باستين -شيعه کشی - مهدويکيا

باشگاه فوتبال هامبورگ آلمان بطور رسمي تاييد كرد كه فصل جاري آخرين زمان براي حضور "مهدي مهدوي كيا" بازيكن ايراني در اين باشگاه خواهد بود.

"ديتمار بايرس دورفر" مدير تيم باشگاه هامبورگ گفتاين باشگاه پس از هشت سال، از فصل آينده ديگر قرارداد مهدوي كيا را تمديد نخواهد كرد

قرارداد مهدوي كيا با باشگاه هامبورگ از اواخر ماه ژوئن ميلادي و همزمان با پايان فصل جاري بوندس ليگا به اتمام مي‌رسد.

دورفر گفتاتخاذ اين تصميم براي باشگاه مذكور آسان نبود، زيرا مهدوي كيا يك ورزشكار عالي است اما نتوانست قابليت‌هاي خود را بطور كامل نشان دهد

مهدوي كيا ‪ ۳۰‬ساله كه از سال ‪ ۱۹۹۹‬ميلادي به عضويت باشگاه هامبورگ آلمان درآمد، قرار است ظرف ‪ ۱۰‬روز آينده اعلام كند كه بعد از هامبورگ به چه تيم ديگري ملحق خواهد شد.

پيش از اين برخي گزارش‌ها حاكي از آن بود كه تيم‌هاي آينتراخت فرانكفورت و فا اف ال‌ولفسبورگ خواهان به خدمت گرفتن مهدوي كيا هستند.

اين در حالي است كه در هفته‌هاي اخير برخي از رسانه‌هاي منطقه اي هامبورگ از جمله نشريات آبند بلات و هامبورگر مورگن پست گزارش داده بودند چون باشگاه هامبورگ به دليل مشكلات مالي قادر به جذب بازيكنان حرفه‌اي جديدي نيست، كماكان مهدوي كيا را در اختيار خواهد داشت.

گفته مي‌شود، يكي از دلايل عدم تمديد قرار داد مهدوي كيا با باشگاه هامبورگ دستمزد بالاي اين بازيكن ايراني است.

برخي گزارش‌هاي پيشين حاكي است، وي براي هر فصل بوندس ليگا مبلغ ‪۲/۳‬ ميليون يورو از باشگاه خود حقوق دريافت مي‌كرد.

مهدوي كيا در مجموع هشت سال حضور خود در هامبورگ در ‪ ۲۲۹‬مسابقه اين باشگاه حضور داشت و توانست در مسابقات بوندس ليگا در جمع ‪ ۲۹‬گل را براي تيمش به ثمر برساند و در همين مدت ‪ ۴۵‬پاس گل را نيز در اختيار ديگر بازيكنان تيم قرار داد.

موفقيت آميزترين فصل حضور وي در باشگاه هامبورگ به رقابت‌هاي ‪ ۲۰۰۳‬و ‪ ۲۰۰۴‬ميلادي برمي گردد كه وي در آن فصل توانست در مجموع ‪ ۵‬گل را براي تيمش به ثمر برساند و ‪ ۸‬پاس گل نيز بدهد.

عملكرد خوب مهدوي كيا در آن سال همچنين باعث شد كه وي از سوي طرفداران تيم هامبورگ به عنوان بهترين بازيكن فصل هامبورگ دست يابد.

همچنين قهرماني جام ليگ آلمان و نيز مقام سومي و مقام چهارمي مسابقات بوندس ليگا بهترين موفقيتي بود كه وي با تيم هامبورگ بدست آورد.

مسابقات قهرماني جام ليگ آلمان معمولا در تابستان و قبل از شروع رسمي مسابقات فصل بوندس ليگا بين چهار تيم برتر فوتبال آلمان برگزار مي‌شود.

تيم هامبورگ آلمان، به جز مهدوي كيا، "ساسان گوهر" را نيز به عنوان بازيكن ايراني در اختيار دارد.

گفتگو با مهدی مهدويکيا

هميشه‌ جدايى‌ کار سختى‌ است‌ به‌خصوص‌ براى‌ فوتباليستى‌ که‌ اسطوره‌ يک‌ شهر بوده‌ و اکنون‌ مى‌خواهد پس‌ از هفت‌ سال‌ از آن‌ شهر برود. مهدى‌ با هامبورگ‌ عجين‌ شده‌ بود و امروز روز وداع‌ فرارسيده‌ اما اين‌ را مى‌دانيم‌ که‌ مهدى‌ از هامبورگ‌ مى‌رود ولى‌ همچنان‌ در خاطرات‌ هامبورگ‌ باقى‌ مى‌ماند. او صفحاتى‌ پررنگ‌ را در هامبورگ‌ به‌ نام‌ خود رقم‌ زده‌ است.

امروز آخرين‌ بازى‌ ليگ‌ است‌ چقدر اين‌ بازى‌ براى‌ شما اهميت‌ دارد؟
براى‌ هامبورگ‌ بازى‌ با آلمانياآخن‌ اهميت‌ دارد، چون‌ بازى‌ در خانه‌ است‌ و مى‌خواهيم‌ با برد فصل‌ را تمام‌ کنيم، از طرفى‌ هم‌ براى‌ صعود به‌ جام‌ اينترتوتو به‌ سه‌ امتياز بازى‌ نياز داريم.
به‌ صعود در جام‌ اروپايى‌ اميدوار هستيد؟
اگر ما سه‌ امتياز را بگيريم‌ و هانوفر و دورتموند با باخت‌ کار خود را تمام‌ کنند به‌ جام‌ اينترتوتو صعود مى‌کنيم.
صحبت‌ قرارداد جديد با هامبورگ‌ در ميان‌ است؟
قراردادى‌ در ميان‌ نيست. امروز روز خداحافظى‌ با هامبورگ‌ و استاديوم‌AOL آره‌ناست. من‌ فصل‌ آينده‌ بازيکن‌ هامبورگ‌ نيستم.
اما همه‌ منتظر قرارداد جديد بودند چه‌ اتفاقى‌ رخ‌ داده‌ است؟
مذاکرات‌ انجام‌ شد اما نتيجه‌اش‌ جدايى‌ بود. هامبورگ‌ نمى‌خواهد مثل‌ فصل‌هاى‌ گذشته‌ هزينه‌ کند و حاضر نشدند با من‌ قراداد امضا کنند.
چه‌ چيزى‌ در بازى‌ امروز برايتان‌ سخت‌ است.
خداحافظى‌ با هواداران‌ هامبورگ، آنها را خيلى‌ دوست‌ دارم. اين‌ سخت‌ترين‌ کار است‌ اما مى‌خواهم‌ امروز بهترين‌ بازى‌ام‌ را انجام‌ بدهم.
چه‌ احساسى‌ داريد؟
قطعاً‌ شرايط‌ سختى‌ است، دوست‌ داشتم‌ فوتبالم‌ را در هامبورگ‌ تمام‌ کنم‌ اما اين‌ امکان‌ پيش‌ نيامد. اگر چه‌ از هامبورگ‌ مى‌روم‌ اما هميشه‌ قلبم‌ در اين‌ تيم‌ است‌ و دوست‌ دارم‌ هامبورگ‌ هميشه‌ موفق‌ باشد.
تيم‌ فصل‌ آينده‌ شما؟
هنوز هيچ‌ تيمى‌ را انتخاب‌ نکردم. مى‌خواهم‌ بررسى‌ کنم‌ و قبل‌ از جام‌ ملت‌ها تيم‌ آينده‌ام‌ را معرفى‌ مى‌کنم.
 
 
مناطق شيعه‌نشين يمن از سه سال پيش تا كنون،‌ هدف شديد ترين حملات نظامي زميني و هوايي قرار دارد و اين در حالي است كه دولت يمن، انتشار هر گونه خبر و تصويري از اين حملات را ممنوع و رسانه‌ها را ملزم به سانسور گزارش‌هاي مربوط به اين جنگ كرده است.

به گزارش مردميارمنابع خبري از دخالت ودستور مستقيم نيروهاي آمريكايي در اين نسل كشي خبر مي دهند پيش از اين اخباري مبني بر حضورتعدادي از افراد خارجي، با شمايل غير شرقي، در استانهاي شمالي يمن كه مشغول تحقيق پيرامون شخصي بنام «يماني» ديده شده اندمنتشر گرديده بود.

بنا بر اين گزارشها رئيس جمهور يمن، پس از گفتگو با سران کاخ سفيد، شروع به يافتن سادات و به قتل رساندن آنان کرده است.جالب توجه اينجاست که کشتارهاي يمن محدود به فرقه خاصي نشده و حتي علماي اهل تسنني که نسب آنها به پيامبر اکرم (ص) ميرسد، به قتل رسيده اند.

همچنين گفتني است، مشابه اين اقدامات چندي قبل در شهرهاي کوفه و حله صورت گرفته بود که طي آن شماري از نيروهاي نظامي اطلاعاتي آمريکا، در جستجوي مهدي موعود (عج) بوده اند. و در اين راستا علاوه بر کشتار مردم بيگناه، در بازجويي هاي خود از افراد شاخص منطقه درباره محل سکونت و اختفاي مهدي موعود (عج) پرس و جو ميکردند. که در اين ميان جمعي از اساتيد دانشگاههاي عراق نيز به چشم ميخوردند.

در همین راستا، به عللی ناگفته، يهوديان يمن به دستور دولت اين كشور از استان صعده به صنعا منتقل شدند.

به گزارش روزنامه عكاظ ، چاپ عربستان سعودي در شماره اسفند ماه خود نوشت بيش از 45 خانواده يهودي به دليل درگيري‌هاي نظامي در استان صعده از اين مكان به پايتخت يمن منتقل شدند.

روزنامه عكاظ در خبر خود آورده است تمامي هزينه هاي انتقال، اسكان و برقراري يك مقرري ماهيانه براي يهوديان را دولت يمن تقبل كرده است.

پيش از اين اسرائيل و امريكا به بهانه احتمال مهاجرت اجباري يهوديان به خارج از يمن به دولت صنعا اعتراض كرده بودند.


 

پايگاه رسمي مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) اعلام كرد: اوضاع يمن وخيم است و كار اين كشور از مرز بحران هم گذشته است.
 پايگاه خبري رسمي مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) با اشاره به حملات نيروهاي دولتي يمن به شيعيان اين كشور، نوشت: اوضاع يمن به قدري بحراني شده كه از اتحاديه اروپا گرفته تا كشورهاي عرب منطقه دست به كار شده‌اند تا دولت ضعيف يمن را از اين بحران خودساخته نجات دهند.
اين پايگاه خبري همچنين اعلام كرده است براي انعكاس بهتر و سريع‌تر اخبار شيعيان يمن، بخش جديدي را در ستون‌هاي خود با عنوان "اوضاع يمن وخيم است" باز كرده تا از اين طريق، تمامي كساني كه مي‌خواهند در اين زمينه اظهار نظر كنند از شيعيان يمني و غير يمني گرفته تا صاحب‌نظران و حتي طرفداران دولت "علي عبدالله صالح" بتوانند با ارسال مطلب يا تماس  تلفني  نظر خود را ابراز كنند.
به نوشته اين پايگاه خبري، مجمع جهاني اهل‌بيت(ع) مطابق آنچه اساس‌نامه و مؤسسان آن در نظر داشته و دارند وظيفه دارد تمامي شيعيان و پيروان خاندان نبوت در سراسر جهان را از هر فرقه و گرايشي كه باشند مورد حمايت‌هاي گوناگون از جمله پشتيباني فكري و خبري قرار دهد.
 
 
 
"باستين شواين اشتايگر" هافبك ملي پوش باشگاه بايرن به دليل آسيب ديدگي زانو از حضور در هر دو ديدار تيم ملي فوتبال آلمان در مرحله مقدماتي جام ملتهاي اروپا محروم است.

اشتايگر ديدار برابر سن مارينو و اسلواكي را از دست مي‌دهد.

وي گفتوضعيتم را به سرمربي اطلاع داده‌ام. او روي من حساب كرده بود و از اين خبر ناراحت شد اما بعد از گفت و گو با پزشكم، به اين نتيجه رسيديم كه حضور من در اين دو بازي، چندان هم فرقي نمي‌كند.»

آلمان روز ‪ ۱۲‬خرداد در نورمبرگ با سن مارينو و چهار روز بعد در هامبورگ با اسلواكي ديدار خواهد كرد.

 
 
  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٩ اردیبهشت ،۱۳۸٦

بازيکنان جديد- هفته ۳۳ -مقدس ادربيل-هاشميان افت بايرن

تيم فوتبال بايرن مونيخ برخلاف سال هاي گذشته در اين فصل از رقابت هاي بوندس ليگا هيچگاه نتوانست همان تيمي باشد که فوتبال دوستان انتظار آن را داشتند.

 وحيد هاشميان در سايت شخصي خود در مطلبي دلايل افت تيم بايرن مونيخ را بازگو كرده است. هاشميان در اين مطلب با عنوان "سختگيري بيش از حد ماگات علت افت بايرن" نوشته است: عدم راه يابي به ليگ قهرمانان اروپا، افتضاحي بود که خيلي از هواداران بايرن حتي در کابوس هايشان هم نمي توانستند آن را ببينند. شايد به نوعي بتوان علت ناکامي باواريايي ها در اين فصل را به چند موضوع دسته بندي و خلاصه کرد.

يکي از دلايل افت بايرن در فصل جاري خستگي ناشي از رقابت هاي جام جهاني 2006 آلمان بود. فوتبال زدگي پس از رقابت هاي جام جهاني گريبان بسياري از تيم هاي بزرگ فوتبال جهان را گرفت که بايرن با توجه به داشتن ملي پوشان متعدد خارج از اين قاعده نبود و اسير چنين معضلي شد.

بي انگيزگي به عنوان يکي ديگر از دلايل ضعف سرخپوشان مانع از رسيدن آنها به جام قهرماني بوندس ليگا در فصل 2007-2006 شد. بسياري از مردان اين تيم بيش از 5 يا 6 سال سابقه حضور در بايرن را دارند و در کنار يکديگر موفقيت هاي فراواني را کسب کرده اند. آنها به نوعي اشباع شده و ديگر انگيزه اي براي خودنمايي نداشتند. جذب بازيکنان تشنه و پرانگيزه و ببرهايي که همچنان طالب رسيدن به افتخارات بيشتر هستند مي تواند بايرن را از چنين شرايطي خارج کنند.

سران بايرن مونيخ نيز در عدم موفقيت اين تيم در فصل جاري بوندس ليگا نقش عمده اي را داشته اند. آنها در اين فصل بسيار کم هزينه کردند و همين صرفه جويي بي مورد باعث از دست دادن قهرماني شد.

اما مساله اي که در بين بيش از ساير موارد به چشم خورد، کاهش رابطه هاي عاطفي و دوستانه در اين تيم بود. فليکس ماگات سرمربي سابق اين تيم فردي بسيار خشک و سختگير بود. او طي 2 سال حضورش در مونيخ باعث شد تا رابطه دوستانه بين بازيکنان کمرنگ تر شود. در اين راستا آنها نتوانستند به خوبي با مربي خود ارتباط برقرار کنند.

بايد اين نکته بسيار مهم را قبول کرد که باواريايي ها در 3 جبهه بوندس ليگا، ليگاپوکال (جام حذفي) و ليگ قهرمانان اروپا جنگيدند که البته در هر 3 جام نيز ناکام ماندند. تحمل اين همه فشار در جوي که در آن صميميت رنگ باخته باشد، کار بسيار دشواري است.

حالا ديگر کسي از بايرن مونيخ نمي ترسد و با از بين رفتن ترس، تيم هايي که تنها براي نباختن به مصاف بايرن مي رفتند، اکنون به کمتر از 3 امتياز مقابل اين تيم قناعت نمي کنند. آمار بد و شکست هاي خارج از خانه ديگر دلهره و هراس از بايرن مونيخ را نزد حريفان از بين برده و آنها را مقابل سرخپوشان جسور کرده است.

مورد ديگري که مي توان به آن به ديد فني به آن نگاه کرد، اين است که از دادن ستاره اي مانند ميشائيل بالاک، ضربه جبران ناپذيري را به تيم وارد کرد. او مديري لايق و خلاق در زمين بود و بازي فوق العاده را براي تيمش به نمايش مي گذاشت. قدرت مديريت و رهبري بالاک در بسيار از مواقع براي تيم کارساز و کارگشا بود و عدم جايگزين کردن مهره مناسب باعث ضعف در خط مياني و در کل تيم شد.

همچنين رفتن بازيکناني نظير ژوزه زي روبرتو و روبرت کواچ نيز به تضعيف هرچه بيشتر بايرن مونيخ کمک کرد. بازيکناني که جانشيناني در تيم نداشتند و مسوولان تيم نيز نتوانستند جاي خالي آنها را پر کنند.

در اين بين نيرومندتر شدن تيم هايي نظير شالکه، اشتوتگارت و وردربرمن هم مزيد بر علت شد. وردربرمن خريدهاي بسيار خوبي را انجام داد و تيم فوق العاده خوبي را مهيا کرد. در سوي ديگر ميدان، اشتوتگارت تيمي جوان و باانگيزه را در اختيار داشت. اين تيم با هزينه اي نسبتاً پايين اکنون تبديل به قطبي در فوتبال آلمان شده است.

