فردا کريم و هارگریوز

تيم‌هاي بايرن مونيخ و شالكه يكشنبه‌شب آينده، حساس‌ترين ديدار هفته دهم رقابت‌هاي فوتبال قهرماني دسته‌اول باشگاه‌هاي آلمان (بوندسليگا) را برگزار خواهند كرد.

 اين ديدار در ورزشگاه اختصاصي تيم شالكه برگزار خواهد شد.

ماگات: ون‌بومل براي ديدار برابر شالكه مشكلي ندارد.

اين بازيكن 29 ساله كه در ديدار برابر اسپورتينگ ليسبون گرفتار مصدوميت عضله شده بود، مي‌تواند تيمش را در بازي هفته دهم با شالكه همراهي كند.
فليكس ماگات، سرمربي تيم بايرن در اين باره اظهار داشت: خوشبختانه مصدوميت اين بازيكن جدي نيست و با اندكي مراقبت پزشكي حل مي شود. مي توانيم از مارك مقابل شالكه استفاده كنيم.

رقيب هاشميان چهار هفته غايب هانوفر است.

اين مهاجم كه در تيم آلماني رقيب جدي و تهديدكننده وحيد هاشميان محسوب مي‌شود، از مينسيك پا تحت عمل جراحي قرار گرفت.
مهاجم سابق تيم ملي فوتبال آلمان به همين دليل نمي‌تواند به مدت 4 هفته، همراه هانوفر تمرين و بازي كند.
طبق اعلام اين باشگاه، برداريچ در بازي روز شنبه گذشته با هامبورگ در دقيقه 68 صدمه ديد و مجبور به خروج از زمين شد.
برداريچ ‌اكنون كنار وحيد هاشميان با سه گل زده، به عنوان بهترين مهاجمين هانوفر در فصل جاري محسوب مي‌شود.

برنامه هفته دهم اين مسابقه‌ها به شرح زير است :

(نام تيم‌هاي ميزبان اول آمده است)
جمعه ‪۸۵/۰۸/۱۲‬
هانوفر با بوخوم
شنبه ‪۸۵/۰۸/۱۳‬
آرمينيا آخن با اشتوتگارت
باير لوركوزن با ماينز
بروسيا دورتموند با آرمينيا بيله‌فلد
هرتابرلين با نورمبرگ
وولفسبورگ با هامبورگ
وردربرمن با انرژي كاتبوس
يكشنبه ‪۸۵/۰۸/۱۴‬
اينتراخت فرانكفورت با بروسيا مونشن گلادباخ
شالكه با بايرن مونيخ
جدول رده بندي
‪ - ۱‬وردربرمن ‪ ۱۹‬امتياز
‪ - ۲‬بايرن مونيخ ‪ ۱۶‬امتياز
‪ - ۳‬شالكه ‪ ۱۶‬امتياز
‪ - ۴‬اشتوتگارت ‪ ۱۵‬امتياز
‪ - ۵‬آرمينيا بيله‌فلد ‪ ۱۴‬امتياز
‪ - ۶‬انرژي كاتبوس ‪ ۱۴‬امتياز

 

 

 

حضور اندك علي كريمي، بازيكن ايراني بايرن مونيخ در بازي‌هاي اين فصل اين تيم باعث به راه افتادن شايعه‌هايي درباره‌ي فروش اين بازيكن در پايان فصل شده بود.

 برخي منابع از جدايي كريمي در پايان نيم فصل بوندسليگا و پايان سال جاري خبر داده بودند، اما فليكس ماگات سرمربي بايرن مونيخ در آخرين اظهارنظر خود اعلام كرد كه قرار نيست تركيب بايرن در زمستان تغيير كندما به لحاظ بازيكن بسيار خوب هستيم و تنها بايد هماهنگي دفاع و حمله را نسبت به آنچه تاكنون نشان داده‌ايم بيشتر و بهتر كنيم

بر اساس قوانين فيفا، تيم‌ها مي‌توانند در شروع زمستان (ماه ژانويه) در بازار نقل و انتقالات بازيكنان فعاليت كنند و به تقويت كادر تيمي خود بپردازند.

