کلوسه-امام رضا-باشگاه-آقای گل - دپاگه-دورتموند

باشگاه وردربرمن تصميم دارد، قرارداد ميروسلاو كلوزه، مهاجم تيم ملي آلمان را تمديد كند.

در حالي كه نيمي از باشگاه‌هاي بزرگ اروپايي خواهان به خدمت گرفتن ميروسلاو كلوزه، آقاي گل رقابت‌هاي جام جهاني 2006 آلمان هستند، باشگاه وردربرمن قصد دارد مهاجم گلزن خود را حفظ كند.

كلوزه كه تا سال 2008 با برمن قرارداد دارد، اكنون و در فاصله‌ي دو سال مانده تا پايان قرارداد كنوني‌اش با پيشنهاد تازه‌ي سران برمن روبرو شده است. آنها قصد دارند قرارداد مهاجم خود را پيش از موعد تمديد كنند.

كلاوس آلوفس، مدير باشگاه برمن در اين باره به اشپيگل گفت:« قصد داريم قرارداد «ميرو» را تمديد كنيم.»

آلوفس، در فاصله‌ي كوتاه مانده تا آغاز رقابت حساس تيم‌هاي بارسلونا و وردربرمن در بازي‌هاي مرحله‌ي گروهي رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا از برنامه‌هاي آتي اين باشگاه خبر داد.

پس از درخشش كلوزه در رقابت‌هاي جام جهاني 2006 و موفقيت‌هاي او با وردربرمن در بوندسليگا و رقابت‌هاي اروپايي شايعه‌هاي زيادي در خصوص ترك برمن در تابستان آينده از سوي اين بازيكن به گوش مي‌رسد.

بازيكن بيست و هشت ساله در اين باره گفت:« نمي‌خواهم پيش از بازي مهم‌مان برابر بارسلونا دراين باره چيزي بگويم.» او در عين حال تاكيد كرد كه هر چيزي امكان دارد ماندن يا رفتن.

گفتني است؛ باشگاه يوونتوس تورين از جمله‌ي آخرين تيم‌هايي است كه خواهان به خدمت گرفتن اين مهاجم آلماني شده است.

 

سران باشگاه بروسيا دورتموند، قصد دارند سرمربي هلندي آرمينيا بيله‌فلد را جانشين برت فان مارويك كنند.

 پس از آن كه فان مارويك اعلام كرد در پايان فصل جاري رقابت‌هاي بوندسليگا به همكاري با باشگاه بروسيا دورتموند خاتمه خواهد داد، سران اين باشگاه در پي يافتن جانشين مربي خود برآمدند.

در آخرين خبرها در خصوص آينده‌ي مربي‌گري باشگاه دورتموند، روزنامه‌ي آلماني بيلد از توماس فون هسن، سرمربي هلندي و هموطن مارويك در آرمينيا بيله‌فلد به عنوان جانشين مارويك ياد كرد.

اين روزنامه به نقل از هانس يوآخيم واتسكه، رييس باشگاه دورتموند نوشت:« او مربي مورد علاقه‌ي ماست.»

به نوشته‌ي بيلد، واتسكه شنبه‌ي گذشته به صورت تلفني با مدير مالي باشگاه بيله‌فلد رولند كنچ بر سر مربي آنها مذاكره‌ي كوتاهي داشت.

واتسكه افزود:« ما پيش از اين هم با خود فون هسن و مدير برنامه‌هاي او گفت‌وگو كرده بود».

دورتموند و مارويك شنبه‌ي گذشته و پس از بازي دورتموند برابر ولفسبورگ كه با پيروزي يك بر صفر دورتموندي‌ها همراه بود اعلام كردند كه به همكاري خود پايان خواهند داد. اين در حالي است كه قرارداد مارويك تا سي‌ام ژوئن 2008 اعتبار داشت.

واتسكه تاكيد كرده است كه مارويك در تعطيلات زمستاني دورتموند را ترك نخواهد كرد:« ما مي‌خواهم صادقانه همكاري‌مان را با او تا پايان فصل ادامه دهيم.»

 

 

"اشكان دژاگه" بازيكن ايراني باشگاه "هرتا ب.اس.ث برلين" گفت: من با بهبود كيفيت بازي خود، نشان دادم كه براي بازي در بوندسليگا مشكلي ندارم.

دژاگه روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در برلين افزود: من فكر مي‌كنم كه در اين ميان به اندازه كافي تمرين داشته‌ام و سرعت خود در بازي را بهبود بخشيده‌ام.

