اظهارات ماگات

سرمربي تيم فوتبال بايرن مونيخ پس از ديدار دوستانه تيمش برابر پرسپوليس گفت: بازي خوبي بود اما، سردي هوا نگذاشت تماشاگران زيادي براي ديدن بازي زيبا به استاديوم آزادي بيايند.

 فليكس ماگات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرايط زمستاني ايران مثل زمستان‌هاي آلمان است، سردي هوا باعث شد كه تماشاگران زيادي نتوانند به استاديوم بيايند.

وي با بيان اين كه بايرن مونيخ با تاكتيك بهتري اين بازي را انجام داد، افزود: تيم پيروزي با دوندگي بيشتر بازي مي‌كرد اما، بايرن مونيخ با تاكتيك به بازي پرداخت.

ماگات ادامه داد: ما در حال حاضر در دوبي اردو داريم، در تمرينات تداركاتي نيز به سختي تمرين كرده ايم، در اين بازي مي‌خواستيم از كليه‌ي بازيكنان خود استفاده كنيم، اين ديدار آزمايش خوبي بود كه توانستيم به نتيجه گيري مورد نظر برسيم.

وي از جواد كاظميان به عنوان بهترين بازيكن اين تيم نام برد و گفت: بازي جالبي بود، بازيكنان ما در نيمه‌ي اول شگفت زده شده بودند اما، بازي را به دست گرفتيم.

سرمربي تيم بايرن مونيخ با بيان اين كه نكات كمي ‌توانستم از اين بازي برداشت كنم، در خصوص شرايط حضور ايران در مسابقات جهاني 2006، گفت: شانس ايران براي انجام بازي‌هاي خوب و صعود بالاست، آسيايي‌ها ثابت كردند كه مي‌توانند بازي‌هاي خوبي در جام جهاني انجام دهند.

ماگات تاكيد كرد: فكر مي‌كنم ايران بتواند در گروهش بازي خوبي انجام دهد.

ماگات افزود: براي اولين بار نيست كه بايرن مونيخ در دوبي اردو مي‌زند، رابطه خوبي با امكانات و تشريفات دوبي داريم و اردوي خوبي را در در اين شهر تجربه كرده‌ايم.

وي در پاسخ به پرسش خبرنگاران كه آيا شرايط فراهم خواهد شد تا بايرن مونيخ اردوهاي زمستاني خود را در ايران برگزار كند، گفت: ما در تابستان به دليل شرايط مناسب هوايي در آلمان اردو داريم، زمستان نيز به دليل سردي هوا به كشورهاي گرمسير مي‌رويم اگر شرايط و امكانات مناسبي در ايران فراهم شود احتمال دارد كه براي اردو نيز به ايران بياييم.

ماگات در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اين كه با توجه به شرايط سياسي با انجام اين بازي قصد داشتيد چه پيامي ‌را بدهيد؟ گفت: ورزش و سياست از هم جدا هستند. ما در جام جهاني ميزبان ايران خواهيم بود. بر اين اساس زماني كه دعوت نامه يك بازي دوستانه از ايران به دست ما رسيد با كمال ميل آن را پذيرفتيم.

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٦:٥٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۳ دی ،۱۳۸٤