روزنامه Tagesspiegel در واكنش به اين اظهار نظر در مقاله‌اي به انتقاد از كادر بايرن پرداخت و نوشت: «بايرن ذخيره‌هاي قدرتمندي ندارد. در بازي ليگ قهرمانان اروپا برابر اسپورتينگ ليسبون روشن شد كه ماگات به علي كريمي و خوليودس سانتوس تنها براي زماني از بازي و نه تمام آن اطمينان دارد. بايرن بايد تقويت شود

پايگاه اينترنتي OVb - online در گزارشي از شرايط بايرن به كريمي اشاره كرد و نوشت نيمكت بايرن به ندرت اين گونه ناشناس و غريبه بود. علي كريمي و خوليو دس سانتوس را همگان مي‌شناسند. البته در كنار اين دو بازيكن حاضر در جام جهاني و براي ايران و پاراگوئه، بازيكنان غريبه‌اي جاي گرفته بودند كه همگي از تيم زير 23 ساله‌هاي بايرن بودند

ماگات درباره‌ي علت نيمكت نشيني كريمي گفت كريمي و دوس سانتوس در حال حاضر تنها به دليل آن كه ما با سه مهاجم بازي مي‌كنيم، ناچار به نيمكت نشيني هستند. آنها قرباني بازي هجومي ما شده‌اند.»

البته قرار نگرفتن اين دو بازيكن تكنيكي در كادر بايرن در روزي كه فان بومل را به دليل آسيب ديدگي در تركيب نداشت شايد به نوعي بيانگر آن باشد كه اين دو بازيكن تكنيكي در برنامه‌هاي ماگات جايگاه ويژه‌اي ندارند.

 

جدايي "اوون هارگريوز" از بايرن مونيخ قطعي به نظر مي‌رسد. با افزايش پيشنهاد سي ميليون يورويي سران منچستر يونايتد، مقام‌هاي بايرن حاضر شده‌اند، بازيكن انگليسي خودرا واگذار كنند، البته اين جابجايي در صورتي رخ خواهد داد كه «امره» بازيكن تركيه‌اي نيوكاسل به آلمان و بايرن برود.

 با آن كه بازيكن خط مياني تيم ملي تركيه با نيوكاسل قرارداد دارد، اما قصد دارد ليگ برتر را ترك كند. به نوشته‌ي روزنامه‌ي انگليسي The Sun هارگريوز سرانجام حكم آزادي خود را از سران بايرن دريافت خواهد كرد.

بايرني‌ها پيش از اين در تابستان كوشيده بودند، در ازاي دوازده ميليون يورو (هشت ميليون پوند) امره را به آلمان بياورند.

امره كه در سال 2005 با نه ميليون پوند از اينتر به انگلستان رفته بود اما، در نيوكاسل چندان موفق نبود و خواهان پيوستن به بايرن است. باشگاه كنوني امره هم به دليل مشكلات مالي مي‌خواهد بازيكن 26 ساله‌اش را به ديگر تيم‌ها واگذار كند.

سرالكس فرگوسن سرمربي شياطين سرخ هم در اين ميان اعلام كرد كه هنوز خواستار به خدمت گرفتن اوون هارگريوز است.

او گفت ما هنوز هم به اوون علاقه‌منديم به نوشته‌ي روزنامه‌ي انگليسي Daily Mirror منچستر حاضر است سي ميليون يورو براي خريد هارگريوز بپردازد.

تابستان گذشته سران بايرن پيشنهاد 25 ميليون اولدترافوردي‌ها را رد كرده بودند. هارگريوز كه آن زمان دوران نقاهت آسيب ديدگي‌اش را مي‌گذارند تا سال 2010 با بايرن قرارداد دارد. به نظر اين تنها جابجايي و تغيير و تحول بايرن در زمستان و در فصل نقل و انتقالات ماه ژانويه خواهد بود، چرا كه ماگات سرمربي بايرن تاكيد كرده است كادر بازيكنان اين تيم تغيير نخواهند كرد.

 

برادر ينس يرميس به بايرن پيوست

برادر اين بازيكن برجسته اكنون به استخدام باشگاه بايرن درآمده است.
فرانك يرميس، برادر بزرگ‌تر ينس يرميس سال‌ها در رده ليگ آماتوري براي تيم‌هاي مختلفي دست به انجام فعاليت زده كه پس از ديدن دوره‌هاي مختلف تداركات، به عضويت باشگاه بايرن مونيخ درآمده است.
اين نشريه نوشت: در شرايطي كه اكنون مدت چندين ماه است جاي خالي يرميس با شوخي‌هاي فراوانش در جمع بايرني‌ها احساس مي‌شود، فرانك يرميس به بايرن وصل شد تا اين تيم باز هم يك عضو از اين خانواده‌ داشته باشد.

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٢ آبان ،۱۳۸٥