يوفا-هفته بيست وسوم-حاشيه بايرن رئال-هوينس گفتگو

هفته بيست ودیدار برگشت مرحله سوم رقابت های جام یوفا فردا شب با برگزاری 15 دیدار در نقاط مختلف اروپا پیگیری می شود.

تیم فوتبال اوساسونا که هفته گذشته موفق شد تیم بوردو را درخانه این تیم متوقف کند در دیدار فردا از بخت بالای صعود به مرحله بعدی این رقابت ها برخوردار است. جواد نکونام هفته گذشته برای اوساسونا به طورکامل به میدان رفت.

تیم لیورنو که رحمان رضایی را به خدمت دارد در دیدار فردا کار دشواری را پیش رو دارد . این تیم در دیدار رفت با نتیجه 2 بر یک مقابل اسپانیول مهمان خود شکست خورده است.

برنامه کامل این رقابت ها به شرح زیراست:
آلکمار - فنرباغچه
نانسی - شاختاردونتسک
بلکبرن - بایرلورکوزن
دینامو بخارست - بنفیکا
مکابی حیفا - زسکا مسکو
سلتاویگو - اسپارتاک
نیوکاسل - زولته وارژم
اوساسونا - بوردو
پاناتینایکوس - لانس
پاری سن ژرمن - آاک آتن
پارما - براگا
سویا - استوابخارست
آژاکس - وردربرمن
رنجرز- هاپوئل تل آویو
اسپانیول - لیورنو

 

هفته بيست و سوم مسابقات فوتبال قهرماني دسته اول باشگاه‌هاي آلمان "بوندسليگا" از روز جمعه هفته جاري با ديدار تيم‌هاي اشتوتگارت با هرتابرلين آغاز مي‌شود.

هانوفر در هفته‌ي بيست و سوم رقابت‌هاي بوندسليگاي آلمان ميزبان بوروسيا دورتموند است.

 ‌در اين ديدار كه عصر شنبه در ورزشگاه خانگي هانوفر برگزار خواهد شد، قرمزها به ديدار تيمي مي‌روند كه اين روزها با بحران رو به روست. دورتموند با آمدن "يورگن روبر" هم نتوانست به ثبات برسد و پيروزي اين تيم در هفته نخست دور برگشت بازي‌هاي باشگاهي آلمان برابر بايرن مونيخ بيشتر به جرقه‌يي شبيه بود.

روزنامه‌ي « هانوفرشه آلگمانيه سايتونگ» درباره بازي عصر شنبه نوشت: وحيد هاشميان اين ديدار را از روي نيمكت دنبال خواهد كرد.

برنامه ديدارهاي اين هفته به شرح زير است :
جمعه ‪۸۵/۱۲/۰۴‬
اشتوتگارت - هرتا برلين
شنبه ‪۸۵/۱۲/۰۵‬
ماينز- نورنبرگ
هانوفر - بروسيا دورتموند
هامبورگ - اينتراخت فرانكفورت
انرژي كاتبوس - آرمنيا بيلفلد
بوخوم- آلمانياآخن
بايرن مونيخ- وولفسبورگ
يكشنبه ‪۸۵/۱۲/۰۶‬
شالكه- بايرلوركوزن
بروسيا مونشن گلادباخ - وردربرمن

 

مارك فان بومل بازيكن هلندي باشگاه بايرن مونيخ درآستانه‌ي محروميت از ديدار برگشت رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا برابر رئال مادريد قرار دارد.

باشگاه رئال مادريد با ارائه دادخواستي عليه اين بازيكن به يوفا خواستار بررسي رفتار غير ورزشي اين بازيكن هلندي در بازي سه‌شنبه‌شب ليگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه سانتياگو برنابئو شد. توهين آشكار اين بازيكن در صحنه جشن گل دوم بايرن او را با خطر از دست دادن بازي برگشت قرار داده است.

او پس از آنكه موفق شد در دقايق پاياني زننده گل دوم بايرن باشد، با حركات دست به تماشاگران اهانت كرده بود.

رفتار غيرورزشي فان بومل صداي بازيكنان حريف را هم درآورد تا جايي كه روبرتو كارلوس بازيكن برزيلي رئال مادريد در اين باره گفت: اين گونه رفتارها و ژست‌ها به فوتبال آسيب مي‌رساند.

كارلوس در ادامه خواستار محروميت حسن صالح حميدزيچ ديگر بازيكن بايرن شد.

به گفته‌ي كارلوس، اين بازيكن چندين‌بار در جريان بازي رفتارهاي غيرورزشي از خود نشان داد اما داور بازي متوجه اين حركات نشد.

كارلوس ادامه داد: اميدوارم كه يوفا اين رفتارها را ببيند و او را مجازات كند.

خود فان بومل هم روز گذشته پس از پايان بازي اعتراف كرد كه نتوانسته است احساساتش را كنترل كند.

