مارسلينو-مسنترين-ترکيب بايرن-خريد فروش -حديث-سانيول -نگاه

مارسلينيو به بوندسليگا بازمي‌گردد ؛بازيكن برزيلي در ولفسبورگ

 اين ماه مارسلينيو به ولفسبورگ خواهد پيوست.

هنوز شرايط قرارداد بازيكن برزيلي فاش نشده است اما، رسانه‌هاي آلمان مبلغش را ‌٧٥/٢ ميليون يورو حدس زدند. او تا ‌٢٠٠٩ با ولفسبورگ قرارداد بسته است.

مارسلينيو كه سي و يك سال دارد براي هرتابرلين بين سال‌هاي ‌٢٠٠١ تا ‌٢٠٠٦ در صد و پنجاه و پنج بازي به ميدان رفت و شصت و پنج گل به ثمر رساند.

ژوئيه گذشته هرتا با مبلغ دو و نيم ميليون يورو او را فروخت. مارسلينيو پنج بار هم براي تيم ملي برزيل به ميدان رفته است.

مسن‌ترين سرمربي حاضر در بوندسليگا همچنان علاقه‌مند به مربيگري؛

"هانس مه‌ير" سرمربي نورنبرگ با وجود سن و سال بالايش همچنان قصد دارد به كار در فوتبال ادامه دهد و خيال كناره‌گيري از فوتبال را ندارد.

 مه‌ير كه اكنون شصت و پنج سال سن دارد به تازگي اعلام كرد كه تا چند سال ديگر روي نيمكت مربيگري خواهد نشست. او گفت:« به راحتي مي‌توانم تصور كنم كه يك تا دو سال ديگر هم در فوتبال حضور داشته باشم. شايد هم در باشگاه بمانم.»

او كه مسن‌ترين مربي حاضر در فصل جاري بوندسليگا به شمار مي‌رود، ادامه دارد:« باشگاه‌هاي بزرگي چون چلسي و يا بارسلونا هرگز مورد علاقه من نيستند.»

 

 

ترکيب احتمالی بايرن در نيم فصل دوم

در صورت آمادگي دوباره‌ي اوون هارگريوز بازيكن انگليسي خط مياني بايرن مونيخ، او به همراه مارك فان بومل، باستين شواين اشتايگر و سباستين دايسلر گزينه‌هاي فليكس ماگات براي حضور در ميانه ميدان بايرن خواهند بود.

 در خط دفاعي بايرن، دانيل فان بويتن، فيليپ لام و ويلي سانيول جايگاه ثابتي دارند. هر چند سانيول با يك آسيب ديدگي كهنه روبروست تا آنجا كه اين بازيكن فرانسوي ناچار شد در چند جلسه از تمرين‌هاي بايرن شركت نكند.

در مورد نفر چهارم كمربند دفاعي بايرن مونيخ ميان لوسيوي برزيلي و دميكليس آرژانتيني درگيري است.

بنابراين گزارش، علي كريمي همراه كاروان بايرن از دبي به مونيخ بازگشت. بازگشت اين بازيكن ايراني به الاهلي باشگاه پيشينش در دبي تا لحظاتي پيش از سفر بايرن به آلمان مطرح بود.

 

بررسی تمامی گزينه های خريد فروش بايرن:

اين روزها شايعات زيادي در خصوص آمدن بازيكنان نامداري همچون آرين روبن، فرانک ريبه‌ري، خوان رومان ريكلمه و... به بايرن به گوش مي‌رسد.
اولي هوينس مدير ورزشي باشگاه بايرن مونيخ با حضور در يک كنفرانس خبري در دبي به سوالات خبرنگاران درباره حضور بايرن در بازار نقل وانتقالات زمستاني پاسخ داد.
آينده علي كريمي
هوينس در خصوص کريمي گفت:"ما هنوز پيشنهاد رسمي در خصوص او دريافت نكرده‌ايم. من مي‌دانم كه مردم امارات دوست دارند او اينجا باشد و حتي راضي نيستيد كه ديگر با ما به آلمان باز گردد، اما باز هم مي‌گويم ما هيچ پيشنهاد جدي از الاهلي دريافت نكرده‌ايم كه بتوانيم بر روي آن حساب باز كنيم. اگر چنين اتفاقي بيفتد مسلماً او را به آلمان نمي بريم.
چنانچه علي از بايرن برود، اين فرصت به تيم ما داده مي‌شود كه در صورت لزوم راحت‌تر در بازار نقل و انتقالات شركت كند، اما ما عجله‌اي نداريم و صبر مي‌كنيم ببينم چه مي شود. فکر نمي‌كنم چه با بودن او و چه با رفتنش ما تحت فشار زيادي قرار بيگريم. يعني حتي اگر او برود و ما جايگزين مناسبي هم برايش نيابيم بازهم به تيم فشار چنداني وارد نمي‌شود."
تعويض هارگريوز با روبن هافبك چلسي
مدير بايرن در خصوص معاوضع اوون هارگريوز و آرين روبن افزود:"اصلاً چنين چيزي صحت ندارد. موضوع اينجاست كه ما هنوز هيچ صحبتي با وكيل و يا باشگاه روبن انجام نداده‌ايم، اما اگر او جزو افرادي باشد كه نامشان در ليست فروش باشد ما هم دوست داريم او را به خدمت بگيريم، ولي تا اين لحظه هيچ اقدامي در اين باره نكرده‌ايم."
پيشنهاد 18 ميليون يورويي بايرن به ويارئال براي ريكلمه
هوينس در مورد ريکلمه نيز گفت:"ما كه ديوانه نيستيم. چطور ممكن است بازيكني مثل ريكلمه را 18 ميليون يورو بخريم؟ ما اصلاً هيچ پيشنهادي به ويارئال نداده‌ايم!"
علاقه به خدمت گيري كلوزه
مرد شماره 3 بايرن درباره ميروسلاو کلوزه مهاجم وردربرمن و آقاي گل جام جهاني 2006 که اين روزها مشتريان فراواني نيز پيدا کرده اظهار داشت:"اين موضوع جديدي نيست. طي هفته‌ها و ماه هاي گذشته راجع به آن حسابي توضيح داده‌ايم. اگر او بخواهد بازهم در آلمان باشد و با تيم‌هاي حاضر در بوندس لگيا قرارداد ببندد، ما تلاش مي‌كنيم تا او را به بايرن بياوريم، ولي اگر نخواهد در آلمان توپ بزند، ديگر خواستن ما معنايي ندارد."
خريد فرانك ريبه‌ري از مارسي
وي پيرامون هافبک ارزنده تيم ملي فرانسه(ريبری) نيز گفت:"ما هيچ صبحتي را مستقيماً با خود او انجام نداده‌ايم، اما چندين بار در اين خصوص با رئيس باشگاه مارسي صحبت كرده ايم. ما بر سر نظر سابقمان راجع به فرانك هستيم؛ چنانچه او بخواهد مارسي را ترك كند، ما از نخستين علاقه مندان او خواهيم بود و بسيار دوست داريم او به بايرن بيايد، اما اين را سران مارسي بايد اعلام كنند كه آيا خواهان فروش وي هستند يا خير؟ سپس ما در اين باره حرف بزنيم."

برنامه بايرن در بازار نقل و انتقالات براي فصل جديد
هوينس ادامه داد:"در تلاش هستيم كه يك يا چند بازيكن نامي را به خدمت بگيريم. البته اين كار آساني نيست، اما مطمئنيم ما در فصل جديد مثل حالا تيمي قوي با بازيكناني كارساز خواهيم داشت. در همين راستا برايمان بسيارمهم است كه بازيكناني كه به خدمت مي‌گيريم در سطح ملي كشورهايشان باشند و از نظر تكنيكي در سطح بالايي قرار داشته باشند. البته گزينه اول برايمان بازيكنان خوب آلماني هستند بعد خارجي‌ها.
در انگليس، اسپانيا و يا ايتاليا بازيكنان خارجي بسيار زيادند و حتي در انگليس و اسپانيا خارجي‌ها 25 درصد ماليات هم مي‌پردازند، اما ما دوست نداريم اصلاً مثل آنها باشيم. مي توان مثل چلسي، ميلان، رئال يا بارسا با آوردن ستاره‌هاي دنياي فوتبال تيمي پرمهره ساخت، اما كار آسان و البته درستي نيست."
تمديد قراردادها
مدير باواريايي ها در مورد قرارداد بازيکن پرويي(پيزارو) خود نيز عنوان کرد:"دليلي براي عدم تمديد قرارداد كلوديو نمي‌بينيم. ما با وكيل او صحبت كرده‌ايم و تصور مي‌كنم بعد از بازگشتمان به آلمان اين مذاكرات را ادامه دهيم. بعيد مي‌دانم او در آينده ما را همراهي نكند."
وي در خصوص تمديد قرارداد با گورليتس نيز گفت:"فعلاً در اين باره بهتر است كمي صبر كنيم. او 2 سالي مي‌شود كه به خاطر مصدوميت يا عدم آمادگي در تركيب اصلي تيم جايي نداشته است. البته اندي علاقه مند است كه بماند و ما نيز بي‌علاقه براي حفظش نيستيم، ولي بهتر است در اين باره طرفين بيشتر تامل كنند. درباره تمديد قرارداد صالح حميدزيچ نيز ما با وكيل او صحبت كرده‌ايم. حسن يك دوست براي باشگاه ما است. به همين دليل هم بايد حسابي سبك، سنگين كنيم و بهترين تصميم ممكن را كه هم براي او و هم براي باشگاه عالي باشد، اتخاذ نماييم. صالح حميدزيچ فراتر از يك بازيكن در بايرن به حساب مي آيد."