در خصوص شالکه نيز بايد به سوابق اين تيم مراجعه کرد. شالکه تيم خوب و استخواندار با بازيکناني بزرگ و ارزشمند است که توانسته خود را به عنوان يک مدعي در چند سال اخير مطرح کند.

 

تيم اشتوتگارت شنبه‌شب با پيروزي برابر بوخوم به صدر جدول رده بندي رقابت‌هاي فوتبال قهرماني دسته‌اول باشگاه‌هاي آلمان صعود كرد.

 در اين ديدار كه از هفته سي و سوم اين مسابقه‌ها برگزار شد تيم اشتوتگارت با نتيجه ‪ ۳‬بر‪ ۲‬از سد حريف خود گذشت و به صدر جدول رده‌بندي گام گذاشت.

گل‌هاي اين بازي را "شرودر" در دقيقه ‪ ۴‬و " مالترز" در دقيقه ‪ ۴۲‬براي بوخوم و "هيتزلسپرگر" در دقيقه ‪" ، ۲۵‬گومز" در دقيقه ‪ ۶۱‬و " كاكائو" در دقيقه ‪ ۷۲‬براي تيم اشتوتگارت به ثمر رساندند.

در ديگر ديدارهاي مهم اين هفته، تيم‌هاي مدعي شالكه و وردربرمن مقابل حريفان خود تن به شكست دادند.

در هفته سي سوم مسابقات باشگاهي آلمان همه بازيكنان ايراني حاضر در بوندس ليگا برابر حريفان به ميدان رفتند.
در ديدار تيم هاي بايرن مونيخ و انرژي كوتبوس ، علي كريمي 90 دقيقه در ميدان مسابقه بازي كرد و نقش مهمي در پيروزي 3 بر صفر مردان باواريا داشت.
سانتا كروز، ون بويتن و روي ماكاي گل هاي پيروزي بخش بايرن مونيخ را به ثمر رساندند.
تيم فوتبال هانوفر در حالي كه 90 دقيقه وحيد هاشميان را در اختيار داشت در خانه آرمينيا بيله فلد با نتيجه 3 بر يك شكست خورد.
در ديگر مسابقه تيم هاي فوتبال نورنبرگ و هامبورگ با يكديگر ديدار كردند كه در پايان هامبورگ با گل هاي ياروليم و فان در فارت 2 بر صفر در خانه حريف به پيروزي رسيد.
مهدي مهدوي كيا ، هافبك ملي پوش ايراني از دقيقه 75 با دلمل تعويض شد و به مدت 15 دقيقه براي هامبورگ بازي كرد.


نتايج كامل بازي‌هاي عصر امروز شنبه به شرح زير است :

آرمينيا آخن ‪ ۲‬وولفسبورگ ‪۲‬
آرمينيا بيله‌فلد ‪ ۳‬هانوفر ‪۱‬

بروسيا دورتموند ‪ ۲‬شالكه صفر
انرژي كاتبوس صفر بايرن مونيخ ‪۳‬

هرتابرلين ‪ ۲‬باير لوركوزن ‪۳‬
ماينز ‪ ۳‬بروسيا مونشن گلادباخ صفر
بوخوم ‪ ۲‬اشتوتگارت ‪۳‬
وردبرمن ‪ ۱‬اينتراخت فرانكفورت ‪۲‬
نورمبرگ صفر هامبورگ ‪۲‬


جدول رده بندي
‪ - ۱‬اشتوتگارت ‪ ۶۷‬امتياز
‪ - ۲‬شالكه ‪ ۶۵‬امتياز
‪ - ۳‬وردربرمن ‪ ۶۳‬امتياز
‪ - ۴‬بايرن مونيخ ‪ ۵۳‬امتياز
‪ - ۵‬باير لوركوزن ‪ ۴۸‬امتياز
‪ - ۶‬نورمبرگ ‪ ۴۵‬امتياز

تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان به دنبال جذب "دكو" براي پر كردن جاي خالي "ميشاييل بالاك" و برطرف كردن مشكلات خط مياني اين تيم است.

 روزنامه ورزشي بيلد در اين‌باره نوشت،"اولي هونس" مديركل باشگاه بايرن مونيخ دكو را در صدر برنامه خود در فصل نقل و انتقالات تابستان قرار داده است.

بايرن مونيخ همچنين امضاي قراردادي دو ساله را نيز با "زي روبرتو" در برنامه دارد.

اين بازيكن‪۳۲‬ساله كه به نظر مي‌رسد آماده بازگشت به بايرن است،گفت:«اين پيشنهاد باعث خرسندي من است. خوشحالم كه بايرن دوباره مرا مي‌خواهد.»

زي روبرتو، اكنون در سانتوس بازي مي‌كند و در پايان فصل با پايان يافتن قراردادش بازيكن آزاد به شمار مي‌آيد.


اين هافبك سي و دو ساله پيش از اين در فاصله‌ي سال‌هاي 2002 تا 2006 براي بايرن مونيخ بازي مي‌كرد. او سابقه‌ي 110 بازي در بوندسليگاي آلمان را دارد. زي روبرتو پيش از اين گفته بود كه از بازگشت دوستش اوتمار هيتسفلد به بايرن خوشحال است.

بايرن مونيخ پيش از اين در سال ‪ ۲۰۰۴‬نيز براي جذب دكو تلاش كرده بود اما اين بازيكن پرتغالي ترجيح داد كه به بارسلونا برود.

با توجه به اينكه گزارش‌هايي نيز در مورد رفتن دكو به آث ميلان منتشر شده است و دكو مدير برنامه‌هاي خود را از صحبت با باشگاه‌ها منع كرده است، به نظر مي‌رسد او قصد دارد در پايان فصل به تيم جديدي برود.

گفته مي‌شود در جريان شركت هونس در نشست ‪ G14‬در بارسلونا، اين پيشنهاد مطرح شده است.

در حال حاضر بزرگترين مشكل بايرن مونيخ حضور نداشتن در مسابقات فصل آينده جام باشگاه‌هاي اروپاست.

مرحوم مقدس اردبیلی در حجره ای تنها زندگی می کرد.
یکی از طلاب مدرسه مایل شد که با مقدس هم حجره باشد و در این باره با شیخ حرف زد ، شیخ قبول نکرد او زیاد اصرار و التماس نمود.
 شیخ فرمود : قبول می کنم با این شرط که هر چه از حال من اطلاع پیدا کنی به کسی نگوئی و اظهار نکنی.
آن مرد قبول کرد. مدتی با هم بودند تا آنکه زمانی رسید که هر دو مبتلا به تنگی معاش شدند به حدی که قوت لایموت هم نداشتند و به کسی هم اظهار نمیکردند، تا آنکه آثار ضعف و ناتوانی از چهره آن مرد نمودار شد در آن حال کسی از کنار آن مرد عبور کرد .
حال او را دید و علت ضعف و بی حالی او را پرسید، او چیزی نگفت ولی عابر زیاد اصرار ورزید و التماس نمود که علت را بگوید.
آن مرد قضیه را فاش کرد که ما دو نفر طلبه علم دین مدت زیادی است غذا نخورده ایم .
آن شخص تا مطلع شد رفت غذائی تهیه کرده با مقداری وجه به آن طلبه داد و گفت نصف این غذا و پول مال تو و نصف دیگر را به رفیقت بده.

وقتی که مقدس وارد حجره شد و آنها را دید سؤال کرد که از کجا رسیده، آن طلبه حکایت را نقل کرد . مقدس فرمود دیگر هنگام جدائی ما شد.

 پس آن غذا را خوردند اتفاقا" همان شب مقدس محتلم شد پس زود بلند شد رفت حمام که به نماز شب برسد.
در حمام بسته بود حمامی در را قبل از وقت باز نکرد مقدس به اجرت حمام افزود باز قبول نکرد آن قدر افزود که رسید به آن مقداری که از آن وجه سهمش شده بود.
حمامی در را باز کرد ، تمامی آن وجه را داده غسل کرد نماز شب را بجا آورد .

  

نویسنده : حميد ; ساعت ٩:۳۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٢ اردیبهشت ،۱۳۸٦

حديث-مهدويکيا-هفته سی سوم-دمکليس-آخر زمان-فدراسيو ن آلمان

امام علی (ع) : لباس سیاه مپوشید که جامه فرعون است و کفش نوک دار پا نکنید که کفش فرعون است و او نخستین کسی بود که کفش نوک دار پوشید. تحف العقول صفحه 99


امام علی (ع) : هرکس شخص دیگری را به جای ما آل محمد (ص) برای خود امام انتخاب نمود هلاک شد و دنیا از کفش رفت و با گناه کبیره از دنیا بیرون رود.

تحف العقول صفحه 110


امام علی (ع) : هرکس با شخص بدعت گذار در دین که کارها و قوانینی تازه و جدید و خلاف قرآن و سنت پیامبر (ص) انجام میدهد راه برود و به او احترام کند محققا در نابودی و ویرانی اسلام تلاش کرده است.

آثار الصادقین جلد 2 صفحه 37


امام علی (ع) : دروغگو با دروغگوئیش سه چیز را بدست آورد : 1.خشم خدای سبحان را 2.خوار و زبون شدن در نظر مردم 3.دشمنی ملائکه را    

غررالحکم صفحه 884


امام علی (ع) : برای شخصیت خود ارزش و احترام قائل شوید و آنرا از اینکه در شوخ طبعی ها و داستانهای خنده آور و جایگاههای بیهوده گوئی وارد سازید بپرهیزید.

غررالحکم صفحه 855


امام علی (ع) : موقعی که جوان نو رسی را به سبب اشتباهاتی که مرتکب شده نکوهش میکنی مراقب باش که قسمتی از لغزشهایش را نادیده بگیری و از تمام جهات مورد اعتراض و سرزنش قرارش ندهی تا جوان هم به خاطر غرور جوانیش مجبور نشود که عکس العمل نشان دهد و از راه لجبازی و عناد در صدد پاسخگوئی بر شما نیاید.

الحدیث جلد 1 صفحه 353


امام علی (ع) : عبادت کننده ای که از علم و آگاهی و شناخت نسبت به احکام و دستورات دین برخوردار نباشدهمچون خر آسیابی است که در یک جا می چرخد و در جا میزند و گامی پیش نمیرود.

الحیاه جلد 1 صفحه 112


امام علی (ع) : آنکس که در جستجوی علوم و معارف دینی و معنوی باشد همچون مجاهدی است که در مقابل دشمنان دین میجنگد.   الحیاه جلد 1 صفحه 39


امام علی (ع) : ای کسی که بهشت میخواهی چه اندازه خوابت طولانی و مرکب ات کند است وای گریزان از دوزخ چه تند به سوی آن مرکب میرانی و خود را چه زود در آن می پرانی به این گورها بنگرید که در انتظار شمایند چرا من تنهای شما را آباد و دل شما را ویران میبینم به خدا سوگند اگر چشمتان ببیند آنچه را که باید ملاقاتش کند و آنچه را که به سوی آن روان است هر آئینه می گوئید آنچه را که خدا در قرآن از قول مجرمین بیان میکند سوره انعام آیه 27 : شخص گناهکار پس از مرگ میگوید ای کاش به دنیا باز میگشتم و آیات پروردگار خود را دروغ نمی شمردم. تحف العقول صفحه 208


امام علی (ع) : هرکس امر ولایت ما را از قرآن فرا نگیرد و به آن معرفت پیدا نکند نمیتواند از فتنه ای که دشمنان و مخالفان ما در دین بنا کرده اند خود را رها کند. آثار الصادقین جلد 17 صفحه 241


امام علی (ع) : در تفسیر آیه 71 سوره مومنون (( و اگر حق تابع هواهای نفسانی ایشان شود هر آئینه آسمانها و زمین و هر آنچه در آنهاست فاسد خواهد شد )) فرمودند به خدا سوگند منظور از حق در آیه ما خاندان و عترت رسول خدا (ص) هستیم و غاصبین حق ولایت ما همان کسانی اند که تابع هواهای نفسانی خود گشتند.      

 آثار الصادقین جلد 4 صفحه 73


امام علی (ع) : بخشش کردن روساء و مسئولان مملکتی از اموال عمومی مردم بزرگترین ظلم و خیانت است.

غررالحکم حدیث 4725


امام علی (ع) : از چهار کتاب آسمانی چهار کلمه انتخاب شده است
1.تورات : هرکه سکوت نماید نجات می یابد
2.انجیل : هرکه در زندگی قناعت کند سیر و بی نیاز گردد
3.زبور : هرکه تمایلات و شهوات نفسانی را رها کند از بیماری ها سالم گردد
4.قرآن : هرکه بر خدا توکل کند خدا برای امور او کافی است.

نصایح صفحه 203


امام علی (ع) : شخصی به امام (ع) عرض کرد من مالی را از راه حلال و حرام جمع آوری کرده ام و در پاک بودن آن رعایت نکرده ام آیا برای من توبه ای است؟ فرمود : خمس آن مال را بده بقیه بر تو حلال است.

تفسیر جامع جلد 3 صفحه 60


امام علی (ع) : آبروی تو همچون یخ جامدی است که درخواست از مردم آن را قطره قطره آب میکند پس بنگر که آنرا نزد چه کسی فرو می ریزی.             

نهج البلاغه حکمت 346


امام علی (ع) : اگر ما فرضا نه به بهشت امیدوار باشیم و نه از آتش جهنم ترسان و ثواب و عذابی را عقیده نداشته باشیم باز شایسته است که دنبال سجایای اخلاقی و معارف دینی برویم زیرا اخلاق پسندیده ما را در زندگی دنیا به سعادت و رستگاری هدایت میکند.

 سفینه البهار جلد 2 صفحه 411


امام علی (ع) : جان خود را با مطالب حکیمانه از قرآن و گفتار پیامبر (ص) و ائمه هدی (ع) خرم و شاداب سازید چه آنکه روح نیز مانند بدن خسته و وامانده میشود و سخنان الهی نیرو و نشاطش میبخشد.

 اصول کافی جلد 1 صفحه 48


امام علی (ع) : کسی که در اندیشه گناه باشد و پیرامون آن بسیار فکر کند سرانجام همان افکار بد و اندیشه های پلید او را به ارتکاب گناه میخواند و آلوده اش میسازد.

 غررالحکم صفحه 510


امام علی (ع) : سه چیز است که باعث گمراهی مردم میشود : 1. محبت و دوستی زنان که آن شمشیر شیطان است 2. خوردن شراب که آن دام و تله شیطان است. 3. دوستی و محبت پول که آن تیر نافذ شیطان است.

عین الحیوه صفحه 348

 

آرمين فه، از گفته‌هاي تازه‌ي تئوسوانسيگر، رييس فدراسيون فوتبال آلمان و حمايت او از قهرماني شالكه در رقابت‌هاي فصل جاري بوندس‌ليگا به شدت انتقاد كرد.

 در حالي كه بوندس‌ليگاي چهل‌وچهارم روزهاي پاياني‌اش را مي‌گذراند و سه تيم بالاي جدول از شانس قهرماني برخوردارند، حرف‌هاي سوانسيگر و دورانديشي او تشنج و بلوايي در فوتبال آلمان به بار آورد.

سران اشتوتگارت بيش از همه از سخنان اين مرد نام‌آشناي ورزش آلمان به خشم آمده‌اند.

آرمين فه، سرمربي اشتوتگارت به شكلي بسيار نادر و بي‌سابقه به سوانسيگر حمله‌ور شد و گفته‌هاي رييس فدرسيون فوتبال آلمان را با انتقاد روبه‌رو كرد.

فه كه تيمش در مكان دوم جدول رقابت‌هاي بوندسليگا قرار دارد، پنجشنبه در اشتوتگارت گفت زماني كه گفته‌هاي او را در روزنامه‌ها خواندم، بي‌نهايت عصباني شدم. او گفته بود منصفانه خواهد بود اگر شالكه قهرمان شود. چه انصافي؟ من اين گفته‌ها را از سوي يك رييس فدراسيون فوتبال آلمان را بسيار «سطحي» مي‌دانم. من تا كنون اهميت زيادي براي او قائل بودم؛ اما، اكنون همه چيز تغيير كرده است

سوانسيگر يك روز قبل گفته بود نمي‌دانم، خداي مهربان چه در سر دارد؟ اما در فوتبال ممكن است، زماني نتيجه‌اي عادلانه رقم بخورد

او به فصل 2001 - 2000 اشاره داشت، زماني كه شالكه تا دقايق پاياني فصل قهرمان بوندسليگا بود؛ اما، در نهايت «شال قهرماني» بار ديگر دور گردن بايرن مونيخ انداخته شد.

