باستين -شيعه کشی - مهدويکيا

باشگاه فوتبال هامبورگ آلمان بطور رسمي تاييد كرد كه فصل جاري آخرين زمان براي حضور "مهدي مهدوي كيا" بازيكن ايراني در اين باشگاه خواهد بود.

"ديتمار بايرس دورفر" مدير تيم باشگاه هامبورگ گفت:«اين باشگاه پس از هشت سال، از فصل آينده ديگر قرارداد مهدوي كيا را تمديد نخواهد كرد.»

قرارداد مهدوي كيا با باشگاه هامبورگ از اواخر ماه ژوئن ميلادي و همزمان با پايان فصل جاري بوندس ليگا به اتمام مي‌رسد.

دورفر گفت:«اتخاذ اين تصميم براي باشگاه مذكور آسان نبود، زيرا مهدوي كيا يك ورزشكار عالي است اما نتوانست قابليت‌هاي خود را بطور كامل نشان دهد.»

مهدوي كيا ‪ ۳۰‬ساله كه از سال ‪ ۱۹۹۹‬ميلادي به عضويت باشگاه هامبورگ آلمان درآمد، قرار است ظرف ‪ ۱۰‬روز آينده اعلام كند كه بعد از هامبورگ به چه تيم ديگري ملحق خواهد شد.

پيش از اين برخي گزارش‌ها حاكي از آن بود كه تيم‌هاي آينتراخت فرانكفورت و فا اف ال‌ولفسبورگ خواهان به خدمت گرفتن مهدوي كيا هستند.

اين در حالي است كه در هفته‌هاي اخير برخي از رسانه‌هاي منطقه اي هامبورگ از جمله نشريات آبند بلات و هامبورگر مورگن پست گزارش داده بودند چون باشگاه هامبورگ به دليل مشكلات مالي قادر به جذب بازيكنان حرفه‌اي جديدي نيست، كماكان مهدوي كيا را در اختيار خواهد داشت.

گفته مي‌شود، يكي از دلايل عدم تمديد قرار داد مهدوي كيا با باشگاه هامبورگ دستمزد بالاي اين بازيكن ايراني است.

برخي گزارش‌هاي پيشين حاكي است، وي براي هر فصل بوندس ليگا مبلغ ‪۲/۳‬ ميليون يورو از باشگاه خود حقوق دريافت مي‌كرد.

مهدوي كيا در مجموع هشت سال حضور خود در هامبورگ در ‪ ۲۲۹‬مسابقه اين باشگاه حضور داشت و توانست در مسابقات بوندس ليگا در جمع ‪ ۲۹‬گل را براي تيمش به ثمر برساند و در همين مدت ‪ ۴۵‬پاس گل را نيز در اختيار ديگر بازيكنان تيم قرار داد.

موفقيت آميزترين فصل حضور وي در باشگاه هامبورگ به رقابت‌هاي ‪ ۲۰۰۳‬و ‪ ۲۰۰۴‬ميلادي برمي گردد كه وي در آن فصل توانست در مجموع ‪ ۵‬گل را براي تيمش به ثمر برساند و ‪ ۸‬پاس گل نيز بدهد.

عملكرد خوب مهدوي كيا در آن سال همچنين باعث شد كه وي از سوي طرفداران تيم هامبورگ به عنوان بهترين بازيكن فصل هامبورگ دست يابد.

همچنين قهرماني جام ليگ آلمان و نيز مقام سومي و مقام چهارمي مسابقات بوندس ليگا بهترين موفقيتي بود كه وي با تيم هامبورگ بدست آورد.

مسابقات قهرماني جام ليگ آلمان معمولا در تابستان و قبل از شروع رسمي مسابقات فصل بوندس ليگا بين چهار تيم برتر فوتبال آلمان برگزار مي‌شود.

تيم هامبورگ آلمان، به جز مهدوي كيا، "ساسان گوهر" را نيز به عنوان بازيكن ايراني در اختيار دارد.

