بايرن دوبی-يزاروو -ايران

تیم فوتبال بایرن مونیخ در دیدار با مارسی به برتری رسید و عنوان سومی تورنمنت چهارجانبه امارات جام بن رشید را از آن خود کرد.

تیم بایرن مونیخ روز گذشته در حالی که تا هفت دقیقه پایانی این دیدار با نتیجه سه بر یک عقب بود در نهایت با حساب 4 بر 3 به کار خود پایان داد و به عنوان سومی این رقابت ها رسید. علی کریمی از دقیقه 45 این دیدار به جای دایسلر وارد زمین شد اما نقشی در به ثمر رسیدن گل های بایرن نداشت.

تیم فوتبال بنفیکا هم به لطف عملکرد درخشان خوزه موریه را دروازه بان خود موفق شد با نتیجه 5 بر 4 در ضربات پنالتی مقابل لاتزیو به برتری برسد و جام قهرمانی این رقابت ها را بالای سر ببرد.

 

كلوديو پيزارو، مهاجم بايرن مونيخ، گفت‌وگوهاش را با وردربرمن آغاز كرد.

 بازيكن پرويي بايرن كه قراردادش با بايرن مونيخ تا پايان فصل جاري رقابت‌ها اعتبار دارد، از هم اكنون در پي موقعيت كاري‌اش در آينده است.

پدر پيزارو در گفت‌وگو با روزنامه‌ي مونيخي «tz» گفت ما از وردربرمن پيشنهاد داريم. البته پاي باشگاه‌هاي مهم ديگري هم در ميان است

گفته مي‌شود, يوونتوس تورين هم خواهان خريد اين بازيكن 28 ساله شده است.

اگرچه كلاوس آلوفس, مدير ورزشي برمن ارايه هر گونه پيشنهاد به مهاجم بايرن مونيخ را رد كرد، با اين حال گفت دوست دارم دوباره كلوديو را در وردربرمن ببينم. فكر مي‌كنم اين امر ممكن باشد. اگر در اين ميان علاقه‌اي وجود داشته باشد، در آن صورت مي‌توان اين موضوع را مد نظر قرار داد

پيزارو پيش از اين در فاصله‌ي سال‌هاي 1999 تا 2001 بازيكن وردربرمن بود و سپس راهي بايرن مونيخ شد.

او به تازگي با بايرن مونيخ مشكلاتي داشت. عمده مشكلات پيزارو، بي‌نظمي‌هاي اوست.

حکايت‌ بايرن‌مونيخ‌ چيز ديگرى‌ است‌ اشتوتگارت‌ و هامبورگ‌ مجانى‌ بازى‌ کردند ايران‌ با پنجاه‌هزار دلار!!
اين‌ روزها حضور تيم‌هاى‌ معتبر اروپايى‌ در کشور امارات‌ براى‌ برپايى‌ اردوى‌ تدارکاتى‌ و حتى‌ برگزارى‌ بازيهاى‌ دوستانه‌ و شرکت‌ در تورنمنت‌هاى‌ مختلف، دبى‌ را مورد توجه‌ اهالى‌ فوتبال‌ در سراسر دنيا قرار داده‌ و اخبار مربوط‌ به‌ مسابقات‌ و تمرينات‌ اين‌ تيم‌ به‌شدت‌ مورد توجه‌ است.
امکانات‌ مناسب‌ امارات‌ از يک‌ طرف‌ و همچنين‌ برگزارى‌ تورنمنت‌هايى‌ در تعطيلات‌ نيم‌فصل‌ فوتبال‌ اروپا باعث‌ شده‌ تيم‌هايى‌ مانند بنفيکا، بايرن‌مونيخ، اشتوتگارت‌ و هامبورگ‌ در دبى‌ اردو بزنند. البته‌ بعضى‌ها غيرمنصفانه‌ مدعى‌ شده‌اند چرا اماراتى‌ها براى‌ حضور بايرن‌مونيخ‌ حاضر شدند چيزى‌ حدود مبلغ‌ يک‌ ميليون‌ دلار هزينه‌ کنند اما براى‌ دعوت‌ از ايران‌ فقط‌ حاضر به‌ پرداخت‌ 50 هزار دلار شده‌اند؟ براى‌ رفع‌ اين‌ سؤ‌تفاهم‌ که‌ آقايان‌ فقط‌ به‌ خاطر تخريب‌ شخصيت‌ ديگران‌ اين‌ مسايل‌ را کاملاً‌ آگاهانه‌ بر سر زبانها مى‌اندازند بايد بگوييم‌ بايرن‌مونيخ‌ و بنفيکا براى‌ شرکت‌ در تورنمنت‌ ديگرى‌ که‌ با تورنمنت‌ ايران‌ متفاوت‌ است‌ به‌ امارات‌ سفر کردند اما تيمى‌ مثل‌ اشتوتگارت‌ که‌ در بوندس‌ليگا از مدعيان‌ قهرمانى‌ است‌ و هامبورگ‌ فقط‌ براى‌ برپايى‌ اردوى‌ زمستانى‌ در منطقه‌اى‌ خوش‌وآب‌هوا به‌ امارات‌ سفر کرده‌اند و فدراسيون‌ فوتبال‌ امارات‌ در ازاى‌ فراهم‌ نمودن‌ امکانات‌ مناسب‌ آنها را مجاب‌ کرد در تورنمنتى‌ شرکت‌ کنند. درواقع‌ تنها ايران‌ بابت‌ شرکت‌ در اين‌ تورنمنت‌ که‌ برايمان‌ مفيد هم‌ بود مبلغ‌ پنجاه‌ هزار دلار دريافت‌ خواهد کرد و باز هم‌ تأ‌کيد مى‌کنيم‌ حکايت‌ حضور بايرن‌مونيخ‌ در امارات‌ چيز ديگرى‌ است‌ و نبايد در بى‌انصافى‌ کامل‌ آن‌ را به‌ چگونگى‌ حضور ايران‌ ربط‌ بدهيم.

 

 

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۱ دی ،۱۳۸٥