بايرن۱

در ادامه مسابات فوتبال قهرماني باشگاه‌هاى اروپا در دسته "ليگ قهرمانان" ديدارهاى چهار گروه ديگر دور مقدماتى و اين بار در بين گروه هاى اول تا پنجم به نتيجه رسيدند.

در بازيهاى گروه اول، اين بار نماينده آلمان تيم باشگاه ”وردربرمن” در سومين بازى خود تيم "لوسكی صوفيه"، از بلغارستان را در برابر داشت. "وردربرمن"در دو بازى قبلى خود از موفقيت به دور بود و با دو شكست پى درپى‌ از بازيهاى گذشته خود ، اين بار به كسب سه امتياز، نياز فراوان داشت. در برابر تماشاچيان خودى، ”برمن”  نخست با گل "نالدو" در نيمه اول و سپس "ديگو" در نيمه دوم به اولين پيروزى خود در اين گروه دست يافت و موقعيت خورا در جدول امتيازات، بهبود بخشيد. اين تيم اينك با چهار امتياز از دو بازى، رده سوم جدول امتيازات اين گروه را قبل از صوفيه در دست دارد.

مقام اول گروه يك، اما بازهم در اختيار تيم "چلسى لندن" باقى ميماند. نماينده انگسلتان در زمين خود با تنها گل ”ديديه دروگبا” ملى پوش ساحل عاج، تيم "اف.ث.بارسلون" از اسپانيا و مدافع عنوان قهرمانى از سال پيش را ، يك برهيچ با شكست روبرو كرد.  ”بارسلون” اينك با امتياز مساوى با "برمن" ، در رده دوم جاى می‌گيرد.

در بازی های گروه دوم،تيم باشگاه "بايرن مونيخ" ديگر نماينده آلمان  در سومين بازى ، ميهمان تيم "اسپورتينگ ليسبون" از پرتغال بود. "بايرن" در نيمه اول در دقيقه ۱۹، با گل ”باستيان شواين شتايگر” ملى پوش جوان اين كشور، يك برهيچ به پيش افتاد. درنيمه دوم درهمان اوان بازى ”شواين شتايگر” پس از دومين خطاى ، كارت زرد وسپس سرخ داور بازى را در برابر ديد و مجبور به ترك زمين شد. نماينده آلمان اما با وجود از دست دادن يكى از ياران خود، برترى يك برهيچ خودرا حفظ كرد و با كسب همين نتيجه به سه امتياز ديگررسيد. "بايرن مونيخ"بدينگونه بازهم پيشتاز گروه در دنبال سه برد از سه بازى، باقى مانده و "بنفيكا"رده دوم را در اختيار می‌گيرد.

در ديگربازى اين گروه، تيم پرسابقه "اينتر ميلان"از ايتاليا، سرانجام به اولين پيروزى خود رسيد و اين بار "اسپارتاك مسكو"تيم ميهمان از روسيه را ۲بر۱ شكست داده و خودرا به رده سوم جدول رساند.

 در پايان ديدارهاي ديشب نتايج زير به‌دست آمد:

گروه A:
چلسی یک - بارسلونا صفر
گل: دیدیه دروگبا (46)
وردربرمن 2- لفسکی صوفیه صفر
گل ها: نالدو(45) و دیه گو(73)

گروه B:
اینترمیلان 2-اسپارتاک مسکو یک
گل ها:کروز(2 و 9) برای اینتر و پاولیوچنکو (54) برای لفسکی
اسپورتینگ لیسبون  صفر- بایرن مونیخ یک
گل: شواین اشتایگر (19)

گروه C:
بوردو صفر - لیورپول یک
گل: کراچ (58)
گالاتاسرای یک - آیندهوون 2
گل ها: ایلیچ (19) برای گالا و کرمکمپ(59) و کونه(72) برای آیندهوون

گروه D:
المپیاکوس صفر - آاس رم یک
گل: پروتا(76)
والنسیا 2- شاختاردونتسک صفر
گل ها: ویا(31 و 58)

 

 

 

تورستن فرينگس هافبك 29 ساله وردربرمن تاكيد كرد صداقت براي او با ارزش‌تر از پول است. فرينگس هافبك ملي پوش وردربرمن كه در سال 2005 از بايرن مونيخ به اين تيم آمده در خصوص علت اين تصميمش و جو حاكم بر برمن چنين اظهار داشت: "در برمن آنچه يك فوتباليست براي راحت بودن و حرفه‌اي عمل كردن نياز دارد، موجود است.
شايد به همين دليل هم هست كه ميرو كلوزه هم راضي به ترك برمن نمي شود، چون او در برمن آقايي مي‌كند و از احترام خاصي برخوردار است. ميرو مي‌داند از پايه‌هاي اصلي و مهم تيم است و خب اين ها مهم تر از اين است كه به انسان پول بيشتري بدهد.
من خودم با توجه به تجربياتي كه در اين سال‌ها كسب كرده‌ام بايد بگويم صداقت و آرامش در تيمي كه بازي مي‌كنم برايم بسيار با ارزش تر از اين است كه پول بيشتري بگيريم. چون همه زندگي پول نيست.
به همين دليل هم در سال 2005 به وردربرمن آمدم و تا سال 2009 هم با اين تيم قرارداد دارم. واقعاً از حضور در برمن لذت مي‌برم و حس خوبي دارم. البته با توجه به اينكه با اتمام قراردادم سي و دو ساله مي‌شوم در همين تيم هم به كار خود پايان خواهم داد. اين را هم بگويم از آنجايي كه آخن موطن همسرم هست و به شخصه به تيم آلمانيا آخن عشق مي‌ورزم و مي‌خواهم بعد از اتمام فوتبالم در برمن، يك سالي را براي اين تيم بازي كنم.
حتي اگر در آن موقع در ليگ دسته دو حضور داشته باشد، بازهم برايم مهم نيست.
همانطور كه الان مثل خيلي از بازيكنان براي كسب جام يا حضور در تورنمنتي حاضر نمي‌شوم تيمم را عوض كنم.
دوست دارم به هر عنواني كه قرار است در رده باشگاهي دست يابم به همراه تيم محبوبم، وردربرمن باشد."


 

/ 0 نظر / 14 بازدید