 

 

 

 

حدیث (2) حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:

من اصعد الی الله خالص عبادته اهبط الله عزوجل الیه افضل مصلحته:
 كسی كه عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.

(بحار الانوار ، ج 70، ص 249 )

 

ويلي سانيول، مدافع ملي پوش فرانسوي بايرن مونيخ علاقمند به حضور فرانك ريبري، هموطن خود در اين تيم آلماني است.

سانيول در مصاحبه با روزنامه بيلد آلمان گفت: آرزو مي‌كنم فرانك ريبري، هافبك ارزشمند تيم ملي فرانسه به پيشنهاد بايرني‌ها پاسخ مثبت داده و راهي اين باشگاه شود.
سانيول كه چندين سال است به عنوان مدافع راست براي اين تيم آلماني توپ مي زند، اظهار كرد: براي فصل آتي، بايرن مي‌بايست تغييراتي را در خود ايجاد كند. فكر مي‌كنم يكي از بازيكناني كه باعث ايجاد تحول در تيم خواهد شد، فرانك ريبري است او قدرت بازي سازي فوق العاده بالايي دارد و با حضور خود در بايرن اسباب پيشرفت تيم مي شود.
وي افزود: بعد از اينكه فهميدم بايرن به فرانك ريبري پيشنهاد داده با او صحبت كردم. او هم گفت بايرن يكي از تيم‌هاي خوبي است كه مي‌تواند در آن بازي كند و به پيشرفت و موفقيت برسد با اين همه تصميم در مورد حضورش در بايرن يا هر تيم ديگري بر عهده خود او است.
سانيول اظهار داشت: با وجودي كه خيلي علاقمندم ريبري به مونيخ بيايد؛ اما به او حق مي‌دهم آزادانه تيم آينده‌اش را انتخاب كند و اين گزينش با در نظر گرفتن همه جوانب كار باشد.
در حالي حاضر تيم ‌هاي رئال مادريد، آرسنال و يوونتوس در كنار بايرن خواهان اين هافبك هجومي 23 ساله هستند كه در تيم ملي فرانسه، وزنه‌ايي قابل اعتنا است.

 

 

