آلمان بايرن امير ادونکود

تيم فوتبال اسپارتاك مسكو چهارشنبه شب توانست با جبران عقب ماندگي از بايرن مونيخ در يك ديدار ليگ قهرمانان اروپا، يك امتياز از ميهمان آلماني خود بگيرد .

يك گل " رادوسلاو كوواچ " در نيمه دوم ، اسپارتاك را از تحمل يك شكست دو بر يك در برابر بايرن نجات داد.

پيش از اين ، دوگل " كلوديو پيزارو " مهاجم پرويي بايرن در دقايق ‪۲۲‬ و ‪ ۳۹‬باعث شده بود تا مدافع قهرماني آلمان ضمن جبران گل دقيقه ‪" ۱۶‬ ماكسيم كالينيجنكو " ملي پوش اوكرايني اسپارتاك ، از حريف روس خود پيش بيفتد.

سرانجام " كوواچ " ملي پوش چك به نجات اسپارتاك آمد و توانست با تبديل يك ضربه كرنر به يك گل از فاصله نزديك، يك امتياز براي تيم خود كسب كند.

در حاليكه اين تساوي باعث شده است تا اسپارتاك در نهايت بتواند به عنوان تيم سوم گروه دو شانس اندكي براي صعود به جام يوفا داشته باشد ، آمار عدم پيروزي اين تيم به ‪ ۲۲‬بازي در ليگ قهرمانان رسيد كه اين خود يك ركورد به حساب مي‌ايد .

بايرن با كسب يازده امتياز از پنج بازي و پنج امتياز بيشتر از اينتر ميلان تيم دوم كه بعدا ميزبان اسپورتينگ ليسبون خواهد بود ، صدرنشين گروه است .

اسپارتاك با تنها دو امتياز در قعر جدول قرار دارد .

نتايج هشت ديدار انجام شده در گروه‌هاي اول تا چهارم مسابقات فوتبال جام باشگاه‌هاي اروپا كه چهارشنبه شب در نقاط مختلف اين قاره برگزار شد، به شرح زير است:
گروه يك
لفسكي صوفيه (بلغارستان) صفر بارسلونا (اسپانيا) ‪۲‬
وردر برمن (آلمان) ‪ ۱‬چلسي (انگلستان) صفر
گروه دو
اينترميلان (ايتاليا) ‪ ۱‬اسپورتينگ ليسبون (پرتغال) صفر اسپارتاك مسكو (روسيه) ‪ ۲‬بايرن مونيخ (آلمان) ‪۲‬
گروه سه
بوردو (فرانسه) ‪ ۳‬گالاتاسراي (تركيه) ‪۱‬
ليورپول (انگلستان) ‪ ۲‬آيندهوون (هلند) صفر
گروه چهار
شاختار دونتسك (اوكراين) ‪ ۱‬آ.اس.رم (ايتاليا) صفر
والنسيا (اسپانيا) ‪ ۲‬المپياكوس (يونان) صفر
با احتساب اين نتايج و در حالي كه هر تيم يك ديدار ديگر در گروه خود درپيش دارد، تاكنون صعود تيم‌هاي، چلسي، اينترميلان، بايرن مونيخ، آيندهون، ليورپول، والنسيا، ليون، رئال مادريد، سلتيك و آث ميلان به مرحله بعد قطعي شده است.

 

 

در تازه‌ترين رده‌بندي تيم‌هاي ملي فوتبال برتر جهان در سال ‪ ۲۰۰۶‬كه روز چهارشنبه از سوي فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا) اعلام شد، برزيل با ‪ ۱۵۸۸‬امتياز همچنان در صدر قرار دارد.

به‌گزارش سايت رسمي فيفا، در اين رده بندي همانند ماه‌هاي گذشته ايتاليا و آرژانتين به ترتيب در مكان‌هاي بعدي قرار دارند.

