شعر حضرت علی-حکايت-دايسلر -دال-حميدزيچ -بليت-حديث

توماس دال، سرمربي هامبورگ در نخستين اظهارنظرش پس از بازگشت به آلمان، از عملكرد مهدي مهدوي‌كيا، بازيكن ايراني و با سابقه‌ي هامبورگ در طي اين اردوي ده روزه ابراز رضايت كرد.

 هامبورگ كه در تعطيلات بوندسليگا، اردويي ده روزه در سواحل خليج فارس برپا كرده بود، يكشنبه شب وارد آلمان شد. تيم هامبورگ كمتر از دو هفته ديگر براي بقا در بوندسليگاي يك و رهايي از منطقه خطر جدول رده‌بندي رقابت‌هاي باشگاهي در آلمان به نبرد با حريفانش برود.

توماس دال پس از بازگشت اين تيم به آلمان در گفت‌وگو با روزنامه‌هاي شهر هامبورگ همچون «هامبورگر آبندبلات» و يا «مورگن پست» عملكرد مهدوي‌كيا را متقاعد كننده خواند و از آمادگي دوباره «كيا» ابراز خشنودي كرد.

دال در پاسخ به پرسش خبرنگار آبندبلات كه از او پرسيده بود كدام بازيكن پيشرفت كرده است؛ پاسخ داد:« فكر مي‌كنم آلكساندر لاس به فرم و آمادگي خوب خود رسيده باشد، او خود را به خوبي نشان داد. ديويد ياروليم هم دوباره به راه افتاده است. فان در فارت هم اين گونه به نظر مي‌رسيد. مهدي مهدوي‌كيا هم دوباره به تكاپو افتاده است.»

دال همچنين به خبرنگار «مورگن پست» گفت كه مهدي مهدوي‌كيا در كنار لاس و ياروليم برندگان اردوي ده روزه‌ي هامبورگ در دبي بوده‌اند:« مهدي مهدوي‌كيا هم آماده بود و در عملكردش قدرتمندي ديده مي‌شد.»

 

 

حسن صالح حميدزيچ، بازيكن خط مياني بايرن مونيخ به يوونتوس تورين پيوست.

 بازيكن سي ساله‌ي تيم ملي بوسني و هرزگوين تابستان آينده پيراهن يووه را بر تن خواهد كرد.

به نوشته‌ي كيكر حميدزيچ با قراردادي چهار ساله راهي «بانوي پير» اروپا شد. قرارداد اين بازيكن با بايرن مونيخ در پايان فصل جاري بوندسليگا به پايان مي‌رسد و به عنوان بازيكن آزاد مونيخ را ترك خواهد كرد.

حميدزيچ در اين باره گفت:« تصميم را در روزهاي گذشته گرفتم. حقيقت آن است كه من با داشتن 30 سال سن تنها يك بار مي‌توانم در خارج بازي كنم و با دنياي ديگر آشنا شوم. چهار سال زمان خوبي است. البته پيشنهاد مالي ارايه شده هم چيز خوبي بود.»

البته تمامي اين قرارداد با شرطي اساسي روبروست و آنهم بازگشت يوونتوس در پايان فصل جاري رقابت‌ها به سري A است.

حميدزيچ گفت كه با اولي هوينس، مدير بايرن بسيار آزاد و راحت گفت‌وگو كرده است. او  تاكيد كرد.« هيچ رازي در ميان نبود. مي‌خواستم هر چه زودتر درباره‌ي آينده‌ام تصميم‌گيري كنم چرا كه دوست داشتم در دور برگشت بوندسليگا با حداكثر تمركز در ميدان حاضر باشم.»

صالح حميدزيچ ‪ ۳۰‬ساله، كه از سال ‪ ۱۹۹۸‬در اين باشگاه سطح بالاي آلمان بازي كرده است به همراه اين تيم شش بار قهرمان ليگ آلمان ( بوندسليگا) ، چهار بار قهرمان جام حذفي و يك بار قهرمان ليگ اروپا در سال ‪ ۲۰۰۱‬شده است .

بازيكن مسلمان بايرن آخرين اهدافش در بايرن را قهرماني بوندسليگا و ليگ قهرمانان اروپا، همانند سال 2001 عنوان كرد و گفت:« در پي پاياني رويايي هستم. سال‌هاي حضورم در مونيخ، دوراني بي‌نظير بود.»

 

52 هزار بلیت - برای دیدار روز شنبه تیم های هامبورگ و بایرن مونیخ که در ورزشگاه خانگی شهر هامبورگ برگزار می شود به فروش رفته است.

تیم فوتبال هامبورگ که بتازگی از اردوی دبی به آلمان بازگشته روز شنبه طی دیداری تدارکاتی به مصاف تیم بایرن مونیخ می رود که تاکنون 52 هزار بلیت این دیدار به فروش رفته است.

مهدی مهدوی کیا هافبک ایرانی هامبورگ در این دیدار دوستانه به میدان می رود اما در خصوص حضور علی کریمی ملی پوش ایرانی تیم بایرن در این دیدار اطلاعی در دست نیست.

 

 

"سباستين دايسلر" هافبك تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان كه مدت‌ها به عنوان يكي از بزرگترين ستارگان فوتبال اين كشور مطرح بود، از فوتبال خداحافظي كرد.