نگاه خود را چگونه کنترل کنیم؟

براى کنترل نگاه از گناه راهکارهایى وجود دارد که مهم‏ترین آن‏ها عبارتند از:
1- خداباورى: اعتقاد به خدا و یقین داشتن به این که انسان در محضر خدا است و خدا ناظر بر تمام احوال و درون آدمى است، به انسان کمک مى‏کند نگاه خود را کنترل نماید. امام صادق(ع) مى‏فرماید: «فروبستن چشم از گناه میسّر نیست مگر این که انسان عظمت و جلال پروردگار را در قلبش مشاهده کرده باشد».
از امام على(ع) سؤال شد: توانایى بر کنترل چشم چگونه حاصل مى‏شود؟ حضرت فرمود: «این که خود را تحت قلمرو سلطان آگاه از همه مسائل بدانى و تسلیم او باشى».(1)
2- توجه به آثار فروبستن چشم: اگر انسان بداند کنترل نگاه چه آثار و برکاتى دارد، قطعاً بر ادامه آن تشویق خواهد شد.
آثار و فوائدى که بر چشم پوشى مترتب است، عبارتند از:
الف) راحتى دل: کسى که چشمش را فرو بندد، دلش را آرام کرده است.
با چشم چرانى انسان احساس آرامش نمى‏کند، زیرا احساسات و غرایز شهوانى تمام ناشدنى و سیرى‏ناپذیر است و نفس اماره انسان را به بدى و زشتى هر چه بیشتر وادار مى‏کند.
امام على(ع) مى‏فرماید: «کسى که چشم فرو بندد، دلش را صفا داده است».(2)
ب) کشف حقایق: رسول اکرم(ص) مى‏فرماید: «چشمتان را فرو بندد تا عجائبى را ببینید».(3)
ج) شیرینى عبادت را حس کردن: پیامبر اسلام(ص) مى‏فرماید: «مسلمانى چشم خود را از زن نامحرم فرو نمى‏بندد مگر آن که خداوند شیرینى عبادتش را در دل او ایجاد مى‏کند».(4)
د) تزویج حور العین: امام صادق(ع) مى‏فرماید: «کسى که نگاهش به زن نامحرمى بیفتد، پس چشمش را به سوى آسمان افکند و یا نگاهش را فرو بندد، خداوند حورالعین را به ازدواج او در مى‏آورد».(5)
3- توجه به عواقب چشم چرانى: کسى که بداند چشم چرانى چه پیامدهاى ناگوارى دارد، قطعاً به ضرر خود اقدام نخواهد کرد و نگاهش را کنتزل خواهد کرد. رسول اکرم(ص) مى‏فرماید: «کسى که چشمش را از حرام پر کند، خداوند روز قیامت چشمش را از آتش پر خواهد کرد، مگر آن که توبه کند و برگردد».(6)
در روایت دیگر مى‏فرماید: «نگاه تیرى از تیرهاى مسموم شیطان است».(7)
حضرت مسیح فرمود: «از نگاه به نامحرم بپرهیزید که بذر شهوت و رشد دهنده فسق است».(8)
4- طرد افکار شیطانى: براى کنترل نگاه، باید اندیشه را از نفوذ افکار شیطانى دور نگه داشت، زیرا گام نخست در انحراف، فکر کردن درباره آن است. امام على(ع) مى‏فرماید: «کسى که در اطراف گناه بسیار بیندیشد، سرانجام به آن گناه کشیده خواهد شد».(9)
5- پرهیز از عوامل تحریک زا: تخیّلات تحریک کننده، رفت و آمد در جاهایى که نامحرم است، گفت و گو با نامحرم، دیدن فیلم‏ها و عکس‏هاى مبتدل، زمینه را براى چشم چرانى فراهم مى‏کند.
6- دقت در دوست یابى: بررسى‏ها نشان مى‏دهد که نوجوانان، اوّلین قدم‏هاى انحراف و تباهى را به کمک دوستان ناباب برداشته، سپس در سراشیبى سقوط قرار گرفته‏اند.(10) آلودگى و انحراف، به سرعت از طریق دوستان نا اهل به افراد پاک و سالم سرایت مى‏کند و چشم چرانى از این قاعده مستثنا نیست.
امام على(ع) مى‏فرماید: «از معاشرت با مردم فاسد بپرهیز که طبیعت تو، ناخودآگاه ناپاکى را از طبع آن‏ها سرقت مى‏کند».(11)
7- ازدواج: یکى از راه‏هاى مؤثر در کنترل نگاه، ارضاى صحیح غریزه جنسى از طریق ازدواج است. رسول خدا(ص) مى‏فرماید: «اى گروه جوانان! هر یک از شما که قدرت ازدواج دارد، حتماً اقدام کند، زیرا این بهترین وسیله است که چشم را از نگاه‏هاى آلوده و عورت را از بى عفّتى محافظت مى‏کند».(12)
8- تقویت اراده: چشم چرانى اگر به صورت عادت در آمده باشد، همچون خصایص طبیعى و ذاتى، دامنه دار و پر نفوذ مى‏گردد و به منزله طبیعت دوم در مى‏آید. در این حال رهایى از این عادت ناپسند، نیاز به تصمیم و عزمى راسخ دارد. آن چه در شروع کار مهمّ است، خواستن و انگیزه داشتن است.
براى مبارزه با چشم چرانى باید دو کار انجام گیرد:
الف) به خواسته نفس پاسخ مثبت داده نشود،
ب) عادت پسندیده‏اى جایگزین گردد و خود را به کارهاى پسندیده مانند مطالعه کتاب و ورزش مشغول سازد.
---------------------------------------------------------------------
پى نوشت‏ها:
1. بحارالأنوار، ج 101، ص 41.
2. میزان الحکمة، ج 4، ص 3289.
3. بحارالأنوار، ج 101.
4. میزان الحکمة، همان، ص 3292.
5. همان.
6. بحارالأنوار، ج 73، ص 334.
7. همان، ج 101، ص 38.
8. همان، ص 42.
9. غررالحکم، ج 5، ص 321.
10. محمد على سادات، راهنماى پدران و مادران، ج 1، ص 99.
11. ابن ابى الحدید، شرح نهج البلاغه، ج 20، ص 272.
12. مکارم الاخلاق، ص 100.

/ 0 نظر / 17 بازدید