برای حيدری ها

در خيال خويش ديشب ، عکس دلبر می کشيدم

زحمت بسيار بردم ، منت بی حد کشيدم

اول از زلفش کشيدم ، تا که سازم خرمن گل

مستی چشمش چو ديدم ، می پر از ساغر کشيدم

می کشيدم ابروانش ، تا که در اين صفحه دل

وای از آن ابرو کشيدن ، همچو يک خنجر کشيدم

می کشيدم من لبانش ، نقطه ای افتاد بر لب

با زبان پاکش نمودم ، از ازل بهتر کشيدم

می کشيدم در خيالم ، قامت رعنای او را

راستی قامت قيامت ، بود و من محشر کشيدم

در سخاوت حاتم طائی گدای آستانش

در شجاعت رستمی بر درگهش نوکر کشيدم

صبح شد ديدم که ديشب ، در نظر گاه خيالم

عکس مولايم علی مرتضی حيدر (ع) کشيدم

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱٠:٢٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳ شهریور ،۱۳۸٤

مصا حبه سايت باير باعلی کريمی


 سايت باير: صبح به خیر علی، الان شنیدیم که به کارمند مامور رخت کن به زبان آلمانی سلام گرمی کردی. با زبان آلمانی چطوری؟

 

علی کریمی: تنها می توانم از پس چند کلمه در حد حال و احوال پرسی بر بیام، باید زمانی را که به یادگیری آلمانی اختصاص دادم بیشتر کنم. با توجه به وقتی که برای تمرین و بازی می گذارم هنوز فرصت کافی پیدا نکرده ام.

 

سایت بایرن: کاملا مشخصه که این مساله بر روی تفاهمی که به سرعت با هم تیمی هایت در زمین بازی بوجود آوردی تاثیر نداشته. آیا واقعا پیش بینی می کردی بتوانی به این سرعت جای خودت را در بایرن پیدا کنی؟

 

علی کریمی: من یک بازیکن حرفه ای هستم و هر چه سریعتر جا افتادن در محیط های جدید، قسمتی از شغل من است. اقرار می کنم که در آغاز این مساله مقداری برایم مشکل بود. امّا تیم، مربّی و دیگر اعضای باشگاه با انتقال یک حس خوش آمد گوئی استثنائی کمک بزرگی به من کردند. به همین دلیل از صمیم قلب سپاسگذارم.

 

سایت بایرن: آیا فکر می کنی هنوز جایی برای پیشرفت داری؟ فکر می کنی توانائی این را داشته باشی که بهتر از آنچه تا به حال دیده ایم بازی کنی؟

 

علی کریمی: حتما می توانم. باید روی نحوه بازی خودم بیشتر کار کنم و تلاش بیشتری انجام بدم، و البته هنوز به تجربه بیشتری نیاز دارم. شک ندارم که شما هنوز قابلیت های مرا ندیده اید.

 

سایت بایرن: پیراهن شماره هشت را انتخاب کردی. چرا؟

 

علی کریمی: من در تاریخ هشتم نوامبر 1978 به دنیا آمدم. در باشگاه های قبلی و همینطور در تیم ملّی ایران همیشه شماره هشت را پوشیده ام و امیدوارم این عدد در باشگاه بایرن هم برای من شانس به همراه داشته باشد. دوست دارم شماره هشت خوبی برای این باشگاه باشم.

 

سایت بایرن: فلیکس ماگات تو را در قسمت های مختلفی به بازی گرفته. آیا هیچکدام از آنها بوده که به آن علاقه داشته باشی؟

 

علی کریمی: من یک بازیکن خط میانی هستم و معمولا در وسط و به عنوان بازی ساز نقش داشته ام. ولی به هر حال این مربّی است که تیم را می چیند و اوست که بهترین قضاوت را در مورد توانائی های من دارد. همیشه سعی می کنم در هر نقشی که به زمین می روم بهترین بازی خودم را انجام دهم.

 

سایت بایرن: مخصوصا در این فصل رقابت زیادی برای موقعیت های خط میانی وجود دارد. رابطه ات با رقبای خودت تا به حال چطور بوده؟

 

علی کریمی: بیرون از زمین با کسی مشکلی نداشته ام و به عنوان هم تیمی، همگی رابطه خوبی با هم داریم. مسلما در زمان تمرین باید برای موقعیت در تیم جنگید، در عین حال همگی برای هم احترام قائلیم و برای موفقیت این باشگاه تلاش می کنیم.

