هفته سی دوم - مهدويکيا - قيصر-يا علی

تيم فوتبال شالكه با غلبه بر تيم نورنبرگ همچنان به صدرنشيني خود در بوندس ليگا ادامه داد . 
در چارچوب هفته سي و دوم مسابقات بوندس ليگا تيم شالكه در خانه تيم نورنبرگ را با يك گل شكست داد تا با 64 امتياز در صدر جدول باقي بماند همچنين تيم اشتوتگارت نيز با پيروزي دو بر صفر برابر ماينز و 64 امتياز همچنان در تعقيب تيم صدرنشين است . 
نتايج كامل مسابقات هفته سي و دوم به شرح زير است(اسامي تيم هاي ميزبان ابتدا آماده است )
هانوفر 2 - انرژي كوتبوس ۰
اينتراخت فرانكفورت 4  - آلمانيا آخن ۰
هامبورگ ۰ - بوخوم 3
مونشن گلادباخ ۱ - بايرن مونيخ ۱
شالكه   ۱ - نورنبرگ ۰
اشتوتگارت 2- مانيز ۰
وولفسبورگ ۰ - بوروسيا دورتموند 2
بايرلوركوزن ۱ - آرمينيا بيلفلد 2
هرتابرلين ۱ - وردربرمن 4
تيم شالكه 4 با 65 امتياز در صدر جدول قرار دارد و پس از اين تيم اشتوتگارت , وردربرمن , بايرن مونيخ , نورنبرگ و بايرلوركوزن در مكان هاي دوم تا ششم جاي دارند .

هفته نامه كيكر در پايان مسابقات اين هفته، به علي كريمي بابت حضور در تركيب اصلي تيمش در بازي منجر به تساوي يك بر يك روز شنبه گذشته نمره 4 داد.
او در دقيقه 12 بازي پاس گلي را براي روي ماكاي، ‌مهاجم بايرن مهيا ساخت.
اين بازيكن ايراني تا دقيقه 87 در زمين حضور داشت و بعد جاي خود را به فورستنر سپرد.
اين نشريه به مردان بايرن اينگونه نمره داد:
رنسينگ 2
لام 4
ون بويتن 5/4
لوسيو 5/4
لل 4
دميكليس 5
اوتل 5
كريمي 4
گورليتس 5
ماكاي4
پيزارو 5/4

 

 

 

بايرن مونيخ از نظر ورزشي، سال بسيار بدي را پشت سر گذاشت اما، از نظر اقتصادي اوضاع بهتر بود تا جايي كه مونيخي‌ها به «ركوردي تازه» دست يافته‌اند. با اين وجود گفته‌هاي فرانتس بكن باوئر خشم سران اين باشگاه مونيخي را برانگيخته است.

قيصر فوتبال آلمان در هفته‌هاي گذشته بارها گفته بود كه از جايگاه بايرن مونيخ هرگز رضايت ندارد.

بكن باوئر در اين باره به بيلد گفته بود:« اين گونه نمي‌شود ادامه داد. زمان تغيير بزرگ فرا رسيده است. ما بايد از همان خط حمله شروع كنيم و تيمي نو بسازيم. پرونده‌ي فصل جاري بسته شده است.»

اظهارات رييس باشگاه بايرن مونيخ براي كارل هاينس رومينگه و اولي هوينس به منزله‌ي تذكري جدي بود تا باشگاه را دوباره آماده و قدرتمند بسازند. بايرن مونيخ نخستين بار در ده سال گذشته در ليگ قهرمانان جايي نخواهند داشت.

رومينگه اكنون به بكن باوئر اجازه دخالت نداد و گفت:« اين حرف‌ها نه تنها در هيات مديره بلكه در ميان اعضا ديگر كميته‌ها آشگفتي در پي داشته است.»

رومينگه كه با Welt am Sonntg صحبت مي‌كرد، ادامه داد:« بازيكنان پيشين بايرن مي‌توانند از رشد مالي باشگاه خوشحال باشند.

درآمد باشگاه با ده درصد افزايش به ‌٢٢٠ ميليون يورو رسيده است. سود ما هم بيش از صد در صد افزايش يافته است. بايرن مونيخ در سال مالي گذشته (‌٢٠٠٦ - ‌٢٠٠٥) به درآمد ‌٧/٢٠٤ ميليون يورويي به سوي معادل ‌٨/٤ ميليون يورو دست يافته بود.»

مرد شماره ‌٢ بايرن مونيخ ادامه داد:« از دست رفتن ليگ قهرمانان اروپا براي بايرن هيچ گونه خسارت مالي نخواهد داشت.»

«‌٥/١٩ ميليون يورويي كه به عنوان تيم سوم رقابت‌هاي بوندسليگا دريافت مي‌شود، در موفقيت‌هاي ورزشي در جام يوفا هم قابل دسترسي است. چرا كه مي‌توانيم در آن بازي‌ها هم بهره‌برداري تجاري داشته باشيم. حق پخش تلويزيوني در آن بازي‌ها هم زياد است.»

 

 

ديتمار بايرسدورفر، مدير ورزشي هامبورگ شكست سه بر صفر اين تيم برابر بوخوم را نديد، چرا كه در برزيل در پي يافتن بازيكني براي جايگزيني مهدي مهدوي‌كيا در فصل آينده بود.

 مرد شماره‌ي 2 هامبورگ كه همواره از روي نيمكت، بازي‌هاي اين تيم را دنبال مي‌كند، اين بار به خاطر سفر به برزيل نتوانست از نزديك بازي هامبورگ - بوخوم را تماشا كند.

به نوشته‌ي هامبورگر آبندبلات قرار بود آلبرت اشترايت، بازيكن اينتراخت فرانكفورت جايگزين مهدوي‌كيا در هامبورگ بشود؛ اما، اكنون شالكه خواهان به خدمت گرفتن او شده است. هامبورگ كه در پايان نيم فصل نخست بوندسليگا در قعر جدول جاي داشت، با آمدن هوب استيونس اكنون از خطر سقوط رها شده است و پس از تيم‌هايي چون اشتوتگارت، شالكه و وردربرمن چهارمين تيم برتر دور برگشت بازي‌هاست. استيونس براي يك مرخصي دو - سه روزه راهي هلند شد تا از همسر بيمارش عيادت و مراقبت كند.

مهدوي‌كيا در بازي برابر بوخوم دويست و بيست و يكمين بازي بوندسليگايي‌اش را تجربه كرد و از روزنامه‌ي مورگن پست نمره ضعيف پنج را دريافت كرد.

هامبورگر آبندبلات، درباره‌ي بازي مهدوي‌كيا در اين باره نوشت:« درمانده. او در جناح راست بارها توپ را از عقب به جلو برد تا آن را در آن جلو لو بدهد! باز هم سانترهاي او بد و ضعيف بودند. سانترهاي خوب و بد مهدي. به ويژه زماني كه حريفي در كنار يا در پشت سر او هست، او ضربه‌اش را مي‌زند.»

به نوشته‌ي مورگن پست، مهدوي‌كيا از جمله‌ي بازيكناني هستند كه HSV را در پايان فصل جاري رقابت‌ها ترك مي‌كنند.

 

 

پیامبر (ص) فرمود :<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

علی در آسمان هفتم مانند آفتاب در زمین هنگام روز است و در آسمان دنیا مانند ماه در زمین هنگام شب است.

/ 0 نظر / 17 بازدید