بيوگرافی وودی فلر

رودولف فولر که همه‌ي فوتبالدوستان او را به عنوان «رودي فولر» مي‌شناسند، تا اواسط دهه 90 ميلادي يكي از مهاجمان موفق و درخشان فوتبال آلمان بود. وي از سال 2000 به مدت 4 سال مربيگري تيم ملي فوتبال آلمان را برعهده داشت.

فولر در تاريخ سيزدهم آوريل 1960 در شهر «هاناو» واقع در ايالت هسن آلمان، در خانواده ا‌ي فوتبالدوست چشم به جهان گشود. پدرش که مربيگري تيم جوانان اين شهر را برعهده داشت، او را از هشت سالگي همراه خود به تمرين هاي فوتبال مي‌برد. فولر از همان آغاز مي‌خواست در خط حمله بازي کند و در اين پست از خود استعداد زيادي نشان داد.

فولر پانزده ساله بود که توجه مربي تيم دسته دومي «کيکرز اوفن‌باخ» را جلب كرد. اما مادر فولر مي‌خواست که او در کنار فوتبال حتما دوره‌ي کارآموزي خود را در رشته‌ي بازرگاني اداري به پايان برساند. چنين نيز شد و فولر در همان تيم باشگاهي ، دوره‌ي کارآموزي خود را همراه با ورزش فوتبال دنبال کرد.

شانزده ساله بود که براي نخستين بار با بازيکنان حرفه‌اي کيکرز اوفن‌باخ شروع به تمرين كرد. وي به عنوان بازيکن حرفه‌اي روي‌هم 67 بازي براي اين تيم انجام داد و 17 گل به ثمر رساند. در سال 1980 به تيم دسته‌ي اولي « مونيخ 1860» پيوست. باشگاه مونيخي براي اين انتقال هفتصد هزار مارک به باشگاه اوفن‌باخ پرداخت و اين رقم نشان مي‌داد که فولر در همان زمان بازيکن باارزشي به شمار مي‌رفته است.

تيم «مونيخ 1860» در نخستين سال پيوستن رودي فولر به اين تيم چهره‌ي موفقي نداشت و به دسته‌ي دوم سقوط کرد. با اينکه رودي فولر در نخستين فصل بازي‌ها در دسته‌ي دوم 37 گل براي اين تيم به ثمر رساند و آقاي گل مسابقه هاي بوندسليگاي دو شد، اما تيم مونيخ نتوانست به ليگ يك راه پيدا کند. از همين رو فولر در سال 1982 به تيم موفق وردربرمن در «بوندس‌ليگا» پيوست.

فولر در همان سال به تيم ملي فوتبال آلمان دعوت شد و نخستين بازي ملي خود را در نوامبر سال 1980 در مقابل ايرلند شمالي انجام داد. آلمان در ميان شگفتي، آن بازي را با نتيجه‌ي يک بر صفر واگذار کرد. اما اين شکست، آغاز راهي پرافتخار بود. فولر در سال 1986 با تيم ملي فوتبال آلمان به مقام نايب‌قهرماني جهان و چهار سال پس از آن در ايتاليا به مقام قهرماني جهان رسيد. وي با همين تيم در سال 1992 نايب قهرمان اروپا شد. رودي فولر در سطح باشگاهي نيز دوره‌هاي موفقي داشت. وي در نخستين فصل حضورش در وردر برمن، آقاي گل مسابقات بوندس‌ليگا شد و در همان سال به عنوان بهترين بازيکن آلمان برگزيده شد. وي روي‌هم 137 بازي براي وردربرمن انجام داد و 97 گل براي اين تيم به ثمر رساند.

فولر در سال 1987 به تيم «رم» پيوست و به مدت پنج سال براي اين تيم صاحب‌نام ايتاليايي توپ زد. وي با اين تيم يک بار قهرمان جام حذفي فوتبال ايتاليا شد. او 142 بازي براي رم انجام داد و 44 گل به نام او ثبت شد.

فولر در سال 1992 به تيم «المپيک مارسي» فرانسه پيوست و يک سال پس از آن با همين تيم قهرمان باشگاههاي اروپا شد. ترازنامه‌ي فولر در اين باشگاه فرانسوي نيز درخشان بود. او در 58 بازي 24 گل وارد دروازه ي حريفان كرد.

فولر در سال 1994 به ميهنش بازگشت و اين بار در خدمت تيم باير لورکوزن قرار گرفت. دو سال پاياني فعاليت ورزشي او در اين تيم سپري شد و فولر در 62 بازي براي اين تيم، 26 بار دروازه‌ي حريفان را فروريخت.

به موازات آن، رودي فولر 90 بار براي تيم ملي فوتبال آلمان انجام داد و 47 گل براي اين تيم به ثمر رساند. وي در سال 1994 کفش‌هايش را آويخت، اما اين به معناي گسستن پيوندهاي او با فوتبال نبود. تيم ملي آلمان در سال 2000 در حالي در چارچوب رقابت‌هاي جام ملت‌هاي اروپا شرکت کرد که مقام قهرماني اروپا را همراه خود يدک مي‌کشيد. اما اين تيم با مربيگري «اريش ريبک» در همان دور مقدماتي در گروه خود آخر شد و از صعود به دور بعدي بازماند. اين براي فوتبال آلمان يک فاجعه و آغاز بحراني جدي بود.

سرانجام پس از کشمکش‌هاي فراوان ميان مسئولان فوتبال در آلمان، براي تعيين مربي جديد تيم ملي، قرار شد اين پست به مدت يک سال در اختيار رودي فولر قرار بگيرد. تيم ملي فوتبال آلمان با مربيگري فولر، توانست بر بحران غلبه کند و در جام جهاني سال 2002 در ژاپن و کره‌ي جنوبي به ديدار نهايي راه يابد. آلمان آن ديدار را در مقابل تيم ملي برزيل با نتيجه‌ي دو بر صفر واگذار و به مقام دومي جهان بسنده کرد. اين بزرگ‌ترين افتخار ورزشي رودي فولر در مقام مربيگري بود.

پس از اينکه تيم ملي فوتبال آلمان در مسابقه هاي جام ملت‌هاي اروپا در سال 2004 در رقابت‌هاي گروهي ناموفق ماند و حذف شد، رودي فولر از مقام مربيگري اين تيم کناره‌گيري کرد. فولر پس از آن براي مدت بسيار کوتاهي مربي تيم باشگاه «رم» و باير لورکوزن بود. او هم‌اکنون مدير ورزشي باشگاه باير لورکوزن است.

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۸ امرداد ،۱۳۸٦

بيوگرافی شوماخر

هارالد شوماخر در طول عمر ورزشي‌اش كه كم و بيش دو دهه‌ طول كشيد، يکي از بهترين دروازه‌بان هاي فوتبال آلمان بود.

 تيم فوتبال کلن در دهه‌ ي 60 دروازه‌باني به نام «توني شوماخر» را درون دروازه ي خود مي ديد. به خاطر همين بازيکن بود که در کلن هارالد شوماخر را نيز «توني» مي‌ناميدند.