جدول رده‌بندي ‪ ۲۰‬تيم برتر جهان در ماه نوامبر به شرح زير است:

‪ ۱‬برزيل ‪ ۱۵۸۸‬امتياز
‪ ۲‬ايتاليا ‪// ۱۵۶۰‬
‪ ۳‬آرژانتين ‪ ۱) // ۱۵۵۱‬پله صعود)
‪ ۴‬فرانسه ‪ ۱) // ۱۵۲۳‬پله سقوط)
‪ ۵‬انگلستان ‪// ۱۳۵۹‬
‪ ۶‬آلمان ‪// ۱۳۴۸‬
‪ ۷‬هلند ‪// ۱۳۰۵‬
‪ ۸‬پرتغال ‪ ۱) // ۱۲۵۸‬پله صعود)
‪ ۹‬نيجريه ‪ ۲) // ۱۲۴۲‬پله صعود)
‪ ۱۰‬جمهوري چك ‪ ۲) // ۱۱۹۰‬پله سقوط)
‪ ۱۱‬كامرون ‪ ۱) // ۱۱۶۰‬پله صعود)
‪ ۱۲‬اسپانيا ‪ ۲) // ۱۱۵۴‬پله سقوط)
‪ ۱۳‬اوكراين ‪// ۱۰۵۴‬
‪ ۱۴‬سوئد ‪ ۲) // ۹۵۸‬پله صعود)
‪ ۱۵‬كرواسي ‪ ۴) // ۹۴۸‬پله صعود)
‪ ۱۶‬يونان ‪ ۲) // ۹۴۵‬پله سقوط)
‪ ۱۷‬سوييس ‪ ۲) // ۹۳۷‬پله سقوط)
‪ ۱۸‬ساحل عاج ‪// ۹۱۹‬
‪ ۱۹‬روماني ‪ ۴) // ۹۱۲‬پله صعود)
‪ ۲۰‬مكزيك ‪ ۱) // ۸۸۷‬پله سقوط)

 

وردربرمن برای اولين بار يک تيم انگليسی را در جام باشگاه های اروپا شکست داد.

دومین شب مسابقات "لیگ قهرمانان" اروپا در هفته پنجم دور مقدماتی در چهارشنبه شب بین تیمهای گروه یک تا چهار در بین ۱۶ تیم ديگر به نتیجه رسید. دومین شب مسابقات "لیگ قهرمانان" اروپا درهفته پنجم دورمقدماتی درچهارشنبه شب بین تیمهای گروه یک تاچهاردربین ۱۶ تیم ديگر به نتیجه رسید.
در دیدارهای گروه اول این بار تیم باشگاه "وردر-برمن" از آلمان در زمین خود تیم "چلسی لندن" از انگلستان تيم بدون باخت در صدر جدول امتیازات  را در مقابل داشت. "برمن" دراین بازی به ویژه درنیمه اول برتری خودرا به نمایش گذاشت و در دقیقه ۲۷ با گل "مرتس آکر" بازیکن خط دفاع و ملی پوش آلمان، یک برهیچ به پیش افتاد. با همین تنها یک گل "برمن" تیم نامدار انگلستان را با شکست روبروکرد و اینك با موقعیت بس مناسبی بخاطر راه یابی به دوریک هشتم روبرو شد.

در حالیکه "چلسى" با وجود اين شكست حضورش در دور آینده مسلم است، "برمن" در آخرین بازی گروه تیم نامدار ”اف.ث.بارسلون” از اسپانیا را در برابر دارد. بارسلون دیشب در زمین "لوسکی صوفیه" دوبرهیچ موفق بود و در صورت برد در زمین خود درآخرین بازی این گروه در مقابل "وردبرمن" بازهم دربین تیمهای باقیمانده در این دسته به چشم خواهد خورد.

پر مرته‌ساكر، مدافع ملي‌پوش وردربرمن به عنوان بهترين بازيكن جدال برابر چلسي شناخته شد.

* نمره به بازيكنان وردربرمن و چلسي 
کيکر به بازيكنان دو تيم در ديدار چهارشنبه شب اين چنين نمره داد:
وردربرمن:
ويزه 2، فريتس 3، مرته ساكر 5/1، نالدو 5/2، ومه 4، بوروسكي 5/2، فرينگس 2، ينسن 5/3، ديگو 5/2، كلوزه 4 و هوگو آلميدا 3
چلسي:
كوديچيني 3، اشلي كول 3، تري 2، بولاروس 3، ژرمي 5/3، مالكه له 4، ميكل 5/4، اسين 5/3، بالاك 5/3، جوكول، 5/2 و درگوبا 5

" ميشائيل بالاك " چهارشنبه شب پس از بازگشت به آلمان براي همراهي چلسي در ديدار با وردر برمن در يك ديدار ليگ قهرمانان اروپا ، مورد توهين قرار گرفت و مصدوم شد.

 كاپيتان آلمان كه طي سال جاري پس از كمك به ميزبان جام جهاني براي رسيدن به مرحله نيمه نهايي مسابقات از سوي هواداران به عنوان يك قهرمان تجليل شد، هنگام خروج از زمين با ساق پاي مصدوم شده در دقيقه ‪ ۷۷‬بازي در ورزشگاه " وسراشتاديون " هو شد .

