برد بايرن مصدوم

تيم فوتبال بايرن مونيخ با درخشش روي ماكاي و مارك ون‌بومل، دو بازيكن هلندي‌ خود موفق شد در دومين روز از هفته نهم دسته اول بوندس ليگا به پيروزي مقابل اينتراخت فرانكفورت برسد.

بايرني‌ها پس از باخت عجيب سه بر يك از وردربرمن، تلاش كردند تا در خانه مقابل 69 هزار تماشاگر خودي در ورزشگاه آليانس آره‌نا ناكامي هفته قبل را با كسب پيروزي مقابل ميهمان، جبران كنند. از اين رو بايرن به لطف دو گل ماكاي (24) و ون بومل (29) سه امتياز بازي با اين تيم را كسب كرد.
كلاديو پيزارو، مهاجم اهل پرو بايرن ضربه پنالتي دقيقه 44 را به دستان نيكولوف، دروازه‌بان اينتراخت فرانكفورت كوبيد تا شانس افزايش گل مونيخي‌ها از دست برود.

سخنان

ماگات در نشست خبري پايان بازي درباره‌ي آن گفت فكر مي‌كنم در نيمه نخست بازي خوبي را به نمايش گذاشتيم اما، مثل هميشه اندكي زمان مي‌خواستيم تا خودمان را در بازي پيدا كنيم. گل نخست به ما اعتماد بخشيد البته بايد برابر اين گونه حريفان پيروزي قاطعي به دست بياوريم و تنها با دو گل راهي خانه نشويم. بلافاصله در سي دقيقه‌ي پاياني بازيكنان ما نشان دادند كه نه تنها برابر اسپارتاك مسكو مي‌توانند گل‌هاي زيادي به ثمر برسانند. از دست دادن پنالتي درهر بازي ممكن است. در بازي برابر شالكه هم بايد همانند نيمه نخست اين بازي ظاهر شويم

وي در مورد ضربه پنالتي هدر رفته كلاديوپيزارو نيز گفت اين كه ضربه پنالتي پيزارو گل نشده ناراحت كننده است ولي اين اتفاق ديگر تكرار نخواهد شد و اين ضربات را به هدر نخواهيم داد

فريد هلم فونكل، سرمربي فرانكفورت هم در پايان بازي گفت به بايرن براي پيروزي در اين بازي تبريك مي‌گويم. آنها شايسته اين پيروزي بودند ما در 20 دقيقه آغازين بازي كاملا منظم بازي كرديم و يكي دو فرصت هم داشتيم. پس از بايرن بازي را به دست گرفت و ما كار آساني نداشتيم. پس از اخراج بازيكنان‌مان طبيعي بود كه كار بر ما دشوارتر شود. ما جنگيديم اما، بيشتر از اين نمي‌شد كاري كرد

حضور نيمه فعال بازيکنان ايرانی

 در ادامه این رقابتها  دو تیم هامبورگ و هانوفر در ورزشگاه اختصاصی هامبورگ به مصاف هم رفتند که دو تیم در پایان 90 دقیقه به تساوی بدون گل دست یافتند. دراین دیدار مهدی مهدوی کیا 90 دقیقه در ترکیب تیم فوتبال هامبورگ حضور داشت . وحید هاشمیان نیز از ابتدا درترکیب تیمش قرار داشت اما دردقیقه 68 تعویض شد.

 در ضمن علی کریمی ملی پوش کشورمان از دقیقه 75 این دیدار به جای روکه سانتاکروز وارد زمین شد تا در پیروزی تیمش شریک شود.

