محمود کريمی کی ميشناسه

ينس لمان دروازه بان ملي پوش باشگاه آرسنال قصد دارد يادداشت دستنويس خود را كه حاوي نكاتي در مورد عادات پنالتي زدن بازيكنان آرژانتيني است و در جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬استفاده كرده، به حراج بگذارد.

دروازه بان تيم ملي آلمان كه دو ضربه پنالتي بازيكنان تيم آرژانتين را در ديدار يك چهارم نهايي جام جهاني مهار كرد، اظهارداشت اين يادداشت اكنون به دشواري خوانده مي‌شود چون با مداد نوشته شده و با رطوبت و عرق رنگ خود را از دست داده.

شايد مرور اين يادداشت در بين هر ضربه تاثيري بر روحيه بازيكنان آرژانتيني نداشته اما به آلمان كمك كرد تا به نيمه نهايي جام جهاني راه يابد.

لمان به تلويزيون دولتي آلمان گفت اين يادداشت كه در فيلم مستند مربوط به جام جهاني نيز وجود دارد، براي امور خيريه حراج مي‌شود.

ترجمه يادداشت‌هاي لمان به شرح زير است:
‪ ۱‬ريكلمه چپ بالا
‪ ۲‬كرسپو بلند حركت به راست، كوتاه حركت به چپ
‪ ۳‬هينز چپ پايين
‪ ۴‬آيالا بلند ايست، بلند حركت به راست
‪ ۵‬مسي چپ
‪ ۶‬آيمار بلند ايست چپ
‪ ۷‬رودريگز چپ

"ميروسلاو كلوزه" بازيكن ملي‌پوش تيم فوتبال وردربرمن آلمان گفت:
علاقه‌اي براي پيوستن به تيم بايرن مونيخ ندارم و در صورت ترك وردربرمن به يك باشگاه مطرح خارجي مي‌روم.

 وي در گفت‌وگو با مجله ورزشي اسپورت بيلد اظهار داشت: بايرن باشگاه مطرحي است اما من در صورت تغيير باشگاه، مي‌خواهم به خارج بروم.

كلوزه، برنده جايزه كفش طلايي مسابقات جام جهاني ‪ ،۲۰۰۶‬قرار است در پايان فصل جاري وردربرمن را ترك كند اما به نظر مي‌رسد عجله‌اي ندارد.

اين بازيكن افزود: در تعطيلات زمستاني در مورد وضع قراردادم صحبت خواهيم كرد. چه كسي گفته من سال آينده مي‌خواهم بروم؟ گفته‌ام كه مي‌خواهم به يك باشگاه بزرگ خارجي بروم اما نه لزوما در سال ‪.۲۰۰۷‬
كلوزه ‪ ۲۸‬ساله فوتبال خود را در كايزرسلاترن آغاز كرد و در تابستان ‪ ۲۰۰۴‬در ازاي پنج ميليون يورو به وردربرمن پيوست.

مهاجم لهستاني‌الاصل تيم ملي آلمان تا سال ‪ ۲۰۰۸‬با وردربرمن قرارداد دارد و باشگاه نيز وعده داده است هر كاري براي حفظ ستاره خود انجام دهد.

"سباستين دايسلر" هافبك تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان كه مسابقات جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬را به دليل مصدوميت از دست داد، تمرينات خود را در اين تيم از سر گرفت.

 وي پس از حضور در اولين جلسه تمريني خود در بايرن مونيخ بعد از مصدوميت زانوي راستش در اواسط ماه مارس، گفت: زماني براي بازگشت با تمرينات تيم تعيين نكرده بودم.

وي افزود: بگذاريد ببينيم چه اتفاقي خواهد افتاد. در حال حاضر احساس بسيار خوبي دارم و از اينكه دوباره فوتبال بازي مي‌كنم، بسيار خوشحالم.

دايسلر در تمرين ديروز در برخوردهاي رو به رو بسيار محتاط نشان مي‌داد اما، همچنان از شوت‌ها و سانتر خوب خود بهره‌مند بود.

او هفتاد و پنج دقيقه در تمرين بايرن حاضر بود.

"فليكس ماگات" سرمربي بايرن مونيخ نيز اظهار داشت: عجله‌اي براي بازگشت دايسلر نداريم. مي‌خواهيم به او زمان بدهيم تا زير فشار نباشد.