وي بعدا مورد انتقاد خوزه مورينيو سرمربي چلسي قرار گرفت چرا كه وي از بازيكني كه در پايان فصل گذشته پس از يك قرارداد از بايرن به چلسي پيوست انتظار بيشتري داشت .

مورينيو در يك كنفرانس خبري گفت :" فكر نمي‌كنم بالاك خوب بازي كرده باشد . متاسفم ولي گاهي اوقات چنين اتفاقي مي‌افتد . مشكلي نيست ، وي تنها خوب بازي نكرده است ."

 

ديويد اودنكور، لژيونر آلماني تيم فوتبال بتيس اسپانيا شايد نتواند تا مدت‌ها براي تيمش به ميدان رود.

 اين عضو ملي‌پوش و 22 ساله امروز در شهر آگسبورگ آلمان و در كلينيكي كاملا مجهز، تحت عمل جراحي زانو قرار مي‌گيرد.
هافبك تكنيكي تيم آلمان پس از بازي برابر قبرس در مقدماتي جام ملت‌هاي اروپا Euro 2008، از زانوي راست اظهار درد شديدي كرد.
وي به همين دليل تحت معاينات كامل و دقيق مولر ولفارت، پزشك باتجربه و ماهر تيم ملي آلمان در كلنيك شهر مونيخ قرار گرفت.
اودنكور خود خواسته كه امروز تحت عمل جراحي قرار گيرد.
مصدوميت اين بازيكن باعث ناراحتي مقامات تيم اسپانيايي شده است زيرا ملي پوش آلماني اطلاع دقيقي از مصدوميت خويش نداده است.
اين بازيكن در جام جهاني 2006 همراه تيم ملي آلمان به عنوان يك پديده نوظهور تحت مربيگري يورگن كلينزمن، مطرح شد. درخشش اين هافبك سرعتي و تكنيكي سبب شد تا پس از جام جهاني از ادامه حضور در بروسيا دورتموند منصرف شده و به عنوان لژيونر راهي اسپانيا شود.

 

 

امير شاپورزاده بازيكن ايراني تيم فوتبال هانزاروستوك آلمان روز گذشته در چارچوب رقابت‌هاي هفته سيزدهم ليگ دسته دوم باشگاه‌هاي اين كشور با به ثمر رساندن دوگل به عنوان بهترين يكي از بهترين بازيكنان تيم خود بود.

 روز گذشته و در تنها بازي باقي مانده از رقاتب‌هاي هفته سيزدهم ليگ دسته دوم آلمان تيم‌هاي فوتبال هانزاروستوك و كارلسروهه به مصاف يكديگر رفتند كه در پايان 90 دقيقه به تسوي پرگل 4 بر 4 رسيدند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />


در اين بازي ديدني "امير شاپورزاده" بازيكن 24 ساله ايراني هانزاروستوك دوبار و در دقايق 53 و 78 براي تيم خود گلزني كرد. گل‌هاي اين بازيكن درحالي به ثمر رسيد كه تيم هانزاروستوك در دقيقه 53 با نتيجه 3 بر صفر و در دقيقه 78 با نتيجه 4 بر يك از حريف خود عقب بود.


پس ار درخشش فريدون زندي در فصل‌هاي گذشته فوتبال آلمان و همچنين حضور موثر بازيكناني همچون اشكان دژاگه و گوهري در تيم‌هاي هرتابرلين و هامبورگ، امير شاپوري نيز ديگر ايراني ساكن آلمان است كه در فوتبال اين كشور به عنوان يك بازيكن موثر شناخته شده‌است.


همچنين تيم فوتبال كوبلنز كه در اين فصل از رقابت‌هاي ليگ دسته دوم باشگاه‌هاي آلمان از فريدون زندي استفاده مي‌كند، روز يكشنبه در چارچوب بازي‌هاي هفته سيزدهم مقابل تبم اونترهاخينگ به نتيجه مساوي بدون گل دست يافت.


 گفتني است، هم ‌اكنون در جدول رده‌بندي رقابت‌هاي ليگ دسته  دوم باشگاه‌هاي آلمان تيم‌هاي كارلسروهه و هانزاروستوك هردو با 29 امتياز در رده‌هاي اول و دوم قرار دارند و ياران زندي نيز 19 امتيازي هستند و در جاي هفتم قرار گرفته‌اند.
/ 0 نظر / 16 بازدید