در کتابي که در سال2000 در رابطه با تاريخچه‌ي تيم فوتبال باشگاه کلن آلمان انتشار يافت، درباره‌ي هارالد شوماخر دروازه‌بان فراموش‌نشدني اين باشگاه و تيم ملي فوتبال آلمان در دهه‌ي 80 ميلادي آمده است: «آميزه‌اي از کارايي، درخشش، بي‌باکي و ... ، هارالد شوماخر را به يکي از تاثيرگذارترين پديده‌هاي فوتبال کلن و آلمان تبديل مي‌کند».

هارالد شوماخر در تاريخ ششم مارچ 1954 در شهر کوچک "دورن" واقع در ايالت نوردراين وستفالن آلمان چشم به جهان گشود. او در 8 سالگي فوتبال را آغاز کرد و در پست‌هاي گوناگون به خدمت گرفته شد، سرانجام با تشخيص مربي درون دروازه قرار گرفت. خود او بعدها اعتراف کرد که: «دروازه‌باني تنها پستي بود که به آن علاقه داشتم، زيرا من اهل دويدن نبودم.»

شوماخر درون دروازه توانست توانايي‌هاي ورزشي خود را بروز دهد. وي به سرعت پله‌هاي رشد و ترقي را پيمود و از راه مسابقه هاي منطقه‌اي و سپس ايالتي جوانان، به تيم ملي فوتبال جوانان آلمان راه يافت. او در آنجا البته دروازه‌بان ذخيره بود. باشگاه فوتبال کلن از همان زمان در پي او بود و سرانجام در سال 1972 اين بازيکن با استعداد را در سن 18 سالگي به خدمت گرفت.

در آن سال‌ها، در حالي که شوماخر دروازه‌باني گمنام بود و بيشتر وقت ها روي نيمکت ذخيره‌ها مي نشست، آلمان عصر طلايي فوتبالش را تجربه مي‌کرد. اما يک حادثه، فرصتي تاريخي در اختيار شوماخر قرار داد و او نيز با پيگيري از اين فرصت به بهترين نحوي استفاده کرد. آسيب‌ديدگي شديد دروازه‌بان اصلي کلن باعث شد که شوماخر به عنوان دروازه‌بان شماره‌ي يک درون دروازه قرار گيرد. او به سرعت توانست با بي‌باکي فراوان، پرش‌هاي حيرت‌انگيز و واکنش‌هاي به موقع، جاي خود را درون دروازه تثبيت کند.

درخشش شوماخر در بازي‌هاي ليگ فوتبال آلمان (بوندس‌ليگا) به گونه‌اي بود که او در سن 25 سالگي به تيم ملي فوتبال آلمان فرا خوانده شد. در آن زمان دروازه‌بان شماره‌ي يک و بي‌چون و چراي تيم ملي آلمان سپ ‌ماير بود که الگوي شوماخر نيز به شمار مي‌رفت. اما باز هم حادثه‌اي ديگر باعث شد که شوماخر به دروازه‌بان شماره‌ي يک تيم ملي تبديل شود. ماير در يک سانحه‌ي رانندگي به سختي آسيب ديد و به ناچار با فعاليت در ميدان‌هاي ورزشي وداع کرد. به اين ترتيب راه براي افتخارهاي ملي شوماخر گشوده شد.

شوماخر و کسب عنوان قهرماني اروپا در سال 1980

شوماخر در سال 1980 به نخستين افتخار بزرگ خود دست يافت و با تيم ملي فوتبال آلمان قهرمان اروپا شد. پس از آن اما براي دو دوره‌ي پي‌درپي يعني در سال‌هاي 1982 و 1986 تيم ملي فوتبال آلمان در بازي‌هاي نهايي جام جهاني فوتبال در مقابل تيم‌هاي ايتاليا و آرژانتين ناکام شد تا در حسرت قهرماني جهان باقي ماند.

شوماخر در مقايسه تيم ملي فوتبال آلمان سال 1982 با 1986 و يادآوري خاطرات آن سال‌ها مي‌گويد: «هر دو تيم خيلي خوب بودند. تيم سال 1986 از نظر بازيکنان فردي با داشتن مهره‌هايي چون رومينيگه و ماتيوس بهتر بود. اما متاسفانه در مقابل آرژانتين هم باختيم و با وجود تلاش نتوانستيم بازي را به وقت اضافي بکشانيم، چون بيشتر با احساس خود بازي مي‌کرديم تا با عقلمان. در هر صورت دوبار در بازي نهايي در مقابل بهترين تيم‌هاي جهان شکست خورديم. هنوز هم براي من يادآوري آن خاطرات جالب است».

جام جهاني سال 1982 در اسپانيا، همزمان يکي از نقطه‌هاي تاريک دوره‌ي فعاليت ورزشي شوماخر بود. در ديدار نيمه‌نهايي اين مسابقات که آلمان در مقابل فرانسه قرار گرفته بود، خطاي بسيار خشن شوماخر بر روي "باتيستان" بازيکن فرانسوي در محوطه‌ي جريمه، به آسيب‌ديدگي شديد اين بازيکن منجر شد و وي چند ماه در بيمارستان بستري بود. شوماخر پس از بازي در صدد توجيه خطاي خود برآمد و از همين رو در سراسر محافل ورزشي اروپا مورد انتقاد شديد قرار گرفت.

شوماخر براي رهايي از اين رسوايي ورزشي و يافتن چهره‌اي مقبول، نيازمند دو سال تلاش مداوم بود. وي توانست با بازي‌هاي خوب و رفتار ورزشي مناسب، آن رويداد تلخ را جبران کند. در سال‌هاي 1984 و 1986 عنوان بهترين بازيکن فوتبال سال آلمان را از آن خود کرد.

شوماخر خيال داشت فعاليت ورزشي خود را به عنوان دروازه‌بان تيم ملي تا مسابقات جام ملت‌هاي اروپا در سال 1988 ادامه دهد، اما انتشار کتاب خاطرات او تحت عنوان «سوت آغاز بازي»، اين نقشه را برهم زد. وي در آن کتاب، مسائلي خصوصي بازيکنان تيم ملي را که در اردوها شاهد آن بود مطرح و سيماي برخي از بازيکنان را در افکار عمومي لکه‌دار كرد. همين كار باعث شد که او ديگر به تيم ملي آلمان دعوت نشود. پس از آن شوماخر براي سه سال به ترکيه رفت و براي تيم فنرباغچه‌ي استانبول بازي کرد. وي در آنجا هم موفق بود.

شوماخر در سال 1991 به آلمان بازگشت و در آخرين سال حضور در ميدان، محافظت از دروازه‌ي بايرن مونيخ را بر عهده داشت. وي در سال 1992 کفش‌هايش را براي هميشه آويخت.