دژاگه اضافه كرد: اين در حاليست كه هرتا برلين در دو سال گذشته فكر مي‌كرد كه من نمي‌توانم سرعت كافي را داشته تا شرايط براي حضور در بوندسليگا را كسب كنم.

اين بازيكن ايراني گفت: من خرسندم كه شانس براي بازي در بوندسليگا را دريافت كرده‌ام و فكر مي‌كنم كه وضعيت بازي من در حال حاضر بسيار خوب و مطلوب است.

دژاگه افزود: خوشحال هستم كه "يلديرايي باشتورك" همبازي من در هرتا نيز پس از اينكه مدتي به خاطر مصدوميت نتوانست در بازي‌ها شركت كند، دوباره وارد ميدان مي‌شود.

دژاگه در پاسخ به اينكه احتمالا وي به خاطر بازگشت باشتورك نيكمت‌نشين خواهد شد، گفت: مربي باشگاه در اين مورد تصميم خواهد گرفت اما من به مربي اعلام كرده‌ام كه قادرم در چند پست در زمين بازي حضور داشته باشم.

دژاگه افزود: هر چند كه تمايل بسياري براي تداوم بازي خود در بوندسليگا دارد اما بازگشت دوباره باشتورك بعنوان يك فوتباليست فوق‌العاده به تيم و نيمكت نشيني دوباره، براي او قابل درك است.

اين بازيكن ايراني گفت: هدف من اين است كه به كيفيت مطلوب بازي خود در هرتا ادامه دهم.

دژاگه همچنين با ابراز خرسندي از قصد باشگاه برلين براي تمديد قراردادش اظهار داشت: مدير اين باشگاه معتقد است كه هنوز بايد چند بازي ديگر نيز براي تمديد قرارداد انجام دهد و پس از آن در زمان استراحت زمستاني بوندسليگا براي تمديد چنين قراردادي صحبت كنيم.

اين بازيكن ايراني افزود: من در زمان استراحت زمستاني تصميم خود براي تمديد قرارداد با برلين و يا رفتن از اين باشگاه را اتخاذ خواهم كرد اما تمايل دارم كه در شهر برلين بمانم و قصد دارم از طريق باشگاه برلين به موفقيت برسم.

دژاگه با تاكيد بر اينكه "فعلا بر روي قراداد زياد فكر نمي‌كند و صرفا به دنبال انجام بازي خوب است"، گفت: من زمان زيادي منتظر بودم تا شانس بازي در بوندسليگا را كسب كنم. هم‌اكنون اين شانس را دارم و از آن استفاده خواهم كرد.

اين بازيكن با اشاره به اينكه هرتا برلين در برابر تيم برمن مشكلاتي داشته است، افزود: با وجود اينگونه مشكلات، تيم برلين نشان داده است كه مي‌تواند در بوندسليگا بازي كند و چنانچه همينگونه پيش برويم وضعيت در آينده نيز مطلوب خواهد بود.

دژاگه در پاسخ به اينكه "آيا به بازي در تيم ملي فوتبال ايران نيز فكر كرده است؟" گفت: طبيعي است كه قلب من براي ايران مي‌زند. البته در گذشته صحبت كوتاهي در اين زمينه صورت گرفت اما پس از آن ديگر چيزي شنيده نشد.

دژاگه براي حضور در باشگاههاي فوتبال ايران نيز گفت: من ايراني هستم و والدين من نيز ايراني هستند اما در حال حاضر در آلمان بازي مي‌كنم و به همين دليل خيلي به فكر بازي در باشگاههاي ايران نيستم.

دژاگه در عين حال افزود كه قبل از جام جهاني مشاور برخي از ملي‌پوشان ايراني در آلمان با وي گفت‌وگوهايي را انجام داده است.

اين فوتباليست در پاسخ به اينكه "آيا اگر پيشنهادي از سوي ايران وجود داشته باشد حاضر به همكاري هستيد؟" گفت: در اين صورت مي‌توان در مورد پيشنهاد صحبت كرد. من تصميمات خود را با والدينم نيز در ميان مي‌گذارم و تصميمات پدرم در اين زمينه براي من مهم است.

دژاگه در پاسخ به اينكه "ارزيابي وي از ديگر بازيكنان ايراني در آلمان چيست؟" گفت: من كيفيت بازيكنان ايراني در آلمان را بسيار خوب مي‌بينم و اين بازيكنان در راه خوبي گام برمي‌دارند.