دايسلر كه به عنوان يكي از خلاق‌ترين بازيكنان تيم ملي فوتبال آلمان مطرح است، مدت‌هاست گرفتار مصدوميت است.

او دو جام جهاني گذشته را نيز به دليل آسيب ديدگي زانو از دست داده است.

اكران يك مستند سينمايي در مورد تيم ملي فوتبال آلمان كه تمام فعاليت‌هاي اين تيم در اتوبوس، رختكن و ... را به تصوير كشيده، حال و هواي رقابتهاي جام جهاني را دوباره به آلمان بازگردانده است.

 "سونكه وورتمن" كارگردان اين مستند كه "آلمان: يك تابستان افسانه‌اي" نام دارد، شش تا هشت ساعت در روز همراه با تيم ملي فوتبال آلمان بود تا وضعيت تيم ميزبان جام جهاني ‪۲۰۰۶‬ و حتي گفت‌وگوهاي انگيزه بخش "يورگن كلينزمن" با بازيكنان را از زاويه درون تيم به مخاطبان نشان دهد.

اين فيلم ‪ ۱۰۸‬دقيقه‌اي همزمان در ‪ ۱۰۰‬تئاتر در سراسر آلمان از روز سه شنبه اكران شده و تا پايان هفته در مكان‌هاي بيشتري نمايش داده خواهد شد.

آنگلا مركل صدراعظم آلمان در مراسم اكران ويژه فيلم در تئائر برلينال پالاست در پوتسدامر پلاتز، حضور يافته و توپ‌هاي فوتبال و پوسترهاي فيلم را امضا كرد.

كلاوس فوفريت شهردار برلين، فرانس بكن باوئر قيصر فوتبال آلمان، ميشائيل بالاك كاپيتان تيم و يوآخيم لاو جانشين يورگن كلينزمن در مراسم اكران ويژه حضور داشتند.

مركل در سخنراني خود به مناسبت روز اتحاد آلمان كه صبح سه‌شنبه برگزار شد، از شيوه ميزباني كشورش در طول جام جهاني تقدير كرد.

به گفته وي "جهان، آلمان جديدي را شناخت."
وورتمن كارگردان فيلم كه بخش اعظم آن را شخصا با يك دوربين دستي فيلمبرداري كرده، به خبرنگاران گفت بعد از سپري كردن مدتي طولاني همراه با تيم، برايش دشوار است كه بازي‌هاي تيم ملي آلمان را از تلويزيون تماشا كند.

وي افزود: جام جهاني كشور آلمان را در جهتي مثبت متحول كرد و احساس مي كنم اكنون آرامش بيشتري وجود دارد.

تيم ملي آلمان عليرغم اينكه در اين پيكارها به مقام سومي دست يافت، اما فراتر از انتظارات ظاهر شد و شيوه كاملا تهاجمي كلينزمن رضايت هواداران را فراهم كرد.

در طول اين رقابت‌ها مردم آلمان ياد گرفتند از نمايش نمادهاي ملي خود مثل پرچم اين كشور هراس نداشته باشند.

همچنين عليرغم پيش بيني رسانه‌ها در مورد حملات نژادپرستانه و هوليگانيسم، مسابقات در آرامش كامل برگزار شد و به يك جشن يكماهه خياباني تبديل گرديد.

وورتمن و كلينزمن در سال ‪ ۲۰۰۵‬در رقابتهاي جام كنفدراسيون‌ها توافق كردند كه به صورت آزمايشي ضبط فيلم را انجام داده و اثر آن را روي بازيكنان ارزيابي كنند و چون نتيجه مثبت بود، در مورد پروژه اصلي به توافق رسيدند.

وورتمن خود سابقه بازيگري در ليگ دسته دو آلمان را دارد و پيش از اين فيلمي با عنوان "معجزه برن" را در مورد تيم قهرمان آلمان در جام جهاني ‪ ۱۹۵۴‬ساخته بود و در طول فيلمبرداري فيلم اخيرش با هيچ محدوديتي از سوي كلينزمن مواجه نشد.

اين مستند مورد استقبال بازيكنان تيم آلمان قرار گرفته است

/ 0 نظر / 15 بازدید