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ امرداد ،۱۳۸٦

جام حذفی-کان -بايرن

فهرست بازيكنان آسيب ديده‌ي بايرن مونيخ همچنان طولاني باقي ماند. اوتمار هيتسفلد سرمربي بايرن در آستانه ديدار تميش برابر واكربورگهاوزن از آسيب ديدگي شش بازيكن خود ابراز ناراحتي كرد.

مارسل يانزن آخرين بازيكن آسيب ديده‌ي مونيخي‌هاست كه ديدار دوشنبه بايران در مرحله‌ي نخست جام حذفي آلمان را از دست داده است. اين بازيكن 21 ساله و ملي‌پوش فوتبال آلمان كه تازه روز جمعه در تمرين‌هاي بايرن حاضر شده بود، روز شنبه بار ديگر ناچار شد به خود استراحت بدهد. او در تمرين‌هاي اين روز بايرن براثر برخوردي تازه دچار آسيب شد.

هيتسفلد، سرمربي بايرن درباره اين بازيكن خود گفتحضور او براي بازي روز دوشنبه با ترديد روبروست

صرف‌نظر از يانزن، بايرن در اين بازي ويلي سانيون، ‌يان شلاودراف،‌ والدين اسماعيل، ‌لوكاس پودولسكي،‌ لوكاتوني و اتس هلنر را هم به همراه نخواهد داشت.

از كريستين لل به عنون جانشين يانزن در اين ديدار ياد مي‌شود.

لل در تمرين‌هاي روز دوشنبه در نقش مدافع كناري تمرين كرد. هليل آلتين توپ هم مي‌تواند در اين پست بازي كند.

هيتسلفد در كارهاي هجومي‌اش به زوج ميروسلاو كلوزه - فرانك ريبري اميد خواهد بست. تمرين‌هاي روز پاياني بايرن اين موضوع را نشان مي‌دهد. لوكاس پودرولسكي كه روز شنبه نخستين بار پس از مدت‌ها پا به توپ شد همچنان نمي‌تواند براي بايرن به ميدان برود.

بازگشت لوكاتوني هم زمان بيشتري طول خواهد كشيد.

به گفته‌ي سرمربي بايرن، بازيكن ايتاليايي‌اش در روز سه‌شنبه در تمرين‌ها حاضر خواهد شد. حضور او در نخستين بازي بايرن در بوندس ليگا برابر هانزاروشتوك هم‌چنان با ترديد روبرو است. پيش از اين گفته مي‌شد،‌ توني روز شنبه يا يك‌شنبه در تمرين‌هاي بايرن حاضر خواهد شد.

"فرانك ريبري" هافبك فرانسوي تيم فوتبال بايرن مونيخ كه قرار است فردا دوشنبه درمسابقات جام حذفي باشگاه‌هاي آلمان مقابل تيم دسته سومي "واكر بورگاسن" در خط حمله بازي كند، تاكيد كرد، نمي‌خواهد يك فوق ستاره باشد. 

 "اوتمار هيتزفلد" سرمربي بايرن مونيخ در آخرين مسابقه پيش از فصل خود قبل از آغاز رقابت‌هاي بوندسليگا به صورت آزمايشي از ريبري پشت سر "ميروسلاو كلوزه" استفاده خواهد كرد.

اما اين بازيكن ‪ ۲۴‬ساله كه با به ثمر رساندن دو گل در سه مسابقه خوش درخشيد است فقط مي‌خواهد بخشي از يك تيم موفق باشد نه فوق ستاره.

در يك نظرسنجي كه اخيرا توسط مجله ورزشي "كيكر" انجام شده، ‪ ۵۴‬درصد از خوانندگان اين مجله معتقدند ريبري ستاره جديد بوندسليگا خواهد بود اما بازيكن سابق المپيك مارسي علاقه‌اي به مورد توجه بودن ندارد.

وي گفتنمي‌خواهم فوق ستاره بايرن باشم. دوست دارم سخت تلاش كنم و باعث خوشحالي هواداران شوم. قهرماني را هم مي‌خواهم

بايرن مونيخ فصل جديد بوندسليگا را از روز شنبه با بازي مقابل هانزاروشتوك تازه صعود كرده در ورزشگاه آليانز آره‌نا، شروع مي‌كند.

 

 

"اوليور كان" كاپيتان باشگاه بايرن مونيخ براي شروع بيست و يكمين و آخرين فصل حضور خود در رقابتهاي ليگ دسته يك باشگاههاي آلمان (بوندسليگا) كه مي‌تواند بيست و يكمين قهرماني بايرن را نيز در بر داشته باشد، لحظه شماري مي‌كند.

كان پيش از اين به صورت عمومي از عملكرد بايرن در فصل گذشته كه چهارم شد و حتي جواز حضور در رقابتهاي فصل جديد جام قهرمانان باشگاههاي اروپا را بدست نياورد، انتقاد كرده بود.

اما مسئولان بايرن امسال دست ودلبازي كرده و ‪ ۶۹‬ميليون يورو براي به عضويت گرفتن "فرانك ريبري" فرانسوي، "لوكا توني" ايتاليايي و "ميروسلاو كلوزه" هزينه كردند.

تزريق خون تازه به تيم، كان را متقاعد كرده كه مي‌تواند پيش از آويختن كفش‌هايش و خداحافظي از دنياي فوتبال، همراه با بايرن روي سكوي قهرماني بايستد.

وي به روزنامه "بيلد" گفتآنچه احساس مي‌كنم دلتنگي يا غمگيني نيست بلكه نوعي حس خوشحالي و هيجان است. من ‪ ۲۰‬سال است فوتبال بازي مي‌كنم اما واقعا براي شروع اين فصل، هيجان دارم

كان انتظار چالش و رقابت نزديكتري با رقباي بايرن دارد و مي‌گويداشتوتگارت و وردربرمن هر دو در فصل جديد قوي تر از آني هستند كه در جام حذفي نشان دادند. انتخاب از بين تيم‌هاي برتر ليگ، دشوار خواهد بود

وي عقيده دارد حضور بازيكنان جديد مثل "مارسل يانسن" (مدافع)، "هميت آلتين تاپ" و بازگشت "زي روبرتو" خون تازه‌اي را به تيم تزريق كرده است.

دروازه بان سابق تيم ملي فوتبال آلمان اظهارداشتبازيكنان جديد هميشه انرژي تازه را به همراه مي‌آورند و همه براي بازكردن جاي خود در تركيب اصلي تلاش مي‌كنند. فكر مي‌كنم اين وضع تاثير مثبتي بر تيم خواهد داشت

وي به‌ويژه از عملكرد ريبري ‪ ۲۴‬ساله كه در ازاي ‪ ۲۶‬ميليون يورو از المپيك مارسي فرانسه خريداري شده، قرار گرفته است.

كاپيتان بايرن گفتريبري بازيكني است كه هرگز نمي‌توانيد پيش بيني كنيد حركت بعدي او چيست. او پيراهن شماره هفت "مهمت شول" را گرفته كه كاملا برازنده‌اش است. با حضور امثال او، فصل خوبي را پيش بيني مي‌كنم

 

"باير لوركوزن" و "انرژي كوتبوس" دو تيم بوندسليگا قربانيان زودهنگام جام حذفي آلمان به دست غول كشهاي دور اول مسابقات شدند .