گفتگو با مهدی مهدويکيا

هميشه‌ جدايى‌ کار سختى‌ است‌ به‌خصوص‌ براى‌ فوتباليستى‌ که‌ اسطوره‌ يک‌ شهر بوده‌ و اکنون‌ مى‌خواهد پس‌ از هفت‌ سال‌ از آن‌ شهر برود. مهدى‌ با هامبورگ‌ عجين‌ شده‌ بود و امروز روز وداع‌ فرارسيده‌ اما اين‌ را مى‌دانيم‌ که‌ مهدى‌ از هامبورگ‌ مى‌رود ولى‌ همچنان‌ در خاطرات‌ هامبورگ‌ باقى‌ مى‌ماند. او صفحاتى‌ پررنگ‌ را در هامبورگ‌ به‌ نام‌ خود رقم‌ زده‌ است.

امروز آخرين‌ بازى‌ ليگ‌ است‌ چقدر اين‌ بازى‌ براى‌ شما اهميت‌ دارد؟
براى‌ هامبورگ‌ بازى‌ با آلمانياآخن‌ اهميت‌ دارد، چون‌ بازى‌ در خانه‌ است‌ و مى‌خواهيم‌ با برد فصل‌ را تمام‌ کنيم، از طرفى‌ هم‌ براى‌ صعود به‌ جام‌ اينترتوتو به‌ سه‌ امتياز بازى‌ نياز داريم.
به‌ صعود در جام‌ اروپايى‌ اميدوار هستيد؟
اگر ما سه‌ امتياز را بگيريم‌ و هانوفر و دورتموند با باخت‌ کار خود را تمام‌ کنند به‌ جام‌ اينترتوتو صعود مى‌کنيم.
صحبت‌ قرارداد جديد با هامبورگ‌ در ميان‌ است؟
قراردادى‌ در ميان‌ نيست. امروز روز خداحافظى‌ با هامبورگ‌ و استاديوم‌AOL آره‌ناست. من‌ فصل‌ آينده‌ بازيکن‌ هامبورگ‌ نيستم.
اما همه‌ منتظر قرارداد جديد بودند چه‌ اتفاقى‌ رخ‌ داده‌ است؟
مذاکرات‌ انجام‌ شد اما نتيجه‌اش‌ جدايى‌ بود. هامبورگ‌ نمى‌خواهد مثل‌ فصل‌هاى‌ گذشته‌ هزينه‌ کند و حاضر نشدند با من‌ قراداد امضا کنند.
چه‌ چيزى‌ در بازى‌ امروز برايتان‌ سخت‌ است.
خداحافظى‌ با هواداران‌ هامبورگ، آنها را خيلى‌ دوست‌ دارم. اين‌ سخت‌ترين‌ کار است‌ اما مى‌خواهم‌ امروز بهترين‌ بازى‌ام‌ را انجام‌ بدهم.
چه‌ احساسى‌ داريد؟
قطعاً‌ شرايط‌ سختى‌ است، دوست‌ داشتم‌ فوتبالم‌ را در هامبورگ‌ تمام‌ کنم‌ اما اين‌ امکان‌ پيش‌ نيامد. اگر چه‌ از هامبورگ‌ مى‌روم‌ اما هميشه‌ قلبم‌ در اين‌ تيم‌ است‌ و دوست‌ دارم‌ هامبورگ‌ هميشه‌ موفق‌ باشد.
تيم‌ فصل‌ آينده‌ شما؟
هنوز هيچ‌ تيمى‌ را انتخاب‌ نکردم. مى‌خواهم‌ بررسى‌ کنم‌ و قبل‌ از جام‌ ملت‌ها تيم‌ آينده‌ام‌ را معرفى‌ مى‌کنم.
 
 
مناطق شيعه‌نشين يمن از سه سال پيش تا كنون،‌ هدف شديد ترين حملات نظامي زميني و هوايي قرار دارد و اين در حالي است كه دولت يمن، انتشار هر گونه خبر و تصويري از اين حملات را ممنوع و رسانه‌ها را ملزم به سانسور گزارش‌هاي مربوط به اين جنگ كرده است.
yemen.jpg
به گزارش مردميارمنابع خبري از دخالت ودستور مستقيم نيروهاي آمريكايي در اين نسل كشي خبر مي دهند پيش از اين اخباري مبني بر حضورتعدادي از افراد خارجي، با شمايل غير شرقي، در استانهاي شمالي يمن كه مشغول تحقيق پيرامون شخصي بنام «يماني» ديده شده اندمنتشر گرديده بود.