سوانسيگر در يك مراسم در گلزن كرشن گفته بود خوشحال خواهم شد اگر عصر شنبه بار ديگر بتوانم اين جا حاضر باشم. اگر احساس مردم اين منطقه را كه با باشگاهشان ارتباط بسيار نزديكي دارند، در نظر گرفته شود، بايد هم آرزوي قهرماني آنها را داشت. زمان قهرماني شالكه در بوندسليگا فرا رسيده است

رييس فدراسيون فوتبال پنج شنبه گذشته حرف‌هاي خود را عوض كرد و گفت من به هيچ عنوان جانب‌دار تيمي نبوده‌ام

او بارها و بارها تاكيد كرد كه هواداران شالكه سزاوار آن هستند كه روياي قهرماني باشگاهشان محقق شود. در اين صورت در جشن قهرماني آنها شركت خواهم كرد. اين حرف‌ها هرگز به آن معنا نيست كه اشتوتگارت، وردربرمن و يا هواداران آنها سزاوار قهرماني بوندسليگا نيستند.

 

 

مارتين دميكليس،‌ بازيكن آرژانتيني تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان مورد توجه باشگاه فيورنتينا‌‌ ‌قرار گرفته است.

باشگاه فيورنتينا علاقمند است تا اين هافبك آرژانتيني را براي فصل آتي به خدمت گيرد.
دميكليس كه در عين داشتن مليت آرژانتيني داراي گذرنامه ايتاليايي نيز هست، خود نيز علاقمند است تا در صورت امكان دست به اين انتقال زند.
اين علاقمندي در حاليست كه باشگاه بايرن نيز به لوكا توني مهاجم ملي پوش فيورنتينا تمايل دارد و مي كوشد اين بازيكن را به استخدام خود درآورد.
دميكليس كه در فصل جاري در اكثر اوقات بازيكن ذخيره تيمش بوده،‌ تا سال 2010 با بايرن قرارداد دارد.
اين بازيكن از سال 2002 عضو اين باشگاه است.

 

 

قبل از پایان گرفتن دنیا، علائم و نشانه هایی به وقوع می پیوندد که حکایت از انقراض عالم و تمام شدن عمر دنیا دارد; بدین معنا که بعد از تحقق این علایم، قیامت و عالم آخرت بسیار نزدیک است. البته قرآن مجید در همان عصر نزول، قیامت را نزدیک و قریب ذکر کرده است. به عنوان مثال می توانید به آیه 1 از سوره انبیاء، آیه های 6 و 7 از سوره معارج و آیه 18 از سوره محمد مراجعه کنید. نشانه های دیگری که حکایت از نزدیک بودن قیامت می کند، اموری است که در روایات ذکر شده است. یکی از این روایات مربوط به زمانی است که پیامبر اکرم (ص) در روزهای پایانی عمر خود به حج رفته بودند(حجة الوداع). روایت ذکر شده به این صورت است:

عبدالله بن عباس گوید: با رسول خدا (ص) در حجة الوداع بودیم و حج به جا آوردیم. آن حضرت حلقه در کعبه را گرفت و سپس رو به ما کرد و فرمود: می خواهید شما را به نشانه های قیامت خبر دهم؟ سلمان فارسی که نزدیک ترین مردم به رسول خدا (ص) بود، گفت: آری، ای رسول خدا. آن حضرت فرمود: از نشانه های قیلامت، ضایع کردن نماز، پیروی از شهوات، عمل کردن به خواسته های نفس، بزرگ شمردن مال و فروختن دین به دنیا است. در آن هنگام قلب مؤمن از این مسائل آب می شود، همانند آب شدن نمک در آب ، زیرا منکرات را می بیند، اما قدرت ندارد آنها را تغییر دهد. ای سلمان، در آن هنگام، امرای ظالم، وزیران فاسق و عرفای(1) ستمگر حاکم می شوند و کسانی که مورد وثوق و امین مردم هستند، خیانت می کنند. در آن هنگام منکر معروف و معروف منکر می شود; خائن را مورد وثوق و امین را خائن دانند، دروغ گو را تصدیق می کنند و راست گو را تکذیب می نمایند.

آن حضرت فرمود: ای سلمان، در آن وقت زنان امر کنند و کنیزان مورد مشورت قرار گیرند و کودکان بر منابر می نشینند; دروغ را امری جدید و بامزه و زکات را غرامت به شمار آرند; غنائم را گروهی به خود اختصاص دهند; مرد به والدین خود جفا کند و به دوست خود نیکی نماید و ستاره دنباله دار طالع شود. در آن هنگام، زن با مرد در تجارت شریک شود; باران نبارد و بزرگان غیظ کنند و کسی که تهی دست است، حقیر شود. در آن هنگام، بازارها نزدیک یکدیگر می شود و عده ای از فروشنده ها گویند: من چیزی نفروختم و عده ای دیگر گویند: من سود نبردم و خدا را مذمت می کنند. ای سلمان در آن وقت گروهی قدرت را در دست گیرند که اگر مردم به آنها اعتراض کنند، آنها را بکشند و اگر سکوت کنند حق آنها را مباح شمرده و آن را بگیرند، حرمت آنها را هتک کرده و خون آنها را بریزند; دلهای آنها پر از بیم و ترس شود و آنها را در حال ترس و رعب می بینی. سلمان با تعجب گفت: يا رسول خدا این امور واقع می شود؟! آن حضرت فرمود: به آن کس که جانم به دست اوست، آری چنین می شود.

سپس پیامبر فرمود: ای سلمان، در آن وقت مرادان به مردان اکتفا کنند و زنان به زنان; بر غلمان هجوم کنند همانند تهاجم بر دختران. در خانه آنها، مردان شبیه زنان و زنان همانند مردان شوند و زنان بر سرجها سوار شوند. پس لعنت خدا از امتم بر آنها باد. ای سلمان مساجد را همانند معابد یهود و نصارا زینت کنند، قرآنها را زینت نموده و مناره ها بلند شود; صفها زیاد اما دلها با یکدیگر دشمن و زبانها مختلف خواهد بود. مردان امت به طلا زینت کنند و از حریر، ابریشم و پوست درندگان برای لباس یا فرش استفاده می کنند. ربا ظاهر شود و مردم با غیبت(2) و رشوه با یکدیگر معامله کنند، دین پست شود، اما دنیا باارزش گردد. در آن وقت طلاق زیاد شود و حدّ الهی اجرا نگردد. ای سلمان در آن هنگام خواننده ها و نوازنده ها ظاهر شوند و اشرار امت من والی مردم گردند. اغنیاء برای خوشگذرانی حج کنند و افراد متوسط برای تجارت حج بگذارند و فقرا هم برای ریا و شهرت حج به جای آورند. در آن هنگام؛ گروهی قرآن را برای غیر خدا بیاموزند و آن را با ساز و نی همراه کنند. گروهی دین را برای غیر خدا یاد گیرند، اولاد نامشروع زیاد گردد، قرآن را با غنا بخوانند و به سبب دنیا یکدیگر را ساقط کنند. آن زمان محرمات هتک شود و تحصیل زشتیها و بدیها کنند; بدان بر نیکان مسلط گردند و دروغ شایع شود; لجاجت آشکار و نیاز ظاهر گردد;(3) مردم در پوشاک و لباس بر یکدیگر فخر و مباهات کنند; باران در غیر فصل ببارد و نوازندگی و طبل را نیکو شمارند; و امر به معروف و نهی از منکر را نادرست به حساب آرند تا اینکه مؤمن در آن زمان خوارتر از کنیز گردد; قرّا و عبّاد یکدیگر را ملامت کنند و ثروتمند به فقیر چیزی ندهد; به طوری که سائل بین دو جمعه سؤال کند و کسی چیزی به او ندهد. ای سلمان در آن وقت «رُوَيبِضة» تكلم كند. سلمان گفت: ای رسو ل الله، فدایت شوم، رویبضة چیست؟ پیامبر فرمود: کسی است که در امور مردم سخن می گوید، در حالیکه در گذشته سخن نمی گفته است. دیری نگذرد تا اینکه در زمین صدایی یا خسفی(4) واقع شود که هر قوم و گروهی تصور کنند که این امر در ناحیه آنها بوده است. سپس مدتی (که خدا بخواهد) بگذرد و سپس زمین ذخایری که از طلا و نقره در درون دارد، بیرون ریزد. آنگاه پیامبر با دست خود اشاره به ستون ها کرده و فرمود: همانند این و در آن هنگام طلا و نقره دیگر سودی ندارد و این معنی قول خدای تعالی است که «فَقَدْْ جاءَ اَشْراطُها; نشانه های قیامت آمده است(5)*پاورقی:
1. عرفا، جمع عریف است و عریف کسی را گویند که قیم به امور قومی و گروهی باشد. کتاب العین: 624
2. در نسخه اصل عینه به جای غیبت است و آن اینکه کالایی را نسیه خریده و به قیمت کمتر، نقد بفروشند تا با پول آن دین خود را ادا کنند.
3. و در اصل وتغشوا الفاقة آمده است که شاید مراد این باشد که فقر و مسکنت را مخفی کنند.
4. خسف به معنای فرو رفتن در زمین را گویند.
5. تفسیر قمی: 2/303 مطبعة النجف.

 

هفته سی و سوم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های آلمان فردا در سایه رقابت نزدیک تیم های شالکه، اشتوتگارت و وردربرمن برای تصاحب عنوان قهرمانی آغاز خواهد شد.

شالکه صدرنشین فردا در ورزشگااه وست فالن مهمان دورتموند است. نبرد دو رقیب دیرینه امسال حال و هوای خاصی دارد و تاثیرمستقیم درتعیین قهرمان بوندس لیگا خواهد داشت. کافی است شالکه بلغزد، آنگاه اشتوتگارت و وردبرمن به راحتی جایگاه این تیم را درصدر جدول تسخیر می کنند.

اشتوتگارت هم این هفته دیداری دشوار را پیش رو دارد. این تیم درخانه بوخوم به میدان می رود، حریفی که در نیم فصل دوم فراتر از حد انتظار ظاهر شده و مقابل تیم های برتر نتایج خوبی کسب کرده است. بوخوم می تواند یک خطر جدی برای قرمزپوشان اشتوتگارت باشد.

وردبرمن که اختلاف 2 امتیازی با شالکه صدرنشین دارد، این هفته در وزر اشتادیون از اینتراخت فرانکفورت پذیرایی می کند. شاید کارشاگردان توماس شاف راحت تر از دیگرمدعیان قهرمانی باشد. آنها که غفلت شان می تواند وردربرمن را در فاصله یک هفته مانده به پایان مسابقات بوندی لیگا صدرنشین کند.

حضور بازيکنان ايرانی در ترکيب تيم هايشان 

تركيب احتمالي هرتابرلين:
دروازه بان: فيدلر
خط دفاع: بواتانگ، ‌فريدريش، ‌ون بوريك، ‌فاتحي
خط مياني: چاهد، ‌دژاگه، ‌باشتورك، ‌گيلبرتو
خط حمله: گيمنيز، ‌پانتليچ
سرمربي: كارستن هاينه

تركيب احتمالي هامبورگ:
دروازه بان: روست
خط دفاع: دمل، ‌راينهارد، ‌ماتيسن، ‌آتوبا
خط مياني: مهدوي كيا، ياروليم، ‌لاس، ‌سورين
خط حمله: ون دروارت، ‌اوليچ

تركيب احتمالي هانوفر:
دروازه بان: انكه
خط دفاع: چرندلو، ‌وينيسيوس، ‌فارن هورست، ‌تارنات
خط مياني: باليچ، ‌يانكف، ‌روزنتال، بروگينگ
خط حمله: هوستي، ‌هاشميان

تركيب احتمالي بايرن:
دروازه بان: كان
خط دفاع: لل، دميكليس،‌ ون بويتن، ‌لام
خط مياني: گورليتس، ‌ون بومل، ‌اوتل، كريمي
خط حمله: ماكاي، ‌پيزارو
سرمربي: اوتمار هيتسفلد

برنامه دیدارهای هفته سی و سوم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های آلمان به شرح زیر است:

شنبه - 22/2/86
وردربرمن - اینتراخت فرانکفورت
نورنبرگ - هامبورگ
ماینتز - بورسیا مونشن گلادباخ
بوخوم - اشتوتگارت
آرمینا بیله فلد - هانوفر
آلمانیا آخن - ولفسبورگ
هرتابرلین - بایرلورکوزن
بورسیا دورتموند - شالکه
انرژی کوتبوس - بایرن مونیخ

 

 

پايگاه اينترنتي روزنامه‌ي Morgen Post آلمان در مطلبي با عنوان «وداع اندوهناك مهدي» به جدايي بازيكن ايراني هامبورگ در پايان فصل جاري رقابت‌هاي بوندسليگا پرداخت.

 در حالي كه هامبورگ پس از مدت‌ها كش و قوس سرانجام توانست جايگاهش در بوندسليگاي يك را حفظ كند، با اين حال بازيكناني همچون مهدوي كيا كه در نگه داشتن اين تيم سهم زيادي داشته‌اند، در برنامه‌هاي فصل آينده اين باشگاه جايي ندارند و بايد در پي يافتن باشگاهي جديد باشند.

Morgen Post نشريه شهر هامبورگ در مطلبي به خداحافظي «مهدوي‌كيا» اشاره كرد. دراين گزارش آمده است مهدي مهدمي‌كيا تقريبا هشت سالي است كه كفش‌هاي فوتبالش را براي هامبورگ بسته است. او با اين باشگاه فراز و فرودهايي را تجربه كرده است. در ليگ قهرمانان بازي كرده است. در جام يوفا حاضر بوده است و براي بقا در بوندسليگاي يك جنگيده است. قرارداد اين بازيكن ايراني در پايان فصل جاري رقابت‌ها به پايان مي‌رسد. تنها دو بازي ديگر باقي مانده است و سپس دوران مهدوي‌كيا در هامبورگ به پايان مي‌رسد. از تمديد قرارداد كنوني خبري نيست. وداع اندوهناك مهدوي‌كيا».

اين پارسي 29 ساله در آغاز فوريه گذشته گفته بود روشن است كه مي‌خواهم بمانم. هامبورگ در نزد من بهترين است. هميشه اين طور بوده است. با اين حال بايد زماني هم از باشگاه پيامي (در اين باره) برسد. از آن زمان سه ماهي مي‌گذرد. او بيهوده انتظار رسيدن اين پيام مهم و سرنوشت‌ساز را مي‌كشد. براي اين بازيكن پا به توپ با سابقه همه چيز آرام گرفته است و حتي خود او هم در اين ميان ديگر ميلي به حرف زدن ندارد. او تنها مي‌گويد:« فصل بسيار نااميد كننده‌اي بود. نمي‌توانم بگويم چگونه ادامه خواهد يافت

وداع او موضوعي پايان يافته تلقي مي‌شود و جستجو درباره‌ي نظر رسمي درباره‌ي آينده ورزشي او در هامبورگ بيهوده است.

با اين همه مهدوي‌كيا كه هنوز هم يكي از پرطرفدارترين بازيكنان هامبورگ به شمار مي‌آيد شايسته‌ي يك اظهار نظر قطعي و صريح بوده است. او در 209 بازي خود براي هامبورگ 26 گل به ثمر رساند و 43 پاس گل هم مهيا كرد.

خدمات او براي باشگاه جاي حرف ندارد. تساوي چهار بر چهار برابر يوونتوس تورين در ليگ قهرمانان اروپاي سال 2000 يكي از درخشان‌ترين روزهاي حضور او در هامبورگ به شمار مي‌آيد. مهدي با يك گل زده و دو پاس گل در آن بازي ماندگار شد و نام خود را در كتابهاي تاريخ ثبت كرد.

البته تمام اين‌ها مربوط به گذشته است. اكنون اوضاع غم انگيزي حكمفرماست. ديتمار بايرسدورفر مدير ورزشي HSV درست پنج هفته پيش درباره‌ي او گفته بود:« ما از او انتظار بيشتري داريم.»

اين جمله تا اين لحظه آخرين حرفي است كه درباره‌ي آينده مهدوي‌كيا گفته شده است. هنوز دو بازي ديگر باقيمانده است. شايد او در اين دو بازي سران باشگاه را به ماندن متقاعد كند.

و اين مي‌تواند پاياني تلخ براي اين با سابقه‌ترين بازيكن هامبورگ باشد.

مهدي با چهار كارت زردش از بازي‌هاي گذشته شنبه برابر نورنبرگ قرار مي‌گيرد. اگر او باز هم كارت زرد داور را در مقابل ديدگان خود ببيند، از بازي پاياني برابر آلمانيا آخن محروم خواهد شد و «بازي پاياني او» بدون او برگزار خواهد شد.

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۳:٢۱ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ اردیبهشت ،۱۳۸٦

کريمی - متزلدر - شهوت

در حاليکه قرارداد علی کريمی تا چند هفته ديگر با تيم فوتبال بايرن مونيخ به اتمام می رسد اين بازيکن ايرانی پيشنهاداتی تيم های ديگر اين قاره را رد کرده است.

قرارداد دو ساله علی کريمی با باشگاه بايرن مونيخ تا پايان فصل جاری به اتمام می رسد و اين بازيکن آزاد می تواند با هر باشگاهی که تمايل داشته باشد قرارداد به امضا برساند.  در همين راستا وی پيشنهاداتی از چند باشگاه آلمانی، اسپانيايی وموناکو فرانسه دريافت کرده که به تمام آنها پاسخ منفی داده است.