" فابين بول " با زدن يك گل به باير لوركوزن در دقيقه ‪ ۸۷‬بازي قهرمان تيم دسته دومي " سن پائولي " شد.

اين گل، لوركوزن يكي از تيمهاي صعود كرده به مرحله يك چهارم نهايي مسابقات فصل گذشته يوفا را از گردونه جام حذفي آلمان خارج كرد .

پيروزي تيم دسته سومي " روت- وايس اسن " بر انرژي كوتبوس با ضربات پنالتي نيز يكي از نتايج دور از انتظار دور اول مسابقات بود .

پس از تساوي دو تيم در وقت اضافي ، " ونسان واگنر " گل پيروزي ‪ ۶‬بر ‪۵‬ روت وايس را با ضربات پنالتي به ثمر رساند .

در عوض ، اشتوتگارت مدافع عنوان قهرماني بوندسليگا پس از غلبه بر تيم دسته دومي " وهن وايسبادن " به دور دوم صعود كرد . اين پيروزي دو بر يك به لطف دو ضربه پنالتي " روبرتو هيلبرت " هافبك تيم ملي آلمان در نيمه دوم حاصل شد .

در اين ديدار خشن ، داور مسابقه چهار بار كارت قرمز به بازيكنان نشان داد و هريك از تيمها دو بازيكن خود را به دليل اخراج شدن از زمين از دست دادند .

در همين حال، " هانزا روشتوك " يك تيم تازه صعود كرده به بوندسليگا تيم دسته چهارمي روت- وايس هازبورن را هشت بر صفر درهم شكست .

اينتراخت فرانکفورت هم با حضور ۹۰ دقيقه ای مهدويکيا حريف خود را مغلوب کرد.

در این دیدار که دقایقی پیش در ورزشگاه آلته فوراشترای به پایان رسید تیم فوتبال اینتراخت فرانکفورت با نتیجه 4 بر یک میزبان خود اونیون برلین را شکست داد.

در این دیدار مهدی مهدوی کیا برای اولین مرتبه پیراهن تیم اینتراخت فرانکفورت را در مسابقه ای رسمی برتن کرد و در حضور 90  دقیقه ای خود در ترکیب ثابت این تیم، با پاس خود در به ثمر رسیدن گل دوم و تساوی بخش تیمش نقش مهمی را ایفا کرد.

الکساندر مه یر در دقایق 17، 37 و 57 و آماناتادیس در دقیقه 86 برای اینتراخت گلزنی کردند و تک گل تیم اونیون برلین در دقیقه 28 و توسط پاچینسکی به ثمر رسید.

در سایر بازی های عصر امروز که تا این لحظه به پایان رسیده، نتایج زیر بدست آمده است:
- ویلینگن ۱ - فرایبورگ 3
- ووپرتالر ۱ - ارزگه بیرگه ۱ ( در ضربات پنالتی تیم  ووپرتالر با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی دست یافت)
- گرا ۰ - ینا 3
- هولستاین ۰ - هامبورگ 5
- بابلزبرگ ۰ - دویسبورگ 4
- ویکتوریا ۰ - نورنبرگ 6
- وردربرمن(آماتور) 4 - اف سی کلن 2
- اونیون برلین ۱ - اینتراخت فرانکفورت 4
- نئوسترلیتس ۰- کارلسروهه 2
- هاولسه ۰- کوبلنز 3
- لورکوزن (آماتور) ۰- پادربورن ۱
- نورمانیا
 ۰ - آلمانیا آخن 3

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱:٠٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٥ امرداد ،۱۳۸٦

سخبر از بايرن و وردربرمن- هاشميان مهدويکيا

در پي جستجوي كميته استعداديابي بايرن مونيخ، توجه مسوولان اين باشگاه به نوجوان 13 ساله‌اي به نام "پير لاروري كوري" جلب شد تا وي را به مونيخ بياورند.رن

پير لاروري كوري، نوجوان 13 ساله پرويي مورد توجه كميته استعداديابي بايرن مونيخ قرار گرفته است تا به تيم نوجوان باوارياي بپيوندد.

سران سرخپوشان مي‌خواهند با او قراردادي يك ساله ببندند. اين در حالي است كه اولي هوينس، مدير ورزشي اين تيم اعلام كرد درباره حضور كوري فعلا چيزي قطعي نشده است.

 

 "خوليو دوس سانتوس"، ‌هافبك 24 ساله بايرن مونيخ به احتمال زياد از اين تيم جدا خواهد شد.

اوتمار هيستفلد، سرمربي باواريايي‌ها تاكيد كرد دوس سانتوس بازيكن خط مياني اين تيم جايي در برنامه‌هاي اين سرمربي در فصل آتي بوندس ليگا ندارد و اگر باشگاهي خواهان به خدمت‌گيري وي است، مي‌تواند پا پيش بگذارد چون بايرن او را خواهد فروخت.

ضمن اينكه شنيده شده چند باشگاه با خود او وارد مذاكره شده‌اند.

مسوولان وردربرمن درصدد جذب "مارتين فينن"، مهاجم ملي‌پوش تيم تپليك جمهوري چك هستند.

در جريان رقابت‌هاي جام جهاني جوانان كه در كانادا برگزار شد، مارتين فينن، مهاجم ارزنده تيم ملي زير بيست ساله‌هاي جمهوري چك كه هم اكنون در باشگاه تپليك اين كشور توپ مي‌زند، توجه مسوولان وردربرمن را به خود جلب كرد تا او را در ليست خريدهاشان قرار دهند تا شايد در آينده كلوزه‌اي ديگر شود.

لازم به ذكر است سران هرتابرلين نيز خواهان به خدمت‌گيري اين مهاجم جوان هستند.

 

 

 

تيم فوتبال هانوفر آلمان امشب بدون وحيد هاشميان مهاجم ايراني خود در رقابتهاي جام حذفي (ليگاپوكال) به مصاف آهلن مي‌رود.

در اين بازي كه نخستين بازي رسمي فصل نيز به حساب مي‌آيد، روسنتال، شروتر و هاشميان حضور نخواهند داشت.

روسنتال مصدوم است، شروتر در ليست ‪۱۸‬نفره تيم نيست و وحيد هاشميان نيز به دليل آنكه دوشنبه هفته گذشته از جام ملت‌هاي آسيا به هانوفر بازگشته همراه تيم نخواهد بود.

هاشميان در اين‌باره گفت:" حدود يك ماه در تمرينات تيم شركت نداشتم و به تازگي كار خود را آغاز كرده‌ام. به دليل اينكه در اين يك هفته گذشته در كارهاي تيمي حاضر نبودم به همين علت با تيم نخواهم بود."

وي درادامه افزود:"با توجه به حضور ‪۵‬مهاجم درهانوفر و سيستم تك مهاجمي بودن تيم ونبودن درتمرينات به دليل همراهي تيم ملي ايران در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا، در بازي‌هاي اول كار بسيار سختي را پيش رو خواهم داشت."