اين فوتباليست افزود: فكر مي‌كنم كه ايران بازيكنان خوب ديگري نيز دارد كه مي‌توانند در بوندسليگا بازي كنند اما آنها هنوز اين شانس را بدست نياورده‌اند.

 

 

 

هفته پانزدهم پيكارهاى فوتبال بوندس ليگا درآلمان، درحال حاضر؛ميروسلاو كلوزه؛ملى پوش آلمان را دررده اول ليست بهترين گلزنان فصل جاى داد.

ملى پوش آلمان و در خدمت تيم باشگاه  وردربرمن كه در پيكارهاى جام جهانى ۲۰۰۶، عنوان آقاى گل مسابقات را صاحب شد، دراين هفته باكسب دوگل از سه گل اين تيم دربرابرهرتا برلين دررده اول اين ليست جاى گرفت. "كلوزه" با كسب ۱۰ گل از ۱۵ بازى، اينك به تنهايى بهترين گلزن  بوندس ليگا به شمار می‌رود. پس از او "ماركو پانتليچ" از تيم هرتا برلين كه در اين هفته بدون گل باقى ماند با تعداد ۹ گل، قبل از "روى ماكاى" از تيم بايرن مونيخ و "ماريو گومش" از تيم "اشتوتگارت" هر يك با تعداد ۸ گل، جاى می‌گيرد.

در تيم برمن دراين هفته "ديگو" بازيكن برزيلى اين تيم نيز موفق بود و با كسب ۷ گل تاكنون، مقام پنجم را در بين بهترين بازيكنان خط حمله و ميانى تيم‌هاى بوندس ليگا در دست دارد. پس از۱۱ بازيكن همگى با تعداد پنچ گل، سپس "وحيد هاشميان" ملى پوش ايران درتيم هانوفر با تعداد چهارگل از۱۵ بازى، جزو موفق ترين بازيكنان خط حمله اين تيم محسوب می‌شود.

1-کلوزه            ۱۰ گل

۲-مارکوپانتليچ    ۹ گل

۳-ماکای            ۸ گل

۴-گومش           ۸ گل

 

 

گزيده سخنان امام رضا(ع) 1ـ سه ويژگى برجسته مومن

لايكـون المـومـن مـومنـا حتـى تكـون فيه ثلاث خصـال : 1ـ سنه من ربه .
2ـ وسنه من نبيه.
3ـ و سنه من وليه.
فـاما السنه مـن ربه فكتمان سـره. و امـا السنه من نبيه فمـداراه الناس . و امـا السنه مـن وليه فـاصبـر فـى البـاسـاء و الضـراء.(1)
مـومـن , مـومـن واقعى نيست, مگـر آن كه سه خصلت در او بـاشــد:
سنتـى از پـروردگـارش و سنتـى از پيـامبـرش و سنتـى از امـامـش.
اما سنت پروردگارش , پـوشاندن راز خود است, اما سنت پيغمبرش , مدارا و نرم رفتارى با مردم است, اما سنت امامـش صبر كردن در زمان تنگدستـى و پريشان حالى است.

2ـ پـاداش نيكـى پنهانـى و سزاى افشـا كننـده بــدى

الـمستتر بـالـحسنه يـعـدل سبعين حسنه, و المذيع بالسيئه مخذول, و المستتر بالسيئه مغفور له.(2)
پنهان كننده,كار نيك (پاداشش) برابر هفتاد حسنه است, و آشكار كننده كار بد سـر افكنـده است, و پنهان كننـده كـار بـد آمـرزيـده است.

3ـ نظافت

من اخلاق الانبياء التنظف.(3)
از اخلاق پيـامبـران, نظافت و پـاكيزگــى است.

۴ ـ مقام برادر بزرگتر

الاخ الاكبر بمزله الاب.(5)
برادر بزرگتر به منزله پدر است.

۵- دوست ودشمن هر كس

صديق كل امرء عقله و عدوه جهله.(6)
دوست هركس عقل او, و دشمنش جهل اوست.

۶ـ دوستى با مردم

التودد الى الناس نصف العقل.(7)
دوستى با مردم, نيمى از عقل است.

۷ـ ايمان, تقوا و يقين

ان الايمان افضل من الاسلام بدرجه, والتقـوى افضـل مـن الايمان بدرجه و لم يعط بنوا آدم افضل من اليقين.(11)
ايمان يك درجه بالاتر از اسلام است, و تقوا يك درجه بالاتر از ايمان است و به فـرزنـد آدم چيزى بـالاتـر از يقيـن داده نشده است.