ابوالفضل جلالی مدير برنامه های علی کريمی با تاييد اين خبردر گفتگو با خبرنگار مهر اذعان داشت کريمی ديگر علاقه ای به ماندن در اروپا ندارد و به پيشنهاداتی که دريافت می کند پاسخ منفی می دهد. مگر اينکه يک تيم مطرح و بزرگتر از بايرن مونيخ مايل به جذب وی باشد آن زمان احتمال دارد برای امضاء قرارداد ابراز تمايل کند

وی ادامه دادکريمی تمايل دارد فوتبالش را در يکی از کشورهای حاشيه خليج فارس  ادامه دهد. برای امضا قرارداد مواردی را نيز در نظر دارد که مهمترينش بحث مالی است

مدير برنامه های کريمی با رد شايعه پيوستن وی به تيم الاهلی امارات خاطر نشان ساختاين احتمال وجود دارد که وی به تيمی از عربستان، قطر و يا امارات بپيوندد

علی کريمی بازيكن ايراني تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان گفت فصل آينده بطور يقين در اروپا بازي نخواهم كرد و در نزديكي‌هاي ايران بازي مي‌كنم

علي كريمي روزچهارشنبه در گفت وگو با سايت رسمی بوندسليگای ياران افزودحدود دو ماه ديگر با تيم بايرن مونيخ قرارداد دارم و تاپايان فصل با اين تيم بازي مي‌كنم

وي درباره تيم آينده خود گفتشانس حضورم در تيم الاهلي امارات كم است ولي هر تيمي باشد نزديك ايران است

وي درباره گفته‌هاي اخير ماريو باسلر بازيكن جنجالي اسبق تيم فوتبال بايرن مونيخ مبني بر اينكه كريمي خود را بي‌خيال نشان مي‌دهدوگويي هوادار است و متوجه عظمت تيم بايرن نيست، گفت بايد با هركس به اندازه خودش صحبت كرد،من اصلا ايشان را نمي‌شناسم ولي حرفهايي را كه زده است مال آدم‌هاي بزرگ نيست

وي گفتاين حرفها مال آدم‌هاي كوچك است و حتما او آدم كوچكي است

وي درباره پيشنهاد باشگاه موناكو فرانسه گفتهنوزهيچ صحبتي انجام نشده و پيشنهادهايي به من شده است.من واقعا قصد ندارم به هيچوجه در اروپا بازي كنم

يک شايعه يا واقعيت

سايت رسمي باشگاه بوروسيا مونشن گلادباخ از علاقه‌مندي اين باشگاه براي به خدمت گرفتن علي كريمي خبر داد.

 اين پايگاه اينترنتي در مطلبي درباره‌ي مارسل ينسن و آينده او با اشاره به كريمي نوشت اولي هوينس مدير بايرن مونيخ در پايان بازي عصر شنبه بايرن مونيخ و گلادباخ به صراحت اعلام كرد قرارداد كنوني كريمي در پايان فصل تمديد نخواهد شد. بنابراين او اين باشگاه را ترك خواهد كرد. اكنون اين پرسش در ميان است كه كريمي در آينده در كجا بازي خواهد كرد.

آيا نويسنده Westdeutsche Zeitung مي‌خواهد با چاپ عكس كريمي و يانسن در كنار هم به ما اين خبر را برساند كه بوروسيا علاقه‌مند خريد علي كريمي است؟ شايعه‌ها حرف‌هاي قشنگي هستند

يادآور مي‌شود روزنامه‌ي Westdeutsche Zeitungپس از بازي اين هفته گلادباخ - بايرن مونيخ عكسي از كريمي و يانسن را در جريان بازي چاپ كرده بود كه اين دو بازيكن در حال نبرد بر سر توپ هستند.

 

 

"كريستف متزلدر" بازيكن خط مياني باشگاه بروسيا دورتموند آلمان به تيم رئال مادريد اسپانيا ملحق مي‌شود.

روزنامه ورزشي"آس" چاپ مادريد امروز چهارشنبه گزارش كرد:«متزلدر كه ‪ ۳۱‬يك بار پيراهن تيم ملي فوتبال آلمان را برتن كرده است ، با رئال مادريد قرارداد چهار ساله منعقد مي‌كند.»

طبق اين گزارش، روز جمعه گذشته"جورگ نئوباور" نماينده متزلدر در مادريد با مقامهاي رئال ديدار و در مورد جزييات قرارداد وي گفت‌وگو كرد.

آس نوشت: متزلدر ‪ ۲۷‬ساله سالانه چهار ميليون يورو دريافت خواهد كرد كه دو برابر مبلغي است كه باشگاه بروسيا دورتموند به او پيشنهاد كرده بود.

قرارداد متزلدر با باشگاه بروسيا دورتموند در پايان سال جاري ورزشي پايان مي‌يابد و باشگاه رئال، موظف به پرداخت هيچگونه هزينه‌اي به باشگاه آلماني نيست.

"آلفونسو دل كورال" پزشك رئال مادريد چند ماه پيش متزلدر را در هتلي در آلمان مورد معاينه پزشكي قرار داد و سلامت كامل وي را تاييد كرد.

متزلدر از ناحيه مچ پا در سال ‪ ۲۰۰۲‬ميلادي به شدت مجروح شده بود و او را در سه نوبت عمل جراحي كردند.

 

 

چهل تن از زنان عرب نزد مولا از شهوت مرد سوال کردند ، جواب گرفتند که از ده قسمت - 9 قسم برای زن و 1 قسم برای مرد میباشد . گفتند پس چگونه است که با این حساب دستور وارونه آمده ( مردان میتوانند زنان متعددی اختیار کنند ولی زنان نمیتوانند )  مولا علی (ع) رو به زنان کرد و به ایشان دستور داد که هریک از زنان کاسه ای آب بیاورند و آوردند و دستور داد که همه آبها را در داخل یک ظرف بریزند و ریختند و سپس دستور داد که هر یک آبی را که در داخل ظرف ریختند بردارند و زنان همگی گفتند که این مویثر نشود و مولا علی (ع) فرمود که حکم سوال شما در همین است .

با دقت در این حکم مولا در میآبیم که چنانچه زنی با چند مرد جماع  داشته باشد و فرزندی از او متولد شود نمیتوان گفت که فرزند از آب کدام مرد میباشد .

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٩ اردیبهشت ،۱۳۸٦

شباهت علی (ع)به پيامبران-اشتئتوتگارت

شباهتهای مولا علی (ع) به انبیاء

 

نرمی رفتار او به نرمی رفتار حضرت لوط (ع) 

 

  اخلاق او به اخلاق حضرت یحیی(ع)

 

 زهد او به زهد حضرت ایوب (ع)

 

 سخاوت او به سخاوت حضرت ابراهیم (ع)

 

 زیبای او به زیبائی حضرت سلیمان بن داود(ع)

 

قوت او به قوت حضرت داود (ع)

 

 

 

سران باشگاه اشتوتگارت آلمان تمام عزم خود را جزم كرده‌اند، تا اين تيم به مقام قهرمانی در بوندسليگا و جام حذفي آلمان برسد.

 سران اين باشگاه كه تيم‌شان به ديدار پاياني جام حذفي آلمان راه يافته است و در رقابت‌هاي بوندس‌ليگا هم تنها با يك امتياز فاصله نسبت به صدرنشين رقابت‌ها در مكان دوم جاي دارد، با تعيين پاداش مالي سعي در بالا بردن انگيزه بازيكنان اين تيم دارند.

فرناندو ميرا، كاپيتان پرتغالي اشتوتگارت به تازگي با هورست هلدت مدير ورزشي باشگاه و اروين اشتاودت بر سر ميزان پاداش قهرماني در دو رقابت پيش رو گفت‌وگو داشته است.

بر اساس نوشته‌ي روزنامه‌ي Stuttgarter Zeitung در صورت رسيدن اين باشگاه به هر دو عنوان قهرماني، هر بازيكن پاداش ويژه‌اي معادل يكصد و پنجاه هزار يورو دريافت خواهد كرد.

خبر ديگر از اشتوتگارت آن است كه «ايلدراي باشتورك» بازيكن تركيه‌اي هرتابرلين در چند روز آينده با اشتوتگارت قرارداد امضا خواهد كرد. قرارداد اين بازيكن تا پايان ژوئن 2011 خواهد بود.

هلدت، مدير باشگاه در اين باره گفت:« ما به باشتورك پيشنهاد قابل توجهي ارايه كرديم؛ البته هم او هم ما جايگزين‌هايي هم داريم.»

هايكو گربر، بازيكن سي‌وچهار ساله اين باشگاه هم پس از هشت سال اين باشگاه را ترك مي‌كند. اين بازيكن خط دفاعي كه قراردادش با اشتوتگارت در پايان فصل جاري بوندس‌ليگا به پايان مي‌رسد، با قراردادي 2 ساله راهي «اينگو اشتادت» از تيم‌هاي ليگ منطقه‌اي آلمان خواهد شد.

ماريوگومس، مهاجم اسپانيايي الاصل اشتوتگارت هم پس از 2 ماه غيبت به دليل آسيب ديدگي زانو، شنبه آينده در بازي برابر بوخوم در زمين خواهد رفت.

به گفته‌ي آرمين فه، سرمربي اشتوتگارت چنانچه اتفاق خاصي رخ ندهد، گومس يكي از اعضاي هجحده نفره باشگاه براي اين بازي خواهد بود.

 

 

 

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ،۱۳۸٦

هفته سی دوم - مهدويکيا - قيصر-يا علی

تيم فوتبال شالكه با غلبه بر تيم نورنبرگ همچنان به صدرنشيني خود در بوندس ليگا ادامه داد . 
در چارچوب هفته سي و دوم مسابقات بوندس ليگا تيم شالكه در خانه تيم نورنبرگ را با يك گل شكست داد تا با 64 امتياز در صدر جدول باقي بماند همچنين تيم اشتوتگارت نيز با پيروزي دو بر صفر برابر ماينز و 64 امتياز همچنان در تعقيب تيم صدرنشين است . 
نتايج كامل مسابقات هفته سي و دوم به شرح زير است(اسامي تيم هاي ميزبان ابتدا آماده است )
هانوفر 2 - انرژي كوتبوس ۰
اينتراخت فرانكفورت 4  - آلمانيا آخن ۰
هامبورگ ۰ - بوخوم 3
مونشن گلادباخ ۱ - بايرن مونيخ ۱
شالكه   ۱ - نورنبرگ ۰
اشتوتگارت 2- مانيز ۰
وولفسبورگ ۰ - بوروسيا دورتموند 2
بايرلوركوزن ۱ - آرمينيا بيلفلد 2
هرتابرلين ۱ - وردربرمن 4
تيم شالكه 4 با 65 امتياز در صدر جدول قرار دارد و پس از اين تيم اشتوتگارت , وردربرمن , بايرن مونيخ , نورنبرگ و بايرلوركوزن در مكان هاي دوم تا ششم جاي دارند .

هفته نامه كيكر در پايان مسابقات اين هفته، به علي كريمي بابت حضور در تركيب اصلي تيمش در بازي منجر به تساوي يك بر يك روز شنبه گذشته نمره 4 داد.
او در دقيقه 12 بازي پاس گلي را براي روي ماكاي، ‌مهاجم بايرن مهيا ساخت.
اين بازيكن ايراني تا دقيقه 87 در زمين حضور داشت و بعد جاي خود را به فورستنر سپرد.
اين نشريه به مردان بايرن اينگونه نمره داد:
رنسينگ 2
لام 4
ون بويتن 5/4
لوسيو 5/4
لل 4
دميكليس 5
اوتل 5
كريمي 4
گورليتس 5
ماكاي4
پيزارو 5/4

 

 

 

بايرن مونيخ از نظر ورزشي، سال بسيار بدي را پشت سر گذاشت اما، از نظر اقتصادي اوضاع بهتر بود تا جايي كه مونيخي‌ها به «ركوردي تازه» دست يافته‌اند. با اين وجود گفته‌هاي فرانتس بكن باوئر خشم سران اين باشگاه مونيخي را برانگيخته است.

قيصر فوتبال آلمان در هفته‌هاي گذشته بارها گفته بود كه از جايگاه بايرن مونيخ هرگز رضايت ندارد.

بكن باوئر در اين باره به بيلد گفته بود اين گونه نمي‌شود ادامه داد. زمان تغيير بزرگ فرا رسيده است. ما بايد از همان خط حمله شروع كنيم و تيمي نو بسازيم. پرونده‌ي فصل جاري بسته شده است

اظهارات رييس باشگاه بايرن مونيخ براي كارل هاينس رومينگه و اولي هوينس به منزله‌ي تذكري جدي بود تا باشگاه را دوباره آماده و قدرتمند بسازند. بايرن مونيخ نخستين بار در ده سال گذشته در ليگ قهرمانان جايي نخواهند داشت.

رومينگه اكنون به بكن باوئر اجازه دخالت نداد و گفت اين حرف‌ها نه تنها در هيات مديره بلكه در ميان اعضا ديگر كميته‌ها آشگفتي در پي داشته است

رومينگه كه با Welt am Sonntg صحبت مي‌كرد، ادامه داد بازيكنان پيشين بايرن مي‌توانند از رشد مالي باشگاه خوشحال باشند.

درآمد باشگاه با ده درصد افزايش به ‌٢٢٠ ميليون يورو رسيده است. سود ما هم بيش از صد در صد افزايش يافته است. بايرن مونيخ در سال مالي گذشته (‌٢٠٠٦ - ‌٢٠٠٥) به درآمد ‌٧/٢٠٤ ميليون يورويي به سوي معادل ‌٨/٤ ميليون يورو دست يافته بود

مرد شماره ‌٢ بايرن مونيخ ادامه داد از دست رفتن ليگ قهرمانان اروپا براي بايرن هيچ گونه خسارت مالي نخواهد داشت

«‌٥/١٩ ميليون يورويي كه به عنوان تيم سوم رقابت‌هاي بوندسليگا دريافت مي‌شود، در موفقيت‌هاي ورزشي در جام يوفا هم قابل دسترسي است. چرا كه مي‌توانيم در آن بازي‌ها هم بهره‌برداري تجاري داشته باشيم. حق پخش تلويزيوني در آن بازي‌ها هم زياد است

 

 

ديتمار بايرسدورفر، مدير ورزشي هامبورگ شكست سه بر صفر اين تيم برابر بوخوم را نديد، چرا كه در برزيل در پي يافتن بازيكني براي جايگزيني مهدي مهدوي‌كيا در فصل آينده بود.

 مرد شماره‌ي 2 هامبورگ كه همواره از روي نيمكت، بازي‌هاي اين تيم را دنبال مي‌كند، اين بار به خاطر سفر به برزيل نتوانست از نزديك بازي هامبورگ - بوخوم را تماشا كند.

به نوشته‌ي هامبورگر آبندبلات قرار بود آلبرت اشترايت، بازيكن اينتراخت فرانكفورت جايگزين مهدوي‌كيا در هامبورگ بشود؛ اما، اكنون شالكه خواهان به خدمت گرفتن او شده است. هامبورگ كه در پايان نيم فصل نخست بوندسليگا در قعر جدول جاي داشت، با آمدن هوب استيونس اكنون از خطر سقوط رها شده است و پس از تيم‌هايي چون اشتوتگارت، شالكه و وردربرمن چهارمين تيم برتر دور برگشت بازي‌هاست. استيونس براي يك مرخصي دو - سه روزه راهي هلند شد تا از همسر بيمارش عيادت و مراقبت كند.

مهدوي‌كيا در بازي برابر بوخوم دويست و بيست و يكمين بازي بوندسليگايي‌اش را تجربه كرد و از روزنامه‌ي مورگن پست نمره ضعيف پنج را دريافت كرد.

هامبورگر آبندبلات، درباره‌ي بازي مهدوي‌كيا در اين باره نوشت درمانده. او در جناح راست بارها توپ را از عقب به جلو برد تا آن را در آن جلو لو بدهد! باز هم سانترهاي او بد و ضعيف بودند. سانترهاي خوب و بد مهدي. به ويژه زماني كه حريفي در كنار يا در پشت سر او هست، او ضربه‌اش را مي‌زند

به نوشته‌ي مورگن پست، مهدوي‌كيا از جمله‌ي بازيكناني هستند كه HSV را در پايان فصل جاري رقابت‌ها ترك مي‌كنند.

 

 

پیامبر (ص) فرمود :

علی در آسمان هفتم مانند آفتاب در زمین هنگام روز است و در آسمان دنیا مانند ماه در زمین هنگام شب است.

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٦:۳٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٧ اردیبهشت ،۱۳۸٦

دو هوو-هفته ۳۲ - رنسينگ به جای کان

دعوای دو هوو بر سر پسر

مردی دو همسر داشت که هر دوی آن از ان مرد آبستن شدند و در یک شب فرزند خود را به دنیا آوردند که یکی پسر و دیگری دختر آوردند

فردای آن روز هر دو هوو بر سر اینکه کدام پسر به دنیا آوردند با هم دعوایشان شد و هر کدام ادعا میکردند که پسر از آن اوست چون منازعه بالا کشید حکم به مولا علی بردند که مولا فرمود شیر ان دو زن را وزن کنند هر کدام که سنگین تر بود پسر از آن اوست.

 

 

 

 

در آغاز هفته سی و دوم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های آلمان بوندس لیگا تیم فوتبال هانوفر با دو گل بر انرژی کوتبوس غلبه کرد.

