، اما بخاطر تفاضل گل كمتر به رده دوازدهم سقوط كرد. لوركوزن اما در دربى غرب آلمان با نتيجه ۳ بر يك در مقابل شالكه به پيروزى دست يافت و از رتبه سيزدهم جدول خود را به رتبه هشتم رساند. در اين ديدار اشتوتگارت با نتيجه ۳ بر صفر پيروز شد.

در ديدار بعدى بايرن مونيخ به مصاف تيم برلينى هرتا رفت. مونيخى ها هفته قبل پس از شكست در مقابل ولفس بورگ صدرنشينى را از دست داندو بخاطر تفاضل گل كمتر در ميان تيم هاى ده امتيازى به رتبه چهارم جدول سقوط كردند. تيم برلينى هرتا اما عليرغم تساوى در مقابل اشتوتگارت بخاطر تفاضل گل بيشتر از رتبه سوم به صدر نشينى جدول دست يافت. در اين ديدار مونيخ با نتيجه ۴ بر ۲ به پيروزى دست يافت.

در سومين ديدار امروز هامبورگ و شالكه در مقابل هم قرار گرفتند. دو هفته قبل گفتيم كه شالكه پس از خروج از جام خذفى و يوفا با مشكل مالى روبرو خواهد شد، اين هفته شالكه موفق شد با كنسرن روسى گازپروم قرارداد تبليغاتى سنگينى را به امضا برساند. با اين حال شالكه با شكست هفته قبل در مقابل لوركوزن به رتبه پنجم جدول سقوط كرد. هامبورگ اما هنوز هم در اين فصل طعم پيروزى را نجشيده است و با كسب پنج تساوى، يك شكست در رتبه شانزدهم جدول قرار گرفته است. در اين ديدار هامبورگ با نتجيه ۲ بر يك بازى را واگذار كرد.

در ديدار بعدى امروز دو تيم بورسيا مونشن گلادباخ و ولفس بورگ به مصاف هم رفتند. گلادباخ هفته قبل با نتيجه ۳ بر صفر بازى را به وردر برمن واگذار كرد و اكنون با كسب ۹ امتياز در رتبه هفتم جدول قرار گرفته است. اما ولفس بورگ با پيروزى هفته قبل در مقابل مونيخ، از منطقه خطر جدول رهائى يافت و اكنون در رتبه پانزدهم قرار دارد. در اين ديدار گلادباخ با نتيجه ۳ بر يك به پيروزى دست يافت.

در پنجمين ديدار امروز هانوفر در مقابل آينتراخت فرانكفورت قرار گرفت. هانوفر هفته قبل عليرغم تساوى ۲ بر ۲ در مقابل دورتموند تغييرى در وضعيت اش حاصل نشد و در رتبه هفدهم جدول باقى ماند. فرانكفورت هم با تساوى در مقابل هامبورگ در ميان تيم هاى هشت امتيازى جدول و در رتبه نهم قرار گرفت. در اين ديدار هانوفر عليرغم اينكه با گل دقيقه بيست و يك وحيد هاشميان به پيش افتاد، اما در پايان به تساوى يك بر يك بسنده كرد.

در آخرين ديدار امروز دو تيم بوخوم و وردر برمن به مصاف هم رفتند. بوخوم پس از كسب نخستين پيروزى در مقابل بيليفد قدرى اميدوار شده بود، ولى با شكست هفته قبل در مقابل آلمانيا آخن بار ديگر با چهار شكست به ته جدول سقوط كرد. برمن اما پيروزى هفته قبل در مقابل گلادباخ بسيار با ارزش بود و با يك جهش موفق شد خود را از رتبه هشتم به رتبه سوم رسانده و در ميان تيم هاى ده امتيازى قرار گيرد. در اين ديدار پر گل برمن با نتيجه ۶ بر صفر به پيروزى دست يافت و بخاطر تفاضل گل صدرنشينى را بدست گرفت.

در دو ديدار باقيمانده فردا نورنبرگ به مصاف آرمينيا بيليفد ميرود. نورنبرگ تنها تيمى در بوندس ليگاست كه موفق شده با هفت گل زده و سه گل خورده با كسب ۱۰ امتياز پس از بايرن مونيخ و وردر برمن در رتبه دوم جدول قرار گيرد. اما تعادل در نتيجه كار بيليفد با ۹ گل زده و ۹ گل خورده، ۲ پيروزى، يك تساوى و ۳ شكست به معناى رتبه سيزدهم در جدول است.

