جام باشگاه ها -هفته بيست و هفتم

هفته بیست وهفتم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاههای آلمان (بوندس لیگا) روزگذشته با برگزاری دو دیدار به پایان رسید که این رقابتها با پیروزی تیم های هامبورگ و بوخوم همراه شد.

هامبورگ که مهدی مهدوی کیا را از ابتدا درترکیب اصلی خود داشت، عصر دیروز درخانه پذیرای ولفسبورگ بود. این تیم برای رسیدن به میانه جدول باید از سد شاگردان اوگن تالرمی گذشت به همین خاطرهوپ استیونس تیمش را با ترکیبی تهاجمی روانه میدان کرد.

در روزی که مهاجمان هامبورگ توفیقی درعبور ازسد مدافعان تیم فوتبال ولفسبورگ نداشتند، این مهدی مهدوی کیا بود که با توانمندی خود روی پاس یارولیم در دقیقه 60 دروازه تیم مهمان را گشود و تیمش را به یک پیروزی شیرین رساند. تک گل 3 امتیازی مهدوی کیا هامبورگ را 32 امتیازی کرد و با 5 پله صعود به رده دهم جدول رده بندی رساند. ولفسبورگ نیزبا همین تعداد امتیاز وبا تفاضل گل کمترنسبت به هامبورگ به رده یازدهم تنزل پیدا کرد.

كلاوس فوكس، مدير مالي ولفسبورگي‌ها در اين باره گفت:« كيا بدون شك نمره پنج را دريافت نمي‌كند.»

او افزود كه پيش از اين بازي هيچ تماسي با اين بازيكن گرفته نشد.

مهدوي‌كيا هم درباره رفتنش به ولفسبورگ گفت:« من تا كنون روزهاي خوبي را در هامبورگ داشته‌ام و در اين شهر احساس راحتي مي‌كنم. دوست دارم همين جا بمانم. با اين حال بايد زماني يك پيام از سوي باشگاه بيايد.»

روزگذشته همچنین تیم فوتبال هانوفر در ورزشگاه Rewirpower با دو گل مغلوب میزبان خود بوخوم شد. آبی پوشان بوخوم در همان نیمه نخست پیروزی خود را مسجل کردند. این تیم ابتدا با گل دقیقه 36 تئوفانیس جیکاس ازمهمان خود پیش افتاد و در ادامه جئول ایپاله در دقیقه 42 اختلاف را به 2 گل رساند.

در آغازنیمه دوم دیترهیکینگ سرمربی تیم فوتبال هانوفر برای جبران نتیجه قوای تهاجمی تیمش را دوچندان کرد و درهمین راستا وحید هاشمیان را به زمین فرستاد. تلاش 45 دقیقه ای مهاجم ایرانی هانوفرنتیجه ای دربرنداشت و اونتوانست دروازه تیم سابقش را بازکند تا قرمزپوشان نیدرساکسن شکستی تلخ را پذیرا شوند.

درپایان هفته بیست وهفتم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاههای آلمان تیم فوتبال هانوفربا 35 امتیازدر رده هفتم است و بوخوم با 30 امتیازدر مکان چهاردهم جای دارد.

 

 

دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاههای اروپا از فردا با برگزاری 2 دیدار آغاز خواهد شد و در یکی از حساسترین دیدار این مرحله بایرن مونیخ با آث میلان پیکار خواهد کرد .

*بايرن مونيخ - آث ميلان

دو تیم بایرن مونیخ و آث میلان فصل گذشته نیز درمرحله یک هشتم نهایی با یکدیگر روبرو شدند که حاصل تلاش آنها برتری 5 بر2  ایتالیایی ها درمجموع دو بازی رفت و برگشت و حذف شاگردان ماگات از دورمسابقات بود.

اما این بارآث میلان درشرایطی متفاوت از قبل به دیدار بایرن مونیخ می رود. فصلی بحرانی توام با ناکامی در لیگ ایتالیا چهره ای بیماراز تیم پرافتخارایتالیا ساخته که تمام امید خود را درلیگ قهرمانان اروپا جستجو می کند .