شب گذشته در ورزشگاه AWD تیم فوتبال هانوفر پذیرای انرژی کوتبوس بود و توانست مهمان خود را 2 گل شکست دهد. در این بازی همچون هفته گذشته هاشمیان یکی از 11 مرد اصلی هانوفر بود و گرچه نقش مستقیم در به ثمر رسیدن گل های تیمش نداشت اما با نظر دیتر هکینگ 90 دقیقه در زمین حاضر بود. گل های هانوفر را در دیدار برابر انرژی کوتبوس وینیسیوس برگانتین در دقیقه 37 و آرنولد بروگینک در دقیقه 83 به ثمر رساندند.

برنامه هفته سي و دوم اين رقابت‌ها به شرح زير است : (نام تيم‌هاي ميزبان نخست آمده است) جمعه ‪۸۶/۰۲/۱۵‬
هانوفر۲  -    ۰انرژي كاتبوس
شنبه ‪۸۶/۰۲/۱۶‬
بروسيا مونشن گلادباخ با بايرن مونيخ
اينتراخت فرانكفورت با آرمينيا آخن
هامبورگ با بوخوم
شالكه با نورمبرگ
اشتوتگارت با ماينز
وولفسبورگ با بروسيا دورتموند
يكشنبه ‪۸۶/۰۲/۱۷‬
باير لوركوزن با آرمينيا بيله‌فلد
هرتابرلين با وردربرمن
جدول رده بندي
‪ - ۱‬شالكه ‪ ۶۲‬امتياز
‪ - ۲‬اشتوتگارت ‪ ۶۱‬امتياز
‪ - ۳‬وردربرمن ‪ ۶۰‬امتياز
‪ - ۴‬بايرن مونيخ ‪ ۵۳‬امتياز
‪ - ۵‬نورمبرگ ‪ ۴۵‬امتياز
‪ - ۶‬باير لوركوزن ‪ ۴۵‬امتياز
در انتهاي جدول رده بندي اين مسابقه‌ها، تيم‌هاي آرمينيا آخن، ماينز و بروسيا مونشن گلادباخ به ترتيب با ‪ ۳۱ ، ۳۳‬و ‪ ۲۵‬امتياز در رده‌هاي شانزدهم تا هجدهم قرار دارند.

 

 

 اوتمار هيتسفلد سرمربي بايرن مونيخ، كان را به مرخصي فرستاده است. ميشائيل رنسينگ در بازي هفته‌ي سي و دوم بوندسليگا درون دروازه‌ي بايرني‌ها قرار خواهد گرفت.

هيتسفلد در اين باره گفت جايگاه كان براي فصل آينده به خطر نخواهد افتاد. پس از ناكامي بايرن مونيخ در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا هيتسفلد اين تصميم را گرفته است. سرمربي بايرن در اين باره گفت:« كان در خانه مي‌ماند و ميشائيل رنسينگ بازي خواهد كرد

او درباره‌ي جايگان كان براي تركيب فصل آينده هم گفت نمي‌خواهم با اين كار بين اين دو دروازه‌بان رقابت به راه بياندازم. كان در فصل آينده هم سنگربان شماره يك بايرن خواهد بود. رنسينگ هم اين موضوع را به خوبي مي‌داند

سنگربان جوان و 22 ساله‌ي بايرني‌ها كه به تازگي در بازي رفت مرحله يك چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا برابر ميلان جانشين كان محروم شده بود، اميدوار است پس از كان سنگربان اصلي تيم مونيخي بشود. برند درهر چهل ساله دروازه‌بان ذخيره‌ي بازي شنبه خواهد بود.

 هيتسفلد در كنار اين جابجايي با نبود بسياري از بازيكنان خود روبرو است. ويلي سانيول، لوكاس پودولسكي، باستين شواين اشتايگر، والرين اسماعيل و اوون هارگريوز از جمله‌ي اين آسيب ديده‌ها هستند. مارك فان بومل و حسن صالح حميدزيچ هم با خطر پنج كارته شدن روبرو هستند. به گفته‌ي هيتسفلد اكنون فرصت مناسبي براي بازيكنان ذخيره بايرن است. آندرياس اتل، آندرياس گورليتس و كريستين لل فرصت بازي در تريكب اصلي مهياست.

سرمربي بايرن ادامه داد ما در مرحله دگرگوني قرار داريم. اعضا ذخيره ما مي‌توانند نشان دهند، چه چيزهايي براي عرضه دارند

 

 

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ اردیبهشت ،۱۳۸٦

 

استخاره

استخاره مشهور بر سه قسم است ، استخاره ذات الرقاع و استخاره با قرآن و استخاره با تسبیح ، البته اقسام دیگرى هم گفته اند ولى همین سه قسم معروف است و ذات الرقاع چون کمى دشوار است ما اکتفا مى کنیم به استخاره با قرآن و تسبیح و مشهور آن را از کتب معتبر مى نویسیم

تفاءل به قرآن یا استخاره قرآنى
در تفاءل به کتاب خدا سه مرتبه قل هو الله احد بخوان و سه مرتبه صلوات بفرست بعد بگو، (( اللهم انى تفالت بکتابک و توکلت علیک ، فارنى من کتابک ما هو المکتوم من سرک ، المکنون فى غیبک )) پس قرآن را باز کن و عمل کن به آنچه در سطر اول راست است و این استخاره از طرق اهل سنت از پیغمبر اکرم صلى الله علیه و آله نقل شده است

استخاره به قرآن نقل از امام صادق
علامه حلى (ره ) از امام صادق علیه السلام نقل کرده که فرمود: هر کسى بخواهد با قرآن مجید استخاره کند بعد از بسم الله الرحمن الرحیم این دعا را بخواند: (( اللهم ان کان فى قضائک و قدرک ان تمن على شیعة ال محمد بفرج ولیک و حجیک على خلقک ، فاخرج لنا ایة من کتابک نستدل بها على ذلک ، )) بعد قرآن کریم را باز کند و شش ورق از طرف چپ بشمارد و از ورق هفتم شش سطر (خط) بشمارد در سطر ششم نظر نماید و مقصود را استخراج کند.

استخاره براى زن گرفتن
شخصى که قصد ازدواج داشت رفت پیش علامه مجلسى و گفت براى من استخاره اى بکن ، علامه مجلسى براى او استخاره کرد و گفت بسیار خوب است آن فرد رفت و بعد از مدتى آمد پیش علامه و گفت این چه استخاره اى بود براى من کردى علامه سئوال کرد مگر چه شده است آن شخص گفت شما براى من استخاره کردید و گفتید که استخاره خوب آمده و من رفتم آن همسر مورد نظر را گرفتم اگر چه زن خوب و زیبائى است .
اما هر شب که مى خوابد در جاى خودش ادارا مى کند گرفتار شب ادرارى است علامه گفت اشکال از تو است که به من نگفتى استخاره را براى چه مى خواهى چون وقتى من استخاره کردم این آیه شریفه آمد (( جنات تجرى من تحتها الانهار )) (یعنى باغهائى که از زیرش ‍ نهرها جارى است )
اگر به من مى گفتى که براى زن گرفتن است به تو مى گفتم که از زیرش آب جارى مى شود.

 

 

 

 

6 مرد را پیش قاضی بردند به جرم زنا کاری و قاضی گفت که همه را سنگسار کنند ؛ امام علی (ع) فرمود که این درست نباشد و چون حکم درست را پرسیدند فرمود که باید اولی را گردن زد ، دومی را سنگسار کرد ، سومی را حد زنا کار که صد تازیانه باشد زد ، چهارمی را نیم حد 50 تازیانه زد ، پنجمی را تنیه نمایند و ششمی را بی مجازات ببخشند ؛ و چون پرسیدند که جرم هر 6 نفر یکی بوده اما مجازات آنها نه فرمود که : اولی کافر میباشد که به دروغ به اسلام آمده و با زن مسلمه ای زنا کرده که حکمش قتل است ، دومی مرد محصن بود یعنی زن داشت و حکمش سنگسار است ، سومی مصن نبود لذا حکمش حد است ، چهارمی غلامی بود که حدش نصف میباشد ، پنجمی نابالغ بود که تنبیه کافی است و ششمی دیوانه بود که حکمی بر او نمیباشد .

آرين روبن،‌ هافبك هلندي تيم فوتبال چلسي، راهي بايرن مونيخ نخواهد شد.

اين بازيكن كه از مدتها قبل بحث حضورش در بايرن مطرح بوده،‌ اظهار داشت كه براي رفتن به بايرن انگيزه ايي ندارد.
وي گفتبايرن مونيخ تيم بزرگي در آلمان است؛ اما هيچ انگيزه ايي براي حضور در اين تيم ندارم.
روبن احتمال داده كه به تيم ديگري مانند رئال مادريد ملحق شود
اين بازيكن تاييد كرده كه در آينده نزديك با نمايندگان باشگاه رئال مادريد ملاقاتي خواهد داشت.
روبن تنها در صورتي كه شرايط رئال مادريد خوب باشد‌ به اين تيم خواهد پيوست و در غير اينصورت، ترجيح مي دهد كه به فوتبال خويش در چلسي ادامه دهد.
اكنون اين بازيكن علاوه بر رئال، مورد توجه تيم ديگر اسپانياي يعني بارسلون نيز است.

 

 

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ،۱۳۸٦

بايرن - اوتمار

سرمربي تيم فوتبال بايرن مونيخ به سباستين دايسلر پيشنهاد كرد كه به عنوان مربي در اين تيم به فعاليت بپردازد.

اوتمار هيتسفلد كه از خداحافظي دايسلر 26 ساله در خلال فصل جاري ناراحت است، ‌از وي خواست تا به عنوان مربي با تيم جوانان باشگاه همكاري كند.
هيتسفلد گفتدر باشگاه تيم هاي جوانان متعددي داريم كه دايسلر مي تواند با يكي از آنها كار كند.
وي افزود: به اين شكل او ارتباطش را با فوتبال نگه مي دارد و مي تواند براي اين ورزش كار كند
سباستين دايسلر، كه از دوران جواني همواره با مصدوميت هاي بيشماري روبرو بود، ‌در خلال فصل جاري ترجيح داد كه با عالم بازيگري وداع گويد.

 

باشگاه فوتبال وردربرمن آلمان به شدت اجازه دادن به "ميروسلاو كلوزه" براي پيوستن به بايرن مونيخ در فصل آينده را تكذيب كرد.

 "كلاوس آلوفس" مدير ورزشي باشگاه وردربرمن گفتقطعا پس از پايان فصل جاري كلوزه را براي رفتن به يك باشگاه ديگر در آلمان ترخيص نخواهيم كرد

كلوزه ‪ ۲۸‬ساله، بهترين گلزن رقابت‌هاي جام جهاني در سال گذشته، مدت‌ها مورد توجه باشگاه بايرن بود اما روزنامه "سوددويچه زيتونگ" به نقل از يك منبع موثق نوشت اين قرارداد نهايي شده است.

مسئولان باشگاه وردربرمن بارها تاكيد كرده‌اند كه فقط بعد از پايان قرارداد كلوزه در سال ‪ ،۲۰۰۸‬وي مي‌تواند به بايرن ملحق شود اما طبق نوشته روزنامه مذكور، پيشنهاد ‪ ۱۵‬ميليون يورويي بايرن مشكل را حل كرده است.

كلوزه در هفته گذشته به خاطر ملاقات با مديران باشگاه بايرن در هتل هانوفر، دچار دردسر و مجبور به عذرخواهي شد.

اتحاديه فوتبال آلمان هم تحقيقات خود را در مورد اين ديدار و نقض قوانين ليگ توسط بايرن مونيخ كه در مكان چهارم جدول بوندسليگا قرار دارد و شانس دفاع از قهرماني را از دست داده است، آغاز كرد.

 

 

خجسته باد نام خداوند، نيکوترين آفريدگاران

که تو را آفريد.

از تو در شگفت هم نمي توانم بود

که ديدن بزرگيت را، چشم کوچک من بسنده نيست:

مور، چه مي داند که بر ديواره ي اهرام مي گذرد

يا بر خشتي خام.

تو، آن بلندترين هرمي که فرعونِ تخيّل مي تواند ساخت

و من، آن کوچکترين مور، که بلنداي تو را در چشم نمي تواند داشت

***

پايي را به فراغت بر مريّخ، هِشته اي

و زلالِ چشمان را با خون آفتاب، آغشته

ستارگان را با سرانگشتان، از سرِ طيبَت، مي شکني

و در جيب جبريل مي نهي

و يا به فرشتگان ديگر مي دهي

به همان آسودگي که نان توشه ي جوين افطار را به سحر مي شکستي

يا، در آوردگاه،

به شکستن بندگان بت، کمر مي بستي

***

چگونه اين چنين که بلند بر زَبَرِ ما سوا ايستاده اي

در کنار تنور پيرزني جاي مي گيري،

و زير مهميز کودکانه بچّگکان يتيم،

و در بازارِ تنگِ کوفه...؟

***

پيش از تو، هيچ اقيانوس را نمي شناختم

که عمود بر زمين بايستد...

پيش از تو، هيچ خدايي را نديده بودم

که پاي افزاري وصله دار به پا کند،

و مَشکي کهنه بر دوش کشد

و بردگان را برادر باشد.

آه اي خداي نيمه شبهاي کوفه ي تنگ.

اي روشن ِ خدا

در شبهاي پيوسته ي تاريخ

اي روح ليلة القدر

حتّي اذا مَطلعِ الفجر

اگر تو نه از خدايي

چرا نسل خدايي حجاز «فيصله» يافته است...؟

نه، بذرِ تو، از تبار مغيلان نيست...

***

خدا را، اگر از شمشيرت هنوز خون منافق مي چکد،

با گريه ي يتيمکان کوفه، همنوا مباش!

شگرفيِ تو، عقل را ديوانه مي کند

و منطق را به خود سوزي وا مي دارد

***

خِرَد به قبضه ي شمشيرت بوسه مي زند

و دل در سرشک تو، زنگارِ خويش، مي شويد

اما:

چون از اين آميزه ي خون و اشک

جامي به هر سياه مست دهند،

قالب تهي خواهد کرد.

***

شب از چشم تو، آرامش را به وام دارد

و توفان، از خشم تو، خروش را.

کلام تو، گياه را بارور مي کند

و از نـَفـَست گل مي رويد

چاه، از آن زمان که تو در آن گريستي، جوشان است.

سحر از سپيده ي چشمان تو، مي شکوفد

و شب در سياهيِ آن، به نماز مي ايستد.

هيچ ستاره نيست که وامدارِ نگاه تو نيست

لبخند تو، اجازه ي زندگي است

هيچ شکوفه نيست کز تبار گلخند تو نيست

***

زمان، در خشم تو، از بيم سِترون مي شود

شمشيرت به قاطعيّتِ «سِجيّل» مي شکافد

و به رواني خون، از رگها مي گذرد

و به رسايي شعر، در مغز مي نشيند

و چون فرود آيد، جز با جان بر نخواهد خاست

***

چشمي که تو را ديده است، چشم خداست.

اي ديدني تر

گيرم به چشمخانه ي عَمّار

يا در کاسه ي سر بوذر

***

هلا، اي رهگذاران دارالخلافه!

اي خرما فروشان کوفه!

اي ساربانان ساده ي روستا!

تمام بصيرتم برخي چشم شمايان باد

اگر به نيمروز، چون از کوچه هاي کوفه مي گذشته ايد:

از ديدگان، معبري براي علي ساخته باشيد

گيرم، که هيچ او را نشناخته باشيد.

***

چگونه شمشيري زهراگين

پيشاني بلند تو، اين کتاب خداوند را، از هم مي گشايد

چگونه مي توان به شمشيري، دريايي را شکافت!

***

به پاي تو مي گريم

با اندوهي، والاتر از غمگزايي عشق

و ديرينگي غم

براي تو با چشمِ همه ي محرومان مي گريم

با چشماني: يتيم ِ نديدنت

گريه ام، شعر شبانه ي غم توست...

***

هنگام که به همراه آفتاب

به خانه ي يتيمکان بيوه زني تابيدي

وصَولتِ حيدري را

دستمايه ي شادي کودکانه شان کردي

و بر آن شانه، که پيامبر پاي ننهاد

کودکان را نشاندي

و از آن دهان که هَرّاي شير مي خروشيد

کلمات کودکانه تراويد،

آيا تاريخ، به تحيّر، بر دَرِ سراي، خشک و لرزان نمانده بود؟

در اُحُد

که گلبوسه ي زخم ها، تنت را دشتِ شقايق کرده بود،

مگر از کدام باده ي مهر، مست بودي

که با تازيانه ي هشتاد زخم، برخود حدّ زدي؟

***

کدام وامدار تريد؟

دين به تو، يا تو بدان؟

هيچ ديني نيست که وامدار تو نيست

***

دري که به باغ ِ بينش ما گشوده اي

هزار بار خيبري تر است

مرحبا به بازوان انديشه و کردار تو

شعر سپيد من، رو سياه ماند

که در فضاي تو، به بي وزني افتاد

هر چند، کلام از تو وزن مي گيرد

وسعت تو را، چگونه در سخنِ تنگمايه، گنجانم؟

تو را در کدام نقطه بايد بپايان برد؟

تو را که چون معني نقطه مطلقي.