در آخرين ديدار اين هفته انرگى كوتبوس در مقابل بورسيا دورتموند قرار ميگيرد. دورتموند با تساوى هفته قبل در ميان تيم هاى هشت امتيازى و در رتبه دهم جدول قرار گرفت. كوتبوس اما شكست هفته قبل در مقابل بيليفد برايش بسيار سنگين تمام شد و از رتبه ششم جدول به رتبه يازدهم سقوط كرد.

 

 

علي كريمي، بازيكن ايراني خط مياني بايرن مونيخ در هفتمين ديدار اين تيم در بوندسليگاي يك آلمان فرصت بازي پيدا نكرد. سايت بايرن «خستگي» را عامل نيمكت نشيني كريمي عنوان كرد.

سايت بايرن در خبر خود از كريمي نوشت:« علي كريمي در ميان بازيكنان ملي‌پوش بايرن تنها كسي بود كه روز جمعه به مونيخ آمد. او از بازي تيم ملي كشورش برابر تايوان بازگشته بود.»

همچنين اين سايت در گزارش ديگري از حضور علي كريمي در بازي ايران برابر تايوان نوشت:« براي علي كريمي سفر به شرق دور بسيار موفقيت‌آميز بود. تيم ملي ايران در بازي مهم انتخابي براي راهيابي به جام ملت‌هاي آسيا از صعود خود مطمئن شد. اين بازيكن خط مياني چهارشنبه گذشته در تايپه با گل‌هاي دقايق 57 و 11 خود به تنهايي پيروزي تيمش را برابر تيم ملي تايوان رقم زد. جام ملت‌هاي آسيا سال آينده در چهار كشور اندونزي، مالزي، ويتنام و تايلند برگزار مي‌شود.»

خبرگزاري آلمان dpa هم در گزارش خود از بازي تيم‌هاي ايران و تايوان به علي كريمي اشاره داشت و نوشت:« علي كريمي بازيكن بايرن مونيخ با دو گلي كه در بازي تيم‌هاي ايران و تايوان به ثمر رساند، حضور كشورش را در بازي‌هاي جام ملت‌هاي آسياي سال آينده قطعي كرد. مرد مياني پرافتخارترين باشگاه آلمان در تايپه با گل‌هاي دقايق 11 و 57 خود به تنهايي تيمش را به مرحله‌ي نهايي برد.»

كيكر هم در گزارش بازي ايران ـ تايوان نوشت:

«با دو گل علي كريمي، بازيكن خط مياني بايرن مونيخ، تيم ملي ايران راهي مرحله‌ي پاياني جام ملت‌هاي آسيا (هفتم تا 27 جولاي 2007) شد. اين بازيكن 27 ساله در بازي ماقبل آخر گروه B هر دو گل تيمش را به ثمر رساند..»

كريمي با دو گل خود كه در نود و دومين بازي ملي‌اش به ثمر رساند، شرايط بسيار خوبي را براي حضور ثابت خود در تركيب بايرن فراهم كرد. او تا كنون تنها در دو بازي اين فصل بوندسليگا به ميدان رفته است و ميانگين نمره او از سوي كيكر 5 بوده است.

احتمال ۷۰ درصدی رفتن علی کريمی به سالزبورگ

نشريه 2-4-4 آلمان از نهايي شدن پيوستن علي كريمي به باشگاه‌هاي اتريش خبر داد.

 اين نشريه نوشت:« كريمي به سالزبورگ خواهد رفت. سران دو باشگاه آلماني و اتريشي تنها درباره‌ي قيمت اين نقل و انتقال به توافق نهايي نرسيده‌اند. اين نشريه كه پيشتر هم از اين نقل و انتقال نوشته بود، به نقل از منابع آلماني و اتريشي نوشت كه گفت‌وگوها بر سر نقل و انتقال اين بازيكن 27 ساله در ژانويه آينده ادامه خواهد يافت. تنها مشكل كنوني قيمت اين جابجايي عنوان شده است.

از آنجا كه قرارداد كريمي تا خرداد سال آينده با بايرن اعتبار دارد، اتريشي‌ها اميدوارند كه اين زمان كاهش بيابد و اين در صورتي ممكن خواهد بود كه كريمي هم بخواهد در ژانويه راهي سالزبورگ شود.»

/ 0 نظر / 15 بازدید