از جام جهانی چه خبر؟؟

در راستاي سياست مقابله با آشوبگران احتمالي فوتبال كه از آنها در اروپا به نام "هوليگان‌ها" ياد مي‌شود، نيروهاي پليس اين كشور موظف شده‌اند كه با شركت در كلاس‌هاي ويژه آموزش زبان انگليسي، اين زبان را آموخته و از آن در تدابير پيشگيري از بروز آشوب استفاده كنند.

در كنار پليس، رانندگان تاكسي‌ها و اتوبوس‌ها در پايتخت آلمان نيز موظف شده‌اند كه دانش زبان انگليسي خود را افزايش دهند

قرار است ‪ ۶‬مسابقه از مجموع ‪ ۶۴‬مسابقه جام جهاني فوتبال ‪ ۲۰۰۶‬آلمان، از جمله ديدار پاياني اين رقابت‌ها در شهر برلين برگزار شود.

از سوي ديگر، مقامات شهر هامبورگ نيز اعلام كردند قصد ايجاد يك زندان ويژه و موقت براي آشوبگران فوتبال را دارند تا تماشاگران مخل امنيت را را در زمان برگزاري جام جهاني، در اين بازدداشتگاه نگهداري كنند.

اين زندان كه قرار است در محل سابق يك موسسه شستشوي خودرو (كارواش) برپا شود گنجايش ‪ ۱۵۰‬زنداني را دارد و به گفته "ماركو هازه" سخنگوي پليس هامبورگ، هوليگان‌ها تا دو هفته در اين زندان‌ها تحت مراقبت قرار خواهند گرفت.

هزينه برپايي اين زندان ‪ ۳‬ميليون و ‪ ۸۰۰‬هزار يورو تخمين زده مي‌شود.

هتل‌هاي ميزبان بازيكنان تيم‌هاي جام جهاني در آلمان نيز خود را براي پذيرايي از ميهمانان اين جام بويژه تيم‌ها و تماشاگران كشورهاي مسلمان آماده مي‌كنند.
آشپز هتل "كرونه" در "بودنزه" كه قرار است تيم ملي فوتبال ايران در آنجا مستقر شود، نيز در حال حاضر خود را براي تهيه غذاهاي ايراني و اسلامي آماده مي‌كند و در اين هتل نيز يك نمازخانه براي اعضاي تيم ملي و كاروان همراه آنها برپا شده است.

از سوي ديگر در حالي كه پيش از اين اعلام شده بود كه در جريان بازي‌هاي جام جهاني فوتبال از دو هزار نيروي نظامي آلماني براي تامين امنيت اين مسابقات استفاده خواهد شد، اما "فرانس يوزف يونگ" وزير دفاع اين كشور اعلام كرده است كه اين تعداد به ‪ ۷‬هزار نظامي افزايش خواهد يافت.

اين نظاميان به همراه يك صد هزار نيروي پليس آلمان وظيفه تامين امنيت مسابقات جام جهاني فوتبال ‪ ۲۰۰۶‬آلمان را برعهده خواهند داشت.

از سوي ديگر يك سخنگوي وزارت كشور آلمان و كميته سازماندهي فيفا روز شنبه تاييد كردند كه بازيكنان تمام تيم‌هاي شركت‌كننده در جام جهاني و همچنين هيات‌هاي خدماتي همراه آنها، بررسي امنيتي خواهند شد.

در اين حال مامورين آتش نشاني در برخي از ايالت‌هاي آلمان نيز با انجام تمريناتي خود را براي موارد اضطراري و حوادث احتمالي در جام جهاني آماده مي‌كنند و حدود دو هزار امدادگر روز شنبه در ايالت نيدرزاكسن در يك تمرين بزرگ با حضور ‪ ۵۰۰‬زخمي فرضي شركت كردند و مامورين تلاش كردند تا اين مجروحين را از داخل ورزشگاه نجات داده و به خارج منتقل كنند.

مسابقات و ديدارهاي ‪ ۳۲‬تيم راه يافته به جام جهاني فوتبال آلمان روز ‪۹‬ ژوئن (‪ ۱۹‬خرداد) در شهر مونيخ آغاز و ‪ ۹‬ژوئيه (‪ ۱۹‬تير) با برگزاري ديدار پاياني در برلين خاتمه خواهد يافت.

 

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٢:٠٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٦ فروردین ،۱۳۸٥