کان سانيول بايرن هامبورگ حدفی آلمان بائر

"اوليور كان" كاپيتان تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان بار ديگر تاكيد كرد، احتمالا در صورت قهرماني اين تيم در فصل جاري مسابقات فوتبال جام باشگاه‌هاي اروپا از دنياي فوتبال خداحافظي خواهد كرد.

 وي افزود: در غير اين صورت قطعا در سال ‪ ۲۰۰۸‬پس از پايان قراردادم، از فوتبال كنار مي‌روم.

كان ‪ ۳۷‬ساله در اين‌باره به شبكه تلويزيوني آلمان گفت: احتمالا در صورت قهرماني بايرن مونيخ در جام باشگاه‌هاي اروپا در اين فصل، از فوتبال خداحافظي مي‌كنم.

اين دروازه‌بان ادامه داد: مي‌خواهم در اوج از فوتبال كناره‌گيري كنم.

مي‌خواهم اين تجربه را در اوج احساس كنم. قطعا نمي‌خواهم زماني كناره‌گيري كنم كه مردم مي‌گويند "اين بازيكن پير را بفرستيد خانه".

اوليور كان كه پس از كمك به آلمان براي شكست پرتغال در ديدار رده بندي مسابقات جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬از فوتبال ملي خداحافظي كرد، اظهار داشت:
نمي‌دانم پس از فوتبال، چه كاري انجام خواهم داد.

وي در سال ‪ ۱۹۹۴‬به بايرن مونيخ پيوست و از آن زمان به بعد به يك عنوان قهرماني در جام باشگاه‌هاي اروپا و هفت قهرماني در بوندسليگا رسيده است. دو بار نيز به عنوان بهترين بازيكن آلمان شناخته شد.

كان در جام جهاني ‪ ، ۲۰۰۲‬به دليل عملكرد فوق‌العاده‌اش جايزه توپ طلايي فيفا را دريافت كرد.

بر اساس قرعه كشي مرحله حذفي جام باشگاه‌هاي اروپا، بايرن مونيخ در ماه فوريه به مصاف رئال مادريد اسپانيا خواهد رفت.

 

هواداران هامبورگ طی نظرسنجی سایت هامبورگ به موفقیت این تیم در رقابت های بوندس لیگا پس از تعطیلات زمستانی رای دادند.

8/61 درصد از هواداران هامبورگ بر این باورند که این تیم می تواند پس از تعطیلات زمستانی در جدول رده بندی بوندس لیگا سیر صعودی داشته باشد.

26/3 درصد از هواداران همچنان بر این باورند که این تیم در قعر جدول خواهد ماند و 8/11 درصد از هواداران نیز گزینه "نمی دانم" را انتخاب کرده اند.

تیم فوتبال هامبورگ در حال حاضر با کسب 13 امتیاز در رده هفدهم جدول رده بندی بوندس لیگا قرار دارد.

 

كاپيتان آينده‌ي بايرن مونيخ پس از خداحافظي "اوليور كان" از اين تيم يك فرانسوي خواهد بود.

ويلي سانيول، مدافع فرانسوي بايرن در پايان فعاليت ورزشي كان بازوبند سرگروهي تيم اول شهر مونيخ را به دست خواهد بست.

سانيول در گفت‌وگو با روزنامه‌ي مونيخي ‌AZ در اين باره گفت زماني كه قراردادم را با بايرن تمديد كردم كاملا مشخص شد كه اگر كان به بازي‌اش پايان دهد من كاپيتان جديد بايرن خواهم شد

سانيول در ژانويه‌ي 2006 قرارداد جديدي با بايرن به امضا رساند و بر اساس آن تا سال 2010 در اين تيم خواهد بود.

گفته مي‌شود كان در سال 2008 براي هميشه با دنياي توپ گرد خداحافظي خواهد كرد.