 

 

ستاره پرسابقه ايران در فوتبال باشگاهي آلمان، بعد از سال‌ها بازي در تيم هامبورگ، ‌فردا اولين ديدار رسمي خود را براي تيم تازه خود در جام حذفي مقابل تيم اونيون برلين انجام مي‌دهد.
مهدوي‌كيا كه دو هفته قبل در جام ملت هاي آسيا در بازي با كره جنوبي در ورزشگاه بوكيت جليل ‌شهر كوالالامپور به ميدان رفت، ‌بعد از دو هفته استراحت و بعد تمرين با تيم جديدش،‌ به خواسته فريدهلم فونكل ‌سرمربي تيم، در تركيب اين بازي قرار خواهد گرفت.
اين نشريه تركيب اينتراخت فرانكفورت را براي مسابقه مقابل اونيون برلين به شرح زير اعلام كرد:
دروازه‌بان: پرول
خط دفاع: پرويس،‌ چافتر، ‌روس و ‌اشپيشر
خط مياني: فينك،‌ ايناموتو،‌ مهدوي كيا و ‌ماير
خط حمله: ‌اشترايت و ‌آمانتيديس
مهدوي كيا در قالب هافبك تازه وارد اينتراخت فرانكفورت در ورزشگاه شهر برلين با ساير هم تيمي‌هايش اين بازي را انجام مي‌دهد.


  
نویسنده : حميد ; ساعت ٩:۳٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳ امرداد ،۱۳۸٦

بايرن-کلن-کلوزه -تونی-هوينس

تعداد تماشاگران فوتبال در ليگ‌هاي بزرگ فوتبال اروپا كاهش يافته است، اما اين در حالي است كه بيش از ‪ ۳۷۷‬هزار بليت مسابقات بوندسليگا در آلمان پيش فروش شده و ركورد جديدي برجا گذاشته است.

پايگاه خبري راديو دولتي آلمان (دويچه وله) در گزارشي به بررسي وضعيت تماشاگران درليگ‌هاي اروپايي و علت افزايش محبوبيت فوتبال درآلمان پرداخته كه در زير مي‌ايد.

وضعيت تماشاگران در ليگ‌هاي مختلف:

اكثر باشگاهها توسط سرمايه‌داران خريداري شده ، جاي ايستادن براي ديدن بازي‌ها نيست ، بليت‌هاي مسابقات گران شده و متمول‌ها جايگزين تماشاگران معمولي و هميشگي فوتبال شده‌اند؟.

نوع نوشيدني‌ها در ورزشگاهها كاهش يافته است . تمام اين دلايل جذابيت مسابقات فوتبال را در اكثر كشورهاي اروپا مخصوصا انگليس گرفته است.

تماشاگران پرشورانگلسيسي اما الگوي تازه‌اي يافته‌اند.براساس نظرسنجي‌هاي روزنامه‌ي گاردين، ليگ فوتبال دسته‌يك آلمان ايده‌آل تماشاگران انگليسي است.

ركوردهاي بي‌سابقه

بوندس ليگا به ركوردي بي‌سابقه‌اي دست يافته است . جذابيت فوتبال آلمان به‌شدت رشد كرده، به‌شكلي كه در تاريخ فوتبال اين كشور سابقه نداشته‌است.

دو هفته قبل از آغاز مسابقات فصل جديد بوندس‌ليگا، بيش از ‪۳۷۷‬هزار بليت اين فصل از مسابقات فروخته شد. اين رقم ركورد سال ‪ ۲۰۰۵‬آلمان را هم شكست.

همزمان با شكسته‌شدن ركورد فروش بليت، تيم‌هاي بوندس ليگا ركورد سرمايه- گذاري و خريد بازيكن در اين كشور را شكستند.

تاكنون ‪۱۶۵‬ميليون يورو دربوندس‌ليگا سرمايه‌گذاري شده‌است.تنهابايرن‌مونيخ بين ‪۶۰‬تا ‪۷۰‬ميليون يورو براي خريد بازيكن پرداخت كرده‌است.

اين در حالي است كه هنوز يك‌ماه به پايان مهلت خريد بازيكن در اين فصل باقي مانده است.

رمز محبوبيت فوتبال آلمان چيست؟

رييس اتحاديه ليگ فوتبال آلمان، ولفگانگ هلتس هويزر دلايل جذابيت فوتبال اين كشور را، ورزشگاههاي عالي و پس آمدهاي مثبت جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬در آلمان مي‌داند.

روزنامه‌ي گاردين درگزارش خود مي‌نويسد،طرفداران فوتبال درآلمان مي‌توانند همان‌چيزهايي را تجربه كنند، كه واقعا انتظارش را دارند.

بازيكنان مشهور در زمين،بليت‌هاي ارزان قيمت،سوسيس، ورزشگاههاي عالي و گل‌هاي زياد.

بي‌بي‌سي نيز در گزارشي،كه پايان فصل قبل بوندس ليگا تهيه شده‌بود،نوشت:
"فوتبال آلمان هنوز دزديده نشده است، چه از سوي سرمايه‌داران و چه از سوي آشوب گران".

اين راديو دولتي انگليس رمز جذابيت فوتبال آلمان را همين امر مي‌داند:در آلمان فوتبال هنوز متعلق به مردم است.

بوندس ليگاي آلمان سيماي تازه و شادابي به فوتبال اروپا داده است.

 

مدير باشگاه فوتبال بايرن مونيخ آلمان گفت كه تيم‌هاي حاضر در بوندسليگا تا زماني كه پول بيشتري از حق پخش مسابقات خود دريافت نكنند، نمي‌توانند به طور جدي با ديگر تيم‌هاي اروپايي به رقابت بپردازند.

"اولي هوينس" در گفت وگو با مجله "اشترن" اظهار داشتاگر درآمد باشگاه‌هاي ما از حق پخش تلويزيوني مسابقات تغيير نكند، تيم‌هاي بوندسليگا شانسي براي حفظ جايگاه خود در اروپا نخواهند داشت

بايرن مونيخ پس از ارايه عملكردي ضعيف در فصل گذشته و قرار گرفتن در مكان چهارم بوندسليگا و همچنين از دست دادن سهميه حضور در مسابقات فصل بعد ليگ باشگاه‌هاي اروپا، تابستان امسال ركورد ‪ ۶۹‬ميليون يورو را براي خريد بازيكنان صاحب نام اروپا هزينه كرد.

هوينس افزودما مبلغي را كه امسال پرداخت كرديم، هر تابستان نمي‌توانيم بپردازيم. اما باشگاه‌هايي مانند منچستريونايتد و چلسي هر تابستان براي تقويت تيم‌هاي خود ‪ ۶۰‬ميليون يورو هزينه مي‌كنند و به ما مي‌خندند

وي همچنين هشدار داد كه اگر باشگاه‌هاي آلمان به پيروي از باشگاه‌هاي انگليسي به دست سرمايه‌گذاران قدرتمند خارجي سپرده شوند، از فوتبال كناره‌گيري خواهد كرد.