او گفت: بايد از هواداران عذرخواهي كنم. اين ژست‌ها به سوي آنها نبود بلكه منظورم برخي از بازيكنان رئال بود. وقتي كه فرد موفق به زدن چنين گل مهمي مي‌شود، احساس در او به جوشش درمي‌آيد.

فان بومل پيش از اين هم روابط خوبي با رئالي‌ها نداشت، چرا كه زماني براي بارسلونا رقيب سنتي رئال بازي مي‌كرد.

كارل هاينس رومينگه – نايب رييس باشگاه بايرن مونيخ هم در اين باره گفت: هيچ ترسي از محروميت فان بومل ندارد: «چنين چيزي رخ نخواهد داد. اين محروميت بسيار مضحك است».

رسانه‌هاي اسپانيا از ژست‌هاي فان‌بومل براي بازي برگشت و حفظ هيجان‌هاي اين بازي نهايت استفاده را بردند.

روزنامه ماركا در خبري با عنوان "بايرني‌ها هزينه‌اش را مي‌پردازند"، به اين موضوع پرداخت. اين روزنامه نوشت: رئال بايد در بازي برگشت انتقام بگيرد.

ماركا همچنين از بازيكنان رئال تقاضا كرد كه اين عكس‌ها را از روزنامه‌ها جدا كرده و روي در، ديوار، قفسه و كمدهاي خود بچسبانند.

 

 

اولي هوينس، مدير بايرن مونيخ با انتقاد از «نقش بازي كردن» بازيكنان فوتبال در ميدان خواستار جريمه سنگين اين دسته از بازيكنان شد.

 هوينس كه در گفت‌وگو با روزنامه‌ي Bild am Sonntag شركت كرده بود، در اين باره گفت:« به نظر من «شيرجه» بازيكنان در محوطه جريمه ستم و زورگويي به ورزش است. هر بازيكني كه با اقدام به شيرجه يك پنالتي براي تيمش به دست مي‌آورد و پس از آن هم جشن برپا مي‌كند، بايد در روزنامه‌ها با تيتر درشت و به عنوان «دروغگوي روز» شناخته شود.»

هوينس در اين گفت‌وگو تقاضا كرد كه بازيكناني كه دست به اين كار مي‌زنند، با محروميت دو هفته‌اي روبه‌رو شوند.

او گفت:« بازيكنان فوتبال بسيار نازك نارنجي شده‌اند، هنگامي كه بازيكني پيراهنش كشيد مي‌شود او خود را براي مدت‌ها روي زمين مي‌اندازد بازيكنان ما هنرپيشه‌هاي بزرگي شده‌اند.»

كلاوس آلوفس، مدير ورزشي وردربرمن هم در اظهارنظري جالب با گفته‌هاي همتاي مونيخي خود اعلام موافقت كرد، آلوفس گفت:« طبيعي است كه جشن اين گونه بازيكنان شياد ممكن نيست.»

تا كنون تنها بازيكني كميته‌ي انضباطي فدراسيون فوتبال آلمان فراخوانده مي‌شوند كه پس از بازي تخلفش ثابت شده باشد. در غير اين صورت سوت پنالتي به تصميم داوران و تشخيص آنها بستگي خواهد داشت. در يكي از بازي‌هاي عصر شنبه در برلين پس از پنالتي ماركو روزه بازيكن ماينس برابر هرتابرلين به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

فالكو گوتس سرمربي هرتابرلين در اين باره گفت:« نهايت پستي است.» روزه در برخورد با مينيرو و فريد ريش خود را در محوطه جريمه هرتا نقش بر زمين كرد تا محمد سيدان با قرار گرفتن پشت ضربه آن را به گل تساوي ماينسي‌ها بدل كند.

كميته انضباطي فدراسيون فوتبال آلمان هفته گذشته پنالتي مهدي مهدوي‌كيا در بازي هامبورگ برابر بوروسيا دورتموند را در آستانه‌ي بررسي قرار دارد؛ اما، در نهايت آن را به دليل گفته‌هاي داور و پافشاري‌اش در اين كه حركت مهدوي‌كيا شيرجه و ساختگي نبوده و وايدن فلر دروازه‌بان دورتموند اين بازيكن ايراني را نقش بر زمين كرده است، از ادامه‌ي بررسي‌ها خودداري كرد.

هورست هيلپرت، رييس كميته‌ي داوران فدراسيون فوتبال آلمان در اين باره گفته بود:« تشخيص داور فاكتور اصلي تصميم‌گيري در ميدان فوتبال است. او حركت دروازه‌بان را خطا تشخيص داد و سقوط مهدوي‌كيا را ساختگي ندانست. حركت مهدوي‌كيا رفتاري غير ورزشي و فريب داور نبود.»

خطاي وايدن فلر روي مهدوي‌كيا باعث اعلام پنالتي به سود HSV و در نهايت گل نخست هامبورگي‌ها شد.

/ 0 نظر / 20 بازدید