باشگاه- پيزاروو -حذفی

تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان با وجود تساوي بدون گل سه شنبه شب مقابل اسپورتينگ ليسبون پرتغال، صعود خود را به مرحله يك هشتم نهايي رقابتهاي فوتبال جام قهرمانان باشگاههاي اروپا مسجل كرد. 
بايرن سه برد پياپي در مرحله نخست اين پيكارها داشت كه اين ركورد به پايان رسيد اما با كسب تنها يك امتياز از ديدار شب گذشته هم از صعود خود به مرحله بعد مطمئن شد.

فليكس ماگات سرمربي بايرن معتقد است حفظ صدرنشيني در گروه اهميت اساسي دارد تا مطمئن شوند كه ديدار برگشت از مرحله حذفي را در خانه خود ميزبان خواهند بود.

در فصل گذشته آث ميلان با استفاده از امتياز ميزباني، بايرن را ‪ ۴‬بر ‪۱‬ در بازي برگشت مرحله يك هشتم نهايي جام قهرمانان باشگاههاي اروپا در هم شكست.

هواداران بايرن عليرغم صعود تيمشان، بعد از سوت پايان معترض بودند.

دانيل فان بويتن عضو هلندي اين تيم در اين خصوص گفت: ضعيف تري بازي ما در رقابت‌هاي جام قهرمانان طي فصل جاري بود اما بازهم دروازه را بسته نگه داشته و صعود كرديم.

وي تصريح كرد: قطعا هواداران گل مي‌خواهند و به همين دليل هم هزينه مي كنند اما روز ما نبود.

با وجود محروميت باستين شواين اشتايگر و آسيب ديدگي مارك فان بومل، ماگات ناچار بود تغييراتي در تركيب تيم ايجاد كند به اين ترتيب كه كريستين لل مدافع ‪ ۲۲‬ساله براي نخستين بار در جام قهرمانان فرصت بازي يافت و در دفاع راست قرار گرفت و ويلي سانيول به خط مياني منتقل شده بود.

بايرن عليرغم غيبت لوسيو مدافع ملي پوش برزيلي، در دفاع بهتر نشان داد و همچنان دروازه خود را در چارچوب اين پيكارها بسته نگه داشت.

بهترين فرصت اين تيم ضربه آزاد "جوآئو موتينيو" بود كه به تير دروازه "اوليور كان" برخورد كرد.

قهرمان چمپيونزليگ در سال ‪ ،۲۰۰۱‬چهار امتياز برتر از اينترميلان است كه اسپارتاك مسكو را ‪ ۱‬بر صفر شكست داد.

تيم اسپارتاك با ركورد بدون برد در ‪ ۲۲‬مسابقه از رقابتهاي جام قهرمانان، حريف آتي بايرن در پايتخت روسيه است.

سخنان بازيکنان و مربيان

 مردان ماگات در ده دقيقه پاياني بازي علي كريمي را در ميدان مي‌ديدند، كريمي به جاي روكه سانتاكروز مهاجم پاراگوئه‌اي بايرن به ميدان رفت.

روزنامه Focous درباره‌ي اين اقدام ماگات نوشت ماگات در واكنش به جريان بازي, سانتاكروز را از بازي بيرون كشيد و با اميد به علي كريمي بازيكن ايراني خود، او را به ميدان فرستاد. البته اين بازيكن ندانست كه چگونه بايد سكان بازي را بچرخاند!

فرانتس بكن باوئر رييس باشگاه بايرن مونيخ در پايان اين ديدار گفت در اين بازي و در نيمه‌ي دوم مي‌شد دريافت كه يك امتياز بهتر از هيچ است. پس از آن سكوت در بازي حاكم شد؛ در پايان هم بايد از تساوي راضي بود

فليكس ماگات هم با تمجيد از بازيكنانش براي راهيابي به مرحله‌ي بعد بازي‌ها گفت من در اين بازي به دنبال تمام امتيازهاي آن بودم؛ اما، در اين ميان مشكلات زيادي داشتيم. بدون شك براي شروع بازي تركيب ايده‌آلي نداشتيم. فكر مي‌كردم كه با ساينول مي‌توانيم جاي خالي فان بومل را پر كنيم كه البته در نيمه‌ي نخست عملي نشد. ما به دليل تغيير پست‌هاي بازيكنان‌مان تا اندازه‌اي نامطمئن بوديم و بازي خودمان را پيدا نكرديم. اين ضعيف‌ترين بازي ما در ليگ قهرمانان بود. با اين حال در نيمه‌ي دوم يك يا دو فرصت گلزني هم داشتيم. بايد بگويم كه عملكردمان به نسبت بازي رفت چنان كه بايد نبود. خوب شد كه ما دوباره گلي دريافت نكرديم و به مرحله‌ي بعد صعود كرديم. مي‌توانيم در گروهمان اول بشويم. ما برابر اينتر بايد در خانه بازي كنيم و در مسكو هم مي‌توانيم به پيروزي برسيم