 

سایت بایرن: این اولین تجربه تو بیرون از آسیا است. به نظرت بزرگ ترین تفاوت هایش چیست؟

 

علی کریمی: بوندس لیگا یکی از بزرگ ترین لیگ هاست و مسلما تفاوت های زیادی هم دارد. از کارهای اداری گرفته تا برنامه ریزی و مدیریت و امکانات تمرینی، این ها همه در بایرن درجه یک است. واقعا با باشگاه های قبلی من قابل مقایسه نیست.

 

سایت بایرن: چطور شد که بایرن را انتخاب کردی. باشگاه های دیگری هم خواهان تو بودند.

 

علی کریمی: در طول چهار سالی که در دبی بودم پیشنهاد های قابل توجهی به من می شد ولی هیچکدام از آنها به اندازه بایرن نظر من را جلب نکرد. همیشه گفته ام که اگر زمان مناسب برای حضور در اروپا برسد، باید یکی از سطح بالا ترین باشگاه ها باشد که بایرن یکی از آنهاست. پس از دریافت پیشنهاد احتیاج به فکر کردن هم نداشتم. بی معطلی تصمیم گرفتم.

 

سایت بایرن: حالا فکر می کنی در ایران تعداد هواداران بایرن بیشتر شده باشد؟

 

علی کریمی: در ایران هواداران باشگاه بایرن مونیخ زیاد بوده اند، به خصوص با حضور علی دائی و هاشمیان در این تیم. طبیعتا تعداد افرادی که مسابقات را از طریق تلویزیون مشاهده می کنند بیشتر شده است. مسبقات قهرمانی اروپا مستقیما از تلویزیون پخش می شود، همینطور مسابقات بوندس لیگا به خصوص آنها که از بازیکنان ایرانی استفاده می کنند.

 

سایت بایرن: معمولا در اوقات فراقت چه کار می کنی؟

 

علی کریمی: رفتن به مرکز شهر برای خربد را دوست دارم. امّا بیشتر وقتم را صرف مراقبت از شرایط فیزیکی بدنم می کنم. تصمیم داریم در بهترین شرایط بدنی باشم تا در تمرین و مسابقه بهترین کارآئی را از خودم به نمایش بگذارم.

 

سایت بایرن: آیا خانواده ات به مونیخ آمده اند؟

 

علی کریمی: نه هنوز. قرار است چهار و یا پنج هفته دیگر اینجا باشند. به همین دلیل در حال حاضر خرج تلفن ام بسیار بالاست (با خنده).

 

سایت بایرن: جام جهانی فوتبال سال آینده در آلمان برگذار خواهد شد. ایران هم جواز حضور در این مسابقات را به دست آورده است. فکر می کنی در جام جهانی چه چیزی بتوانی بدست بیاوری؟

 

علی کریمی: پیش گوئی کردن در شرایط فعلی کار آسانی نیست. امیدوارم دست اندر کاران ما بتوانند برنامه ریزی مناسبی داشته باشند تا به خوبی برای این بازی ها آماده شویم. آنچه مشخص است این است که چیزی کمتر از ژاپن و کره نداریم و در دوره قبلی حضورمان نتایج خوبی گرفتیم. برای همین باید بتوانیم از گروه خود صعود کنیم. فقط امیدوارم که بتوانم بازی قابل توجهی انجام دهم و در پیروزی های تیم نقش موثری داشته باشم.

 

سایت بایرن: نظرت راجع به اینکه بازی افتتاحیه را در آلیانس آرینا در مقابل تیم ملّی آلمان انجام دهی چیست؟

 

علی کریمی: محشر خواهد بود. مثل رویایی که به واقعیت بپیوندد.

 

سایت بایرن: پس آرزو می کنم قرعه اینگونه بیافتد. ممنون از صحبتی که با ما داشتی و امیدواریم در بایرن موفق باشی.


حتما نظر بدين

  
نویسنده : حميد ; ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳ شهریور ،۱۳۸٤

باير مونيخ

مصاحبه نشريه "بيلد" با علی كريمی - ماگات بخواهد، دروازه‌بان هم می‌شومروزنامه آلمانی "بيلد" روز يكشنبه در صفحه ورزشی خود، مصاحبه مفصلی را از "علی كريمی" مهاجم تيم ملی ايران و بازيكن ايرانی تيم بايرن مونيخ آلمان منتشر كرد.

كريمی در اين مصاحبه به سوالهای خبرنگار پاسخ گفته و درباره مسايل بسياری اظهار نظر كرده است.

مشروح مصاحبه كريمی با اين روزنامه آلمانی كه در يك رستوران ايرانی در شهر مونيخ انجام شده، به شرح ذيل است :
س - شما بعنوان يك بازيكن مسلمان، چگونه خود را با شرايط تيم بايرن تطبيق می‌دهيد.