بنا بر اين گزارشها رئيس جمهور يمن، پس از گفتگو با سران کاخ سفيد، شروع به يافتن سادات و به قتل رساندن آنان کرده است.جالب توجه اينجاست که کشتارهاي يمن محدود به فرقه خاصي نشده و حتي علماي اهل تسنني که نسب آنها به پيامبر اکرم (ص) ميرسد، به قتل رسيده اند.

همچنين گفتني است، مشابه اين اقدامات چندي قبل در شهرهاي کوفه و حله صورت گرفته بود که طي آن شماري از نيروهاي نظامي اطلاعاتي آمريکا، در جستجوي مهدي موعود (عج) بوده اند. و در اين راستا علاوه بر کشتار مردم بيگناه، در بازجويي هاي خود از افراد شاخص منطقه درباره محل سکونت و اختفاي مهدي موعود (عج) پرس و جو ميکردند. که در اين ميان جمعي از اساتيد دانشگاههاي عراق نيز به چشم ميخوردند.

در همین راستا، به عللی ناگفته، يهوديان يمن به دستور دولت اين كشور از استان صعده به صنعا منتقل شدند.

به گزارش روزنامه عكاظ ، چاپ عربستان سعودي در شماره اسفند ماه خود نوشت بيش از 45 خانواده يهودي به دليل درگيري‌هاي نظامي در استان صعده از اين مكان به پايتخت يمن منتقل شدند.

روزنامه عكاظ در خبر خود آورده است تمامي هزينه هاي انتقال، اسكان و برقراري يك مقرري ماهيانه براي يهوديان را دولت يمن تقبل كرده است.

پيش از اين اسرائيل و امريكا به بهانه احتمال مهاجرت اجباري يهوديان به خارج از يمن به دولت صنعا اعتراض كرده بودند.


 

پايگاه رسمي مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) اعلام كرد: اوضاع يمن وخيم است و كار اين كشور از مرز بحران هم گذشته است.
 پايگاه خبري رسمي مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) با اشاره به حملات نيروهاي دولتي يمن به شيعيان اين كشور، نوشت: اوضاع يمن به قدري بحراني شده كه از اتحاديه اروپا گرفته تا كشورهاي عرب منطقه دست به كار شده‌اند تا دولت ضعيف يمن را از اين بحران خودساخته نجات دهند.
اين پايگاه خبري همچنين اعلام كرده است براي انعكاس بهتر و سريع‌تر اخبار شيعيان يمن، بخش جديدي را در ستون‌هاي خود با عنوان "اوضاع يمن وخيم است" باز كرده تا از اين طريق، تمامي كساني كه مي‌خواهند در اين زمينه اظهار نظر كنند از شيعيان يمني و غير يمني گرفته تا صاحب‌نظران و حتي طرفداران دولت "علي عبدالله صالح" بتوانند با ارسال مطلب يا تماس  تلفني  نظر خود را ابراز كنند.
به نوشته اين پايگاه خبري، مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) مطابق آنچه اساس‌نامه و مؤسسان آن در نظر داشته و دارند وظيفه دارد تمامي شيعيان و پيروان خاندان نبوت در سراسر جهان را از هر فرقه و گرايشي كه باشند مورد حمايت‌هاي گوناگون از جمله پشتيباني فكري و خبري قرار دهد.
 
 
 
"باستين شواين اشتايگر" هافبك ملي پوش باشگاه بايرن به دليل آسيب ديدگي زانو از حضور در هر دو ديدار تيم ملي فوتبال آلمان در مرحله مقدماتي جام ملتهاي اروپا محروم است.

اشتايگر ديدار برابر سن مارينو و اسلواكي را از دست مي‌دهد.

وي گفت:«وضعيتم را به سرمربي اطلاع داده‌ام. او روي من حساب كرده بود و از اين خبر ناراحت شد اما بعد از گفت و گو با پزشكم، به اين نتيجه رسيديم كه حضور من در اين دو بازي، چندان هم فرقي نمي‌كند.»

آلمان روز ‪ ۱۲‬خرداد در نورمبرگ با سن مارينو و چهار روز بعد در هامبورگ با اسلواكي ديدار خواهد كرد.

 
 
/ 0 نظر / 17 بازدید