الله اکبر

آيا خدا نيز در تو به شگفتي در نمي نگرد؟

فتبارک الله، تبارک الله

تبارک الله احسن الخالقين

خجسته باد نام خداوند

که نيکوترين آفريدگاران است

و نام تو

که نيکوترين آفريدگاني.

شعر از استاد موسوی گرمارودی

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ اردیبهشت ،۱۳۸٦

بالاک-آلمان-لوکاتونی

فدراسيون فوتبال آلمان ديروز اعلام كرد "ميشائيل بالاك" هافبك باشگاه چلسي در كشورش تحت عمل جراحي قرار گرفته است.

كاپيتان تيم ملي فوتبال آلمان در جريان تساوي بدون گل چلسي برابر نيوكاسل در هفته گذشته، از ناحيه قوزك پاي چپ دچار آسيب ديدگي شده بود و بعد از مشورت با پزشك تيم ملي، روز جمعه در آلمان مورد جراحي قرار گرفت.

اين فدراسيون همچنين از مدت زمان مورد نياز براي بهبود و آمادگي مجدد بالاك اظهار بي‌اطلاعي كرده و در مورد امكان حضور دوباره او در مسابقات طي فصل جاري، اظهارنظر نكرده است.

شانس تيم چلسي براي دفاع از عنوان قهرماني خود در رقابتهاي ليگ برتر، روز شنبه هفته جاري با تساوي ‪ ۲‬بر‪ ۲‬اين تيم برابر بولتون متزلزل شد درحاليكه منچستريونايتد ‪ ۴‬بر‪ ۲‬اورتون را شكست داد و اختلاف امتيازات را به پنج رساند.

تيم تحت رهبري خوزه مورينيو ديدار برگشت از مرحله نيمه نهايي رقابتهاي جام قهرمانان باشگاههاي اروپا را درهفته جاري برابر ليورپول انجام مي‌دهد درحاليكه بازي رفت را ‪ ۱‬بر صفر به سود خود پايان داده بود.

 

 

سرمربي تيم ملي فوتبال آلمان روز دوشنبه با سرمربي تيم فوتبال آرسنال در لندن ديدار و در مورد فوتبال انگليس و همچنين فوتبال ملي گفت و گو خواهد كرد.

بر اساس اعلام فدراسيون فوتبال آلمان، "يوآخيم لاو" در اين سفر علاوه بر آرسن ونگر با ميشل بالاك و ينس لمان هم ديدار خواهد كرد.

ونگر كه اطلاعات بسياري در مورد فوتبال آلمان دارد، رابطه بسيار خوبي با "يورگن كلينزمن" سرمربي سابق تيم ملي اين كشور داشت.

بنابر اين گزارش ، لاو كه به همراه دستيار خود "هانس ديتر فليك"، "آندره‌آس كوپكه" مربي دروازه‌بانان و "اوليور بيرهوف" به لندن خواهد رفت با بالاك و لمان در مورد آمادگي براي مسابقات يورو ‪ ۲۰۰۸‬و موارد شخصي ديگر گفت‌وگو خواهد كرد.

 

باشگاه فوتبال بايرن مونيخ آلمان با امضاي قراردادي ‪ ۱۸‬ميليون يورويي، "لوكا توني" را كه به همراه تيم ملي ايتاليا به قهرماني در جام جهاني رسيده بود، از فيورنتينا به خدمت گرفت.

مجله ورزشي بيلد در اين‌باره نوشت، اين مهاجم ‪ ۲۹‬ساله كه در ‪ ۲۷‬مسابقه ملي، ‪ ۱۲‬گل به ثمر رسانده است، قرادادي پنج ساله با بايرن مونيخ امضا كرده و قرار است ‪ ۵/۵‬ميليون يورو در هر فصل دريافت كند.

توني كه پيشنهادات ديگري از تيم‌هاي آث ميلان، يوونتوس و اينترميلان نيز داشت، روز جمعه بايرن مونيخ را انتخاب كرد.

اين بازيكن كه يكي از بازيكنان تيم ملي ايتاليا در جام جهاني ‪۲۰۰۶‬ بود در جريان پيروزي اين تيم مقابل اوكراين در مرحله يك چهارم نهايي اين رقابت‌ها دو گل به ثمر رساند و هر دو گل پيروزي ايتاليا مقابل اسكاتلند در مسابقات مقدماتي ماه گذشته يورو ‪ ۲۰۰۸‬را نيز وي وارد دروازه حريف كرد.

بنابراين گزارش، بايرن مونيخ كه در مكان چهارم جدول بوندسليگا قرار دارد، در تلاش براي جذب ميروسلاو كلوزه هم هست.

ميروسلاو كلوزه كه هم اكنون در اختيار وردربرمن قرار دارد، با ‪۶۷‬ مسابقه ملي، ‪ ۳۳‬گل براي تيم ملي كشورش به ثمر رسانده است.

 

 

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٦:٢٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳۸٦

لوکاس- ميرو-يوفا-لمن-هفته سی يک-

"لوكاس پودولسكي" مهاجم ملي پوش تيم فوتبال بايرن مونيخ آلمان، در حالي كه اين تيم براي كسب سهميه حضور در جام باشگاه‌هاي اروپا تلاش مي‌كند، شش ماه نيمكت‌نشين شد.

 اين بازيكن ‪۲۱‬ ساله به دليل مصدوميت زانوي چپ نياز به عمل جراحي دارد و به همين علت چهار مسابقه آخر بايرن مونيخ در فصل جاري بوندسليگا را از دست خواهد داد.

بايرن مونيخ براي اولين بار در يازده سال گذشته تلاش مي‌كند تا سهميه حضور در مسابقات جام باشگاه‌هاي اروپا را از دست ندهد.

باشگاه بايرن مونيخ بر روي وب سايت خود اعلام كردلوكاس از ناحيه زانوي چپ دچار مصدوميت شده است و تحت عمل جراحي قرار مي‌گيرد. وي به مدت شش ماه قادر به همراهي تيم نخواهد بود و در آغاز مسابقات فصل ‪۲۰۰۷ ۸‬ به صحنه مسابقات باز مي‌گردد

پودولسكي كه سابقه ‪ ۲۲‬گل در ‪ ۳۸‬مسابقه ملي در كارنامه‌اش دارد و در جريان مسابقات جام جهاني سال گذشته عنوان بهترين بازيكن جوان را كسب كرد همچنين مسابقات مقدماتي يورو ‪ ۲۰۰۸‬تيم ملي آلمان مقابل تيم‌هاي سن مارينو و اسلواكي را از دست خواهد داد.

يوآخيم لاو سرمربي تيم ملي آلمان كه در غيبت پودولسكي بايد به دنبال زوج جديدي براي "كوين كوراني" باشد، اظهار داشتاز اين خبر بسيار ناراحتم. ما لوكاس را براي مسابقات مقدماتي يورو ‪ ۲۰۰۸‬در اختيار نخواهيم داشت. اميدوارم هرچه زودتر بهبود پيدا كند و براي مسابقات فصل جديد آماده شود

پودولسكي با وجود اينكه انتخاب نخست لاو است، از زمان پيوستن به بايرن مونيخ از تيم كلن، نتوانسته است در حد انتظار ظاهر شود به طوري كه در ‪۲۲‬ مسابقه فقط چهار گل به ثمر رسانده است.

بايرن مونيخ در زمان حاضر با پنج امتياز فاصله با كسب سهميه حضور در مسابقات جام باشگاه‌هاي اروپا، در مكان چهارم جدول بوندسليگا قرار دارد.

 

دور رفت از مرحله نیمه نهایی رقابت های جام یوفا با پیروزی تیم های اوساسونا و اسپانیول به پایان رسید.

در یکی از 2 دیدار برگزار شده شب گذشته مرحله نیمه نهایی جام یوفا، تیم فوتبال اوساسونا موفق شد با نتیجه یک بر صفر میهمان خود سویا را شکست دهد.

در این مسابقه که در ورزشگاه رینو ناوارا شهر پامپلونا اسپانیا برگزار شد، سولدادو در دقیقه 55 تک گل پیروزی بخش شاگردان سیگاندا را به ثمر رساند. ضمن اینکه جواد نکونام که پس از طی دوران مصدومیت به تازگی تمریناتش را آغاز کرده است در لیست 18 نفره اوساسونا در این دیدار قرار نداشت.

در دیگر مسابقه شب گذشته این رقابت ها هم تیم اسپانیول موفق شد با نتیجه 3 بر صفر میزبان خود وردربرمن آلمان را شکست داده تا شانس هایش را برای حضور در دیدار نهایی جام یوفا افزایش دهد.

در این مسابقه که در ورزشگاه المپیکو شهر بارسلون برگزار شد، مویسس در دقیقه 2، پاندیانی در دقیقه 50 و کورو در دقیقه 88 برای تیم فوتبال اسپانیول گلزنی کردند. ضمن اینکه تیم وایز دروازه بان تیم وردربرمن در دقیقه 58 با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد.

دیدارهای برگشت مرحله نیمه نهایی جام یوفا در روز پنجشنبه سوم می ( سیزدهم اردیبهشت ماه) برگزار خواهد شد.

 

 

ينس لمان ‌دروازه بان تيم فوتبال آرسنال انگليس، ادامه حضور در اين تيم را مطرح داد.

اين دروازه بان قديمي و 37 ساله روز پنج شنبه به خبرنگاران گفت كه تصميم به ادامه حضور در آرسنال گرفته است.
لمان كه اينك دروازه بان شماره يك تيم ملي آلمان نيز به حساب مي آيد ،گفت: تصميم به ادامه حضور در آرسنال گرفتم و يك سال ديگر در لندن مي مانم. آرسنال تيم بزرگي است و با ماندن در اين تيم به افتخارات تازه ايي مي رسم.
اين دروازه بان درباره ارايه پيشنهاد يك ساله از آرسنال و تأييد آن از سوي آرسن ونگر سرمربي اين تيم اظهار داشت: از اينكه پيشنهاد براي مدت يك سال ديگر بود، ناراحت نشدم.
وي كه با قبول پيشنهاد آرسنال به هرتابرلين پاسخ منفي داد بيان كرد: مي خواستم فصل بعد در تيمي باشم كه در ليگ قهرمانان اروپا حاضر است. به همين خاطر اين پيشنهاد را قبول كردم.

 

ميرو سلاو كلوزه، مهاجم شاخص تيم ملي فوتبال آلمان و عضو وردربرمن، با مقامات باشگاه بايرن مونيخ گفت و گو كرد.

اين بازيكن روز سه شنبه در هتل ماريتم واقع در فرودگاه شهر هانوفر با اولي هوينس، مدير تيم و اوتمار هيتسفلد، سرمربي بايرن ديدار كرد.
كلوزه در اين ملاقات از علاقمندي باشگاه بايرن براي جذبش مطلع شد. گلزن وردربرمن نيز شرايط مورد نظر خود براي انتقال به بايرن اعلام كرد.
در اين ملاقات از جانب مهاجم وردربرمن عنوان شد كه در صورت واريز شدن مبلغي بالغ بر 15ميليون يورو، امكان انتقال او به بايرن مهيا مي شود.
اين بازيكن كه سال گذشته عنوان بهترين گلزن جام جهاني 2006 را بدست آورد، مورد توجه تيم هاي بارسلونا اسپانيا و يوونتوس تورين نيز قراردارد .

 

 

هفته سی و یکم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های آلمان، بوندس لیگا از امشب با دیدار تیم های شالکه و بوخوم آغاز می شود.

تیم شالکه صدرنشین رقابت های بوندس لیگا در نخستین مسابقه از هفته سی و یکم این مسابقات در خانه بوخوم به میدان می رود که در رده نهم جدول رده بندی بوندس لیگا قرار دارد.

 تیم فوتبال بایرن مونیخ هم که هنوز امید قهرمانی را از دست نداده در مهمترین مسابقه دومین روز این رقابت ها میزبان هامبورگ است، تیمی که با مهدوی کیا مدعی حضور در رقابت های یوفا سال آینده است.

سایت کیکر در آستانه برگزاری این دیدار، اسامی بازیکنان هر دو تیم را اعلام کرده که در میان آنها نام مهدوی کیا نیز به چشم می خورد. اسامی بازیکنان این دو تیم به شرح زیر اعلام شده است :

بایرن مونیخ: کان، لل، لوسیو، فن بویتن، لام، فن بومل، هارگریوز، اتل، صالح حمیدزیچ، ماکای ، سانتاکروز.
هامبورگ: روست، بنجامین ، آبل، ماتیسن، آتوبا، مهدوی کیا، یارولیم، دی یونگ، سورین، فندرفارت، اولیچ

برنامه کامل رقابت های هفته سی و یکم به این شرح است:

جمعه 7/2/86:

- بوخوم - شالکه

شنبه 8/2/86:

- آلمانیا آخن - هرتابرلین
- بایرن مونیخ - هامبورگ
- دورتموند - اینتراخت فرانکفورت
- مونشن گلادباخ - اشتوتگارت
- ماینز - هانوفر
- نورنبرگ - ولفسبورگ

یکشنبه 9/2/86:

- آرمنیا بیله فلد - وردربرمن
- انرژی کوتبوس - بایرلورکوزن

جدول رده بندی:
1- شالکه - 62 امتیاز
2- وردربرمن 60 امتیاز
3- اشتوتگارت - 58 امیتاز
4- بایرن مونیخ - 53 امتیاز
5- بایرلورکوزن - 45 امتیاز
6- نورنبرگ - 44 امتیاز

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٧ اردیبهشت ،۱۳۸٦

امام حسن عسکری (ع)

زندگينامه امام حسن عسکری(ع)

نام: حسن بن علي.

كنيه: ابومحمد.

القاب: عسكرى، زكى، خالص، صامت، سراج، تقى و خاص (به امام حسن عسكرى(ع)، امام على النقى(ع) و امام محمد تقى(ع)، ابن الرضا نيز گفته مى‏شد.)

منصب: معصوم سيزدهم و امام يازدهم شيعيان.

تاريخ ولادت: هشتم ربيع الثانى سال 232هجرى.

همچنين چهارم و دهم ربيع الثانى نيز نقل شده است. در مورد سال تولد ايشان نيز برخى گفته‏اند كه 231 هجرى بوده است.

محل تولد: مدينه مشرفه، در سرزمين حجاز (عربستان سعودى كنونى).

نسب پدرى: ابوالحسن، على بن محمد بن على بن موسى بن جعفر بن محمد بن على بن حسين بن على بن ابى‏طالب(ع).

نام مادر: حُديث، كه او را جدّه مى‏گفتند.

برخى نام او را سليل و برخى ديگر، سوسن نقل كرده‏اند. اين بانوى پاكيزه، كه در عصر خويش از بهترين زنان عالم بوده و مفتخر به همسرى ذريه پيامبر اكرم(ص) است، در ولايت خويش پادشاه زاده بود. امام هادى(ع) در شأن او فرمود: سليل، دور از هر آفت، پليدى و آلودگى است.

مدت امامت: از زمان شهادت پدرش، حضرت امام هادى(ع)، در سال 254 تا سال 260هجرى، نزديك به شش سال.

تاريخ و سبب شهادت: هشتم ربيع الاول سال 260 هجرى، در سن 28 (يا 29) سالگى، به وسيله زهرى كه معتمد عباسى به آن حضرت خورانيد.

محل‏دفن: سامرا (درسرزمين عراق‏كنونى)، در جوار مرقد پدرش، امام‏هادى(ع).

همسر: نرجس (صيقل).

فرزند : ابوالقاسم، محمد بن حسن، صاحب الزمان(ع).

امام زمان(ع) تنها فرزند امام حسن عسكرى(ع) هستند. امام عسكرى(ع) تولد و زندگىِ تنها فرزندش را بر بيگانگان پنهان نگه مى‏داشت تا از سوى دشمنان اهل‏بيت(ع) و مزدوران خليفه‏آسيبى به وى نرسد. 

اصحاب و ياران:

1. احمد بن اسحاق اشعرى.
2. احمد بن محمد بن مطهر.
3. اسماعيل بن على نوبختى.
4. محمد بن صالح همدانى.
5. عثمان بن سعيد عمروى.
6. محمد بن عثمان عمروى.
7. حفص بن عمرو عمروى.
8. ابوهاشم، داود بن قاسم جعفرى.
9. احمد بن ابراهيم بن اسماعيل.
10. احمد بن ادريس قمى.

در برخى منابع، تعداد اصحاب و ياران امام حسن عسكرى(ع) بيش از صد نفر ذكر شده است. 

زمامداران معاصر:

1. متوكل عباسى (232 - 247ق.).
2. منتصر عباسى (247 - 248ق.).
3. مستعين عباسى (248 - 252ق.).
4. معتز عباسى (252 - 255ق.).
5. مهتدى عباسى (255 - 256ق.).
6. معتمد عباسى (256 - 279ق.).

از ميان خلفاى مذكور، تنها منتصر عباسى، فرزند متوكل به امام هادى(ع)، امام‏حسن عسكرى(ع) وعلويان و شيعيان آزارى نرساند و در ايام خلافت كوتاه مدت خويش احسان و خدمات شايانى به آنان نمود كه در مقايسه با ستمكارى‏ها و تعديات ساير خلفاى عباسى ناچيز است. 