سانيول درباره‌ي اين افتخار گفت افتخار بزرگي براي من خواهد بود، اگر كاپيتان بايرن شوم. چرا كه يك بازيكن خارجي هستم. اينجا سرزمين من نيست اما، كاپيتان هستم. براي همين هم قصد دارم فوتبالم را در بايرن به پايان برسانم، خواه سال 2010 باشد يا بعد. اين بستگي به آمادگي بدني من خواهد داشت و روياي من آن است كه يك بار ديگر قهرمان ليگ قهرمانان اروپا شوم

سانيول در اين گفت‌وگو آرزو كرد كه بازي‌سازي بزرگ به بايرن بيايد دوست دارم بايرن بازيكني همانند كاكا در ميانه‌ي ميدان به خدمت بگيرد. طبيعي است كه آمدن همچون بازيكني آسان نخواهد بود. آمدن كاكا به بايرن بيشتر به رويا شبيه است. آمدن بازيكني در سطح كاكا به بايرن آن هم در تعطيلات زمستاني رويايي بزرگ خواهد بود

 

دور سوم جام حذفي آلمان (DFB-Pokal) عصر فردا با انجام چهار بازي پيگيري مي‌شود.

تيم فوتبال هانوفر كه وحيد هاشميان، مهاجم ايراني را در اختيار دارد، در ورزشگاه خانگي خود ميزبان دويسبورگ است. هانوفري‌ها كه در دور قبل توانستند با تك گل وحيد هاشميان دورتموند را حذف كنند، درصدد جستجوي راهي براي حذف دويسبورگ هستند؛ به خصوص كه مقابل تماشاگران خويش بازي مي‌كنند و از امتياز ميزباني برخوردارند.
بايرن مونيخ در شهر آخن با آلمانيا ديدار مي كند. بايرني‌ها كه در بوندس ليگا از پس آخن برآمده، قدرت خويش را بر اين حريف كوچك باز ديكته مي‌كنند.

برنامه جام حذفي (دور سوم) به شرح زير است:
* چهارشنبه:
هانوفر- دويسبورگ
گرويترفورت- ولفسبورگ
كيكرز اوفن‌باخ- بورگهاوزن
آلمانيا آخن- بايرن مونيخ

*سه شنبه:
نورنبرگ۲- اونترهاخينگ ۱
اينتراخت فرانكفورت۳- اف.ث كلن ۰
اوزنابروك۰- هرتابرلين۳
بوخوم۱- اشتوتگارت ۴

اشتوتگارت و هرتابرلين دو تيم بالاي جدولي بوندسليگا سه‌شنبه‌شب به راحتي و با اختلاف سه گل بر حريفان خود پيروز شدند و به مرحله يك چهارم نهايي رقابت‌هاي فوتبال جام حذفي آلمان راه يافتند .

اشتوتگارت كه در جدول بوندسليگا در مكان چهارم قرار دارد بوخوم ديگر تيم ليگ آلمان را چهار بر يك درهم شكست . دو گل از اين چهار گل را " توماس هيتزل اشپرگر " ملي‌پوش اين تيم به ثمر رساند .

" آرمين وه " سرمربي اشتوتگارت گفت :" من از سراسر نيمه اول فصل ابراز خوشحالي مي‌كنم و بازيكنان اكنون دو هفته براي استراحت فرصت دارند.

"كريستين خيمنز " هافبك آرژانتيني هرتا برلين كه از مارسي فرانسه قرض گرفته شده است با به ثمر رساندن دو گل ظرف ده دقيقه به تيمش كمك كرد تا" اوسنابروك " را سه بر صفر در هم بشكند و خود به نمايش قدرت در اين بازي دست زند .

در حاليكه وردر برمن و شالكه صدرنشينان مشترك بوندسليگا از رقابتهاي جام حذفي بيرون رفته‌اند ، اشتوتگارت و هرتا اكنون شانس خود را براي رسيدن به فينال خواهند آزمود .

اشتوتگارت از سال ‪ ۱۹۹۷‬كه فاتح اين جام شده نتوانسته است به افتخاري دست يابد در حاليكه هرتا نيز براي نخستين بار طي پنج سال به مرحله يك چهارم نهايي رسيده است .

" اينتراخت فرانكفورت " يكي از فيناليست‌هاي فصل گذشته نيز پس از مغلوب كردن تيم دسته دومي كلن در وقت اضافي با نتيجه سه بر صفر ، توانست به مرحله يك چهارم نهايي برسد.

