۱۷هفته-ذوبی -قرعه جام باشگا ههای اروپا

تيم‌هاي بارسلونا مدافع عنوان قهرماني و ليورپول قهرمان سال ‪ ۲۰۰۵‬ميلادي حساس‌ترين ديدار مرحله حذفي ليگ قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا را برگزار خواهند كرد.

 قرعه كشي مرحله حدفي اين رقابت‌هاي روز جمعه برگزار شد كه در يكي ديگر از ديدارهاي مهم، تيم‌هاي پورتو و چلسي به مصاف هم مي‌روند.

"خوزه مورينيو" سرمربي چلسي در سال ‪ ۲۰۰۴‬تيم پورتو را به قهرماني در جام قهرمانان اروپا رساند و سپس با پيوستن به چلسي، سه عنوان پي در پي قهرماني ليگ برتر را براي اين تيم به ارمغان آورد.

قرعه كشي مرحله حذفي جام قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا به شرح زير است:
پورتو (پرتغال) چلسي (انگليس)
سلتيك (اسكاتلند) آث ميلان (ايتاليا)
آيندهوون (هلند) آرسنال (انگليس)
ليل (فرانسه) منچستريونايتد (انگليس)
آاس رم (ايتاليا) ليون (فرانسه)
بارسلونا (اسپانيا) ليورپول (انگليس)
رئال مادريد (اسپانيا) بايرن مونيخ (آلمان)
اينترميلان (ايتاليا) والنسيا (اسپانيا)
مسابقات دور رفت مرحله حذفي جام قهرمانان باشگاه‌هاي اروپا در روزهاي ‪ ۲۰‬و ‪ ۲۱‬فوريه (‪ ۱‬و ‪ ۲‬اسفند) و ديدارهاي دور برگشت در روزهاي ‪ ۶‬و ‪ ۷‬مارس ‪ ۱۵) ۲۰۰۷‬و ‪ ۱۶‬اسفند) برگزار مي‌شوند.

 

 

تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان در ماه ژانويه در تورنمنت دبي شركت خواهد كرد.

 اين رقابتها با حضور چهار تيم از روز ‪ ۵‬ژانويه آغاز و تا روز ‪ ۱۴‬اين ماه (‪ ۱۵‬تا ‪ ۲۴‬ديماه) ادامه خواهد داشت.

قهرمان باشگاه‌هاي آلمان، شش هفته تعطيلات زمستاني خواهد داشت اما در اين مدت با شركت در رقابتهاي چهار جانبه دبي به تمرينات خود مقابل برخي تيم‌هاي قدرتمند ادامه مي‌دهد و سود كلاني هم به دست خواهد آورد.

بر همين اساس بايرن مونيخ روز ‪ ۸‬ژانويه مقابل بنفيكا به ميدان مي‌رود و برنده اين ديدار براي كسب جايزه ‪ ۲‬ميليون دلاري با برنده مسابقه تيم‌هاي سانتوس برزيل و لاتزيو ايتاليا ديدار خواهد كرد.

"كارل هاينز رومنيگه" نايب رييس باشگاه بايرن مونيخ گفت: در تابستان آمادگي خوبي كسب نكرديم اما اكنون به آنچه سه سال است به دنبال آن هستيم، رسيده‌ايم. با شركت در تورنمنت دبي، دو مسابقه جدي در تعطيلات زمستان برگزار خواهيم كرد كه نفع اقتصادي هم براي ما دارد.

تيم بايرن مونيخ هم اكنون با سه امتياز اختلاف نسبت به وردربرمن و شالكه ‪ ۰۴‬كه مشتركا در صدر جدول بوندسليگا قرار دارند، چهارم است.

اين تيم يك مسابقه ديگر تا پيش از تعطيلات زمستان انجام خواهد داد.

مسابقات بوندسليگا پس از تعطيلات زمستاني از روز ‪ ۲۶‬ژانويه (‪ ۶‬بهمن) با ديدار تيم‌هاي دورتموند و بايرن مونيخ از سر گرفته مي‌شود.

هفته هفدهم سرنوشت ساز برای تيم های بالا و پايين جدول!!

تیم فوتبال بایرن مونیخ که رقابت حساسی برای کسب عنوان قهرمانی با وردربرمن دارد میهمان تیم ته جدولی ماینز است. علی کریمی همچون هفته های گذشته در ترکیب اصلی این تیم جایی ندارد.

هامبورگ با حضور مهدوی کیا در خانه آلمانیا آخن به میدان می رود. تیم فوتبال هامبورگ هنوز نتوانسته از بحران خارج شود و پیروزی در این دیدار برای این تیم از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

تیم فوتبال هانوفر که در هفته های اخیر نمایش نسبتا خوبی داشته میهمان نورنبرگ است. وحید هاشمیان که طی دو هفته گذشته نتوانست به علت آسیب دیدگی به طور کامل برای این تیم به میدان برود از این هفته با بهبود وضعیت جسمانی اش قادر خواهد بود این تیم را همراهی کند. هانوفر چنانچه در این دیدار به برتری برسد جهش چشمگیری در جدول رده بندی بوندس لیگا خواهد داشت.

برنامه هفته هفدهم ليگ باشگاه‌‏هاي آلمان( بوندسليگا) به شرح زير است:
جمعه:24/09/1385

بوخوم - مونشن گلادباخ
شنبه:25/09/1385
بيله فلد - شالكه
هرتابرلين - فرانكفورت
ماينس - بايرن مونيخ
انرژي كوتبوس - اشتوتگارت
آلمانيا آخن - هامبورگ
نورنبرگ - هانوفر
يكشنبه:26/09/1385
وردربرمن - وولفسبورگ
دورتموند- لوركوزن
جدول رده بندي:
اول: وردربرمن با 33 امتياز
دوم: شالكه با 33 امتياز
سوم : اشتوتگارت با ۳1 امتياز

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٤:۳٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٤ آذر ،۱۳۸٥