اوليور كان، سنگربان و سرگروه بايرن هم در پايان ديدار گفت ابتدا بايد يك بار بازي را تجزيه و تحليل كنيم. بي‌ترديد بازي خوبي نبود و البته بازي برابر پرتغالي‌هاي كوتاه قامت و چابك هرگز هم راحت نبود. بازي‌هايي وجود دارند كه در آنها هيچ چيز به خوبي پيش نمي‌رود و هنگامي كه يك توپ به طرف دروازه نمي‌رسد، همه چيز دشوار مي‌شود. مثلا نتيجه يك بر صفر هم پايدار مي‌ماند. مي‌دانستيم كه اسپورتينگ همه‌ي راه‌ها را خواهد آزمود، چرا كه اينتر در مسكو پيروز شده بود. آنها چيزي براي از دست دادن نداشتند و براي همين كار را براي ما دشوار كردند

پائولونبتو، سرمربي اسپورتينگ هم در پايان بازي درباره‌ي عملكرد بازيكنانش و جريان بازي گفت فكر مي‌كنم تقسيم امتيازات عادلانه بود. مي‌دانستيم كه بازي آساني در پيش نداريم و با ماكاي هم دردسرهايي خواهيم داشت. نيمه‌ي نخست بازي خوب بود و ما اغلب در نيمه آنها بوديم؛ اما، در ضربه‌هاي آخر كم مي‌آورديم. متاسفانه به گل نرسيديم و در اين راه باور لازم را نداشتيم. در نيمه‌ي دوم ساختار بازي ما ديگر چندان خوب نبود و بايرن بهتر بازي كرد. هر دو طرف شانس‌هايي براي گلزني داشتند؛ با اين حال هنوز هم مي‌توانيم به مرحله بعد صعود كنيم و در ادامه رقابت‌ها باقي بمانيم. مي‌خواهيم به ميلان برويم و در آنجا پيروز شويم

ديگر بازی گروه

در دومين ديدار اين گروه، بين تيمهاى "اينتر ميلان" از ايتاليا و "اسپارتاك مسكو" در زمين نماينده روسيه، نتيجه يك برهيچ را براى تيم پرسابقه ”اينتر” به همراه داشت. گل نماينده ايتاليا، در دقيقه اول اين بازى به ثمر رسيد و اين تيم را اينك با چهار امتياز اختلاف نسبت به "بايرن مونيخ" ، در رده دوم جدول امتيازات، قبل "ليسبون، واسپارتاك" جاى می‌دهد.

 

 

 

امشب با برگزاري 8 ديدار همزمان ، هفته چهارم ليگ قهرمانان اروپا نيز به پايان مي رسد.

 حساس ترين بازي امشب در لندن و در ورزشگاه امارات ميان 2 تيم آرسنال و زسکا مسکو برگزار مي شود.
توپچي ها که در بازي رفت نتوانستند در برابر سرماي وحشتناک مسکو مقاومت کنند و با يک گل مغلوب نماينده روسيه شدند، حالا براي پس گرفتن صدرنشيني از اين تيم و انتقام شکست 2هفته پيش بهترين فرصت را در اختيار دارند. هم اکنون زسکا مسکو با 7 امتياز صدرنشين است و آرسنال با 6امتياز در جاي دوم قرار دارد. در اين گروه هامبورگ همراه لژيونر ايراني اش ، مهدوي کيا با 3 شکست متوالي قعرنشين جدول است.
هامبورگي ها براي رسيدن به رتبه سوم جدول و کسب جواز حضور در جام يوفا بايد اختلاف 4 امتيازي خود را با پورتو که هم اکنون تيم سوم جدول است جبران کنند. به همين دليل کسب 3 امتياز بازي خانگي امشب براي توماس دال و هواداران هامبورگ مي تواند ارزش زيادي داشته باشد. هامبورگ که بازي رفت را با نتيجه 4بر يک به پورتو واگذار کرده است ، براي جبران آن شکست انگيزه هاي فراواني خواهد داشت.
طبق آخرين اخبار مهدوي کيا در اين بازي از ابتدا به ميدان خواهد رفت.
برنامه کامل بازيهاي امشب ليگ قهرمانان اروپا در زير آمده است :
ليون با ديناموکيف در ورزشگاه ژرلان ، داور: پيترونيک از هلند
رئال مادريد با استوابخارست در ورزشگاه سانتياگو برنابئو ، داور: کنراد پلاتز از اتريش
کپنهاگن با منچستريونايتد در پارکن استاديوم ، داور: ولفگانگ اشتارک از آلمان
بنفيکا با سلتيک در ورزشگاه بنف ، داور: کايروس واساراس از يونان
آرسنال با زسکامسکو در ورزشگاه امارات ، داور: لبوس ميشل از اسلواکي
هامبورگ با پورتو در ورزشگاه آره نا، داور: لورنت دامل از فرانسه
ميلان با اندرلخت در ورزشگاه سن سيرو، داور: هربرت فاندل از آلمان
ا.اک آتن با ليل در ورزشگاه المپيک آتن ، داور: استفان بنت از انگليس
تمام بازيها راس ساعت 23:15 به وقت تهران برگزار مي شود.