هوينس ادامه دادمعتقدم كه در اين صوت ديگر علاقه‌اي به فوتبال نخواهم داشت. من كاملا در اين مورد محتاطم. وقتي باشگاه‌هاي بازيچه افرادي شوند كه نمي‌دانند با پولشان چه كاري انجام دهند، از فوتبال كنار مي‌روم. اين موضوعي است كه بايد فورا به آن رسيدگي شود

"اولي هوينس" يكي از مديران باشگاه بايرن مونيخ آلمان روز سه‌شنبه، به خاطر اينكه پيش از اين‌ها به فكر سرمايه‌گذاري بيشتر براي ساختن تيم رويايي بايرن نيفتاده، خود را "احمق" توصيف كرد.

هوينس به مجله اينترنتي "اشترن" گفت‌اي كاش زودتر از اين به فكر سرمايه‌گذاري افتاده بود.

وي گفتهفته گذشته هنگام برگزاري جام اتحاديه باخودم فكر مي‌كردم چقدر احمق بودم كه پيش از اين به فكر خرج كردن نيفتادم. اكنون كه به عقب نگاه مي‌كنم مي‌بينم فصل گذشته چقدر عصبي بودم و الان چقدر از تماشاي فوتبال لذت مي‌برم. بايد اين كار را خيلي زودتر انجام مي‌داديم

هوينس بويژه با توجه به اينكه ريبري در دو مسابقه جام اتحاديه، سه گل به ثمررساند، افزوداين كار مي‌توانست زندگي شخصي خودم را نيز بهتر كند

وي اذعان كردهواداران و اعضاي باشگاه مي‌خواهند شاهد نتايج خوب باشد و مهم نيست چقدر هزينه دارد. به گفته وي مردم ديگر يك مدير تجاري خوب نمي‌خواهند كه حساب و كتاب‌هاي مالي‌اش منظم باشد. بلكه نام‌هاي بزرگ، سرگرمي و نتيجه مي‌خواهند

هوينس تصريح كردبراي بسياري از مردم اصلا مهم نيست كه ما سود مي كنيم يا زيان. فقط اين مهم است كه تيم فوتبال جذابي ارايه كند اما اين موضوع كمي باعث نگراني است بويژه در بلند مدت، خطرناك است

 

 

حضور ميروسلاو كلوزه در ديدار جام حذفي باشگاه‌هاي آلمان برابر واكر بورگهاوزن با خطر زيادي روبروست. اما او در كنار لوكاتوني مي‌تواند تشكيل دهنده زوج خط حمله‌ي بايرن در شروع بازي‌هاي فصل بوندسليگا باشد. 

لوکا تونی مهاجم ايتاليايي و تازه وارد بايرن مونيخ گفت من براي رسيدن به بازي‌هاي فصل به سختي كار مي‌كنم و هر كاري مي‌كنم تا در به اين بازي‌ها برسم

توني پس از آسيب ديدگي‌اش از ناحيه زانو كه در ميان ماه ژوئيه دچارش شد، قرار است در روزهاي آتي دوباره به تمرين بايرن بازگردد و اميدوار است، به بازي برابر هانزاروشتوك در هفته نخست بوندسليگا كه يازدهم اوت برگزار مي‌شود، برسد.

كلوزه هم دوباره آماده خواهد شد. مهاجم 29 ساله كه از ناحيه شانه آسيب ديده است، شايد به ديدار مرحله‌ي نخست جام حذفي آلمان برابر واگر بورگهاوزن نرسد. او در بازي‌هاي جام اتحاديه برابر شالكه دچار اين آسيب ديدگي شد. قرار است آقاي گل جام جهاني روز پنجشنبه از سوي هانس مولر ولفارت پزشك بايرن مورد معاينه قرار بگيرد و سپس درباره‌ي حضورش در تمرين‌هاي بايرن تصميم‌گيري شود.

نگراني‌هاي اوتمار هيتسفلد در صورت كنار رفتن كلوزه بيشتر و بيشتر خواهد شد. بايرن اين روزها از لوكاس پودولسكي و يان شلاودراف هم به دليل آسيب ديدگي بي‌بهره است. دست كم آن كه توني، احساس خوبي دارد و مي‌تواند به حضور در بازي‌ها بينديشد و اجازه بازي را از پزشكان دريافت كند.

توني در اين باره گفت همه چيز به خوبي پيش مي‌رود. من حسابي تمرين مي‌كنم و اگر در روزهاي آينده از پزشكان OK بگيرم، بار ديگر شروع به بازي خواهم كرد

توني درباره‌ي بازگشتش به تركيب تيم براي بازي دو هفته بعد برابر «واكر» چندان خوشبين نيست.

با فروش روكه سانتاكروز به بلكبرن تنها ساندرو واگنر از تيم آماتورهاي بايرن براي بازي هفته آينده آماده است.

تمرين با آب و دويدن‌هاي آرام برنامه‌اي است كه براي بازگشت سريع كلوزه به تيم در نظر گرفته شده است. فرانك ريبري هم پس از وقفه‌اي كوتاه كه در ديدار برابر اشتوتگارت نصيبش شد، و ديدار پاياني جام اتحاديه برابر شالكه را از دست داد، بار ديگر پا به توپ شده است.

 

 

 

تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان در ديداري دوستانه با تيم دسته دومي كلن شكست را پذيرا شد.

در اين ديدار كه سه‌شنبه‌شب درحضور پنجاه هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه «انرگي اشتاديون» شهر كلن برگزار شد، تيم بايرن مونيخ با نتيجه ‪ ۳‬بر يك بازي را به تيم كلن واگذار كرد.

" خوزه ارنستو سوسا " در دقيقه ‪ ۳‬دروازه تيم بايرن مونيخ را باز كرد و " ميليويچ نوواكوويچ " با گل دقيقه ‪ ۴۳‬خود بازي را به تساوي كشاند و نيمه نخست با همين نتيجه به پايان رسيد.

با شروع نيمه دوم تيم كلن دو بار ديگر در دقايق ‪ ۵۳‬و ‪ ۵۴‬توسط " هلمز " كاپيتان خود به گل دست يافت و در پايان ‪ ۳‬بر يك پيروز زمين را ترك كرد.

دركنار پودولسكي مصدوم كه بازي به افتخار او برگزار مي‌شد، بايرن مونيخ ميروسلاوكلوزه، فرانك ريبري، لوكاتوني، هميت آلتين توپ و زي روبرتو را به همراه نداشت.

مارسل يانزن هم كه در ازاي 11 ميليون دلار از بوروسيا مونشن گلادباخ راهي مونيخ شد در نيمه دوم جاي خود را به تيم ديگري داد.

اين آخرين بازي تداركاتي شاگردان اوتمار هيتسفلد پيش از بازي در جام حذفي برابر تيم منطقه‌اي واكر بورگهاوزن است كه روز 6 ماه اوت برگزار خواهد شد.