ج - من در اين زمينه مشكلی ندارم. البته يقينا در رختكن تيم بايرن جانماز پهن نمی‌كنم اما همانند انسان‌های ديگر با اعتقاد به خدا در قلبم برای خود دعا می‌خوانم.

س - ظاهرا شما الكل نمی‌نوشيد و در تبليغات حامی اصلی تيم بايرن كه يك شرك آبجوسازی است هم شركت نكرديد، دليل اين كار چيست ؟
ج - من الكل را اصلا دوست ندارم ولی از مسوولان بايرن هم به اين دليل كه مرا مجبور نكردند در عكس تبليغاتی اين شركت حضور داشته باشم، تشكر می‌كنم. مردم ايران دوست ندارند چنين عكسی را از من مشاهده كنند.

س - آيا شما بعنوان يك مسلمان تا بحال به مكه رفته‌ايد؟
ج - من پنج بار تاكنون به شهر مكه سفر كرده‌ام. دو نوبت با تيم ملی فوتبال ايران و سه بار هم با تيم سابق خودم الاهلی امارات.

س - آيا شما بجز علی، اسم ديگری هم داريد؟
ج - اسم كامل من محمدعلی كريمی است. اين موضوع را كسی نمی‌داند به همين خاطر هميشه اسم مرا به صورت كوتاه، علی خطاب می‌كنند.

س - برخی‌ها با استفاده از نام اسلام مبادرت به انجام حملات تروريستی می‌كنند، اين موضوع چه تاثيری بر شما بعنوان يك مسلمان دارد؟
ج - من سعی می‌كنم از موضوعات سياسی كنار باشم ولی واقعا از اين بابت متاسفم. من اميدوارم كه همه انسانها و پيروان همه اديان بدور از جنگ و بطور مسالمت‌آميز و با احترام در اين دنيا با هم زندگی كنند.

س - شما هفت هفته بصورت مجردی در مونيخ زندگی می‌كنيد، آيا دلتان برای خانواده تنگ نشده است؟
ج - خيلی، همسر من سحر و فرزندانم "هواش" و "هيرسا" هنوز در تهران زندگی می‌كنند ولی تا دو سه هفته ديگر به من ملحق خواهند شد.

س - صورتحساب ماهانه تلفن شما چقدر است ؟
ج - خوشبختانه هنوز صورتحساب تلفن دريافت نكرده‌ام.

س - خانم‌ها در ايران حق ندارند به استاديوم فوتبال بروند، پدر و مادر شما چه زمانی به مونيخ می‌آيند تا بازی شما را در استاديوم ببينند؟ ج - بايد ديد چه می‌شود، من خيلی خوشحال می‌شوم كه والدين خود را ببينم اما متاسفانه پدر من از سفر كردن با هواپيما می‌ترسد.

س - آيا پدر و مادر، شما را تشويق كردند كه فوتباليست بشويد؟ ج - شرايط خانوادگی ما متوسط است، پدر من كارمند بود و مادرم نيز زنی خانه دار، به همين دليل اينكه من می‌خواستم يك بازيكن فوتبال باشم و فوتبال را بعنوان شغلی برای آينده خود برگزينم، موضوع اصلی خانواده ما نبود.

س - شما كجا توانستيد تكنيك عالی خود را در فوتبال بدست آورديد؟ ج - من فوتبال را در بازيهای روزمره خود در خيابان و با دوستان و سه برادرم آموختم و به‌نظرم آنجاست كه انسان برای ورزش آمادگی و استحكام لازم را برای بازی بدست می‌آورد.

س - بعد از كمپ آمادگی سختی كه پشت سرگذاشتيد، به نظر می‌رسد در حال حاضر در فرم عالی هستيد، شما می‌توانيد هم تهاجمی، هم چپ، هم راست و هم دفاعی بازی كنيد. آيا اين استعداد همه‌فن حريف شما مادرزادی است و يا شما برای آن تمرين كرده‌ايد؟
ج - اگر فليكس ماگات (سرمربی تيم بايرن مونيخ) از من بخواهد، در پست دروازه‌بانی هم بازی خواهم كرد، همانطور كه برادر من بازی خود را بعنوان دروازه‌بان شروع كرد.

من در ابتدا يك بازيكن راست پا بودم و برای همين هم در واقع برای بازی با پای چپ كمبودهايی داشتم ولی آن قدر تمرين كردم كه پای چپ ضعيفم به خوبی پای راست شد، اما در رابطه با وضعيت فرم بدنی خودم احساس می‌كنم در حدود ‪ ۶۰‬تا ‪ ۷۰‬درصد در آمادگی قرار دارم.