بازيكن ‪ ۲۷‬ساله سابق تيم ملي آلمان كه به دليل مهارت‌هايي كه در بازي با توپ داشت، بسياري را شيفته خود كرده بود، تا كنون پنج بار از ناحيه زانو تحت عمل جراحي قرار گرفته است.

دايسلر دو بار نيز به دليل بيماري افسردگي نتوانست مدتي را در مسابقات فصل بازي كند.

وي گفت: تصميم خود را گرفته‌ام. چندين بار به اين موضوع فكر كرده‌ام.

ديگر اميدي به بهبودي كامل زانوي خود ندارم.

اين در حاليست كه به نظر مي‌رسيد دايسلر آخرين عمل جراحي خود در ماه مارس را با موفقيت به پايان رسانده به طوريكه توانست در جام جهاني بازي كند.

اين بازيكن در چند مسابقه فصل جاري تيم بايرن مونيخ نيز ظاهر شده بود.

"اولي هوينس" مدير باشگاه بايرن مونيخ در اين‌باره اظهار داشت: ما براي سباستين مبارزه كرديم. او يكي از بهترين بازيكنان تاريخ فوتبال آلمان است. اميدوار بودم اين فقط يك كابوس باشد.

دايسلر كه در ‪ ۱۹‬سالگي يعني پيش از اولين مصدوميت زانوي خود در خط حمله تيم ملي آلمان قرار گرفت، ‪ ۳۶‬مسابقه ملي در كارنامه دارد.

آلمان سعي كرد از او پس از عمل جراحي ديگري كه روي زانويش انجام شد، در مسابقات جام جهاني ‪ ۲۰۰۲‬استفاده كند اما دايسلر در ديدار تداركاتي مقابل اتريش بار ديگر مصدوم شد.

توقعات بالا و هميشگي از دايسلر منجر شد وي در سال‌هاي ‪ ۲۰۰۳‬و ‪۲۰۰۴‬ دچار بيماري افسردگي شود.

 

 

مردی به سوی رسول خدا (ص) آمد و اظهار گرسنگی کردآن حضرت نزد زو جان طاهرات فرستاد که اگر در نزد شما طعامی یافت می شود به این مرد بدهید گفتند : غیر از آب چیزی در نزد ما نیست حضرت فرمود :

کیست که امشب این مرد را طعام بنماید ؟

حضرت امیر (ع) گفت یا رسول الله من امشب میهمان می نمایم . سپس امیر المومنین به نزد فاطمه آمد و فرمود : ای فاطمه در نزد شما طعامی است که او را اطعام بنماییم عرض کرد یا ابا الحسن :مختصری غذای فرزندان به جای می باشد ولی میهمان را به فرزندانمان مقدم می داریم.

امیر المومنین (ع) فرمود بچه ها را بخوابان و چراغ را خاموش کن غذا را مقابل میهمان گذاشتند و در تاریکی دهان مبارک خود را حرکت می دادند چنان وانمود می نمودند که ما هم غذا می خوریم و چون میهمان از غذا خوردن فارغ گردید چراغ را روشن کردند دیدند که کاسه از فضل خداوند متعال پر از طعام است چون صبح شد امیر المومنین (ع)برای نماز به مسجد رفتند رسول خدا (ص) بعد از ادای فریضه به امیر المومنین نظرکرد و گریه شدیدی نمود .سپس فرمو یا ابا الحسن دیشب خداوند متعال از عمل شما تعجب نمود و این آیه نازل شد :

(ترجمه)ایثار می کنند و برادران دینی خود را بر خود مقدم می دارند اگر چه خودشان در سختی و مضیقه باشند .

(سوره حشر آیه ۹ )    

 

اسدالله الغالب! علی ابن ابی طالب(ع)!
ما بنده تویی صاحب
! علی ابن ابی طالب(ع)

هم باطن و هم ظاهر هم اول و هم آخر
هم حاضر و هم غائب
علی ابن ابی طالب(ع)!

ما از گل تو هستیم از باده تو مستیم
در معبد تو راهب
علی ابن ابی طالب(ع)!

از روز ازل جانا در بند تو بودن را
کردیم به خود واجب
علی ابن ابی طالب(ع)!

در اوج عبادتها هستیم شها تنها
لبخند تو را طالب
  علی ابن ابی طالب(ع)!

عالم ز تو مملو است بی نور تو در دنیا
چیزی نبود جالب
علی ابن ابی طالب(ع)!

مجذوب خدایی تو جذاب خداجویان
بر اهل دلان جاذب
علی ابن ابی طالب(ع)!

در ظل خداوندی بی مثلی و مانندی
بر هر دو جهان غالب
علی ابن ابی طالب(ع)!

با شوق ملاقاتت بر لحظه جان کندن
هستیم بسی راغب
علی ابن ابی طالب(ع)!

 علی ابن ابی طالب(ع)!
                   علی ابن ابی طالب(ع)!
                                       علی ابن ابی طالب(ع)!...

 

حدیث (۳) امام رضا علیه السلام فرمودند:

لا یسْتَكْمِلُ عَبْدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَكُونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسْنُ التَّقْدیرِ فِى الْمَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا.
هیچ بنده ‏اى حقیقت ایمانش را كامل نمى ‏كند مگر این كه در او سه خصلت باشد: دین‏ شناسى، تدبر نیكو در زندگى، و شكیبایى در مصیبت‏ها و بلاها.

(بحار الانوار، ج 78، ص 339، ح1 )

/ 0 نظر / 16 بازدید