۸ـ ميهمانى ازدواج

مـن السنه اطعام الطعام عند التزويج.(12)
اطعام و ميهمـانـى كـردن بـراى ازدواج از سنت است.

۹ـ صله رحم با كمترين چيز

صل رحمك و لـو بشربه من ماء و افضل مـا توصل به الـرحـم كف الاذى عنها.(13)

 پيوند خـويشـاوندى را بر قرار كنيد گر چه با جرعه آبى باشد, وبهترين پيوند خـويشـاونـدى ,خـود دارى از آزار خـويشـاونـدان است.

۱۰ـ سلاح پيامبران

عن الـرضـا(ع) انه كـان يقـول لاصحـابه: عليكم بسلاح الانبياء فقيل: و ما سلاح الانبياء؟ قال: الدعاء.(14)
حضـرت رضا (ع) هميشه به اصحاب خـود مـى فـرمود: بر شما باد اسلحه پيامبران, گفته شـد : اسلحه پيـامبـران چيست؟ فـرمـود: دعا.

1۱ـ نشانه هاى فهم

ان من علامات الفقه: الحلم و العلم , و الصمت باب من ابواب الحكمه ان الصمت يكسب المحبه, انه دليل على كل خير.(15)
از نشانه هاى ديـن فهمـى, حلـم و علم است, و خاموشى درى از درهاى حكمت است. خـامـوشـى و سكـوت, دوستـىآور و راهنمـاى هـر كـار خيرى است.

1۲ـ گوشه گيرى وسكوت

ياتـى علـى الناس زمـان تكون العافيه فيه عشره اجزاء: تشعه منها فى اعتزال الناس و واحد فى الصمت.(16)
زمانى بر مردم خواهدآمد كه درآن عافيت ده جزءاست كه نه جزء آن دركناره گيرى از مردم و يك جزء آن در خاموشى است.

۱۳ـ حقيقت توكل

سئل الـرضـا(ع) : عن حـد التـوكل؟ فقـال(ع): ان لاتخـاف احـدا الاالله. (17)
از امام رضا (ع) از حقيقت تـوكل سـوال شـد. فرمـود: اين كه جز خدا از كسـى نترسى.

۱۴ـ بدترين مردم

ان شـر النـاس مـن منع رفـده و اكل وحـده و جلـد عبـده.(18)
به راستـى كه بـدترين مردم كسى است ك يارىاش را (از مردم) باز دارد و تنها بخورد و زير دستش را بزند.

1۵ـ زمامداران را وفايى نيست

ليـس لبخيل راحه, و لا لحسـود لذه و لا لملـوك وفـاء ولا لكذوب مــروه.(19)
بخيل را آسايشى نيست و حسود راخوشى و لذتى نيست و زمامدار را وفايى نيست و دروغگو را مروت و مردانگى نيست .

۱۶-دست بوسى نه

لا يقبل الـرجل يـد الـرجل , فـان قبله يـده كـالصلاه له.(20)
كسى دست كسى را نمى بوسد, زيرا بوسيدن دست او مانند نماز خواندن براى اوست

۱۷ـ اركان ايمان

الايمان اربعه اركان: التـوكل على الله, و الرضا بقضاء الله و التسليم لامـر الله, والتفويض الى الله.(22)
ايمان چهار ركن دارد:
1ـ توكل برخدا
2ـ رضا به قضاى خدا
3ـ تسليم به امر خدا
4ـ واگذاشتن كار به خدا.

  ۱۸ـ تحقير فقير

مـن لقى فقيـرا مسلما فسلم عليه خلاف سلامه على الاغنياء لقى الله عزوجل يـوم القيامه وهو عليه غضبان.(24)
كسى كه فقير مسلمان را ملاقات نمايد و بر خلاف سلام كردنش بر اغنيا بر او سلام كنـد, در روز قيامت در حالـى خـدا را ملاقات نمايـد كه بـر او خشمگيـن بـاشـد.

۱۹ـ رفع اندوه از مومن

مـن فـرج عن مـومـن فـرج الله عن قلبه يـوم القيمه.(27)
هر كس اندوه و مشكلى را از مومنى بر طرف نمايد خداوند در روز قيامت انـدوه را از قلبش بر طرف سازد.