رويدادهاى مهم:

1. وفات ابوجعفر، محمد بن على، برادر امام حسن عسكرى(ع) در سنين جوانى و تألّم شديد امام(ع) در مرگ او.

2. مسموميت و شهادت امام على النقى(ع)، پدر امام حسن عسكرى(ع)، در سال 254 هجرى، به دست معتمد عباسى.

3. بازداشت و زندانى شدن مكرر امام حسن عسكرى(ع)، در دوران حكومت مستعين، معتز، مهتدى و معتمد عباسى.

4. نفرين امام(ع) بر معتز عباسى، در زندان، و تأثير آن در خلع معتز و كشته شدنش به دست سرداران ترك.

5. حساسيت خلفاى بنى‏عباس، معاصر امام‏حسن عسكرى(ع)، درباره‏تولد و زندگانىِ حضرت‏مهدى منتظر(عج) و تلاش براى پيدا كردن و از بين‏بردن آن‏حضرت.

6. مسموميت و شهادت امام حسن عسكرى(ع)، توسط معتمد عباسى، در سال 260 هجرى. (1)

پی نوشت ها:

مناقب آل ابى طالب، ج‏3، ص‏526؛ اثبات الهداة بالنصوص والمعجزات، ج‏3، ص‏435.

 

لبخند های امام حسن عسکری(ع)

1- ابو هاشم روايت كرده، مى‏گويد: خدمت امام ابو محمد (ع) شرفياب شدم و مى‏خواستم، نگينى درخواست كنم تا انگشترى براى تبرك از آن بسازم، نشستم و يادم رفت كه براى چه آمده بودم وقتى كه خواست خدا حافظى كنم و برگردم، امام (ع) انگشترى مرحمت كرد و لبخندى زد، فرمود:
«تو نگينى مى‏خواستى و من انگشترى به تو دادم، تو سودى هم از نگين بردى، پروردگار آن را بر تو گوارا كند.»
ابو هاشم مى‏گويد: من تعجب كردم، عرض كردم: مولاى من براستى كه تو ولى خدايى و آن امامى هستى كه من دين خدا را به لطف و اطاعت او به دست آورده‏ام. آنگاه فرمود: «اى ابوهاشم! خداوند تو را بيامرزد.» (1)


2- امام حسن عسكري (ع) به مسافرت رفته و قرار بود كه آن روز به سامرابازگردد. عده  زيادي منتظر بازگشت حضرت بودند و براي ديدار آن بزرگوار لحظه شماري مي كردند. در ميان كساني كه به پيشواز امام آمده بودند ، گروهي از مردم اهواز نيز به چشم مي خوردند. آنها شوق بيشتري براي ديدار امام عسكري داشتند ، زيرا تا رسيدن به شهر سامرا ، راه درازي را طي كرده بودند.

سرانجام انتظار ها به سر آمد و امام وارد شهر شد . حضرت هنگام عبور از ميان استقبال كنندگان به آن گروه اهوازي رسيد . در آنجا توقفي كرد و كلاه از سر برداشت . بعد دستي بر سر خود كشيد به روي يكي از آنها لبخند زد . مردي كه امام به او لبخند زده بود با صداي بلند گفت: «گواهي مي دهم كه تو حجت خدا و برگزيده اويي.»

همراهان مرد اهوازي از كار امام و سخن رفيقشان خيلي تعجب كردند. از رفيق خود پرسيدند: فلاني منظور تو از اين حرف چه بود؟ او گفت : من در امامت حضرت عسكري شك و ترديد داشتم . با خود گفتم اگر آن بزرگوار از سفر برگردد و كلاه از سر بردارد، يقين مي كنم كه حتماً امام است زيرا توانسته است از دل من باخبر شود. (2)


3- كامل بن ابراهيم به خدمت امام حسن عسكري (ع) رسيد . هنگام ورود او ، امام لباسي نرم و سفيد رنگ به تن داشت كه خيلي زيبا بود . كامل بن ابراهيم از ديدن اين لباس شيك برتن امام سخت تعجب كرد و با خود گفت : «عجبا! ولي و حجّت خدا چنين لباس لطفي مي پوشد اما ما را به همدردي با برادران ديني فرمان مي دهد و از پوشيدن چنين لباس هايي باز مي دارد».

امام حسن عسكري (ع) با بصيرت الهي خويش افكار كامل بن ابراهيم آگاه شد . آستين ها را بالا زد و لباس زيرين خود را كه لباسي زبر و سياهرنگ بود به او نشان داد و لبخندزنان فرمود :« اين لباس زيرين را براي خدا به تن كرده ام (تا با فقيران همدردي كند ) و اين لباس رويي را براي شما (و حفظ آراستگي در معاشرت با مردم) پوشيده ام.» (3)

پی نوشت ها

1- اعلام الورى: 375، مناقب: 437/4.

2- بحار الانوار ،ج50،ص294

3- بحار الانوار ،ج25،ص336

 

گوشه ای از معجزات و كرامات امام عسكرى(ع)

خداى تعالى پيامبران و اوصياى ايشان (ع) را با معجزاتى كه ديگر افراد بشر از آوردن نظير آنها عاجزند، يارى كرده است تا گواه راستين بر درستى خير و هدايتى باشد كه از طرف خدا براى مردم آورده‏اند، كه اگر اين يارى خدا نبود، آنان در انجام رسالت خود سست مى‏شدند و كسى گفته‏هاى آنان را تصديق نمى‏كرد. از جمله امدادهاى الهى آن است كه آنچه در باطن مردم مى‏گذشت و در اعماق دلهاشان پنهان داشتند و آنچه را كه در آينده اتفاق مى‏افتاد از همه آنها آگاه مى‏فرمود، خداى تعالى اين عنايت را به ائمة هدى (ع) از جمله به امام بزرگوار ابو محمد (ع) فرموده بود كه ما به برخى از موارد مهمى كه از آن حضرت رسيده است اشاره مى‏كنيم:

1- حسن نصيبى نقل كرده، مى‏گويد: در دلم گذشت كه آيا عرق جنب پاك است، يا نه؟ به در منزل امام ابو محمد، حسن عسكرى (ع) آمدم تا از آن حضرت بپرسم، شبانگاه به منزل او رسيدم و در آن جا اقامت كردم چون سفيده صبح دميد امام (ع) از منزل بيرون شد، ديد من خوابيده‏ام، مرا بيدار كرد و فرمود:
«اگر عرق جنب از حلال باشد، آرى پاك است و اگر از حرام باشد، نه.»
(1)


2- اسماعيل بن محمد عباسى روايت كرده، مى‏گويد: از حاجتى كه داشتم خدمت ابو محمد (ع) شكايت كردم و قسم ياد كردم كه نه يك درهم و نه بيشتر، هيچ مبلغى نزد من نيست، امام رو به من كرد و فرمود:
«آيا به دروغ سوگند مى‏خورى، در حالى كه دويست دينار در زير زمين پنهان كرده‏اى؟ البته اين حرف را بدان جهت نمى‏گويم كه چيزى ندهم! (آن وقت رو به غلامش كرد و فرمود:) آنچه همراهت هست به اين مرد بده».
غلام، صد دينار به من داد، سپس رو به من كرد و فرمود:
«تو آن پولهايى را كه دفن كرده‏اى با وجود نياز شديدى كه دارى از دست خواهى داد.»
اسماعيل مى‏گويد: بعدها احتياج پيدا كردم هر چه جستم نيافتم پيگيرى كردم ديدم پسرم جاى آنها را يافته و آنها را دزديده و فرار كرده است.
(2)


3- محمد بن حجر، در خدمت امام ابو محمد (ع) از ظلم و جور عبدالعزيز و يزيد بن عيسى شكايت كرد، امام عليه السلام در پاسخ وى نوشت:
«اما عبدالعزيز را من كفايت كردم و اما يزيد، در برابر خداى عزوجل تو با او بايد بايستيد».
چند روزى بيش نگذشت كه عبدالعزيز هلاك شد و اما يزيد، كه محمد بن حجر را به قتل رساند كه در پيشگاه خدا (براى رسيدگى به حسابشان) بايد حاضر شوند!
(3)


4- از ابوهاشم نقل كرده‏اند،كه گفت: خدمت امام ابو محمد (ع) از تنگناى زندان و سنگينى كنده و زنجير شكايت كردم ،امام (ع) به من نوشت: امروز نماز ظهر را در منزلت خواهى خواند و همين طور شد، از زندان موقع ظهر آزاد شد و نماز را در منزلش به جا آورد. (4)


5- ابو هاشم نقل كرده، مى‏گويد: در تنگناى معيشت بودم، خواستم از امام ابو محمد (ع) چيزى مطالبه كنم خجالت كشيدم، وقتى كه به منزل رسيدم ديدم صد دينار برايم فرستاده و نوشته است:
«هر وقت نيازى داشتى از تقاضا شرم مكن! زيرا تو به مقصودت خواهى رسيد.»
(5)


6- ابوهاشم، اين مرد موثق و امين مى‏گويد: از ابو محمد عليه السلام شنيدم كه مى‏فرمود:
«بهشت دروازه‏اى دارد به نام معروف، كه جز اهل خير و نيكوكاران از آن دروازه وارد نشوند.»
من با شنيدن اين سخن، خدا را سپاس گفتم و خوشحال شدم كه احتياجات مردم را برآورده مى‏سازم، امام ابو محمد (ع) رو به من كرد و فرمود:
«آرى، من از آنچه در دلت گذشته آگاهم، براستى كه نيكوكاران در دنيا و در آخرت ،اهل خير به شمار مى‏آيند، اى ابوهاشم خداوند تو را از ايشان قرار دهد و بيامرزد»
(6)


7- محمد بن حمزه دورى، نقل كرده است، مى‏گويد: خدمت امام ابو محمد (ع) نامه‏اى نوشتم و از آن حضرت تقاضا كردم دعا كنند تا ثروتمند شود. زيرا كه در سختى زندگى به سر مى‏بردم و مى‏ترسيم كه كارم به رسوايى كشد، امام (ع) در پاسخ من نوشت:
«مژده باد تو را كه از طرف خداى متعال بى‏نيازى برايت مقدر شده است، پسر عموميت، يحيى بن حمزه از دنيا رفت و صد هزار درهم از او بجا مانده و جز تو وارثى ندارد و بزودى آن مبلغ به دست تو خواهد رسيد، پس شكر خدإ؛ّّه را به جاى آور و مقتصد باشد و از اسراف بپرهيز.»
همان طور كه امام (ع) فرموده بود پس از چند روز خير مرگ پسر عمويم رسيد و آن مبلغ عايد من شد و تنگدستى من برطرف گرديد. حق خدا را دادم و به برادران دينى كمك كردم و پس از آن به اعتدال عمل كردم در صورتى كه قبلاً ولخرجى مى‏كردم‏!
(7)


8- محمد بن حسن بن ميمون مى‏گويد: طىّ نامه‏اى كه به خدمت مولايم امام عسكرى (ع) نوشتم از تنگدستى خود شكايت كردم، آنگاه با خود گفتم ؛ مگر امام صادق (ع) نفرموده است:
«تنگدستى با محبت ما بهتر است از ثروتمندى با دشمنان ما، و كشته شدن با ولايت ما بهتر است از زندگى با دشمنان ما».
جواب نامه من چنين آمد:
«همانا خداى عزوجل، وقتى كه گناهان دوستان ما زياد مى‏شود، به وسيله تنگدستى، گناهان ايشان را محو مى‏كند؛ و بسيارى از گناهان را مى‏بخشد، آرى همان طور كه در خاطر تو گذشت، تنگدستى با ما بهتر است از مالدارى با دشمنان ما، در حالى كه ما پشتيبان كسى هستيم كه به ما پناه آورد و نوريم براى هر كه از ما روشنى خواهد و پناهيم براى كسى كه به ما پناهنده شود، هر كه ما را دوست بدارد در مراتب عاليه با ماست و هر كه از ما رو برتابد، به رو در آتش دوزخ مى‏افتد...»
(8)


9- ابو جعفر هاشمى مى‏گويد: من با گروهى در زندان بوديم كه ابو محمد (ع) نيز با برادرش جعفر زندانى شدند، به حال آن حضرت رقت كرديم و من صورت امام حسن (ع) را بوسيدم و او را روى فرشى كه زير پايم بود نشاندم، جعفر نيز در نزديكى ما نشست، مأمور زندان آن حضرت، صالح بن وصيف بود، مردى از قبيله جحم نيز همراه ما در زندان بود كه مى‏گفت؛ از آل على است. امام ابو محمد (ع) نگاهى به ما كرد و فرمود:
«اگر در ميان شما نبود آن كسى كه از شما نيست، هر آينه به شما اطلاع مى‏دادم و چيزهايى مى‏آموختم تا وقتى كه خداوند وسيله نجات شما را فراهم كند.»
امام (ع) با اين فرمايش به آن مرد جحمى اشاره كرد و فرمود؛ اين مرد از شما نيست و از او بترسيد، زيرا كه درميان لباسهايش كاغدى هست كه هر چه مى‏گوييد براى خليفه مى‏نويسد، يكى از زندانيان فورى به سراغ جحمى رفت و لباسهاى او را بررسى كرد پس آن نوشته را يافت كه آن جمع را متهم كرده و نوشته بود كه آنها مى‏خواهند زندان را سوراخ كرده و از زندان فرار كنند.
(9)


10- احمد بن محمد نقل كرده، مى‏گويد: به خدمت امام ابو محمد (ع) - موقعى كه مهتدى عباسى شروع به كشتن شيعيان كرده بود - نامه‏اى نوشتم و عرض كردم: مولاى من! سپاس خدا را كه اين ظالم را از تو باز داشته است من شنيده بودم كه او شما را هم به قتل تهديد مى‏كرد و مى‏گفت: به خدا سوگند كه بزودى او را تبعيد خواهم كرد! امام (ع) در پاسخ من، به خط مبارك خود نوشت:
«عمر او كوتاهتر از آن است كه به اين كار دست بزند، از امروز، پنج روز بشمار او در روز ششم پس از ذلت و خوارى كه خواهد ديد، كشته مى‏شود...»
(10) و همين طور شد.


11- ابوهاشم نقل كرده است، مى‏گويد: فهنكى از امام ابو محمد (ع) پرسيد: چرا در ميراث هر مرد دو سهم و هر زنى يك سهم مى‏برد؟ امام (ع) در پاسخ وى نوشت:
«به خاطر اين كه زن جهاد ندارد و نفقه و ديه و غرامت بر او تعلق نمى‏گيرد.»
ابو هاشم مى‏گويد: در دلم گذشت كه اين مسأله از جمله مسائلى بود كه ابن ابى العوجاء از امام صادق (ع) سؤال كرده و آن حضرت نيز نظير همين پاسخ را داد. امام ابو محمد (ع) رو به من كرد و فرمود:
«آرى اين همان سؤال ابن ابى العوجاء است و پاسخ ما هم يكى است، زيرا كه معناى مسأله يكى و آنچه براى اولين ما گذشته بر آخرين فرد ما نيز همان مى‏گذرد و اول و آخر ما در علم و امر الهى برابريم، البته رسول خدا و اميرالمؤمنين - صلوات اللّه عليهما از فضيلت مخصوص به خود بر خوردارند».
(11)


12- ابو هاشم نقل كرده، مى‏گويد: يكى از شعيان به محضر امام ابو محمد (ع) نامه‏اى نوشت و در آن نامه درخواست دعا كرده بود، امام (ع) در پاسخ وى اين دعا را نوشت:
«يا اسمع السامعين، و يا أبصر المبصرين، و يا أنظر الناظرين و يا اسرع الحاسبين و يا أرحم الراحمين، و يا أحكم الحاكمين، صل على محمد و آل محمد، و أوسع لى فى رزقى و مدلى فى عمرى، و امنن على برحمتك، و اجعلنى ممن تنتصربه لدينك ولا تستبدل بى غيرى.»
اى شنواترين شنوندگان، و اى بيناترين بينندگان، و اى نگاه كننده‏ترين نگاه كنندگان، و اى آن كه از همه حسابگران زودتر به حساب مى‏رسى، و اى حاكمترين حاكمان، بر محمد و خاندان محمد درود فرست و در روزى من گشايش بخش و بر عمرم بيفزا و به لطف و رحمتت بر من منت گذار و مرا از جمله كسانى قرار ده كه به وسيله آنها دينت را يارى مى‏كنى و به جاى من كسى ديگر را قرار مده!
ابوهاشم مى‏گويد: با خود گفتم: بار خدايا مرا از جمله حزب خودت و در زمره خود قرار بده! امام ابو محمد (ع) رو به من كرد و فرمود:
«آرى، تو در حزب و در زمره او هستى به شرط آن كه به خدا ايمان داشته باشى و پيامبر او را تصديق نمايى»
(12).