 * نتايج مسابقات روز دوم به شرح زير است:
بايرن مونيخ 2- اينتراخت فرانكفورت ۰
هامبورگ ۰- هانوفر صفر
نورنبرگ ۱- بروسيا دورتموند ۱ 
مونشن گلادباخ ۰- باير لوركوزن 2
بوخوم ۰- ولفسبورگ 
۱

انرژي كوتبوس 2- هرتابرلين ۰

شالکه۰-اشتوتگارت۲

جدول رده‌بندي

‪ - ۱‬وردربرمن ‪ ۱۹‬امتياز
‪ - ۲‬بايرن مونيخ ‪ ۱۶‬امتياز
‪ - ۳‬شالكه ‪ ۱۶‬امتياز
‪ - ۴‬انرژي كاتبوس ‪ ۱۴‬امتياز
‪ - ۵‬نورنبرگ ‪ ۱۳‬امتياز
‪ - ۶‬هرتابرلين ‪ ۱۳‬امتياز

 

 

1-در هفته نهم ديدارهاى فوتبال قهرمانى باشگاه هاى آلمان در دسته اول اين بار "روى ماكاى" ملى پوش پيشين هلند، موفق‌ترين بازيكن خط حمله بود وخودرا در بين پيشتازان جدول بهترين گل زنان مسابقات جاى داد.

درحال حاضر و بدون توجه به دو ديدار باقيمانده در هفته نهم كه در يكشنبه شب به نتيجه خواهند رسيد، پنج بازيكن و هر يك باتعداد پنج گل از نه بازى، در ليست برترين گلزنان فصل جاى گرفته اند. "روى ماكاى" بازيكن در خدمت تيم "بايرن مونيخ" با كسب يك گل از دو گل اين تيم در برابر "اينتراخت فرانكفورت" تعداد گل هاى خود را به پنج گل افزايش داد و دركنار" ماركو پانتليچ" از تيم هرتا برلين، و ماريو گومش از اشتوتگارت ، باهمين تعداد گل جاى گرفت.

"ديگو" بازيكن تحت قرارداد "وردر برمن" كه در ديدار پرگل اين تيم در برابر"ماينتس" با نتيجه ۶بر۱ بدون گل باقى ماند و همچنين ”ولاد مونته آنو” از تيم "انرژى كونبوس" با هدر دادن يك ضربه پنالتى ، هر يك فرصت مناسبى را ار از دست داده اما بازهم با تعداد پنج گل، جزو برترين‌هاى اين جدول محسوب می‌شوند.

در ميان ملى پوشان آلمان "يان شلاد راف" از تيم آلمانيا آخن، در صورت موفقيت درديدار امشب تيم خود در مقابل "آرمينيا بيله فلد" تعداد چهارگل كنونى خودرا بهبود می‌بخشد.  "ميروسلاو كلوزه" بهترين گلزن پيكارهاى جام جهانى از تيم "وردربرمن" نيز در اين هفته با كسب دو گل ديگر در بين شش بازيكن ديگر و هر يك با تعداد چهار گل، جاى می‌گيرد.

2-لوكاس پودولسكي، مهاجم جوان بايرن مونيخ در تمرين‌هاي روز جمعه‌ي بايرن و در برخورد با مارك فان بومل، آسيب ديد و تا سه هفته نمي‌تواند در بازي‌هاي تيمش شركت كند.

 مهاجم پيشين كلن كه از ناحيه‌ي پاي راست آسيب ديده است، پس از برخورد تا مدتي به تمرين ادامه داد؛ اما، در ادامه با درد شديدي روبه‌رو شد كه ناچار شد پاي خود را به گچ پزشكان بسپارد. پاي او تا يك هفته در گچ خواهد بود. آنچه بديهي است، آن است كه پولدي جوان سه هفته ديگر آماده بازي خواهد شد.

 فليكس ماگات سرمربي بايرن درباره‌ي آسيب ديدگي مهاجم جوانش گفت واقعا حيف است كه لوكاس درست در اين زمان كه اوج بازي‌هاي ماست غايب خواهد بود. براي خود او هم ناگوار خواهد بود. او هر كمكي از سوي ما را دريافت خواد كرد تا هر چه زودتر سلامت خود را بازيابد

پودولسكي تا كنون يك بار در بوندسليگا و يك بار هم در ليگ قهرمانان براي بايرن گلزني كرده است. به اين ترتيب نمي‌تواند بايرن را در بازي برابراسپورتينگ ليسبون در ليگ قهرمانان اروپا همراهي كند. او به احتمال فراوان ديدار انتخابي يورو 2008 آلمان برابر قبرس را نيز از دست خواهد داد. اين ديدار پانزدهم نوامبر در نيكوزيا برگزار خواهد شد.


  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ آبان ،۱۳۸٥