جام هيتسف

عصر جمعه، قرعه‌كشي مرحله‌ي حذفي ليگ قهرمانان اروپا انجام شد و بر اساس نتيجه اين قرعه‌كشي، بايرن مونيخ آلمان حريف رئال مادريد اسپانيا شد.

قهرمان باشگاه‌هاي آلمان و همچنين مسابقات ‪ ،۲۰۰۱‬مقابل قهرمان ‪ ۹‬دوره اروپا قرار گرفت.

بر همين اساس بايرن مونيخ روز ‪ ۲۰‬فوريه در ديدار رفت اين مرحله مهمان رئال مادريد است.

"ماكاي"، مهاجم تيم ملي هلند، در سال ‪ ۲۰۰۲‬يعني زماني كه بايرن مونيخ در مرحله يك چهارم نهايي مغلوب رئال شد، در اين تيم عضويت نداشت با وجود اين پس از ترك ديپورتييو لاكرونا و پيوستن به بايرن در سال ‪ ، ۲۰۰۳‬شكست مقابل رئال مادريد را تجربه كرد.

روي ماكاي در اين زمينه تصريح كرد: تا زمان برگزاري ديدار با رئال فرصت كافي براي بازسازي مطلوب بايرن داريم. باتوجه به ديدار برگشت كه در خانه برگزار خواهيم كرد، بخت زيادي براي برتري داريم.
مهاجم هلندي افزود: رويارويي با رئال در اين مرحله بسيار حساس است؛ اما مونيخي‌ها بايد انتقام شكست سال 2002 را از نماينده اسپانيايي بگيرند و با برتري بتوانند به مرحله يك چهارم نهايي صعود كنند.
بايرن مونيخ برخلاف فصول گذشته جايگاه مناسبي در بوندس ليگا ندارد و با قرار گرفتن در رتبه چهارم و پشت سر تيم‌هاي وردربرمن، شالكه و اشتوتگارت ايستاده است.

بايرن مونيخ در مرحله حذفي مسابقات ‪ ،۲۰۰۴‬با نتيجه ‪ ۲‬بر يك مغلوب رئال مادريد شد.

"فليكس ماگات" سرمربي بايرن مونيخ نيز كه مرحله گروهي جام قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا را با قرار گرفتن در صدر گروه دوم پايان داد، گفت: حدس مي‌زدم كه مقابل رئال مادريد قرار بگيريم. اين ديدار يكي از مسابقات بزرگ مرحله حذفي است.

وي افزود: بايرن مي‌تواند در ورزشگاه سانتياگو برنابئو طوفان به پا كند. با توجه به برگزاري مسابقه برگشت در خانه، شانس خوبي براي صعود داريم. رئال در مسابقات مرحله گروهي خوب ظاهر نشد اما مطمئنم تا زمان ديدار با ما آماده مي‌شود.

با وجود اين واكنش رئالي‌ها پس از قرعه كشي، نشان‌دهنده اطمينان آنها از شكست بايرن مونيخ بود.

"خوزه لوييس لوپز سرانو " يكي از مقامات ارشد باشگاه رئال مادريد در اين‌باره گفت: ديدار زودهنگام دو تيم بزرگ در اين رقابت‌ها شرم آور است.

وحشتناك است.

وي اظهار داشت: بايرن مونيخ تيم بسيار قدرتمندي است.

"پدراگ مياتوويچ"، مدير ورزشي رئال هم درباره بايرن مونيخ، حريف تيمش گفت مي‌توانيم از قرعه‌اي كه نصيب ما شده است خرسند باشيم. مي‌خواستيم به چلسي و منچستريونايتد برنخوريم. ما به آلمان احترام مي‌گذاريم اما، دست كم روي كاغذ ما قوي‌تر از آنها به شمار مي‌آييم. ما آمادگي خوبي داريم و در فصل كنوني رو به پيشرفت هستيم. همه تلاشمان را به كار خواهيم بست تا به مراحل بالاتر اين رقابت‌ها راه پيدا كنيم. بايد در دو بازي برابر بايرن بسيار متمركز باشيم و در بالاترين سطح بازي كنيم. دوست داشتم ابتدا در خانه حريف بازي مي‌كرديم. اما چنين نشد. با اين وجود در اين رقابت‌ها خواهيم ماند

"روبرتو كارلوس" مدافع كهنه‌كار اين تيم نيز خاطرنشان كرد: مطمئنم مي‌توانيم براي سومين بار بايرن مونيخ را از دور رقابت‌ها حذف كرده و به قهرماني برسيم. مادريد، مادريد است و جام باشگاه‌هاي اروپا متعلق به ماست.

اين بازيكن برزيلي ادامه داد: سال آينده، سال ماست و ما مقابل تمامي حريفان خود به موفقيت خواهيم رسيد.

 

"اتمار هيتسفلد" و "ادو لاتك" از سرمربيان موفق فوتبال آلمان در يك گفت‌وگوي مشترك با روزنامه‌ي Han delsblatt از اوضاع فوتبال آلمان به شدت انتقاد كردند.

 اين دومربي سرشناس در اين گفت‌وگو كارنامه‌اي ضعيف براي فوتبال آلمان ترسيم كردند.

هيتسفلد، سرمربي پيشين بايرن مونيخ و بوروسيا دورتموند در اين باره گفت بوندسليگا ديگر مدت‌هاست كه در جمع ليگ‌هاي بزرگ اروپا قرار ندارد. پس از جام جهاني 1990 و قهرماني در ايتاليا ما ده سال تمام به خواب رفتيم و هيچ فكري براي پرورش استعدادها و جوانان‌مان نكرديم و اكنون به فكر جبران آن ده سال افتاده‌ايم

ادو لاتك، سرمربي پيشين تيم ملي آلمان و بايرن مونيخ هم در اين باره گفت فوتبال به پتانسيل بازيكنان هم نياز دارد، آنچه ما در سال 1974 از نظر فردي داشتيم. اگر ما اكنون به تيم جام جهاني‌مان كه در جام جهاني سوم شد، نگاه كنيم، بايد با ذره‌بين به دنبال بازيكنان تراز اول جهاني بگرديم. سطح رقابت‌هاي بوندسليگا هرگز خوب نيست

هر دوي اين مربيان آرزو كردند كه در آينده پاي مربيان بزرگ فوتبال به بوندسليگاي آلمان هم باز شود. مربياني كه با خود جهش و تحرك به همراه دارند.

هيتسفلد گفت:‌« آرزومندم مربياني به بوندسليگا بيايند كه بتوانند به فوتبال آلمان تحرك و پويايي لازم را ببخشند

لاتك هم با ترديد در اين باره اظهار داشت كه مربيان خارجي هرگز تمايلي به كار در فوتبال آلمان ندارند. او گفت بوندسليگا با مشكلي عمده درباره‌ي وجهه و اعتبار روبروست. از ميان بازيكنان آلماني تنها يك «بالاك» است كه در خارج آلمان بازي مي‌كند. بقيه بازيكنان آلمان در خارج بوندسليگا كجا هستند؟ با اين اوصاف، چرا بايد يك مربي خارجي به آلمان بيايد؟

 

 

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ آذر ،۱۳۸٥