13- شاهوية بن عبدربه روايت كرده است، مى‏گويد: برادرم صالح زندانى بود، خدمت مولايم ابو محمد (ع) نامه‏اى نوشتم و چند مسأله پرسيدم، امام پاسخ همه آنها را داده بود و نوشته بود:
«برادرت صالح، همان روزى كه نامه‏ام به دست تو مى‏رسد، از زندان خلاص مى‏شود، و تو مى‏خواستى راجع به او بپرسى، فراموش كردى!»
پاسخ امام رسيد، در همان بين كه داشتم نامه را مى‏خواندم، ناگاه بعضى از مردم آمدند، بشارت دادند كه برادرم آزاد شده و طولى نكشيد كه برادرم آمد او را ديدم و نامه را براى او نيز خواندم.
(13)


14- ابوهاشم نقل كرده، مى‏گويد: در دلم گذشت كه آيا قرآن مخلوق است يا نه؟

امام (ع)، نگاهى به من كرد و فرمود:

«اى ابوهاشم خداوند آفريدگار همه چيز است و جز او همه چيز مخلوق است». (14)

پی نوشت ها

1- مرآة الزمان: 6/ورق 192 عكسبردارى شده در كتابخانه امام اميرالمؤمنين به شماره 2765.
2- نور الابصار: 153.
3- مناقب آل ابى طالب: 433/4.
4- اعلام الورى: 153.
5- الشاقب فى المناقب: 241 از محمد بن على گرگانى، محفوظ به شماره (357) كتابخانه امام اميرالمؤمنين.
6- نورالابصار: 152.
7- نور الابصار: 152، الدر النظيم، در مناقب ائمه.
8- مناقب آل ابى طالب: 435/4.
9- الدر النظيم، در مناقب ائمه از كتب عكس بردارى شده كتابخانه اميرالمؤمنين به شمار 2879.
10- اعلام الورى: 375.
11- مناقب: 437/4 ، اعلام الورى: 374.
12- اعلام الورى: 374.
13- مناقب: 438/4.
14- مناقب: 436/4.

منبع:تحليلى از زندگانى امام حسن عسكرى (ع)، ص 62 - 70.

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ اردیبهشت ،۱۳۸٦

تسبيحات - جام يو ف برمن- دايسلر - بکن بائر-امير المومنينی شعر

-اگر ليگ برتر با سه نماينده در مرحله‌ي نيمه نهايي ليگ قهرمانان اروپا يكه تازي مي‌كند، لاليگاي اسپانيا هم با همين تعداد نماينده در جام يوفا از وضعيت مشابهي برخوردار است. سه تيم اسپانيايي به همراه وردربرمن آلمان پنجشنبه شب (فردا) برگزار كننده‌ي دور رفت مرحله‌ي نيمه نهايي جام يوفا خواهند بود.

در دور رفت مرحله نيمه نهايي اسپانيول از وردربرمن آلمان پذيرايي مي‌كند و اوساسونا هم در ديداري تمام اسپانيايي برابر سويا قرار خواهد گرفت. از نگاه رويترز جواد نكونام در تركيب اوساسونا قرار ندارد.

اظهارنظرها:

تورستن فرينگز، هافبك 30 ساله‌ي برمني‌ها درباره‌ي ديدار پنجشنبه شب مي‌گويد ما مي‌توانيم، هر باشگاهي اروپايي را شكست دهيم. ما مي‌توانيم قهرمان رقابت‌ها شويم

كلاوس آلوفس، مدير ورزشي آلماني‌ها هم گفت فكر مي‌كنم، اسپانيول از سلتاويگو حريف مرحله‌ي يك هشتم نهايي‌مان، بسيار قدرتمندتر است

آلوفس كه تيمش تنها نماينده آلماني باقيمانده در رقابت‌هاي باشگاهي اين فصل اروپاست ادامه داد خوشحال مي‌شدم، اگر بايرن مونيخ يا بايرلوركوزن مي‌توانستند رقابت‌ها را ادامه بدهند. اما اگر قرار بود يكي از سه باشگاه بوندسليگايي را براي بقا در رقابت‌هاي اروپايي انتخاب كنم، بديهي است كه وردربرمن را ترجيح مي‌دادم

ديگو بازيكن برزيلي ميانه ميدان برمن هم كه در ابتداي فصل از پورتو به بوندسليگا آمده است، گفت از آمدن به برمن بسيار خوشحالم در حال حاضر هم در بهترين روزهاي دوران ورزشي‌ام به سر مي‌برم

دانيل خاركه، بازيكن خط مياني اسپانيولي ها هم در باره ي رقابت حساس فردا شب گفت براي همه بازي ويژه‌اي است و هواداران مرتب اين موضوع را به ما گوشزد مي‌كنند، همه درباره‌ي اين بازي حرف مي‌زنند ترديدي وجود ندارد كه وردربرمن شانس بيشتري دارد اما، در گذشته هم تيم‌هايي بودند كه شانس بهتري داشتند و اما ما پيروز شديم. آنها تيم نيرومندي دارند و مي‌توانند به ما در خط حمله ضربه بزنند پس بايد در دفاع هوشيار باشيم

آمارها:

* سويا قهرمان فصل پيش رقابت‌هاي جام يوفاست كه پنجشنبه شب در دور رفت ميهمان اوساسونا است. تيم كوچك شهر «پامپلونا» براي نخستين بار در تاريخ خود به اين مرحله از بازي‌ها راه مي‌يابد.

* دو تيم در رقابت‌هاي لاليگا 56 بار برابر هم قرار گرفته‌اند كه 22 برد براي سويا و 20 پيروزي به سود اوساسونا رقم خوره است و 14 تساوي هم حاصل كار اين رقابت‌ها بوده است.

* در فصل جاري لاليگا هم دو تيم دو بار برابر هم قرار گرفته‌اند كه در دور رفت سويا در خانه با نتيجه دو بر صفر (كانوته و آدريانو) پيروزي را جشن گرفت، ديدار برگشت هم با تساوي بدون گل دو تيم همراه بود.

* اين دهمين باري است كه تيم‌هاي يك كشور در مرحله‌ي نيمه نهايي برابر هم قرار مي‌گيرند. شش بار اين قرعه به نام تيم‌هاي آلماني بوده است.

* در فصل 80 - 1979 هر چهار تيم مرحله‌ي نيمه نهايي را تيم‌هاي آلماني تشكيل مي‌دادند.

* در مرحله نيمه نهايي جام‌هاي اروپا تاكنون چهار بار تيم‌هاي اسپانيايي به هم خورده‌اند.

در سال 59 - 1958 رئال مادريد توانست همشهري‌اش اتلتيكو را از پيش رو بردارد. در سال بعد هم كهكشاني‌ها برابر بارسلونا، ‌ديگر تيم اسپانيايي حاضر شدند و از پس آنها برآمدند. در فصل 2000 - 1999 هم والنسيا از پس بارسا برآمد و سرانجام آخرين بار در سال 2002 - 2001 كاتالاني‌ها برابر رئال مادريد شكست را پذيرا شدند.

* سويا در سال جاري مي‌خواهد دومين تيمي باشد كه از قهرماني‌اش در جام يوفا دفاع مي‌كند. رئال مادريد تنها تيمي است كه دو بار پياپي در فصل‌هاي 1985 و 1986 به اين مهم دست يافته است.

* اوساسونا در مرحله‌ي گروهي جام يوفا در گروه چهارم (D) تيم دوم گروهش شد تا بتواند به جمع 32 تيم مرحله پاياني راه يابد. تلاش 209 دقيقه‌اي آنها برابر بود و هيچ گلي در بر نداشت تا آن كه جواد نكونام در آخرين دقيقه وقت‌هاي اضافي بازي گل سرنوشت ساز را براي تيمش به ثمر برساند و سربازان خوزه آنخل سيگاندا را به دور بعد رساند. گلاسكو رنجرز و بايرلوركوزن ديگر حريفاني بودند كه اين تيم براي رسيدن به مرحله نيمه نهايي از پيش رو برداشته بود.

سويا هم كه در مرحله گروهي در گروه C قرار داشت، براي رسيدن به اين مرحله استوابخارست، شناختار دونتسك و تاتنهام را كنار زد.

* كانوته در بازي برگشت مرحله يك چهارم نهايي جام يوفا يكصدمين گل سويا را در رقابت‌هاي اروپايي به ثمر رساند.

* اسپانيول در اين فصل گلزن‌ترين تيم حاضر در جام يوفاي اين فصل است.

* اسپانيول و وردربرمن هيچ گاه در رقابت‌هاي اروپايي برابر هم قرار نگرفته‌اند.

* اسپانيول در كنار تاتنهام تنها تيم‌هايي هستند كه چهار ديدار گروهي خود را با پيروزي پشت سر گذاشته‌اند.

* توماس شاف سرمربي كنوني برمن از جمله بازيكناني بود كه در فصل 1992 و در مهم‌ترين و البته تنها موفقيت اروپايي برمن در جام يوفا بازي كرده است.

ديدارهاي برگشت دو بازي سوم ماه مه (هفته آينده) برگزار خواهد شد.

داورها:

تام هنينگ اوفربو از نروژ به همراه گاير آگه هولن و اريك رائشتاد دو هموطن خود ديدار اسپانيول - وردربرمن را سوت خواهند زد.

اريك برام هار از هلند به ياري آدريان اينيا، آريه برينك هم قضاوت ديدار اوساسونا - سويا را بر عهده خواهند داشت.

 

 

سران بايرن‌مونيخ نگران وضعيت سباستين دايسلر، بازيكن پيشين خود هستند.

 پس از خداحافظي غافلگير كننده دايسلر در ميانه‌هاي ژانويه گذشته اين بازيكن اكنون ناپديده شده است!

اولي هوينس، مدير بايرن مونيخ در گفت‌وگو با يك شبكه راديويي از اين موضوع خبر داد.

هوينس در اين باره گفت او از دست ما در رفته است. با اين وجود در خانه‌ي من همواره به روي او باز خواهد بود

به نوشته‌ي روزنامه‌ي بيلد، ملي‌پوش پيشين تيم ملي آلمان، از تغيير مكانش به شهر مونيخ سرباز زده است.

اين بازيكن 27 ساله پس از كناره‌گيري‌اش براي سفر راهي نروژ و تايلند شد. او به تازگي در برلين ديده شده است.

تلاش بايرني‌ها براي تماس با بازيكن پيشين خود بي‌نتيجه مانده است.

اوتمار هيتسفلد، سرمربي بايرن مونيخ در اين باره گفت من از زمان مربيگري دوباره‌ام در بايرن بارها به او SMS فرستاده‌ام؛ اما، هرگز پاسخي از او دريافت نكرده‌ام

 

 

 

«اينگونه نمي‌شود ادامه داد. زمان تحولي بزرگ فرا رسيده است.» اين‌ها بخشي از انتقاد هاي فرانتس بكن باوئر پس از شكست اين هفته بايرن مونيخ برابر اشتوتگارت بود.

قيصر فوتبال آلمان كه از شكست تيم خود بسيار عصباني بود، به خوبي از خجالت بازيكنان بايرن درآمد.

او درعين حال از اولي هوينس و ديگر اعضاي هيات مديره درخواست كرد كه فعاليت‌شان را بيش از پيش افزايش دهند. آنچه از هم اكنون به خوبي روشن است آن است كه بايرن در فصل آينده بايد به جام يوفا چشم بدوزد. «روستا به جاي ابرشهر» تيم‌هاي بسيار گمنام به جاي بارسلونا در اين رقابت‌ها انتظار بايرن مونيخ را مي‌كشند. تيمي كه در ده سال گذشته پاي ثابت تيم‌هاي آلماني در ليگ قهرمانان اروپا بوده است.

براي بكن باوئر به اندازه‌ي كافي انگيزه وجود دارد تا در ستون هميشگي‌اش در روزنامه بيلد به بازيكنان كنوني بايرن بتازد!:« ديگر نمي‌شود ادامه داد. زمان براي برداشتن گام‌هاي بزرگ فرا رسيده است. ما بايد از همان جلو شروع كنيم و تيمي جديد بسازيم. اين فصل ناموفق تنها زماني مفيد خواهد بود كه ما از فرصت شروع تازه‌مان بهره ببريم

رييس كميته‌ي برگزاري جام جهاني 2006 ادامه داد اين طور نمي‌شود در بوندسليگا به پيروزي رسيد. مي‌توانيم اين فصل را فراموش كنيم

بكن باوئر بايرن را در تمام اجزا نيازمند تغيير و تحول دانست. از جمله در خط مياني ما در خط مياني فاقد نيروي خلاق هستيم

اين مدير 61 ساله بار ديگر خواستار حضور يك بازيساز در ميانه ميدان بايرن شد و از اولي هوينس و كارل هوينس رومينگه خواست در پي يافتن يك كارگردان براي ميانه ميدان باشند.

او درباره‌ي خط حمله‌ي بايرن هم گفت از جمع كنوني يك يا چند مهاجم بايد با ما خداحافظي كنند. اما از آنها نام نمي‌برم. عملكرد بعضي‌ها به خودي خود گوياي بسياري از حرف‌هاست

به نظر مي‌رسد روكه سانتاكروز و كلوديو پيزارو اين تيم را در پايان فصل ترك خواهند كرد.

با اين حال بكن باوئر شانس پيوستن مهاجمي بزرگ چون ميروسلاو كلوزه به اين تيم را به دليل حضور نيافتن بايرن در رقابت‌هاي فصل آينده ليگ قهرمانان اروپا بسيار ناچيز خواندهنگامي كه تيمي همانند بارسلونا خواهان كلوزه است، ما بايد تنها پيشنهادي محترمانه ارايه كنيم اما بدون شانس به خدمت گرفتن او

 

 

 

الله اكبر، اولين ذكر تسبيحات حضرت زهرا عليهاالسلام:

در تسبيح فاطمى عليهاالسلام، انسان با گفتن «الله اكبر» به نهايت عجز خود اعتراف مى‏كند و به ناتوانيش به درگاه الهى بارها اقرار مى‏كند.

جميع بن عمير گويد: در محضر امام صادق عليه السلام بودم، حضرت از من پرسيد: جمله «الله اكبر» يعنى چه؟ گفتم: يعنى خدا از همه چيز بزرگتر است، حضرت فرمود: مطابق اين معنى، خدا را چيزى تصور كرده و سپس مقايسه با ساير اشياء كرده‏اى و او را بزرگتر از آن چيزها تصور نموده‏اى.  عرض كردم: پس معنى الله اكبر چيست؟ حضرت پاسخ داد: معنايش اين است كه؛ «الله اكبر من ان يوصف؛ خداوند بزرگتر از آن است كه توصيف گردد.» 

-

الحمدلله، دومين ذكر تسبيحات حضرت زهرا عليهاالسلام:

پس از آن كه انسان به عجز و ناتوانى خويش در شناخت ‏خالق اعتراف كرد، با گفتن الحمدلله كه از افضل اذكار تسبيح است، وارد مرحله بعدى مى‏شود.

سبحان الله‏؛ سومين ذكر تسبيحات حضرت زهرا عليهاالسلام:

شخصى از حضرت على عليه السلام پرسيد: معنى سبحان الله چيست؟ جضرت فرمود: «سبحان الله‏» تعظيم مقام بلند و با عظمت‏ خدا و منزه دانستن او از آنچه كه مشركان مى‏پندارند، است و زمانى كه بنده اين كلمه را مى‏گويد، همه فرشتگان بر او درود مى‏فرستند.»

 

 

علی(ع) مولای ما و شاه دین است
شفیع امت و حبل المتین است
به او ایمانم از روی یقین است
نگاه من به دنیا اینچنین است

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

به دنبال علی(ع) افتاده ام من
چه راهی بهتر از اینگونه رفتن
زبانم از بیان اوست الکن
همی گویم پس از یک عمر گفتن:

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

من از دلدادگان کوی اویم
که جز حب علی(ع) راهی نپویم
و جز ذکر علی(ع) چیزی نگویم
و این است آنچه باشد در گلویم

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

بگویم با علی(ع) هر مشکلم را
که معنی داده عمر باطلم را
ز او بگرفته اند آب و گلم را
بگویم گر هم حرف دلم را:

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

بدون اذن مولا(ع) من نبودم
که من قائم به او باشد وجودم
به هر شعری به نام او سرودم
همین یک نکته را هی می گشودم:

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

از اول خاکم از خاک علی(ع) بود
خدا آب محبت را بیفزود
که نوح و موسی و عیسی و داوود
وحتی خضر را دیدم که فرمود

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

چو در این آسمان قدری پریدم
نگه کردم به هر چیزی رسیدم
تعجب کردم از آنی که دیدم
که از هر ذره ای این را شنیدم

تمام لذت عمرم همین است
که مولایم امیرالمومنین است

 

 

مَا مِن عِبَادَة أفضَلَ عِندَ اللهِ مِن عِفَّةِ بَطن وَ فَرج.
هیچ عبادتی در نزد خدا برتر از ترک شهوات شکم و فرج نیست.

امام باقر (ع) فرمودند:

(جهاد با نفس ، ح205)

مَا مِن عِبَادَة أفضَلَ عِندَ اللهِ مِن عِفَّةِ بَطن وَ فَرج.
هیچ عبادتی در نزد خدا برتر از ترک شهوات شکم و فرج نیست.

امام باقر (ع) فرمودند:

(جهاد با نفس ، ح205)

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ اردیبهشت ،۱۳۸٦