نماينده ی ديگر آلمان

از سوى ديگر تيم باشگاه "وردر برمن" نماينده آلمان در اين گروه با موفقيت چشم گيرى در زمين "لوسكى صوفيه" از بلغارستان، شانس راه يابى خود را به دورآينده، بهبود بخشيد. "برمن" با پيروزى ۳برهيچ دربرابر تيم ميزبان كه اولين آن در دنبال يك گل خودى به دست آمد، خودرا در رده دوم جدول امتيازات با دو امتياز اختلاف نسبت به " بارسلون" جاى داد.

 

 

شرايط براي "كلوديو پيزارو" مهاجم پاراگوئه‌اي بايرن مونيخ هر روز دشوارتر مي شود.

 اين بازيكن كه قراردادش در پايان فصل به پايان مي رسد، در آستانه جدايي از بايرن قرار دارد.

پيزارو تاكنون چندين بار صداي سران باشگاه بزرگ آلماني را در آورده است. آخرين بار او در جشن اكتبر در حالي كه به علت نوشيدن مشروبات الكلي در شرايط عادي قرار نداشت، در حين رانندگي دستگير شد.

اين دومين بار بود كه او به اين اتهام در مدت يك سال دستگير مي شد.

جريمه سنگين مالي و محروميت چندين ماهه از رانندگي پيامد آن رخداد بود.

به نوشته‌ي روزنامه‌ي بيلد، شايعه‌ي جدايي پيزارو از بايرن با درخواست بالاي حقوق او قوت بيشتري يافته است.

پيزارو از مدير برنامه‌هايش كه در حال گفت‌وگو با سران بايرن درباره‌ي تمديد قرارداد است، تقاضا كرده است كه دستمزد او بالاتر از ميزان كنوني باشد.

مهاجم سال پيش وردربرمن هم بر همين اساس پيشنهادي چهار ميليون يورويي را ارايه كرد كه اين رقم بالا باعث شد طرف مقابل، گفت‌وگو را ناتمام بگذارد.

كارل هاينس رومينگه، در واكنشي انتقادآميز درباره‌ي اين درخواست گفت هر كس مي‌خواهد همانند شوچنكو حقوق بگيرد، بايد همانند شوچنكو هم بازي كند

از دست دادن پنالتي در بازي اين هفته بايرن هم مزيد بر علت شد تا فاصله او با بايرن بيش از پيش شد. اين در حالي بود كه پيزارو توپ را از "روي ماكاي" گلزن آماده گرفت تا خود آن را به ثمر برساند اما، در پيكار با "اوكارنيكولوف" گلر فرانكفورتي‌ها ناكام ماند. در اين شرايط تمديد قرارداد بيش از يك سال غير ممكن به نظر مي‌رسد. شايد اين جدايي در تعطيلات نيم فصل بوندسليگا رخ دهد.

 

 

يكشنبه شب، مرحله‌ي يك هشتم نهايي جام حذفي آلمان (DFB Pokal) قرعه‌كشي شد و تيم‌هاي حاضر در اين مرحله از رقابت‌ها حريفان خود را شناختند.

 در اين مرحله از ديدارها كه در روزهاي نوزدهم و بيستم دسامبر برگزار مي‌شود، هانوفر ميزبان دويسبورگ دسته دومي خواهد بود و بايرن مونيخ هم به آخن خوهد رفت تا با آلمانيا آخن ديدار كند.

با انجام اين ديدارها، فصل فوتبال 2006 در آلمان پايان مي‌يابد و تيم‌ها به تعطيلات نيم فصل مي‌روند.

مرحله‌ي يك چهارم نهايي جام حذفي آلمان در روزهاي 27 و 28 فوريه آينده برگزار خواهد شد. هفدهم و هجدهم آوريل 2007 زمان انجام ديدارهاي مرحله نيمه نهايي است و در 26 مه 2007 هم ديدار پاياني ريز رقابت‌ها در ورزشگاه المپيك برلين انجام خواهد شد.

برنامه ديدارهاي مرحله‌ي يك هشتم نهايي جام حذفي آلمان:

اوزنا بروك ـ هرتابرلين

كيكرز افن باخ - واكر بورگهاوزن

گروتر فورث ـ ولفسبورگ

بوخوم - اشتوتگارت

هانوفر - دويسبورگ

آلمانيا آخن - بايرن مونيخ

اينتراخت فرانكفورت - كلن

نورنبرگ - اونترهاخينگ


 

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ آبان ،۱۳۸٥