پودولسكي پيش از پيوستن به بايرن در تابستان سال گذشته چند فصل براي كلن بازي مي‌كرد.

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۱ امرداد ،۱۳۸٦

هانوفر

تيم فوتبال هانوفرآلمان كه مشغول‌انجام ديدارهاي تداركاتي و اماده‌سازي خود است، امشب با وحيد هاشميان مقابل تيم رئال مادريد به ميدان مي‌رود.

 وحيد هاشميان مهاجم تيم هانوفر كه به همراه تيم ملي فوتبال ايران در رقابتهاي جام ملتهاي آسيا حضور داشت، تمرينات خود را با هانوفر آغاز كرده و ممكن است كه در ديدار امشب تيمش را در مقابل ستاره‌هاي رئال مادريد همراهي كند.

با وجود اينكه بازي امشب تداركاتي است،اما به احتمال زياد ورزشگاه هانوفر پر از تماشاگر خواهد شد.

تاكنون ‪۴۷‬هزار بليط براي اين ديدار به فروش رفته است.براي مادريديها، اين بازي گام كوچكي در راه آماده‌سازي تيم براي فصل تازه وپيكار با رقبايي سرسخت چون اف ث بارسلونا و يا اف ث سويا محسوب مي‌شود.

مديران رئال مادريد اميدوارند كه با به خدمت گرفتن برند شوستر آلماني به عنوان سرمربي جديد، نه تنها عنوانهاي بيشتري در فصل آتي به دست آورند، بلكه بتوانند فوتبال جذابتري نيز به هواداران اين تيم عرضه كنند.

رئال مادريد در حال گذراندن اردوي تداركاتي خود و شكار بازيكنان جديد است.

به‌گفته برندشوستر،رئال درحال حاضر ازپشتوانه‌مالي قابل توجهي برخوردار بوده ومي‌تواند ستاره‌اي گرانقيمت را به خدمت خود درآورد.

مسئولان رئال به رغم پاسخ‌هاي منفي و مخالفتهاي باشگاه آث ميلان همچنان در تلاشند كه موافقت سرپرستان ميلان و كاكا ستاره برزيلي اين تيم را براي پيوستن به مادريد جلب كنند.

گفته مي‌شود كه رئال حاضر است براي انتقال كاكا از آث ميلان به مادريد، مبلغ ‪ ۸۰‬ميليون يورو پرداخت كند.

ميشاييل بالاك كاپيتان تيم ملي فوتبال آلمان و هافبك تهاجمي چلسي لندن از جمله بازيكناني است كه مورد توجه برند شوستر، سرمربي جديد رئال مادريد قرار دارد.

سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان نيز در بين تماشاگران ديدار امشب حضور خواهد داشت

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٩:۳۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ امرداد ،۱۳۸٦

دودو-شعر حضرت علی و زينب عليها سلام

دنيا مي خواي بگو علي عقبي مي خواي بگو علي
اگه رضايتنامه از زهرا مي خواي بگو علي
اعجاز موسي اژدهاست وقتي عصا ميگه علي
براي جون دادن مسيح به مرده ها ميگه علي
اولي و آخري علي پاك و مطهري علي
به روي منبر كه ميري خود پيمبري علي
اي شه لا فتا علي باني هل عطا علي
جسم تو در نجف ولي جان تو كربلا علي

يا علی
 
 
پرچمی بر قله عالم زدند
زینبیون پادشاه عالمند

ذکر تسبیح ملک یا زینب است
سفره غم را نمک یا زینب است
عاشقان زهرای اطهر زینبی است
بی گمان ساقی کوثر زینب است
کاش می گشتم سگ دربار او
نه فلک حیران شده در کار او

کار او در هر دو عالم دلبری است
در مقام اولین و آخری است
نام او بر تاج مهدی منجلی است
در مقامش مثل بابایش علی است
حق پرستان را هوایی می کند
می پرستان را خدایی می کند
 
 
درجهانی همه شوروهمه شر
هاعلی بشرکیف بشر
ناشناسی که به تاریکی شب
میبردشام یتیمان عرب
پادشاهی که به صدجوش وخروش
می کشدبارگدایان بردوش
 
 

بوروسيا دورتموند فصل آينده هم مي‌تواند روي «ده ده» بازيكن برزيلي‌اش حساب كند. اين بازيكن كناري كه در آستانه پيوستن به «رم» بود، با شكست گفت‌وگوها در بوندسليگا خواهد ماند.

ميشائيل سورك، مدير ورزشي بوروسيا دورتموند روز يكشنبه از شكست گفت‌وگوها بر سر انتقال ده ده به كالچو خبر داد. دو طرف گفت‌وگو با وجود پيشنهاد بهتر ارايه شده از سوي باشگاه ايتاليايي نتوانستند بر سر مبلغ پيش قرارداد به توافق برسند. به اين ترتيب ده ده همچنان در وست فالن خواهد ماند.

سورك در اين باره به كيكر گفت مبلغ اعلام شده از سوي رم براي ما پذيرفتني نبود. ما اكنون اين موضوع را پايان يافته تلقي مي‌كنيم. ده ده را هم از شكست گفت‌وگو آگاه كرديم. او هم همچون يك ورزشكار حرفه‌اي اين موضوع را پذيرفت

ده ده در پايان هفته‌ي گذشته با آلساندرو لوچي با مدير برنامه‌هاي "خوانو" طرف باشگاه رم براي پيوستن به رم گفت‌وگوهايي را انجام داده بود. رم در اين گفت‌وگوها پيشنهاد 6 ميليون يورويي‌ اوليه‌اش را افزايش داده بودند. با اين حال حتي اين رقم افزايش يافته هم نتوانست رضايت سران بوروسيا دورتموند را در پي نداشت.

هانس يوآخيم واتسكه مدير مالي بوروسيا دورتموند پيش از اين پيوستن اين بازيكن 29 ساله را قطعي ندانسته بود اصولا ده ده فروشي نيست. اما اگر بازيكني همانند ده ده كه اين همه خدمت به بوروسيا دورتموند داشته است، بخواهد راهي تيمي ديگري بشود، بايد حاضر به انجام گفت‌وگو باشيم. با اين همه رقم پيشنهادي نبايد كمتر از ده ميليون يورو باشد

طرف ايتاليايي حاضر به پرداخت اين مبلغ نشده است براي همين هم پيوستن ده ده منتفي شده است.

ده ده كه نام اصلي‌اش لئوناردو ده دئوس سانتوس است از تابستان 1998 براي بوروسيا دورتموند توپ مي‌زند و يكي از با سابقه‌ترين‌هاي اين تيم به شمار مي‌آيد. او كه در سمت چپ دورتموند توپ مي‌زند با 259 بازي و يازده گل زده‌اش براي اين تيم از بازيكنان محبوب هواداران بوروسيا دورتموند به شمار مي‌آيد.