 

 

"فرانس بكن باوئر" از "يورگن كلينزمن" سرمربي سابق تيم ملي فوتبال آلمان به دليل ايجاد تغيير و تحول در اين ورزش، ارايه ايده‌هاي تازه و رساندن آلمان به عنوان سومي مسابقات جام جهاني ، تشكر كرد.

 بكن‌باوئر ‪ ۶۱‬ساله و رييس كميته برگزاري جام جهاني آلمان با وجود اينكه يكي از سرسخت‌ترين منتقدان كلينزمن بود، به مجله ورزشي بيلد گفت: از تصميم وي براي ترك تيم ملي پس از اين رقابت‌ها متاسفم.

وي كه هم به‌عنوان بازيكن و هم به عنوان مربي به قهرماني در جام جهاني رسيده‌است، افزود: به نظر من، روش‌هايي كه كلينزمن از آمريكا همراه خود آورد، خوب بودند. از اينكه او تيم را ترك كرد، متاسفم چون راهي را شروع كرد كه هنوز تمام نشده بود. او مي‌خواست به قهرماني برسد اما چنين نشد.

تيم ملي فوتبال آلمان در مرحله نيمه نهايي اين رقابت‌ها مغلوب ايتاليا شد و سپس با پيروزي بر تيم پرتغال، عنوان سومي را كسب كرد.

كلينزمن كه تحت مربيگري بكن باوئر به قهرماني در جام جهاني ‪۱۹۹۰‬ رسيده بود، در زمان هدايت تيم ملي آلمان با استفاده از روش‌هاي آمريكايي در تمرينات، استفاده از يك دستيار سوييسي و روانشناس در كادر مربيگري، موجب نارضايتي بسياري شده بود.

برخي نيز به دليل اقامت وي در آمريكا و سفر به آلمان، انتقاداتي را مطرح مي‌كردند.

كلينزمن در ماه ژوييه پس از كسب ‪ ۲۱‬پيروزي، ‪ ۷‬تساوي و ‪ ۶‬شكست، تيم ملي آلمان را ترك كرد.

بنابراين گزارش، بكن باوئر افزود: با نظر "سپ بلاتر" رييس فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا) در مورد كاهش تعداد بازيكنان ملي پوش خارجي در ليگ‌هاي خانگي موافقم.

بكن باوئر با وجود اينكه شانس اندكي براي تصويب اين طرح در اتحاديه اروپا وجود دارد، گفت: اين امر نه تنها براي آلمان بلكه براي همه كشورها خوب است.

 

 

نشريه‌ي كيكر آلمان در پايان نيم فصل نخست بازي‌هاي بوندسليگا، به بررسي آماري بازيكنان حاضر در اين رقابت‌ها پرداخت.

 تورستن فرينگز، مرد مياني وردربرمن از جمله هشت بازيكني است كه در تمام بازي‌هاي دور رفت تيمش حاضر بود. فرينگز با ميانگين نمره‌ي ‌٦٢/٢ بهترين بازيكن نيم فصل نخست بوندسليگا شناخته شد.

فرينگز، دده، دلپه‌ره، پاردو، راينهارت، فان بويتن، وسترمان وزه آنتونيو هشت بازيكني هستند كه در تمام دقايق بازي‌هاي دور رفت بوندسليگا حاضر بوده‌اند.

اين بازيكنان در اين رقابت‌ها ‌١٥٣٠ دقيقه در زمين حضور داشتند.

ميروسلاو كلوزه، مهاجم تيم ملي آلمان و عضو اين تيم به عنوان آقاي گل جام جهاني 2006، توانست بيشترين گل زده را به خود اختصاص دهد.
وي بعد از بازي‌هاي دور رفت با زدن 10 گل در هفده مسابقه، اين عنوان را به خود اختصاص داد.
او در اين زمينه شريكي به نام ماركو پانتليچ را داشت زيرا اين بازيكن با شمار گل‌هاي برابر، سهم به سزايي در كسب موفقيت تيم باشگاهي‌اش داشت.
ديگر افتخار تيم وردربرمن كسب عنوان بهترين خط حمله دور رفت بود. اين تيم توانست با 45 گل زده، عنوان بهترين خط تهاجمي را به دست آورد.

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۸:۱٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٩ آذر ،۱۳۸٥