۲۰ـ بهترين اعمال بعد از واجبات

ليـس شـىء مـن الاعمـال عنـد الله عزوجل بعدالفـرائض افضل من ادخـال السرور على المومن.(28)
بعد از انجام و اجبات, كارى بهتر از ايجاد خـوشحالى براى مومن, نزد خداوند بزرگ نيست.

  ۲۱ـ ميانه روى و احسان

عليكم بالقصد فى الغنى و الفقر, و البر من القليل و الكثير فان الله تبارك و تعالـى يعظم شقه التـمره حتـى يـاتـى يـوم القيمه كجبل احـد. (30)
بر شما باد به ميانه روى در فقـر و ثروت, ونيكى كردن چه كم و چه زياد, زيرا خـداوند متعال در روز قيامت يك نصفه خرما را چنان بزرگ نمايـد كه ماننـد كـوه احد باشد.

  ۲۲ـ برخورد مناسب با چهار گروه

اصحب السلطان بـالحذر, و الصـديق بـالتـواضع,والعدو بـالتحـــرز و العامه بالبشـر.(34)
با سلطان و زمامـدار با تـرس و احتياط همراهى كن , وبا دوست با تواضع و با دشمـن بـا احتيـاط, و بـا مـردم بـا روى خـوش .

۲۳ـ رضايت به رزق اندك

من رضى عن الله تعالى بالقليل من الرزق رضى الله منه بالقليل من العمل(35)
هر كـس به رزق و روزى كم از خدا راضى باشد, خداونداز عمل كم او راضى باشد.

۲۴ـ پيروزى عفو و گذشت

مـا التقت فئتـان قط الا نصـر اعظمهمـا عفـوا.(39)
گروه با هم رو به رو نمى شوند , مگر اين كه نصرت و پيروزى با گروهى است كه عفو و بخشش بيشترى داشته باشد.

۲۵عمل صالح و دوستى آل محمد

لاتدعوا العمـل الصالـح و الاجتهاد : فى العباده اتكالا على حب آل محمد (ص) و لا تدعوا حب آل محمـد(ص) لامرهـم اتكـالا علـى العبـاده فـانـه لايقـبل احـدهـمـا دون الاخر.(40)
مبادا اعمال نيك را به اتكاى دوستى آل محمد(ص) رها كنيد , مبادا دوستى آل محمد(ص) را به اتكاى اعمال صالح از دست بدهيد, زيرا هيچ كدام از ايـن دو , به تنهايى پذيرفته نمى شود.

 

 

هفته ششم و پایانی مرحله گروهی رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان اروپا فردا با برگزاری هشت دیدار پیگیری می شود.

بارسلونا قهرمان دوره قبلی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا تنها در شرایطی به دور بعدی این رقابت ها صعود می کند که در دیدار فردا شب میهمان خود وردربرمن را شکست دهد.  تیم فوتبال بایرن مونیخ هم در حالی که صعود خود به مرحله حذفی این رقابت ها را قطعی می داند برای صدرنشینی به مصاف اینتر می رود.

تيم فوتبال هامبورگ آلمان كه مهدي مهدوي‌كيا كاپيتان تيم ملي ايران را در اختيار دارد در آخرين بازي خود در اين رقابت‌ها، فردا در ورزشگاه خانگي خود، AOLآره‌نا شهر هامبورگ ميزبان تيم زسكا مسكو از كشور روسيه خواهد بود.

 

اين دو تيم در حالي به مصاف يكديگر مي‌روند كه ديدار رفت آنها در پايتحت مسكو به نتيجه يم بر صفر به سود ميزباد روس به پايان رسيده بود.

 

هرچند كه تيم فوتبال هامبورگ نتوانست در اين دوره از رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا نتيجه بگيرد و با توجه به قبول شكست در 5 مسابقه پيشين خود بدون امتياز است و هيچ اميدي به صعود ندارد اما زسكا مسكو اميدوار است كه با كسب پيروزي در اين ميدان بتواند به جمع تيم‌هاي حاضر در مرحله يك‌هشتم نهايي راه يابد.

برنامه کامل هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به این شرح است:
گروه A:
بارسلونا - وردربرمن
چلسی - لفسکی

گروه B:
بایرن مونیخ - اینتر میلان
اسپورتینگ لیسبون - اسپارتاک مسکو

گروه C:
گالاتاسرای - لیورپول
آیندهوون - بوردو

گروه D:
المپیاکوس - شاختاردونتسک
رم - والنسیا


/ 0 نظر / 21 بازدید