سر مربی بيله-چرخيدن آسياب-مهدويکا -نقل انتقال

مسؤولان تيم بروسيا دورتموند، پرطرفدارترين تيم آلمانى، علاقه زيادى به جذب مهدى مهدوى كيا، ستاره ايرانى هامبورگ دارند.

به نقل از پايگاه خبرى تريبال فوتبال، سران باشگاه دورتموند به توصيه «توماس دال» سرمربى و همبازى سابق مهدوى كيا در هامبورگ و همچنين سرمربى فعلى زردپوشان شهر دورتموند، تلاش زيادى براى جذب هافبك ملى پوش ايرانى دارند.

مهدوى كيا، ستاره ايرانى هامبورگ در اين باره گفتتا ۲ هفته ديگر تصميمم را مبنى بر پيوستن به دورتمند خواهم گرفت»

اين گزارش حاكى است تيم هاى مطرح ولفسبورگ آلمان، دپورتيوو لاكرونيا اسپانيا و ليل فرانسه نيز خواستار جذب مهدوى كيا هستند.

لطفا در نظرسنجی جديد ما که در مورد مهدويکيا هست شرکت کنيد!

 

 

چرخيدن آسياى دستى به خودى خود در خانه حضرت زهرا

جناب ابوذر مى‏گويدرسول خدا (ص) مرا به دنبال على (ع) فرستاد. به خانه‏اش رفتم و او را خواندم، ولى پاسخ مرا نداد. و آسياب دستى را ديدم كه بدون اينكه كسى باشد به خودى خود، مى‏گردد. دوباره او را خواندم، بيرون آمد و با هم نزد رسول خدا (ص) رفتيم و پيامبر متوجه على (ع) شد و چيزى به او گفت كه من نفهميدم
گفتمشگفتا! از دستاسى كه بدون گرداننده مى‏گردد
آنگاه پيامبر (ص) فرمودخداوند قلب دخترم فاطمه و اعضا و جوارحش را پر از ايمان و يقين كرده و چون خداوند ضعف او را دانست، پس در روزگار سختى به او كمك كرد و كفايتش نمود. مگر نمى‏دانى كه خداوند، فرشتگانى را قرار داده تا خاندان محمد را يارى دهند؟ (1)
1 ـ بحارالانوار، ج 43، ص 29.

 

 

 

باشگاه فوتبال بايرن مونيخ آلمان قصد دارد براي جبران فرصت‌هاي از دست رفته خود در فصل گذشته ، "فرانك ريبري" ستاره فرانسه در جام جهاني و "ريكاردو كوارسما" هافبك پرتغالي را به خدمت بگيرد.

 مجله ورزشي بيلد در اين‌باره نوشت، مقامات باشگاه بايرن مونيخ معتقدند مي‌توانند ريبري را كه اكنون در عضويت مارسي فرانسه قرار دارد، به خدمت بگيرند اگرچه خود وي گفته است كه ترجيح مي‌دهد به انگليس يا اسپانيا برود.

با وجود اينكه بايرن مونيخ پس از درخشش ريبري در مسابقات سال گذشته جام جهاني به دنبال جذب اين بازيكن ‪ ۲۴‬ساله بوده اما كوارسما از پورتو نام جديدي در فهرست خريد بايرن است.

"كوارسماي" ‪ ۲۳‬ساله توجه تيم‌هاي ليگ برتر انگليس و اتلتيكو مادريد اسپانيا را نيز جلب كرده است.

"آرين روبن" هلندي هم كه براي حفظ جايگاه خود در چلسي دچار مشكل شده است، يكي ديگر از بازيكنان فهرست خريد بايرن به شمار مي‌رود. .

"لوكا توني" مهاجم ملي پوش ايتاليا قطعا يكي از بازيكناني است كه قرار است در ازاي ‪ ۱۸‬ميليون يورو از فيورنتينا به اين تيم بپيوندد.

"زي روبرتو" هافبك قدرتمند برزيلي نيز كه در سال ‪ ۲۰۰۶‬بايرن را ترك كرد، قرار است براي پر كردن جاي خالي "اوون هارگريوز" به اين تيم بازگردد.

 "مارسل يانسن" مدافع ‪ ۲۱‬ساله تيم ملي آلمان به بايرن مونيخ هم پس از سقوط بروسيا مونشن گلادباخ به دسته دوم، تقريبا قطعي است.

 

 

ارنست ميدن دروپ از چهاردهم مارس 2007 بار ديگر هدايت آرمينيا بيله‌فلد را بر عهده گرفت. او ابتدا قرار بود تا پايان فصل آينده بوندسليگا سرمربي اين تيم باشد. اما اكنون اين قرارداد براي يك سال ديگر تمديد شده است.

بر اساس قرارداد تازه، ميدن دروپ بدون در نظر گرفتن بوندسليگاي يك يا دو تا سال 2009 بيله‌فلد را هدايت خواهد كرد.

اين مربي پس از شكست دو بر يك تيمش برابر شالكه در روز پاياني بوندسليگا گفت ما به هدفمان رسيديم. اگر تنها از اواسط ماه مارچ تا اكنون را در نظر بياوريم مي‌توانيم از امتيازهايمان راضي باشيم

سران باشگاه ناحيه وست فالن هم از عملكرد سرمربي خود رضايت دارند. اين سرمربي كه از 1988 تا 1990 و از 1994 تا 1998هم مربيگري بيله‌فلد را بر عهده داشت.

او كه در صورت سقوط بيله‌فلد به بوندسليگاي دو در پايان فصل پايان يافته‌ي فوتبال باشگاه‌هاي آلمان اين تيم را ترك مي‌كرد، گفت انتظار همكاري پرثمري را دارم وگرنه از اين تيم جدا مي‌شدم

اين مربي چهل و هشت ساله كه چند سال قبل از سوي هواداران آرمينيا به عنوان سرمربي قرن اين تيم انتخاب شده بود، در مارچ گذشته تيم را از فرانك گايدك در حالي تحويل گرفت كه با خطر سقوط به بوندسليگاي 2 روبرو بود. گايدك هم براي مدتي كوتاه جانشين توماس فون هسن شده بود. او اكنون دستيار ميدن دروپ در بيله‌فلد است.

چهار پيروزي پي در پي در پنج هفته‌ي پاياني بقاي بيله‌فلد را در بوندسليگاي يك ميسر كرد. هانس هرمان شويك رييس باشگاه اميدوار است با مربيگري ميدن دروپ ركورد پنج سال حضور پي در پي در بوندسليگا شكسته شود، بيله‌فلد در سال‌هاي 1980 تا 1985 در بوندسليگاي يك حاضر بود.


  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳ خرداد ،۱۳۸٦