اوضاع بایرنی ها تفاوت چندانی با میلانی ها ندارد. پس از پشت سر گذاشتن فصلی پر فراز و نشیب حال با بازگشت اوتمارهیتزفلد ، شرایط این تیم پرافتخار آلمانی تا اندازه ای آرام شده است. امید قهرمانی در بوندس لیگا زنده شده و تلاش برای رسیدن به دیدارنهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز در دستورکارقرمزپوشان باواریاست.

فردا شب بایرن درحالی در ورزشگاه سن سیرومیهمان آث میلان است که اولیورکان و فان بومل را به دلیل محرومیت به همراه ندارد. ازسوی دیگرآث میلان نیزکاپیتان خود پائولو مالدینی را در اختیارنخواهد داشت.

ميلان و بايرن تاكنون هشت بار برابر يكديگر به ميدان رفته‌اند كه سهم نماينده ايتاليا هشت پيروزي است. دو بار هم اين دو به تساوي رسيده‌اند. ميلان در ديدارهاي خانگي برابر تيم‌هاي آلماني عملكرد بسيار خوبي داشته، در چهارده بازي دوازده بار پيروز شده است. كاكا، ستاره برزيلي ميلان، بيشترين گل را در ليگ قهرمانان به ثمر رساند. او پنج گل از شش گلش را در سن سيرو زده، اين هشدار جدي براي خط دفاعي بايرن مونيخ است.

* آيندهون - ليورپول

آيندهون - ليورپول ديگر ديدار اين مرحله است. ليورپول مي‌داند ليگ قهرمانان شايد تنها فرصت براي افتخار آفريني‌اشان در رقابت‌هاي اين فصل باشد. اگر آيندهون پيروز شود، صدمين پيروزي‌اش در 235 امين بازي اروپايي را جشن مي‌گيرد. ليورپول در هشت بازي از پانزده بازي خارج از خانه اروپايي پيروز شده و تنها دو بار تن به شكست داده است.

ديدارهاي چهارشنبه

* رم - منچستريونايتد

رم در حالي برابر يونايتد به ميدان مي‌رود كه اين فصل عملكرد بسيار خوبي داشته است. رومي‌ها در سري A جدي‌ترين رقيب اينتر براي قهرماني است، البته فاصله‌اش با آبي و سياه‌پوشان بسيار زياد است.

لوچانو اسپالتي گروه بسيار نيرومندي را شكل داده كه پايه آن فرانچسكو توتي يكي از آماده‌ترين بازيكنان اروپاست.

توتي مي‌تواند براي يونايتد دردسرساز شود. منچستر فصل رويايي را تاكنون پشت سرگذاشته و بالاتر از چلسي در بالاي جدول خودش را براي جشن قهرماني آماده مي‌كند. اين دو چهار بار برابر هم ايستاده‌اند كه يونايتد سه بار پيروز شده. نكته جالب درباره‌ي خط دفاعي رم اين است كه آنها در سه ديدار گذشته ليگ قهرمانان گلي دريافت نكرده‌اند. البته از انگليسي‌ها خاطره خوبي ندارند. رم در 210 امين بازي‌اش به دنبال صدمين پيروزي است.

* چلسي - والنسيا

اين يكي ديگر از ديدارهاي مهم براي ابر قدرت‌هاي اروپاست. والنسيا كه با جنجال و دردسر بسيار اينتر را در مرحله قبلي پشت سر گذاشت نمي‌خواهد به سادگي قافيه را به چلسي ببازد.

ديديه دروگبا، بهترين بازيكن چلسي در اروپا بوده، مهاجم ساحل عاجي پنج گل زده مورينتس هم براي والنسيا همين تعداد گل را زده است. والنسيا در هفت بازي گذشته‌اش برابر تيم‌هاي انگليسي شكست ناپذير بوده است.

/ 0 نظر / 16 بازدید