س - چه انگيزه‌ای برای بازی فوتبال به صورت حرفه‌ای داشتيد؟ ج - اگر كسی انگيزه نداشته باشد، نمی‌تواند هيچ وقت يك فوتباليست خوب بشود اما آيا شما كسی را می‌شناسيد كه از يك خانواده متمول موفقيت بزرگی در فوتبال كسب كرده باشد ؟
س- شما در سال ‪ ۲۰۰۴‬بعنوان بازيكن سال آسيا انتخاب شديد و مردم، شما را بعنوان مارادونای آسيا می‌شناسند آيا اين موجب غرور شما می‌شود؟ ج - چطور می‌شود مرا با "ديه گو آرماندو مارادونا" مقايسه كرد، اين واقعا مسخره است. مارادونا، ستاره‌ای در آسمانهای فوتبال است كه قبلا وجود داشت و بعدها ديگر هيچ وقت نظير آن وجود نخواهد داشت.

س - آيا شما هم مانند بازيكنان بايرن با مد روز پيش می‌رويد؟ ج - طبعا من هم لباسهای قشنگ را دوست دارم اما فقط آن لباسهايی را كه خودم از آنها خوشم بيايد، می‌پوشم.

س - در مورد موهای بلندتان بگوييد؟
ج - بله، خيلی از دوستان من به من توصيه كرده‌اند آنها را كوتاه كنم، شايد روزی اين كار را بكنم شايد هم نه.

س - سه آرزوی بزرگ شما ؟
ج - برای همه آدم‌ها آرزوی سلامتی می‌كنم، اميدوارم هيچ چيزی موجب رنجش آنها نشود و بالاخره اينكه يك بازيكن ثابت در تيم بايرن مونيخ باشم

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ شهریور ،۱۳۸٤

هيتلر از ولگردی تا ديکتا توری

hi hitlerآدلف هيتلر در20آوريل 1889م.در شهر برانوم درمرز اتريش و آلمان به دنيا آمد .پدرش كارمند جزء گمرك بود اودر كودكي وقتي كه به مدرسه مي رفت تحت تاثير سخنان معلم تاريخ خود قرا گرفتكه درباره ي عظمت آلمان سخن مي گفت. از اين رهگذرهيتلر جواني ملي گرا گرديد.او درنوجواني در وين پوستر هاي تبليغاتي نقاشي مي كرد.وچون دركنكور دامشكده ي هنرهاي  زيبا مردود شدبه اين فكر افتاد كه پلكان ترقي را ازراهي ديگر طي كند .در مدتي كه بيكار بود در خيابانهاي وين پايتخت اتريش ان قدر بيهوده گشت زد تا كسي به او كار بدهد هنگام وقوع جنگ جهاني اول خود را به سربازخانه معرفي كرد و پس از تعليمات مقدماتيبه جبهه اعزام شد وبه دليل ابراز شايستگي مدال صليب آهن گرفت دراواخرهمين جنگ به علت استعمال گا ز جنگي به كوري موقت دچار شد.وبه بيمارستان نظامي برلين منتقل گرديدچون در بيمارستان شنيد كه آلمان شكست خورده است گريست.(وي خيانتكاران ويهوديان راعام لشكست آلمان مي دانست)

هيتلر بعد از جنگ به مونيخ رفت ودر كافه اي بامارشال لورندروف از سرداران جنگ اول * ودكتر ژوزف گوبلز آشنا گرديد .*(گوبلز بعدها وزير تبليغات او شد )*.او سپس به عضويت حذب ناسيونال وسوسيا ليست در آمد  هيتلر در سخنراني هاي خود مي گفت: كهمنظور او از سوسياليست دنباله روي از كمونيست نيست بلكه استفاده كردن همه ي المانيهااز همه ي امكانات است . او يكبار به علت شورشي كه درسال 1923در مونيخ به راه انداخت به زندان افتاد در زندان كتاب نبرد من را نوشت كه حاوي نظرياتش درباره ي نازيسم وبرتر ي المان بود . اوبه زودي از زندان ازاد شد وبه مبارزه درراه كسب قدرت ادامه دادكسي چون دكتر شاخت اقتصاد دان آلماني وكروپصاحب بزرگترين فولاد سازي المان به او كمك كردند در انتخابات 1933 به پيروزي رسيد . هيتلر چون بر اين نيت بودكه المان را اماده ي جنگ نمايد به كمك دكتر شاخت اقتصاد المان را احياكرد و تورم را از ميان برد ودر سال 1939 جنگ مهيبي را آغاز كرد.

من وما وآنها كه به خلق خدا  كمك مي كنند را ياري كند.

                                                

        

 

  
نویسنده : حميد ; ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ شهریور ،۱۳۸٤