 
 
  
نویسنده : حميد ; ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۸ امرداد ،۱۳۸٦

رومنيگه

"كارل هاينتس رومنيگه" كه فوتبالدوستان آلماني او را "كاله" صدا مي‌كردند، در دهه‌هاي ‪ ۷۰‬و ‪ ۸۰‬ميلادي، يكي از بهترين بازيكنان فوتبال در آلمان و جهان بود.

اين مهاجم استثنايي تيم فوتبال باشگاه بايرن مونيخ آلمان كه بعدها در اينترميلان ايتاليا و سروت ژنو سوييس بازي كرد، در دوره‌ي فعاليت ورزشي خود به همه‌ي افتخارات رسيد جز قهرماني جهان.

رومنيگه در تاريخ ‪ ۲۵‬سپتامبر ‪ ۱۹۵۵‬در ليپشتات واقع در ايالت نوردراين وستفالن آلمان متولد شد. فوتبال را در ايام نوجواني با تيم شهر خود آغاز كرد. از همان هنگام جزو استعدادهاي بزرگ به شمار مي‌رفت و در ‪ ۱۷‬سالگي در اين تيم جاي ثابتي داشت.

رومنيگه در سال ‪ ۱۹۷۴‬به تيم بايرن مونيخ پيوست. او در آن زمان ‪ ۱۹‬سال بيشتر نداشت. بسياري از ناظران، پيوستن او را به تيم پرقدرت بايرن مونيخ كه در آن ستارگاني چون بكن باوئر، گرد مولر، سپ ماير و پل براگنر توپ مي‌زدند، خودكشي ورزشي مي‌دانستند، زيرا به‌دست آوردن جايي ثابت در اين تيم، آرزويي محال به نظر مي‌رسيد.

در حالي كه حتا بكن باوئر قيصر فوتبال آلمان در مورد او گفته بود رومنيگه هرگز بازيكن بزرگي نخواهد شد، وي در نخستين فصل پيوستنش به بايرن مونيخ، ‪ ۲۱‬بازي در اين تيم انجام داد و پنج گل نيز به ثمر رساند.

يكسال پس از آن، رومنيگه در خط حمله‌ي تيم بايرن مونيخ جاي ثابتي داشت.

رومنيگه در سال ‪ ۱۹۷۶‬و در سن ‪ ۲۱‬سالگي به افتخار ورزشي بزرگي دست يافت و با تيم بايرن مونيخ قهرمان باشگاه‌هاي اروپا شد. در همان سال براي نخستين بار به تيم ملي آلمان فراخوانده شد و نخستين بازي ملي خود را در مقابل تيم ملي ولز انجام داد.

از آن پس روند پيشرفت رومنيگه و تبديل او به يك ستاره‌ي بين‌المللي فوتبال آغاز شد.

وي در سال ‪ ۱۹۷۸‬با تيم ملي فوتبال آلمان در مسابقات جام جهاني در آرژانتين ناكام ماند، اما دو سال بعد با همين تيم به مقام قهرماني جام ملت‌هاي اروپا دست يافت. رومنيگه در سال‌هاي ‪ ۱۹۸۰‬و ‪ ۱۹۸۱‬دوبار پي‌درپي عنوان بهترين بازيكن اروپا را به‌دست آورد و توپ طلايي مجله‌ي ورزشي فرانس فوتبال را از آن خود ساخت.

رومنيگه در رقابت‌هاي جام جهاني ‪ ۱۹۸۲‬اسپانيا به همراه تيم ملي فوتبال آلمان بازي‌هاي موفقي به نمايش گذاشت و تا بازي نهايي رسيد، اما اين تيم در ديدار نهايي با شكست سه بر يك در مقابل تيم ملي فوتبال ايتاليا به مقام نايب قهرماني جهان بسنده كرد.

در آن سال همه انتظار داشتند كه رومنيگه ستاره‌ي بي‌چون و چراي مسابقات گردد. اما يك گلزن استثنايي و خوش‌اشتهاي ايتاليايي به نام "پائولو روسي" رومنيگه را در سايه قرار داد.

چهارسال بعد، تيم ملي فوتبال آلمان به همراه رومنيگه در رقابت‌هاي جام جهاني در مكزيك، بار ديگر در ديدار نهايي ناكام ماند. اين بار حريف اين تيم در بازي نهايي، تيم ملي فوتبال آرژانتين بود كه با درخشش ستاره‌ي استثنايي خود "ديه‌گو آرماندو مارادونا" با نتيجه‌ي سه بر دو سرنوشت بازي را به نفع خود رقم زد تا رومنيگه بار ديگر از كسب عنوان قهرماني جهان محروم شود. وي اين بار نيز در سايه‌ي درخشش مارادونا رنگ باخت.

رومنيگه در سال ‪ ۱۹۸۴‬به باشگاه ايتاليايي اينترميلان منتقل شد. پولي كه در آن زمان اين باشگاه براي خريد رومنيگه به بايرن مونيخ پرداخت ‪۱۱/۴‬ ميليون مارك بود و در بازار نقل و انتقالات يك ركورد محسوب مي‌شد.

رومنيگه روي هم سه سال در ايتاليا توپ زد، اما به دليل آسيب‌ديدگي‌هاي مداوم نتوانست آنطور كه بايد و شايد در اين كشور موفق باشد. با اين حال او در ميان فوتبالدوستان ايتاليايي از محبوبيت ويژه‌اي برخوردار بود.

رومنيگه پس از آن به باشگاه سروت ژنو در سوييس پيوست و با اين تيم يكبار هم قهرمان اين كشور و آقاي گل مسابقات شد. وي در سال ‪ ۱۹۸۹‬آخرين بازي خود را براي اين تيم انجام داد و سپس كفش‌هاي خود را به ديوار آويخت.

رومنيگه بازيكني بود كه با پويايي و تحرك در ميدان، قدرت دريبل فراوان، سرعت و تيزهوشي در ايجاد خطر در مقابل دروازه‌ي حريف، به يكي از پديده‌هاي ورزش فوتبال تبديل شد. در روزهاي اوج او يك روزنامه‌ي معتبر آلماني در مورد او نوشت: اگر چه هيچ چيز در اين بازيكن كامل نيست، اما او از همه‌چيز مايه‌ي فراواني دارد.

كارل هاينس رومنيگه روي هم ‪ ۹۵‬بازي براي تيم ملي فوتبال آلمان انجام داد و ‪ ۴۵‬گل براي اين تيم به ثمر رسانيد. وي ‪ ۵۱‬بار به عنوان كاپيتن اين تيم پاي به ميدان گذاشت. رومنيگه در ‪ ۳۱۰‬بازي خود در ليگ فوتبال آلمان، روي‌هم ‪ ۱۶۲‬گل به ثمررسانيد. وي از سال ‪ ۱۹۹۱‬تا كنون عضو هيئت مديره‌ي باشگاه بايرن مونيخ آلمان بوده است و از پنج سال پيش به اين طرف، در راس اين هيئت جاي دارد

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ امرداد ،۱۳۸٦